Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Andrew » ned 04. bře 2012 22:27:18

Zůčastnil jsem se daršanu u Matky Meery 2. a 3. března 2012.

(pzn. Meera se čte Mira)

Jel jsem se zájezdem pořádaným fy. Anaháta, umělecká a cestovní agentura, z Prahy.
Stručný obsah zájezdu:
- cesta tam a zpátky Prague-Pils-Nuremberg-Frankfurt-Limburk
- ubytování se snídaní
- volitelně výlety po okolí
- dva daršany Martky Meery

Jak jsem to viděl já:
- autobus byl velký a plně obsazený (to mě překvapilo, čekal jsem mikrobus více méně obsazený), autobus byl komfortní a moderní, místa kam vás usadí jsou určena zasedacím pořádkem, takže není to o tom že si někde sednete
- organizátorka zájezdu byla příjemná a vycházela lidem vstříc, jde vidět že je do toho opravdu zapálená a že jí to baví
- ostatní spoucestující svítili jak vánoční stromeček. Všichni byli tak radostiví... opravdu vypadali moc šťastně. Až mě to děsilo. (celý život žiji se smutnými a nešťastnými lidmi, takže jsem nevěl že na světe existuje tolik lidí co jsou šťastní).
- s ostaními jsem se nebavil (nemám zájem se dohadovat čemu věří a nevěří... moje ego bylo velmi nasrané)
- cesta z Prahy tam trvala děsných 9 hodin + ještě hodinu se pak čekalo... takže 10 hodin v autobuse. (před tím jsem byl už dalších 5 hodin nacestě ze ZL do PRA. Autobus si to sral odhaduji jen 90tkou. A každé tři hodiny zastavoval na celou půl hodinu. (opravdu běžte s tím doháje! Jeďte aspoň 110Km/h a zastavujte jen po 20ti minutách když teda musíte)
- ubytování bylo na Německém venkově v obci Dorndorf - Haupstrasse 53, v penzionu "Kűhn". Domácí byl starší manžeský pár kolem cca 70ti let, chovali se moc příjemně a ochotně. Penzion byl útulný a příjemný. Vybavení bylo sice zastaralé - cca 70tá léta... Ale působilo to tam na mě moc příjemně. Jen radiátor moc netopil. Domácí neuměli anglicky takže když mi něco říkali v němčině tak jsem se rozpoměl jen na pár slovíček. Jo - pokoj byl jednolůžkový a měl vybavení jako postel, stůl, pár židlí, skříně, lampa, umyvadlo,... Sprcha s wc byla společná na chodbě s dalšími dvěma pokoji. Samotný penzionek se skládal ze dvou domů a asi celkem 8mi pokojů jednolůžkáčů nebo dvoulůžkových.
- Něměcko se mi velmi líbilo, i na venkově je velmi krásné, čisté, nic nikde není rozbité, asfalt na silnicích je prvotřídní, velmi vyspělá dopravní infrastruktura - no řidičovo nebe. Něměcku tleskám, mělo by být vzorem nejen pro český kocourkov.
- Daršany se udělují v zájmku nebo možná hradu, co já vím.. no prostě v obrovském pěkném objektu. Vevnitř je to pěkně zařízené, ne nijak honosně a ne lacině, prostě taková střední užitná cesta. V hlavním daršanovém sále vás někam usadí, kapacita je asi 200 lidí a musí být člověk telefonicky objednán. A nebo jet se zájezdem který má objednanou kapacitu x židlí.
- k samotnému udělování daršanů nic psát nebudu, postup se od jiných neliší. Mimo to jsou mezi židlemi instrukce jak daršan probíhá. Instrukce jsou v EN, DE, FR.
- než dostanou všichni daršan trvá to dvě hodiny, během daršanu se nemluví a jen se sedí. Ano skoro dvě hodiny.
- mé odhady (dle SPZ/register plate na autech kolem zámku)- 80% lidí na daršanu byli němci DE, malé početní zastoupení BELG., FRANC., POL., a pak naše skupina 55 lidí CZE.
- byla tam velmi klidná a příjemná atmosféra
- zajímavost - po vstupu do zámku si odložíte kabát a boty do šatních skříní. Když se podíváte nahoru na šatní skříň je tam zpráva v ENG., GER. nesoucí nějaké posleství typu: THINK POSITIVE, LET GO PAST, ASK GOD FOR EVERYTHING, FORGIVE OTHERS apod... Upozorňovali nás že máme někam si dát kabáty a boty a pak se podívat co zrovna nám universum připomíná....
- během dne byli nějaké individuální procházky a chození po památkách a městě... to jsem nevyužil, v autobude jsem skoro nespal a tak jsem spal nebo si něco vypisloval na pokoji.

Jsem rád že jsem tam byl, k samotnému daršanu a k tomu co mi samotný zásah matky změnil, vám nic neřeknu. Toto je moje věc a necítím žádný důvod abych se o tuto informaci veřejně dělil. Děkuji že respektujete můj postoj.

Celý zájezd i s mými náklady za mou dopravu navíc a jídlo... (zájezd 3400 + ubytování 1000 + své jídlo 600 + cesta ZL-PRA a zpět 600) vyšel na 5500Kč plus ještě peněžitý dar Matce Meeře.

Znova bych už zájezdem nejel. Strávil jsem během čtyř dnů celkem 30 hodin na cestě a to bylo zatraceně moc. Plánuji tam jet ještě znova - ale pojedu už autem. Budu tam za 8 hodin až od nás ze Zlína. Počítám že dám inzerát kdo by chtěl jet na daršan a vezmu dva lidi po cestě a pak výjde i finančně hluboce pod tři tisíce korun.

http://www.anahatacz.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=46&Itemid=55
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Andrew » pon 05. bře 2012 1:56:49

Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod teonik » pon 05. bře 2012 15:30:19

ahoj

byl jsem v 2003 nebo 4 na daršanu u matky Lasany(dívka která dává daršan někde poblíž hradce králové)
zajímavý zážitek byl,že když jsem byl u ní a držela mě za ruku dívajíc se mi do očí,místo zbožného vytržení začalo v mém nitru něco sprostě nadávat: ty....,ty....,...!
vyděsilo mě to,neb jsem myslel,že Lasana to vycítí,jestli vycítila,nevím,klidně se na mě usmívala,požehnala a pak propustila

po daršanu jsem nic zvláštního nepocitoval....
.............................................

v roce 2004 jsem byl v indii za Kalkim
obdržel jsem daršan matky Amy,i od Kalkiho
nic zvláštního se neudálo,jen má víra v jogu a východní mystiku byly nahlodány ,když jsem viděl ty poměry tam
................................

výživný daršan jsem obdržel od jedné švédky v praze,bylo to na Lucii,ani už nevím jaxe jmenovala
v sále bylo asi 500 lidí,já seděl někde v 5té řadě
daršan začal a mě něco donutilo zavřít oči,žena na podiu zatím věnovala vždy chvilku pohledu do očí příchozího a pak se o jedno místo posunula s pohledem,...
obával jsem se že pohled promeškám..ale měl jsem dál zavřené oči,nakonec jsem přestal přemýšlet o daršanu..zadumal jsem se...pohroužil do ticha...pak jsem najednou otevřel oči a ona se dívala přímo na mne!!
ted už se nepamatuji přesně,co mi blesklo hlavou,ale i ted cítím tu účast a soucit a že jsme si rovni
zapůsobilo to na mě tak silně,že jsem napsal článek do časopisu....
.........................

ted už na daršany nejezdím...dávám je sám...nebo spíš:dáváme si je..navzájem..s těmi,co potkám cestou...

@
............................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod lea » stř 14. bře 2012 9:22:11

Dobrý den,
našla jsem Váš příspěvek a moc ráda bych jela s Vámi autem na další daršan M Meery. protože studuji nemam moc financí a jak píšete autem nás to výjde levněji
Pokud je to aktuální posílám Vám svůj email a domluvíme se, elena.ni@seznam.cz
Zatím moc děkuji Elena
lea
 

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. kvě 2012 23:43:03

dobrý den,měla bych zájem o cestu autem do Německa za MAtkou,napište mě prosím,jestli to ještě platí. ingrova.marketka@seznam.cz
Návštěvník
 

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Andrew » pon 28. kvě 2012 9:49:38

Další cesty po "vlastní ose" neplánuji...
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Andrew » pát 15. úno 2013 14:43:45

DOPLNĚNÍ ZKUŠENOST DARŠANU U MATKY MEERY S CESTOVNÍ KANCELÁŘÍ MMI

Na první daršan jsem jel s CK ANAHATA, a teď jsem jel s druhou společností co z ČR pořádá zájezdy CK MMI - a chci uvést srovnání, zájezdů obou společností.

Zde jsou mé postřehy:
Kvalita a úroveň autobusů - obě společnosti nasazují moderní zájezdové autobusy špičkové úrovně
Dostupnost dopravy a cesta - CKMMI má odjezdy navíc mimo Prahy a Plzně, také z Olomouce a Brna. Řidiči obou autobusů dodržují na Německých dálnicích maximální šnečí povolenou rychlost 80km/h, takže po příjezdu zestárnete asi o sto let.
Nálada v autobuse - je velmi zajímavé že s ANAHATOU byla v autobuse naprosto usměvavá nadšená atmosféra. Navíc pořadatelka zájezdu vyprávěla hodně o Meeře, nebo zajímavé příběhy, a také povyprávěla jak celý daršan funguje což je skvělá věc pro ty co jedou po prvé. V autobuse CKMMI nadšení nebylo. Také pořadatelka v tomto autobuse toho moc nenapovídala (v porovnání s upovídaností pořadatelky z ANAHATy), a velice mne překvapilo, že vůbec chybělo vyprávění o instrukcích pro ty kdo tam jedou poprvé.
Ubytování - ubytování ANAHATy je řešeno v malých skormných rodinných penzionech. To by mi ani tak nevadilo, ale rozhodně mi vadilo, že v pokoji byla zima! Oni skoro netopoli. Navíc starší manželský pár který měl penzion ve kterém jsem byl ubytovaný já, byli sice moc srdceční, a odpustil bych i že neuměli anglicky... ale penzion byl postaven v amatérské kvalitě. Jako by jej stavil Pat a Mat.
Ubytování CKMMI bylo perfektní - hotel Berghof http://www.hotel-berghof-berghausen.de/ Tříhvězdičkový hotel - navíc vlastní WC a sprcha ke každému pokoji, hotel po rekonstrukci/výstavě/modernizaci v roce 2000/2001. Bylo tam teplo, všechno v perfektním stavu, super! :yeah: Miluji když jsou věci udělané pořádně : )))
Cena - CKMMI je o pár stovek levnější
Komunikace/domluva - ANAHATA super! CKMMI slabá úroveň. Pokud ale víte co chcete tak klidně s CKMMI. Pokud úplně nejste samostatní a potřebujete s něčím pomoci tak ANAHATA.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Andrew » pát 15. úno 2013 14:48:11

Nemůžu se přiklonit ani k jedné společnosti. Obě mají své klady i zápory.

Ideální kvalita by pro mě osobně by byla jet hezky rychle pohodlně velkým sedanem : )))
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Markéta » ned 07. zář 2014 16:49:49

Dobrý den,

zrovna polouchám jednu duchovní přednášku, kde je zmínka o udílení daršanů.

Tak jen posílám pár zamyšlení nad smyslem udílení daršanů:

My sami, já, vy, jsme stejným Bohem, ať už jsme vědomí či ne.
Nikdo z nás není lepší, nikdo horší.
Když já jako člověk, který ví (je osvícený) budu chodit mezi lidi, a budu pro ně představovat někoho vyššího, než jsou oni, budu je tím poškozovat.
Dopouštím se tím toho, že lidé, kteří se mi budou klanět a obdivovat mě, se budou přede mnou nevědomky snižovat. Jeden z davu bude vyvyšován.

Sebebožštější bytost mě nemůže ozářit tak, abych byla svatější, než jsem.

Omlouvám se, pokud píši nevhod. Berte tuto zprávu jen jako informaci. Přeji vše dobré, Markéta
Markéta
 

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod ros » ned 07. zář 2014 21:39:09

Markéta píše:Dobrý den,

zrovna polouchám jednu duchovní přednášku, kde je zmínka o udílení daršanů.

Tak jen posílám pár zamyšlení nad smyslem udílení daršanů:

My sami, já, vy, jsme stejným Bohem, ať už jsme vědomí či ne.
Nikdo z nás není lepší, nikdo horší.
Když já jako člověk, který ví (je osvícený) budu chodit mezi lidi, a budu pro ně představovat někoho vyššího, než jsou oni, budu je tím poškozovat.
Dopouštím se tím toho, že lidé, kteří se mi budou klanět a obdivovat mě, se budou přede mnou nevědomky snižovat. Jeden z davu bude vyvyšován.

Sebebožštější bytost mě nemůže ozářit tak, abych byla svatější, než jsem.

Omlouvám se, pokud píši nevhod. Berte tuto zprávu jen jako informaci. Přeji vše dobré, Markéta


Ahoj Markéto,
to, co píšeš je super postřeh.
Malinko tam z toho vyčnívá to "když" - ono to tak je žádné "když". A právě to potřebují lidé připomenout. Jedna z forem takového připomenutí je daršan.
Někdo kdo ví, jak to z jeho vlastní přirozeností a přirozeností všech je, se jakoby povýší, aby pak mohl povýšit ty ostatní.
Ale v dnešní době jsou i takoví "mistři", kteří se chovají naprosto civilně, např. Gaia nebo Marcelka z hor.
U některých jako je např. Mooji si každý může vybrat, jak k němu přistoupí: zda ho obejme jako rovný rovného nebo se mu skloní k nohám, lidé dělají obojí - někdy i tentýž člověk - jak to kdo cítí a momentálně potřebuje.
ros
 

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. zář 2014 10:25:04

ros píše:
Markéta píše:Dobrý den,

zrovna polouchám jednu duchovní přednášku, kde je zmínka o udílení daršanů.

Tak jen posílám pár zamyšlení nad smyslem udílení daršanů:

My sami, já, vy, jsme stejným Bohem, ať už jsme vědomí či ne.
Nikdo z nás není lepší, nikdo horší.
Když já jako člověk, který ví (je osvícený) budu chodit mezi lidi, a budu pro ně představovat někoho vyššího, než jsou oni, budu je tím poškozovat.
Dopouštím se tím toho, že lidé, kteří se mi budou klanět a obdivovat mě, se budou přede mnou nevědomky snižovat. Jeden z davu bude vyvyšován.

Sebebožštější bytost mě nemůže ozářit tak, abych byla svatější, než jsem.

Omlouvám se, pokud píši nevhod. Berte tuto zprávu jen jako informaci. Přeji vše dobré, Markéta


Ahoj Markéto,
to, co píšeš je super postřeh.
Malinko tam z toho vyčnívá to "když" - ono to tak je žádné "když". A právě to potřebují lidé připomenout. Jedna z forem takového připomenutí je daršan.
Někdo kdo ví, jak to z jeho vlastní přirozeností a přirozeností všech je, se jakoby povýší, aby pak mohl povýšit ty ostatní.
Ale v dnešní době jsou i takoví "mistři", kteří se chovají naprosto civilně, např. Gaia nebo Marcelka z hor.
U některých jako je např. Mooji si každý může vybrat, jak k němu přistoupí: zda ho obejme jako rovný rovného nebo se mu skloní k nohám, lidé dělají obojí - někdy i tentýž člověk - jak to kdo cítí a momentálně potřebuje.


jj :)
Návštěvník
 

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. zář 2014 10:26:19

teonik píše:pohroužil do ticha...pak jsem najednou otevřel oči a ona se dívala přímo na mne!!
ted už se nepamatuji přesně,co mi blesklo hlavou,ale i ted cítím tu účast a soucit a že jsme si rovni
.........................

ted už na daršany nejezdím...dávám je sám...nebo spíš:dáváme si je..navzájem..s těmi,co potkám cestou...

@
............................


:) :) :)
Návštěvník
 

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod nop » pon 08. zář 2014 17:34:12

teonik píše:ahoj

byl jsem v 2003 nebo 2004 na daršanu u matky Lasany (dívka která dává daršan někde poblíž hradce králové)
zajímavý zážitek byl, že když jsem byl u ní a držela mě za ruku dívajíc se mi do očí, místo zbožného vytržení začalo v mém nitru něco sprostě nadávat: ty....,ty....,...!
vyděsilo mě to, neb jsem myslel, že Lasana to vycítí, jestli vycítila, nevím, klidně se na mě usmívala, požehnala a pak propustila

po daršanu jsem nic zvláštního nepocitoval............................................

Tak jedině dva závěry.
a/ Lasana necítila pohyb myšlenek nebo neslyšela nevyslovená slova a bylo to jen v Tvé mysli,
b/ nebo na to kápla a byla laskavá, znalá a vyrovnaná.
A/
O tom, co se najde v mysli člověka by se dalo povídat ....
Na př. co jsem si pomyslel já v tlačenici. Vycházel jsem z obchodního domu a nikde nebylo kousek volného místa, lidé šli pomalu těsně vedle sebe, chodba byla úzká a ještě byl opravdový východ daleko vpředu. A já bych byl nejraději přidal v rychlosti. Nebylo jak předejít někoho a kličkovat dopředu. Přede mnou šla dívka a já jsem se přistihl, že říkám v duchu: "no tak pohni, kozo! ".
Ona se otočila a usmála se na mne. Pak otočila hlavu zase dopředu a šla dále. Byl jsem v rozpacích. "Ona snad slyší myšlenky?". Jestli ano, chtěla mne laskavým pohledem převychovat na slušnějšího.
Jestli ne, potom je otázka jak ji napadlo se bezdůvodně otočit? možná dovedla cítit soustředění myšlenky (aniž by poznala doprovodná slova), nebo vycítila pohled na krku. To se může stát. Ale jestli v druhém případě vycítila soustředěný pohled a usmála se, pak by to mohlo znamenat vybídnutí k řeči nebo k osmělení. Ženy se rády nechají oslovit a bývá tam zvědavost k nové situaci. Tím, že mne odhalila a povzbudila k řeči, mne ale v realitě nepovzbudila k oslovení, a naopak jsem k tomu ještě spěchal.

Takže s rekací u Lasany se z toho krátkého popisu u Tebe nedá nic dodat.

B/ k tomu, jestli reakce před Lasanou byla adekvátní Tvé (skutečné) povaze, se nedá šmahem posoudit. V člověku jsou uložené i jeho opaky, jeho jiné povahy a všelicos, i nahodilého.

C/Příkladem dva opisy:

c1/ Re: Diskuse s Janou Příspěvekod nop » stř 18. čer 2014 21:57:41
Herman Melville napsal nejen zfilmovanou Bílou velrybu, ale i jiné prózy. V jedné popisuje chování, kdy se posádka lodi i pasažéři v Pacifiku opili. Měli jiné projevy. Na př. stará slečna, vždy cudná, nyní vykřikovala oplzlé řeči. Kapitán, jindy ostrý a klející, nyní klečel na palubě, slzy mu tekly a modlil se k Panně Marii.
Zasuté a odsunuté, potlačené sklony, se projevily.

c2/
Re: Teorie a praxe Příspěvek od nop » sob 06. zář 2014 9:51:41
.... Ale stejně si pod slovem ego představuje každý něco úplně jiného... :D
Ještě se vyskytuje výraz "alter ego" a tím se myslí paralelní povaha, žijící v člověku, ale jaksi odsunutá do ústraní. Projevuje se příležitostně, třeba ve vypjatých situacích, nebo v dodatečném zhodnocení.
Vyskytovalo se občas v literatuře a filosofii. Naposledy jsem se s tím setkal u opery Krútňava od Eugena Suchoně, kterou napsal v letech 1941 - 1949.
V závěru opery nakonec předstoupí v popředí jeviště herec, který se prohlásí za Alter ego a zhodnotí to všechno.
Krútňava je ve slovenčině vír, jako ten při odtékání vody nebo při povodni, vortex, a tento vír strhl mládence k vraždě. Alter ego (jeho hodné Druhé já) se projeví na konec, už jen ve zhodnocení, takže kdyby se hodnému egu (povaze vzadu věcí) podařilo působit dříve, nic zlého by se nestalo.
Druhé já bývá opačné, než to co je vidět. Dobře se projevující člověk může mít zlé druhé já a zle se projevující může mít hodné druhé já.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 12. zář 2014 10:20:49

vostalpetr píše:
protože Já má vnímání poněkud jiné, než člověčí já. JÁ to ale nějak neumí...


No jak kdo, já například cílevědomou prací na sobě mám zlá obě dvě já,

takže nemám žádný lepší já,

ale ani horší...

Žádné lepší nebo horší, Já je jiné než já.
Malé já si to dokáže uvědomit, že vědomí Já je jiné než vědomí já....ale nevím, zda si Já uvědomuje, když vnímá to malé já, že já je rozdílné od toho, jak se vnímá ono Já...

:D
Návštěvník
 

Re: Zkušenost: Daršan u Matky Meery

Nový příspěvekod Tara » sob 27. zář 2014 11:03:09

Chystáte se někdo na daršan k Matce Meeře?

http://www.matkameera.cz/
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků