Ego

Re: Ego

Nový příspěvekod Jana » čtv 24. pro 2020 7:47:26

salmo1cz píše:Po pravdě ja jsem nikdy nepochopil co je na egu tak strašlivé. Vnímám ego jako nástroj k žití ve hmotném, jako zbrojnoše a kámoše zároveň.Popíráním ega obviňují Boha, špatně jsi to vymyslel...to jako vážně má být cesta?Kultivace ega skrze ducha OK to beru a rozumím.

Ego je představa, že jsme to tělo, které se narodilo a které zemře. Strašlivé je, že když máš někoho rád a zamiluješ si ho s představou, že i on je tím tělem, tak když se stane, že tělo opustí, tak pro Tebe zemře. Už nemáš žádný způsob, jak se k němu přiblížit, jak se k němu vrátit. Chodíš se vyplakat na hrob a trápíš se, trpíš. Stejně tak můžeš trpět, když bytost, kterou miluješ, je někde daleko od Tebe a Ty k ní nemůžeš, stýská se Ti po ní, toužíš být v její blízkosti, toužíš se s ní setkat.

Osvobozením od iluze ega vede například cesta bhakti:

vostalpetr píše:... stačí jen milovat lásku a dát si pozor na to, aby tu svoji lásku člověk necpal do světa...


S obrácením pozornosti do světa není šance poznat Pravdu, kdo jsme. Pořád v tom světě narážíme na nějakou omezenost, na něco, co ne. S obrácením pozornosti do sebe je možné poznat, že vědomí samotné lásky, která jen je a nemá žádný příběh, žádný tvar, nic si o ní nemyslíme, jen si jí jsme vědomí, mizí i všechny problémy ega, všechny starosti, bolesti, všechno naše omezení. Je to naší nejzákladnější přirozeností milovat milující lásku, ve které nejsou kladeny žádné podmínky, která nemusí nic, jen je, jen jí jsme. Ve Tvém nitru je to Božství, které je nekonečnou věčnou láskou, které je zdrojem veškerého štěstí.

A když někoho opravdu touhle bezpodmínečnou láskou miluješ, je to, jak se říká, láska až za hrob. Nevnímáš ho jako to, co je omezeno nějakým tělem, příběhem, může udělat cokoliv a přeci v hloubi Tvého nitra zůstává tím samým. Je pořád ve Tvém srdci nekonečnou věčnou láskou, která je zdrojem štěstí. Poznáváš ho jako to, kým skutečně je, jako pravé Já, které je i Tvým pravým Já.

A takhle je možné poznávat veškerou existenci, všechno, co je. V každém, koho opravdu znáš, jako znáš sám sebe, se vidíš, poznáváš v něm své pravé Já, které je vším.

Proto Ti s tímhle poznáním nemůže nikdo a nic chybět a nikdo Ti doopravdy nemůže umřít. I když tady třeba už není tělo milovaného, ta láska, kterou byl, je tady pořád dál a je stále živá, stejná.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7500
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 13:55:58

Pedro: Hele já bych je nerozváděl (nedělal rozvod). Koncentrace je zaměření pozornosti vůlí - někam. U magiků a čarodějů na nějakej objekt. Jako např. u alkoholiků na chlast.. No a u mystiků se to popozvedlo na subjekt. A tak objevili, když je ta koncentrace unavila, že je tu meditace (což je jen vznešené slovo pro uvolněnou mysl). Takže meditace je vlastně vyfluslá, chcíplá koncentrace.

Ale jde to samozřejmě popsat i jinak, třeba duchodělně, nebo poeticky .. a kdovíjak asi ještě.


Vostál: Bacha na to,

já jsem alergickej na to, když někdo vod někoho vopisuje,

a todle jsem už rozhodně někde četl...


Haha, ve škole jsem hodně opisoval, ale stejně mi to bylo prd platný.
Tady neopisuju, leda už jsem něco v tomhle stylu někdy psal.
Psát se dá ve vážným stylu nebo odlehčeným, to asi záleží na vnitřním rozpoložení (náladě).
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 15:09:14

A to ti mám jako sežrat ???

Tak to tedy ne...


A co? Že neopisuju? Nebo že píšu dle nálady? Dnes mám docela blbou náladu, protože jsem ráno zaspal a ujel mi důležitej autobus... Neboj, já ti taky všechno nežeru.
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 15:16:07

Jo už chápu, ty si myslíš že jsem to opsal od tebe :D No jsi inspirativní, to yes, ale jinak jsem to v ten moment chápal, jak jsem to napsal.
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 24. pro 2020 15:26:18

Přesně tak,

a přesně takhle začínala Jana až z toho pak totálně zblbla...

Proto by měl každej říkat svoje i kdyby to byla pitomost...
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 15:33:10

vostal petr píše:Přesně tak,

a přesně takhle začínala Jana až z toho pak totálně zblbla...

Proto by měl každej říkat svoje i kdyby to byla pitomost...

Ale hovňajz, já to prostě říkal tobě, a tahle stylomluva je mi vlastní. Nejsem stroj, abych mlel furt stejně. Když s někým mluvim, chci aby tomu rozuměl. Něco jinýho je, když dáváš do placu jen nějakou univerzal mluvu.
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 15:40:00

P.S. mě taky napadaj sprostý slova, když lecos čtu, ale nejsem tak odvážnej jak ty :D
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 16:27:38

vostal petr píše:Přesně tak,

a přesně takhle začínala Jana až z toho pak totálně zblbla...

Proto by měl každej říkat svoje i kdyby to byla pitomost...

Já mám z Jany trochu sebevýtku, páč ji tenkrat v mailový komunikaci, napsala mi hned jak něco poslal na původní "modré" fórum, odepsal, v tehdejsí oblbenosti, že bude asi realizovaná .. Předtím nevím, jak se chovala, takže jsem to všechno možná způsobil já... A proto sem kvartálově čumim, a něco jí občas řeknu, jestli se to "nespravilo"..
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 24. pro 2020 17:56:19

Takže ted už víme, kdo za to může,

chudák holka, je v tom úplně nevinně, ted se ji budu muset asi vomluvit že jsem ji neuvěřil jako vona tobě...

PS.

Nabij si tu vzduchovku a střel se do hlavy, když ti takhle blbě ujel autobus...
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 18:08:45

No jsem se tenkrát přestřelil. Ale co zas čet v ten samej čas od mailů třeba od Tary, tak už Jana blbla i předtím. Ale dobrej pocit z toho dosud nemám. Mě prostě oblbla. Pak mi to došlo, když koukal, že její reakce na cokoliv, jsou jak přes kopírák, a že je v nich skrytá agrese...
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 18:14:48

Byl to můj první den na duchovnim foru, Vostále. Kde nic nebylo, jak bylo, jak se posléze ukázalo. Jaký byl tvůj první den?
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 24. pro 2020 18:19:11

No jo, to je dlouholetý nájezd do nirvány,

nejdříve blbla se štěstím, pak to přejmenovala na lásku a nakonec se z toho vyklubala blaženost jenž se proměnila v SČA,

takže ted už nic neřeší poněvadž je v cíli, s vyjímkou toho, že furt řeší že je v cíli,

a furt myslí na to, že nic nemyslí...
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 24. pro 2020 18:20:57

Jaký byl tvůj první den?


To nevím, já si pouze pamatuju jakej byl můj první sex...
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 18:44:35

No já si pamatuju, že jsi tenkrát o Janě mluvil jako o Bhaktiče, a zastával se jí.
Tak nehraj nenamočenýho.
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 18:51:21

vostal petr píše:
Jaký byl tvůj první den?


To nevím, já si pouze pamatuju jakej byl můj první sex...

Já si dokonce pamazuju i na svýho prvního angličáka. Ale to jestě sakra není všechno. Si pamatuju, jak vejrám z kočárku na ženský, co dělali ťuťuťu, a jak jsem pochcal tátu, když mě vzal na ramena...... :D
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 24. pro 2020 19:03:10

Pedriito píše:
vostal petr píše:
Jaký byl tvůj první den?


To nevím, já si pouze pamatuju jakej byl můj první sex...

Já si dokonce pamazuju i na svýho prvního angličáka. Ale to jestě sakra není všechno. Si pamatuju, jak vejrám z kočárku na ženský, co dělaly ťuťuťu, a jak jsem pochcal tátu, když mě vzal na ramena...... :D

A jednou se takhle plazím zahrádkou, a najednou obrovskej šnek, dodnes ho mám za většího než byl tenkrát já. Prostě šnek dinosaurus.
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod salmo1cz » pát 25. pro 2020 0:48:34

Jana píše:
salmo1cz píše:Po pravdě ja jsem nikdy nepochopil co je na egu tak strašlivé. Vnímám ego jako nástroj k žití ve hmotném, jako zbrojnoše a kámoše zároveň.Popíráním ega obviňují Boha, špatně jsi to vymyslel...to jako vážně má být cesta?Kultivace ega skrze ducha OK to beru a rozumím.

Ego je představa, že jsme to tělo, které se narodilo a které zemře. Strašlivé je, že když máš někoho rád a zamiluješ si ho s představou, že i on je tím tělem, tak když se stane, že tělo opustí, tak pro Tebe zemře. Už nemáš žádný způsob, jak se k němu přiblížit, jak se k němu vrátit. Chodíš se vyplakat na hrob a trápíš se, trpíš. Stejně tak můžeš trpět, když bytost, kterou miluješ, je někde daleko od Tebe a Ty k ní nemůžeš, stýská se Ti po ní, toužíš být v její blízkosti, toužíš se s ní setkat.

Osvobozením od iluze ega vede například cesta bhakti:

vostalpetr píše:... stačí jen milovat lásku a dát si pozor na to, aby tu svoji lásku člověk necpal do světa...


S obrácením pozornosti do světa není šance poznat Pravdu, kdo jsme. Pořád v tom světě narážíme na nějakou omezenost, na něco, co ne. S obrácením pozornosti do sebe je možné poznat, že vědomí samotné lásky, která jen je a nemá žádný příběh, žádný tvar, nic si o ní nemyslíme, jen si jí jsme vědomí, mizí i všechny problémy ega, všechny starosti, bolesti, všechno naše omezení. Je to naší nejzákladnější přirozeností milovat milující lásku, ve které nejsou kladeny žádné podmínky, která nemusí nic, jen je, jen jí jsme. Ve Tvém nitru je to Božství, které je nekonečnou věčnou láskou, které je zdrojem veškerého štěstí.

A když někoho opravdu touhle bezpodmínečnou láskou miluješ, je to, jak se říká, láska až za hrob. Nevnímáš ho jako to, co je omezeno nějakým tělem, příběhem, může udělat cokoliv a přeci v hloubi Tvého nitra zůstává tím samým. Je pořád ve Tvém srdci nekonečnou věčnou láskou, která je zdrojem štěstí. Poznáváš ho jako to, kým skutečně je, jako pravé Já, které je i Tvým pravým Já.

A takhle je možné poznávat veškerou existenci, všechno, co je. V každém, koho opravdu znáš, jako znáš sám sebe, se vidíš, poznáváš v něm své pravé Já, které je vším.

Proto Ti s tímhle poznáním nemůže nikdo a nic chybět a nikdo Ti doopravdy nemůže umřít. I když tady třeba už není tělo milovaného, ta láska, kterou byl, je tady pořád dál a je stále živá, stejná.

No vidíte Jano, tohle jsem já řešil před čtyřiceti lety.Žití v Já je pro život daleko pohodlnější než žití v egu.V Já nemusíte řešit prakticky nic... těžkosti, smrt, křivdy, ztráty prakticky nic se vás netýká, je to skoro jako žít na droze.V egu řešíte prakticky všechno a také všechno se vás týká, žádná droga jen tvrdá realita.Hledáte tedy opodstatnění pro Já.To je velmi tvrdá diskriminace, to že žijící v Já mají opodstatnění nic neznamená, protože mejlej se i celé národy.Tvrdá škola, skoro jako Bodhisattva. :)
salmo1cz
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Jana » pát 25. pro 2020 7:00:20

salmo1cz píše:No vidíte Jano, tohle jsem já řešil před čtyřiceti lety.Žití v Já je pro život daleko pohodlnější než žití v egu.V Já nemusíte řešit prakticky nic... těžkosti, smrt, křivdy, ztráty prakticky nic se vás netýká, je to skoro jako žít na droze.V egu řešíte prakticky všechno a také všechno se vás týká, žádná droga jen tvrdá realita.Hledáte tedy opodstatnění pro Já.To je velmi tvrdá diskriminace, to že žijící v Já mají opodstatnění nic neznamená, protože mejlej se i celé národy.Tvrdá škola, skoro jako Bodhisattva. :)


Salmo, díky.

Ano, dalo by se říct, že v Já hledat opodstatnění pro Já je nesmysl, a v egu je to zbytečné.

Nicméně je tady něco, co se stále ještě má co učit.

Probouzení v Já je sice tou nájnádhernější záležitostí, proto také ty promluvy Probuzených,

ale mělo by být jasné, že budit tvrdě spící ze sna ega je přinejmenším neetické.

Ona si ta Boží milost přitáhne pozornost k tomu, co je třeba, sama.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7500
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » pát 25. pro 2020 9:20:27

Nicméně je tady něco, co se stále ještě má co učit.


Bohužel ty se učíš leda tak vopakování do zblbnutí konceptů o Já,

furt zkoumáš jak to to Já má,

protože nejsi Já,

serfování na pocitech není wu wei,

takže umíš pouze to serfování...

No ale na druhou stranu to na to štěstí docela stačí takže máš přesně to, co jsi chtěla..
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Jana » pát 25. pro 2020 9:32:54

vostal petr píše:
Nicméně je tady něco, co se stále ještě má co učit.


Bohužel ty se učíš leda tak vopakování do zblbnutí konceptů o Já,

furt zkoumáš jak to to Já má,

protože nejsi Já,

serfování na pocitech není wu wei,

takže umíš pouze to serfování...

No ale na druhou stranu to na to štěstí docela stačí takže máš přesně to, co jsi chtěla..


Jestliže skálopevně věříš, že nejsi pravé Já, jestli věříš v nějaké snové iluzorní já, které je jiné, než Já, tak co Tě na těchhle stránkách vůbec přitahuje?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7500
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků