Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 7:31:06

Goro píše:Ne. To teda není. I kdybys slovem já myslel vědomí/absolutno/bytí atd., tak to rozhodně není TVOJE vědomí/bytí/absolutno. Není žádné tvoje. Protože není žádné ty. Děsí mě, že po tak dlouhé době pořád nedokážeš pochopit základ toho, o co tu jde.

Ale je - já je to tvoje ohraničené osobní vědomí. Je to vidět už jen z toho, že ty si meleš to svoje a já zase to svoje. Ale na rozdíl od tebe, vím o tom, co je já, JÁ a Atman o trochu víc než ty. Ne jen vyčteniny z internetu.
Mne to, že to nedokážeš pochopit, kupodivu vůbec neděsí, asi si to tak máš v tomto životě prožít - tak si to prožívej a tvrď, že ty já nemáš.
(dělám co mohu, aby jsi si mohl uvědomit to své já, třeba i tím, že tě tady tak strašně štvu)
:phew: .
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 7:35:47

Goro píše:
nop píše:možná to ne-já bude bloudit po světě automaticky podobně jako za života. Mají také strašidla malé já?


Bez jakékoli nenávisti ti říkám, že plácáš naprosté hlouposti a to nejen v tomhle příspěvku, ale obecně v tomhle vláknu. Dal jsem těm hloupostem dostatečný prostor. Je čas, abys začal přemýšlet nad tím co píšeš, nebo přispíval se svými hloupostmi do jiného vlákna. Díky

Já tě taky moc miluji.
A budu ti nadále věnovat svoji pozornost, dokud si neuvědomíš plně to svoje já, které umí tak nadávat těm, co tvrdí, že ty to já máš a pořádně velké. :hm:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » čtv 27. říj 2011 7:46:43

Návštěvník píše:Ale je - já je to tvoje ohraničené osobní vědomí.


Ohraničené osobní vědomí? Jako vážně? Ohraničené osobní vědomí? To je to nejlepší s čím dokážeš přijít? Ohraničené osobní vědomí myslí? Ohraničené osobní vědomí rozhoduje? Ohraničené osobní vědomí jsi ty???

Ale na rozdíl od tebe, vím o tom, co je já, JÁ a Atman o trochu víc než ty. Ne jen vyčteniny z internetu.


Bohužel právě naopak. Já nevím co znamená slovo atman. Mluvím jen o tom co vidím. Ty naopak opakuješ vyčteniny z internetu. Sám ale nevidíš nic.

(dělám co mohu, aby jsi si mohl uvědomit to své já, třeba i tím, že tě tady tak strašně štvu)
:phew: .


Jak by mohlo dojít k uvědomění něčeho, co neexistuje? To že máš v hlavě iluze, neznamená, že ve skutečnosti existují.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » čtv 27. říj 2011 8:15:07

Návštěvník píše:Mé neohraničené JÁ se nepotřebuje vykecávat po internetu.


Aspoň si mě pobavil.


Goro píše:Jak by mohlo dojít k uvědomění něčeho, co neexistuje? To že máš v hlavě iluze, neznamená, že ve skutečnosti existují.

Jsi opravdu moc roztomilý.

Pááá, někdy později :crazy:


Nedokážeš odpovědět tak utíkáš. Klasika kecalů na netu, co ve skutečnosti neví o čem mluví a ve skutečnosti nemají vlastně co říct.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Co je Osvobození/probuzení/duchovní osvícení?

Nový příspěvekod orog » čtv 27. říj 2011 8:55:03

Goro píše:Já nevím co znamená slovo atman. Mluvím jen o tom co vidím

Atman, o kterém nic nevíš, je aspektem Brahman. Je to dávný název pro Vědomí, které jediné existuje a všechno existující v sobě vytváří coby svoje modifikace. Je užitečné zjistit, oč při sebepoznání jde. Že zmizení domněnky, že jsi já, je pouhý předpoklad, aby posléze mohlo dojít k uvědomění se v Brahman /nazývanému na Západě velké Já/. Pak nevzniká potřeba někomu nadávat: nebude přece nadávat jeden aspekt Vědomí jinému aspektu Vědomí, když už se nepovažuje za nějaké samostatně existujcí já.
orog
 

Re: Co je Osvobození/probuzení/duchovní osvícení?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 9:51:24

orog píše:
Goro píše:Já nevím co znamená slovo atman. Mluvím jen o tom co vidím


Atman, o kterém nic nevíš, je aspektem Brahman. Je to dávný název pro Vědomí, které jediné existuje a všechno existující v sobě vytváří coby svoje modifikace. Je užitečné zjistit, oč při sebepoznání jde. Že zmizení domněnky, že jsi já, je pouhý předpoklad, aby posléze mohlo dojít k uvědomění se v Brahman /nazývanému na Západě velké Já/. Pak nevzniká potřeba někomu nadávat: nebude přece nadávat jeden aspekt Vědomí jinému aspektu Vědomí, když už se nepovažuje za nějaké samostatně existujcí já.


:yes: :yes: :yes:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 10:09:01

Goro píše:
Návštěvník píše:Rada pro Dana:
Celé tvoje tělo je prostoupeno tvým já.


Ne. To teda není. I kdybys slovem já myslel vědomí/absolutno/bytí atd., tak to rozhodně není TVOJE vědomí/bytí/absolutno. Není žádné tvoje. Protože není žádné ty. Děsí mě, že po tak dlouhé době pořád nedokážeš pochopit základ toho, o co tu jde.


...


návštěvník to nenapsal přesně nicméně je z toho zřejmý obsah co ti sděluje

píšeš Goro tělo dýchá apod ... to že je tu COSI tedy ZDROJ umožňující projev tedy i toho dýchá nemáš ánunk a proto furt donekonečna meleš že Já neexistuje ... bez Zdroje tedy Já by jsi tělo s nickem Goro ani neprdlo ... celé tělo s nickem Goro je prostoupeno tímto Zdroje a tvůrčí silou ... To není skutečně tvým ... není to nikoho ... a přesto je a lze si to plně uvědomit

a víš co? máš pravdu, je to nuda to tobě a Danovi furt dokola a v různých podobách, příměrech sdělovat, že jediný co je skutečnost je Já-Zdroj-Bytí-Vědomí, protože i ten pocit že je to tvoje je formou projevu Zdroje :knock: i to tvoje vztekání a urážení druhých je formou projevu Jediného Já :crazy:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Luck » čtv 27. říj 2011 10:18:07

i to tvoje vztekání a urážení druhých je formou projevu Jediného Já

Vztekání by samozřejmě nevadilo, kdyby bylo šmrncnutý Poznáním.
Ale to se opakuju, už jsem to tu říkal. Tak proč to dokola probírat, když není patrná zpětná vazba že?

:sos:
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 15:56:36

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 10:20:48

Dan píše:
Návštěvník píše:Užitečná diskuse. Je z ní dobře vidět, k čemu tyhle rychlokvašný postupy vedou :knock:

o jakém rychlokvašném postupu tady mluvíš?
Čím víc se snažíš tím je to rychlejší, podívat se co se děje, kdo píše, kdo jí, kdo čte, ale vy tady budete dál blábolit, je to nuda a nikam to očividně nevede


kdo píše, jí, čte a to všechno je Já Zdroj, který píše skrze formu -Dana ... až se Já Zdroj předstane ztotožňovat s tou prázdnou snovou postavou se jménem Dan a uvědomí se jako Já Zdroj - bude to velká úleva ... :P do tý doby se nedá nic dělat než si uvědomovat jak to je ... což je taky úlevný pro ty jsou s tebou ve styku :crazy:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 10:21:59

Luck píše:
i to tvoje vztekání a urážení druhých je formou projevu Jediného Já

Vztekání by samozřejmě nevadilo, kdyby bylo šmrncnutý Poznáním.
Ale to se opakuju, už jsem to tu říkal. Tak proč to dokola probírat, když není patrná zpětná vazba že?

:sos:


jasně Lucku máš recht :yes: :sos:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 10:28:36

Goro píše:Nedokážeš odpovědět tak utíkáš. Klasika kecalů na netu, co ve skutečnosti neví o čem mluví a ve skutečnosti nemají vlastně co říct.

I ty jeden žertéři. Já když jedu někam na kole, tak velmi těžko budu přitom psát na internetu, obzvláště když mé pc stojí doma pod stolem a je na 220 V a ne na baterky, jako to tvoje udělátko. :crazy:

Některé tvé plky stejně nestojí za žádný komentář. :hm:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 10:32:56

Dan píše:
1) Já necítí žádné pocity

2) JÁ (to vaše NADJÁ) taky není, kdyby bylo tak proč nejsou všichni co žerou Tolleho nejsou osvícení?




k 1) Já má schopnost vnímat a proto vnímá a uvědomuje si co Dan cítí ...

k 2) protože osvícení je aktem Milosti, když už Já má toho schovávání se za Dana dost, tak se prostě stane, že se uvědomí jako to co ve skutečnosti je a to není dáno nějakým žraním někoho něčeho :phew: nota bene když se pokládáš za osvíceného, tak by jsi měl vidět, že jsou všichni osvícení a rozdíl je akorát v míře uvědomění :phew:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 10:41:13

Luck píše:
i to tvoje vztekání a urážení druhých je formou projevu Jediného Já

Vztekání by samozřejmě nevadilo, kdyby bylo šmrncnutý Poznáním.
Ale to se opakuju, už jsem to tu říkal. Tak proč to dokola probírat, když není patrná zpětná vazba že?

:sos:

Goro píše:To, čemu říkáme já, je jen sbírka myšlenek, které o „já“ referují. To však neznamená, že to, o čem referují, opravdu existuje. Čemu říkáme „já“ je jen koncept. Je to soubor myšlenek, které si o sobě myslíme. Myšlenky jsou opravdové, „já“ o kterém referují však nikoli. Je to jako když přemýšlíte o Santa Clausovi. Myšlenky na něj jsou opravdové, ale Santa neexistuje.

Jestli ti stačí jenom šmrncnutí, tak to je safra šmrncnutí poznáním.
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 10:49:14

Návštěvník píše: Já má schopnost vnímat a proto vnímá a uvědomuje si co Dan cítí ...

Slez ze stromu vopice, poznání na který nedosáhneš je mimo pocity.
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 10:50:40

Návštěvník píše:
Goro píše:To, čemu říkáme já, je jen sbírka myšlenek, které o „já“ referují. To však neznamená, že to, o čem referují, opravdu existuje. Čemu říkáme „já“ je jen koncept. Je to soubor myšlenek, které si o sobě myslíme. Myšlenky jsou opravdové, „já“ o kterém referují však nikoli. Je to jako když přemýšlíte o Santa Clausovi. Myšlenky na něj jsou opravdové, ale Santa neexistuje.


Jestli ti stačí jenom šmrncnutí, tak to je safra šmrncnutí poznáním.


o toto konkrétní vyjádření není žádný spor :) hovoří to převzatém pocitu já, který máme naučený z dětství a od společnosti ... je to jenom část poznání ... nedošlo k sebeuvědomění - Gorovy perly jako že myšlenky dělá mozek a že stačí si to najít v atlasu anatomii, já není vědomí a pod. to jasně dokládají :knock: takže vyhlašovat to za osvícení je fakt absurdní :crazy: pro někoho nudný, pro druhýho alarmující, pro mně návštěvníka, kterého Goro vidí jako nudného, hloupého a plného nenávisti je to zábavný jako tradikomedie :crazy:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 10:52:39

Návštěvník píše:
Návštěvník píše: Já má schopnost vnímat a proto vnímá a uvědomuje si co Dan cítí ...

Slez ze stromu vopice, poznání na který nedosáhneš je mimo pocity.


:phew: gratuluju :yes: směšovat vnímání s pocity je vážně crazy :crazy:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 11:07:40

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše: Já má schopnost vnímat a proto vnímá a uvědomuje si co Dan cítí ...

Slez ze stromu vopice, poznání na který nedosáhneš je mimo pocity.


:phew: gratuluju :yes: směšovat vnímání s pocity je vážně crazy :crazy:

Vnímají se i ty pocity, vnímá se, že se něco vidí, slyší, čichá, chutná i hmatá, vnímají se i myšlenky a i představy, sny, halucinace, - to když se starám jen o to své tělo - hardvér a ten jeho neexistující softvér já :crazy: A když se starám i ten další softvér, co funguje jen když to neexistující já stojí tiše v koutě a neodvažuje ani šoupnout bačkůrkama, tak potom vnímám i ty další věci - vize, telepatické tentonoc různého typy a vnímám případně i ty další nadpozemské věci, včetně samotného Atmana, zvenčí nebo zevnitř.
Furt to mysl vnímá. A ukládá to do pamětí - krátkodobé a pak i do té dlouhodobé. Část paměti je dosažitelná i mozkem, ale většina z toho, co bylo vnímáno je tam v paměti uloženo na dobu, až mysl - já - bude bez těla. Ano, mám na mysli ono zúčtování svého života, co probíhá myslí těm, co umřeli. Pak si ten svůj život v rychlosti znova proběhne, aby si mohl říct - ano, bylo to dobré, nebo si řekne - panebože, já toho zpackal...
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 11:54:54

to chce klídek a nohy v teple :)

když není přímý vhled, tak se snadno z toho co říkaj seberealizovaní lidé o tom že tu není žádný oddělený jedinec, zamění za to, že tu není to co si uvědomuje a vnímá ... :)
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Linda » čtv 27. říj 2011 12:07:01

Návštěvník píše: když není přímý vhled, tak se snadno z toho co říkaj seberealizovaní lidé o tom že tu není žádný oddělený jedinec, zamění za to, že tu není to co si uvědomuje a vnímá ... :)

Přesně.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. říj 2011 12:56:52

rozumím tomu jako poučení o podstatě Absolutna - nezrozeného a neprojeveného a neuvědomovaného, které je zdrojem potencionality veškerého projevu včetně prvotního uvědomění Já jsem ... hluboký spánek beze snů :) to mimo vědomí znamená absenci uvědomění sebe sama tedy já jsem ...

ovšem pak není nikdo kdo by si uvědomoval existenci ani nikoho kdo by si uvědomoval neexistenci 8)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron