Nadpřirozené schopnosti

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod irulan » čtv 27. bře 2014 21:44:36

rafael píše:....proč tam teda jezdíš když on mluví celé hodiny o tom samém co já píšu.....

No a to je o tom, ze si kazdy uděláme nejaky výklad těch slov a na tom si pak lpíme. A považujeme ho za ten správný a původní. :what:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Petra » čtv 27. bře 2014 22:17:31

rafael píše:k čemu mi sou nadpřirozené schopnosti.. jsou to jen plody mysli a ega.. pokud chceme dosáhnout osvícení vše musí pryč.. je sice fajn vědět co si kdo myslí, cítit někoho, vnímat něco, vědět co se stane.. kdo to vše ale prožívá?? kdo to vnímá?? pouze jen ego.. nic víc..vše musí pryč ..


Každý jsme v jiné fázi. Někomu jsou důležité nadpřirozené schopnosti, někomu osvícení či co si pod tím představuje. To je přece ok. Kdyby to nesmělo být, tak to nebude.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Petra » čtv 27. bře 2014 22:24:13

irulan píše:
rafael píše:....proč tam teda jezdíš když on mluví celé hodiny o tom samém co já píšu.....

No a to je o tom, ze si kazdy uděláme nejaky výklad těch slov a na tom si pak lpíme. A považujeme ho za ten správný a původní. :what:


:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 27. bře 2014 22:48:16

.... je brahmam hysterický?? je brahmam fanatický??

Když Brahmam hovoří, mluví pravdu.
Když to po něm opakujeme, jsou to ..myšlenky.

:(
Jarda Malej
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:04:17

Návštěvník píše:
rafael píše:k čemu mi sou nadpřirozené schopnosti.. jsou to jen plody mysli a ega.. pokud chceme dosáhnout osvícení vše musí pryč.. je sice fajn vědět co si kdo myslí, cítit někoho, vnímat něco, vědět co se stane.. kdo to vše ale prožívá?? kdo to vnímá?? pouze jen ego.. nic víc..vše musí pryč ..

A co považuješ za osvícení?

:)


Ještě mi Rafael nevysvětlil, co on považuje za osvícení... :'-(
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod rafael » čtv 27. bře 2014 23:08:31

osvícení je rozpuštění ega, mysli a karmy.. kdy duše je svobodná a nemusí se už zrozovat..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:13:25

rafael píše:osvícení je rozpuštění ega, mysli a karmy.. kdy duše je svobodná a nemusí se už zrozovat..

A jak to poznáš, že ego už máš rozpuštěné, včetně mysli a karmy?
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 27. bře 2014 23:23:37

Jana píše:
Jarda Malej píše:
.... je brahmam hysterický?? je brahmam fanatický??

Když Brahmam hovoří, mluví pravdu.
Když to po něm opakujeme, jsou to ..myšlenky.

:(

Pokud Brahmam hovoří o tom, co je v nás vědomé, pak je to, co citujeme, stejnou pravdou.
Pokud by tohle nebylo možné, pak by nikdy nikdo vědomý nikoho necitoval.

"Quod licet Iovi non licet bovi"

/"Co je dáno Jovovi, není dáno volovi."/


:(
Jarda Malej
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod rafael » čtv 27. bře 2014 23:24:43

Návštěvník píše:
rafael píše:osvícení je rozpuštění ega, mysli a karmy.. kdy duše je svobodná a nemusí se už zrozovat..

A jak to poznáš, že ego už máš rozpuštěné, včetně mysli a karmy?


zmizí ti celý svět, zmizí vše co víš, zmizí ti lidé, zmizí ti těla, zmizíš ty sám..je jen pouhá energie bytí, láska, zaříš jako ježíš kristus ze svého srdce (křestaně to dobře znázornují na jeho fotkách), nevíš pak nic ani kdo jsi, ani kdo je kolem tebe, vše je jen božská energie JÁ, zapomeneš na všechno, zapommeneš na vše co znáš, nenacházíš vůbec nic, není ani co nacházet, je jen božská láska a její energie ve všem co existuje, zjistíš, že ty jsi to co hledáš, buď tich a věz že JÁ JSEM je bůh
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:27:44

rafael píše:zmizí ti celý svět, zmizí vše co víš, zmizí ti lidé, zmizí ti těla, zmizíš ty sám..je jen pouhá energie bytí, láska, zaříš jako ježíš kristus ze svého srdce (křestaně to dobře znázornují na jeho fotkách), nevíš pak nic ani kdo jsi, ani kdo je kolem tebe, vše je jen božská energie JÁ, zapomeneš na všechno, zapommeneš na vše co znáš, nenacházíš vůbec nic, není ani co nacházet, je jen božská láska a její energie ve všem co existuje, zjistíš, že ty jsi to co hledáš, buď tich a věz že JÁ JSEM je bůh

JÁ JSEM je bůh......co nevidí, neslyší, nechutná, nečichá, nehmatá, bez intuice, bez telepatie, prostě Bůh bez jakéhokoli projevu i síly, bez energie i bez vědomí.. nejspíš Bůh v komatu....?
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod rafael » čtv 27. bře 2014 23:29:19

Návštěvník píše:No nic, on asi někdo v tom dlouhém textu o mystických výsledcích od K.Minaříka, přehlédl jednu maličkost, a to, že se ty nechtěné nadpřirozené schopnosti rodí teprve když je mysl osvícená zářivou prázdnotou, neboli je osvícená, a tudíž je i ego rozpuštěné, včetně mysli a karmy.


není to tak docela pravda.. úplně stačí když mysl zůstane stát, když se mysl trvaleji zastaví, nemyslím tím na hodinu nebo jeden den.. na mnohem delší dobu.. pak se stáváme pomalu součástí všeho, a jelikož my se naladíme na tu božskou energii která tuje, začínáme vše vnímat víc a víc, ale mysl si myslí, že jí takové věci patří.. mysl si myslí že je to jejím přičiněním.. mysl dokonce vnímá samu sebe jako budoucí co bude, nebo cítí co kdo řekne nebo se stane..ale vše to vidí pouze mysl, kdo to vnímá?? já.. já já ego..já to vidím já to vnímám.. proto se člověk k tomu nemá připoutat, kvůli tomu malému já egu mysli..protože egu se takové schopnosti líbí.. baví ho a tím pádem zase živí mysl..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod rafael » čtv 27. bře 2014 23:31:28

Návštěvník píše:
rafael píše:zmizí ti celý svět, zmizí vše co víš, zmizí ti lidé, zmizí ti těla, zmizíš ty sám..je jen pouhá energie bytí, láska, zaříš jako ježíš kristus ze svého srdce (křestaně to dobře znázornují na jeho fotkách), nevíš pak nic ani kdo jsi, ani kdo je kolem tebe, vše je jen božská energie JÁ, zapomeneš na všechno, zapommeneš na vše co znáš, nenacházíš vůbec nic, není ani co nacházet, je jen božská láska a její energie ve všem co existuje, zjistíš, že ty jsi to co hledáš, buď tich a věz že JÁ JSEM je bůh

JÁ JSEM je bůh......co nevidí, neslyší, nechutná, nečichá, nehmatá, bez intuice, bez telepatie, prostě Bůh bez jakéhokoli projevu i síly, bez energie i bez vědomí.. nejspíš Bůh v komatu....?


představ si celý vesmír na obloze..a ted si představ že ty jsi celý vesmír a že celý vesmír je zároven v tobě,obojí se prolíná samo v sobě, skrze mysl nepochopitelné....
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:33:22

rafael píše:
Návštěvník píše:No nic, on asi někdo v tom dlouhém textu o mystických výsledcích od K.Minaříka, přehlédl jednu maličkost, a to, že se ty nechtěné nadpřirozené schopnosti rodí teprve když je mysl osvícená zářivou prázdnotou, neboli je osvícená, a tudíž je i ego rozpuštěné, včetně mysli a karmy.


není to tak docela pravda.. úplně stačí když mysl zůstane stát, když se mysl trvaleji zastaví, nemyslím tím na hodinu nebo jeden den.. na mnohem delší dobu.. pak se stáváme pomalu součástí všeho, a jelikož my se naladíme na tu božskou energii která tuje, začínáme vše vnímat víc a víc, ale mysl si myslí, že jí takové věci patří.. mysl si myslí že je to jejím přičiněním.. mysl dokonce vnímá samu sebe jako budoucí co bude, nebo cítí co kdo řekne nebo se stane..ale vše to vidí pouze mysl, kdo to vnímá?? já.. já já ego..já to vidím já to vnímám.. proto se člověk k tomu nemá připoutat, kvůli tomu malému já egu mysli..protože egu se takové schopnosti líbí.. baví ho a tím pádem zase živí mysl..

No já nevím, pokud vím, tak lidem, co se nezabývají mystikou, se nic takového neděje. To vím bezpečně.
Začne to teprve až když je překročen práh...
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 27. bře 2014 23:36:00

Návštěvník píše:
rafael píše:zmizí ti celý svět, zmizí vše co víš, zmizí ti lidé, zmizí ti těla, zmizíš ty sám..je jen pouhá energie bytí, láska, zaříš jako ježíš kristus ze svého srdce (křestaně to dobře znázornují na jeho fotkách), nevíš pak nic ani kdo jsi, ani kdo je kolem tebe, vše je jen božská energie JÁ, zapomeneš na všechno, zapommeneš na vše co znáš, nenacházíš vůbec nic, není ani co nacházet, je jen božská láska a její energie ve všem co existuje, zjistíš, že ty jsi to co hledáš, buď tich a věz že JÁ JSEM je bůh

JÁ JSEM je bůh......co nevidí, neslyší, nechutná, nečichá, nehmatá, bez intuice, bez telepatie, prostě Bůh bez jakéhokoli projevu i síly, bez energie i bez vědomí.. nejspíš Bůh v komatu....?

Návštěvníku tady jsi to přepísk.
Tohle je asi blížeji k poselství, než k obvyklému popisování.



:(
Jarda Malej
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:36:33

Návštěvník píše:No nic, on asi někdo v tom dlouhém textu o mystických výsledcích od K.Minaříka, přehlédl jednu maličkost, a to, že se ty nechtěné nadpřirozené schopnosti rodí teprve když je mysl osvícená zářivou prázdnotou, neboli je osvícená, a tudíž je i ego rozpuštěné, včetně mysli a karmy.

Ale kdepak. Může se s nimi už narodit a pak se diví, jako to, že druzí nechápou, co vidí a o čem mluví.

S osvícením nemají nic společného.
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:39:24

Návštěvník píše:
rafael píše:zmizí ti celý svět, zmizí vše co víš, zmizí ti lidé, zmizí ti těla, zmizíš ty sám..je jen pouhá energie bytí, láska, zaříš jako ježíš kristus ze svého srdce (křestaně to dobře znázornují na jeho fotkách), nevíš pak nic ani kdo jsi, ani kdo je kolem tebe, vše je jen božská energie JÁ, zapomeneš na všechno, zapommeneš na vše co znáš, nenacházíš vůbec nic, není ani co nacházet, je jen božská láska a její energie ve všem co existuje, zjistíš, že ty jsi to co hledáš, buď tich a věz že JÁ JSEM je bůh

JÁ JSEM je bůh......co nevidí, neslyší, nechutná, nečichá, nehmatá, bez intuice, bez telepatie, prostě Bůh bez jakéhokoli projevu i síly, bez energie i bez vědomí.. nejspíš Bůh v komatu....?

Ne. Všetvořící PRÁZDNO.

Dokud tu zkušenost nemáš, aspoň dočasně, je to nepochopitelné. Pro ego.
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:39:54

rafael píše:
Návštěvník píše:
rafael píše:zmizí ti celý svět, zmizí vše co víš, zmizí ti lidé, zmizí ti těla, zmizíš ty sám..je jen pouhá energie bytí, láska, zaříš jako ježíš kristus ze svého srdce (křestaně to dobře znázornují na jeho fotkách), nevíš pak nic ani kdo jsi, ani kdo je kolem tebe, vše je jen božská energie JÁ, zapomeneš na všechno, zapommeneš na vše co znáš, nenacházíš vůbec nic, není ani co nacházet, je jen božská láska a její energie ve všem co existuje, zjistíš, že ty jsi to co hledáš, buď tich a věz že JÁ JSEM je bůh

JÁ JSEM je bůh......co nevidí, neslyší, nechutná, nečichá, nehmatá, bez intuice, bez telepatie, prostě Bůh bez jakéhokoli projevu i síly, bez energie i bez vědomí.. nejspíš Bůh v komatu....?


představ si celý vesmír na obloze..a ted si představ že ty jsi celý vesmír a že celý vesmír je zároven v tobě,obojí se prolíná samo v sobě, skrze mysl nepochopitelné....

:D už jsem byla celý vesmír - celý fyzický vesmír i celý mystický vesmír - a co má být?
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:41:07

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
rafael píše:zmizí ti celý svět, zmizí vše co víš, zmizí ti lidé, zmizí ti těla, zmizíš ty sám..je jen pouhá energie bytí, láska, zaříš jako ježíš kristus ze svého srdce (křestaně to dobře znázornují na jeho fotkách), nevíš pak nic ani kdo jsi, ani kdo je kolem tebe, vše je jen božská energie JÁ, zapomeneš na všechno, zapommeneš na vše co znáš, nenacházíš vůbec nic, není ani co nacházet, je jen božská láska a její energie ve všem co existuje, zjistíš, že ty jsi to co hledáš, buď tich a věz že JÁ JSEM je bůh

JÁ JSEM je bůh......co nevidí, neslyší, nechutná, nečichá, nehmatá, bez intuice, bez telepatie, prostě Bůh bez jakéhokoli projevu i síly, bez energie i bez vědomí.. nejspíš Bůh v komatu....?

Ne. Všetvořící PRÁZDNO.

Dokud tu zkušenost nemáš, aspoň dočasně, je to nepochopitelné. Pro ego.

Tvořil jsi něco?
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:44:51

Jarda Malej píše:Návštěvníku tady jsi to přepísk.
Tohle je asi blížeji k poselství, než k obvyklému popisování.

:(

Nic není přepísknuto. Když už to má být Bůh, tak by to mělo být kompletní a fungující...
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:47:43

Jana píše:
Všetvořící PRÁZDNO

V pozadí projekce mysli a smyslů dokonale statické a neměnné.
:)

Jj, i skála je proti němu upovídaná a hravá.
jen mi nejde do hlavy ani do srdce, jak něco dokonale statického a neměnného, mohlo zrodit člověka... :what:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 2 návštevníků