Nadpřirozené schopnosti

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:51:52

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:No nic, on asi někdo v tom dlouhém textu o mystických výsledcích od K.Minaříka, přehlédl jednu maličkost, a to, že se ty nechtěné nadpřirozené schopnosti rodí teprve když je mysl osvícená zářivou prázdnotou, neboli je osvícená, a tudíž je i ego rozpuštěné, včetně mysli a karmy.

Ale kdepak. Může se s nimi už narodit a pak se diví, jako to, že druzí nechápou, co vidí a o čem mluví.

S osvícením nemají nic společného.

A co vidí? Astrálního kamaráda?

ale vnímání astrálu není zahrnuto do "nadpřirozených schopností"... :what:
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:53:33

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
rafael píše:zmizí ti celý svět, zmizí vše co víš, zmizí ti lidé, zmizí ti těla, zmizíš ty sám..je jen pouhá energie bytí, láska, zaříš jako ježíš kristus ze svého srdce (křestaně to dobře znázornují na jeho fotkách), nevíš pak nic ani kdo jsi, ani kdo je kolem tebe, vše je jen božská energie JÁ, zapomeneš na všechno, zapommeneš na vše co znáš, nenacházíš vůbec nic, není ani co nacházet, je jen božská láska a její energie ve všem co existuje, zjistíš, že ty jsi to co hledáš, buď tich a věz že JÁ JSEM je bůh

JÁ JSEM je bůh......co nevidí, neslyší, nechutná, nečichá, nehmatá, bez intuice, bez telepatie, prostě Bůh bez jakéhokoli projevu i síly, bez energie i bez vědomí.. nejspíš Bůh v komatu....?

Ne. Všetvořící PRÁZDNO.

Dokud tu zkušenost nemáš, aspoň dočasně, je to nepochopitelné. Pro ego.

Tvořil jsi něco?

To je absurdní otázka. KDO? Kdo by měl něco tvořit?

V tomhle stavu neexistuje žádný "někdo", který by mohl cokoliv tvořit.

Dochází k dění skrze všechny tvary, včetně tvaru, za který ses do té doby považovala. Je stejně prázdný jako všechny ostatní tvary kolem - nekonečné živé PRÁZDNO pozoruje pohyby Svých tvarů uvnitř sebe sama.
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. bře 2014 23:58:57

Návštěvník píše:To je absurdní otázka. KDO? Kdo by měl něco tvořit? V tomhle stavu neexistuje žádný "někdo", který by mohl cokoliv tvořit. Dochází k dění skrze všechny tvary, včetně tvaru, za který ses do té doby považovala. Je stejně prázdný jako všechny ostatní tvary kolem - nekonečné živé PRÁZDNO pozoruje pohyby Svých tvarů uvnitř sebe sama.


No a kdo stvořil ony první tvary, skrze které se nějak sám od sebe na zaprášené planetě vynořil odkudsi člověk?

Jana píše:Láska - Boží věčná bezpodmínečná.

a tato opravdu zvládla ?
jestli dokázala stvořit první pár lidí, tak by jistě zvládla i méně náročné akce...že jo..?
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 28. bře 2014 0:04:13

Jana píše:
Jarda Malej píše:/"Co je dáno Jovovi, není dáno volovi."/


Tenhle sen o tom, že tady je někdo, komu by mohlo být dáno a někdo, komu dáno nebylo, je právě tím důvodem, proč se nevyjasní, že tady není nikdo takový, komu co by mohlo nebo nemohlo být dáno.
Tenhle sen, ve kterém se naše Bytí dělí na Ty a Já, je právě tím důvodem, proč to blahaplné spojení není vědomé a proč to pak vypadá, že není dáno.

Inu, existuje dobrý důvod proč poučení hledáme u mudrců,
a ne oni u nás.


:)
Jarda Malej
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 0:12:34

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:To je absurdní otázka. KDO? Kdo by měl něco tvořit? V tomhle stavu neexistuje žádný "někdo", který by mohl cokoliv tvořit. Dochází k dění skrze všechny tvary, včetně tvaru, za který ses do té doby považovala. Je stejně prázdný jako všechny ostatní tvary kolem - nekonečné živé PRÁZDNO pozoruje pohyby Svých tvarů uvnitř sebe sama.


No a kdo stvořil ony první tvary, skrze které se nějak sám od sebe na zaprášené planetě vynořil odkudsi člověk?


Žádný "někdo".

Všechny ty tvary - včetně lidských tvarů - jsou odjakživa - i teď - jen pohybujícími se tvary Prázdna. Nic jiného neexistuje a nikdy neexistovalo. Neexistuje ani čas a prostor. Jsou iluzí uvnitř Prázdna, stejně jako všechny jeho tvary.

A i když se po téhle zkušenosti zase vrátí vnímání iluzorní dvojnosti spolu s pocitem já a ne-já - protože ego bylo touhle zkušeností anihilováno jen na nějakou dobu (bůhvíproč :what: ), - přetrvává pochopení, jak to doopravdy JE. O tom ovšem dodatečně referuje ego, které přitom tehdy nebylo, coby "já" tehdy beze stopy zmizelo. Jak je možné, že ta vzpomínka je mu pak k dispozici, když tehdy neexistovalo, to opravdu nevím.
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 0:20:42

Jednota - všetvořící prázdno - pouhá energie bytí - JÁ JSEM - Bůh....samá krásná a vznešená slova, snažící se vystihnout pocity splynutí se vším a zároveň s ničím, slova snažící se popsat pocity, které při tom vznikly a které uvázly v mysli jako vzpomínka na něco krásného.

jednota je když...jsem splynutý se vším ostatním....dobrá, jsem tedy všechno, ale jak se zdá, nesmím si uvědomit, s čím jsem to vlastně splynul...

všetvořící prázdno - ale není zde nic, co by něco tvořilo...

pouhá energie bytí....která jen je, nic netvoří, neuvědomuje si toho, že něco vnímá...

JÁ JSEM Bůh...ale běda tomu, kdo ti to nechce věřit a furt chce od toho JÁ JSEM BŮH nějaký důkaz, že to tak je....

:D
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 0:27:56

ednota je když...jsem splynutý se vším ostatním.

Ne. Zmizel beze stopy ten, kdo by mohl být splynutý s čímkoliv. Jako kdyby nikdy neexistoval.

všetvořící prázdno - ale není zde nic, co by něco tvořilo...

Naopak. Je JEN Ono a všechno co v sobě neustále vytváří jsou jeho modifikace.

Když se ego do toho pokouší vžít a představit si to, je to jako když se snová osoba pokouší zjistit, jaké to je, když ráno sen skončí.
Jednoduché: ona tam není, přestala existovat.
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 28. bře 2014 0:28:47

Všechny ty tvary - včetně lidských tvarů - jsou odjakživa - i teď - jen pohybujícími se tvary Prázdna.
Nic jiného neexistuje a nikdy neexistovalo. Neexistuje ani čas a prostor.

Čas i prostor přirozeně existují, tak to už v existenci chodí.
Ale říkejte to někomu kdo neexistuje. :D


Jarda Malej
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 0:32:46

Jarda Malej píše:
Všechny ty tvary - včetně lidských tvarů - jsou odjakživa - i teď - jen pohybujícími se tvary Prázdna.
Nic jiného neexistuje a nikdy neexistovalo. Neexistuje ani čas a prostor.

Čas i prostor přirozeně existují, tak to už v existenci chodí.
Ale říkejte to někomu kdo neexistuje. :D



jj, existuje iluzorní jedinec v iluzorním časoprostoru - coby modifikace Prázdna.

Tak už to v iluzorní dualitě chodí.

:)
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 28. bře 2014 0:40:02

existuje iluzorní jedinec v iluzorním časoprostoru - coby modifikace Prázdna.

Tak už to v iluzorní dualitě chodí.

A to je ten zvonec, kdy diskuzím je konec. :D


Jarda Malej
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 0:41:12

Návštěvník píše:
Jednota je když...jsem splynutý se vším ostatním.


Ne. Zmizel beze stopy ten, kdo by mohl být splynutý s čímkoliv. Jako kdyby nikdy neexistoval.

Zmizel beze stopy a pak se zase beze všeho z Jednoty vynořil aby o tom pohovořil s ostatními, co v jednotě nejsou.
Proč to neudělal, když v Jednotě byl?
Ušetřil by si spoustu práce.... :D

Návštěvník píše:
všetvořící prázdno - ale není zde nic, co by něco tvořilo...


Naopak. Je JEN Ono a všechno co v sobě neustále vytváří jsou jeho modifikace.
Když se ego do toho pokouší vžít a představit si to, je to jako když se snová osoba pokouší zjistit, jaké to je, když ráno sen skončí. Jednoduché: ona tam není, přestala existovat.

se sny je to všelijaké....ale netvořící všetvořící prázdno, to je něco jiného.... :D
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 0:48:27

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Jednota je když...jsem splynutý se vším ostatním.


Ne. Zmizel beze stopy ten, kdo by mohl být splynutý s čímkoliv. Jako kdyby nikdy neexistoval.

Zmizel beze stopy a pak se zase beze všeho z Jednoty vynořil aby o tom pohovořil s ostatními, co v jednotě nejsou.
Proč to neudělal, když v Jednotě byl?

Inu nejspíš proto, že v Jednotě je jen Jednota a žádný "někdo" ani "ostatní" :D
Není kdo by si pokecal a s kým by si pokecal.

Jedinec si zřejmě nedokáže představit a pochopit, že v Pra-stavu ani on sám coby poznávající jedinec, ani nikdo jiný neexistuje.
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 0:54:29

Návštěvník píše:Inu nejspíš proto, že v Jednotě je jen Jednota a žádný "někdo" ani "ostatní" :D
Není kdo by si pokecal a s kým by si pokecal.

Jedinec si zřejmě nedokáže představit a pochopit, že v Pra-stavu ani on sám coby poznávající jedinec, ani nikdo jiný neexistuje.



Bože, to vám vaše vědomí v nirvikalpě nedokáže udržet pečlivou pozornost a vnímání? :confused:
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 0:57:26

Jo, je holt problém pro snovou osobu, aby si ráno po probuzení - když přestala existovat - dokázala něco udržet :D
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 0:58:22

Jedinec si zřejmě nedokáže představit a pochopit, že v Pra-stavu ani on sám coby poznávající jedinec, ani nikdo jiný neexistuje.

o já se takto klidně rozplynu i na nádraží nebo v divadle i v kině, nemusím to hned svádět na nějaké duchovní vysoké stavy.
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 1:02:20

Návštěvník píše:
Jedinec si zřejmě nedokáže představit a pochopit, že v Pra-stavu ani on sám coby poznávající jedinec, ani nikdo jiný neexistuje.

o já se takto klidně rozplynu i na nádraží nebo v divadle i v kině, nemusím to hned svádět na nějaké duchovní vysoké stavy.

Jsi holt geniální, co naplat :D

Ale nejsi sama: ego zmizí komukoliv, kdo usne v noci hlubokým spánkem

takže nic nového pod sluncem :D

Akorát že v tomhle případě chybí uvědomování si nekonečného, prázdného Bytí-Vědomí
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 1:03:17

a také se mi to děje ve velkých obchoďákách - jak je někde spousta lidí pohromadě - tak se najednou ztrácím, rozplývám ....a zapomínám, co jsem si to šla koupit.... :D
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 1:04:43

jojo, a co teprve, když se někdo napije :D
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 1:07:40

Návštěvník píše:jojo, a co teprve, když se někdo napije :D

Já nepiji, můj žaludek si nepřeje, aby mu hlava oslepla... :P
Návštěvník
 

Re: Nadpřirozené schopnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. bře 2014 1:10:53

Návštěvník píše:Akorát že v tomhle případě chybí uvědomování si nekonečného, prázdného Bytí-Vědomí

jak se to vezme....kdyby si jeden dal tu práci, tak by zjistil, že je na tom v tom obchoďáku úplně stejně, jako ti, co meditují s otevřenýma očima....
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron