ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

Nový příspěvekod rafael » čtv 07. bře 2013 23:04:44

vostalpetr píše:Toto letí,
za pár dní oslavíme realizační šedesátiny mistra Osha
(VŠECHNO NEJLEŠÍ A POZDRAVUJ V NEBI ŠIVU, ŠAKTI, KRIŠNU I BRAHMU) :


Osho - Mé probuzení

Vzpomínám si na ten osudový den, 23.března 1953. Mnoho životů jsem se snažil - pracoval na sobě, usiloval, dělal, co bylo jenom možné - a k ničemu nedošlo. Nyní chápu, proč k ničemu nedošlo. Bariérou bylo samotné úsilí. Zábranou byl sám žebřík, po němž jsem šplhal. Překážkou bylo samotná potřeba hledat. To neznamená, že je toho možné dosáhnout bez hledání. Hledání je nezbytné, ale pak přijde okamžik, kdy hledání musí odpadnout. Člun je potřebný k tomu, aby nás přenesl přes řeku, ale pak přijde okamžik, kdy musíte z člunu vystoupit, úplně na něj zapomenout, nechat ho za sebou. Úsilí je potřeba. Bez úsilí nejde nic. Ale jenom s úsilím též nic nejde.....

viewtopic.php?f=95&t=2112&start=10


velmi dobře naspané..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 11:11:49

"Této noci jsem se stal prázdným i naplněným. Stal jsem se nebytím a stal jsem se bytím. Této noci jsem zemřel a byl znovuzrozen. Ale ten, kdo byl znovuzrozen, nemá nic společného s tím, kdo zemřel. Není tu žádná spojitost. Na první pohled to vypadá spojitě, ale spojitost tu není. Ten, kdo zemřel, zemřel totálně a nezůstalo z něho nic. Věřte mi, nezůstalo z něho nic, ani stín. Zemřel úplně, totálně. Není tomu tak, že bych byl prostě modifikovanou rúpou, nějakou transformovanou, modifikovanou formou něčeho starého. Ne, není tu žádná spojitost. Osobnost, která žila mnoho životů, která žila tisíce let, tohoto dne, 23. března, prostě zemřela. A existovat začala jiná existence, zcela nová, absolutně bez spojitosti s tím starým. Náboženství vám přináší totální smrt. Možná proto jsem celý den před touto událostí cítil naléhavost něčeho takového jako smrti, jako bych měl zemřít. A také jsem skutečně zemřel. Poznal jsem mnoho jiných smrtí, ale s tímhle to nemělo nic společného. Vždy šlo o částečnou smrt.. Někdy zemřelo tělo, někdy část mysli nebo ega, ale co se týče osobnosti, ta přetrvávala. Mnohokrát obnovená, mnohokrát okrášlená, tu a tam trochu pozměněná. Ale přetrvávala a spojitost tu byla dál. Této noci však byla smrt totální. Byl to den, kdy smrt i bůh přišli zároveň."
toto je na začátku dzogčhenu, nebo něco jiného? co je tím koncem dzogčhenu?
Návštěvník
 

Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 12:16:52

vostalpetr píše: došlo ke změně,
ale změně osoby, přišla osvícená osoba...
TO CO JSEM ZDE NAPSAL JE TOTÁLNÍ BLBOST....


Je...

Jsou to domněnky snové osoby o něčem, co si sama vykalkulovala, a teď hodnotí, co se podle jejích představ děje při a po probuzení ze sna.

Asi jako když někdo, kdo má knihovnu plnou obrázků z mořských hlubin a moře z vlastní zkušenosti nikdy nepoznal, sugestivně líčí, co se prožívá na mořském dně, jak se vnímá podmořský život, a s pocitem převahy opravuje potápěče, který to na rozdíl od něj zná z vlastní zkušenosti.

krásná zábava :D
Návštěvník
 

Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

Nový příspěvekod rafael » pát 08. bře 2013 12:24:47

Návštěvník píše:"Této noci jsem se stal prázdným i naplněným. Stal jsem se nebytím a stal jsem se bytím. Této noci jsem zemřel a byl znovuzrozen. Ale ten, kdo byl znovuzrozen, nemá nic společného s tím, kdo zemřel. Není tu žádná spojitost. Na první pohled to vypadá spojitě, ale spojitost tu není. Ten, kdo zemřel, zemřel totálně a nezůstalo z něho nic. Věřte mi, nezůstalo z něho nic, ani stín. Zemřel úplně, totálně. Není tomu tak, že bych byl prostě modifikovanou rúpou, nějakou transformovanou, modifikovanou formou něčeho starého. Ne, není tu žádná spojitost. Osobnost, která žila mnoho životů, která žila tisíce let, tohoto dne, 23. března, prostě zemřela. A existovat začala jiná existence, zcela nová, absolutně bez spojitosti s tím starým. Náboženství vám přináší totální smrt. Možná proto jsem celý den před touto událostí cítil naléhavost něčeho takového jako smrti, jako bych měl zemřít. A také jsem skutečně zemřel. Poznal jsem mnoho jiných smrtí, ale s tímhle to nemělo nic společného. Vždy šlo o částečnou smrt.. Někdy zemřelo tělo, někdy část mysli nebo ega, ale co se týče osobnosti, ta přetrvávala. Mnohokrát obnovená, mnohokrát okrášlená, tu a tam trochu pozměněná. Ale přetrvávala a spojitost tu byla dál. Této noci však byla smrt totální. Byl to den, kdy smrt i bůh přišli zároveň."
toto je na začátku dzogčhenu, nebo něco jiného? co je tím koncem dzogčhenu?



toto je taky dobře napsané.. našel jsem tam i spoustu svých zkušeností..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 12:27:07

a konec dzogčhenu je pak v tom, že toto je zde stále, toto je náš stav a součastně je náš stav ještě před tímto projeveným uni. vědomím, tedy stav před "časoprostorem"

můžeš to popsat trochu srozumitelnějš?
Návštěvník
 

Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

Nový příspěvekod roman » pát 08. bře 2013 12:28:16

Toto je jen Oshova představa, že této noci zemřel,
    a toto bude nejspis fakt vid.Ale jinak k tomuto:
      tedy v podstatě s čím Osho končí, s tím v podstatě dzogčhen rovnou začíná
        Muzes toto nak objasnit-v cem se kvalitativne lisi zacatek a konec dzogčhenu(kdyz dzogčhen bereme jako uvedomeni nek.prostoru vedomi)?
          Ten stav proste nema zadnej zacatek a ani konec,bud je uvedomovan nebo ne.Tot vse
            roman
             
            Příspěvky: 265
            Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

            Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

            Nový příspěvekod roman » pát 08. bře 2013 12:31:55

            jako popis časově omezené realizace je to dobře napsané
              jak si na toto prisel,ze ta realizace byla pouze casove omezena?
                roman
                 
                Příspěvky: 265
                Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 12:33:13

                co je časově omezená realizace? Osho byl osvícený jen na určitý čas a pak už nebyl? došlo u něj ještě k dalšímu trvalému osvícení? dá se o tom někde dočíst? kdy a co se s ním pak stalo?
                Návštěvník
                 

                Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 12:37:00

                vostalpetr píše:No a co asi jiného by to mělo být ???

                A co asi jiného je tak to tvoje psaní ???

                Tvé představy o mých představách...

                Takže furt stejné blbosti, ovšem ty si o svých představách myslíš, že to nejsou asi představy a tím chceš u mě argumentovat

                Všechno je představa, jakmile o tom někdo mluví.

                Je ovšem určitý rozdíl mezi představou, která je reprodukováním poznaného (potápěčem), který nededukuje svoje tvrzení z mylných domněnek, a mezi představami pána, který mořskou vodu nikdy neochutnal.
                Návštěvník
                 

                Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                Nový příspěvekod roman » pát 08. bře 2013 12:38:22

                co je časově omezená realizace?
                  To znamena,ze docasne je rozpustena individualita,ale jelikoz vasany nebyli zcela vykoreneny tak ego naskoci znovu.Proste buh se ti ukaze,ale jeste v nem nezemres na porad.
                    roman
                     
                    Příspěvky: 265
                    Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                    Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                    Nový příspěvekod roman » pát 08. bře 2013 12:44:15

                    No přišel jsem na to tak, že jsem si ten Oshův popis prostě přečetl
                      No to bych fakt nerekl :confused: ,tak jinak-co v tom napsanem textu poukazuje na pouze docasnou realizaci??
                        roman
                         
                        Příspěvky: 265
                        Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                        Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                        Nový příspěvekod roman » pát 08. bře 2013 12:50:51

                        vostalpetr píše:
                        Ten stav proste nema zadnej zacatek a ani konec,bud je uvedomovan nebo ne.Tot vse


                        No bud si ho uvědomuju nebo ne.

                        To, proč si jej uvědomuju je pak proto, protože zde není nějaké centrum sebeuvědomování, tedy nějaká osoba,
                        což je realizace,

                        nebo si ho nějaká osoba uvědomuje, což je stav savikalpy,

                        nebo si ho neuvědomuju, jen si jej pamatuju že to takto stále je, což je pak nějaká osvícená osoba, která si je vědoma toho, že zde není žádná osoba
                          jj souhlas,ale ptal jsem se na toto:
                            v cem se kvalitativne lisi zacatek a konec dzogčhenu(kdyz dzogčhen bereme jako uvedomeni nek.prostoru vedomi)?
                              roman
                               
                              Příspěvky: 265
                              Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                              Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                              Nový příspěvekod rosada » pát 08. bře 2013 13:06:31

                              vostalpetr píše:...
                              Tento popis je v podstatě popis začátku dzogčhenu, takto nějak má vypadat začátek dzogčhenu kdy to začne fungovat samo o sobě
                              a konec dzogčhenu je pak v tom, že toto je zde stále, toto je náš stav a součastně je náš stav ještě před tímto projeveným uni. vědomím, tedy stav před "časoprostorem"

                              Ten začátek je důležitý.
                              Protože, jak ty píšeš, pak to začne fungovat samo o sobě
                              Nač tedy dál popisovat, jak a kudy (tvé oblíbené mapy), když už to funguje samo o sobě.

                              Jaký pak konec dzogčenu? Pro koho? Každý (každá osoba), kdo prošel aspoň tím začátkem vím že toto je zde stále
                              Nikdy to nezačalo a nikdy to neskončí a to že ve vědomí osoby je to něčím překrýváno, na kvalitě TOHO nic nezmění.

                              Osvícení jako takové, jako Bytí je tu stéle.
                              Osvícení jako změna, jako uvědomění se týká jen osoby.
                              Osoba se uvědomí jako samo Bytí, které je tu stále a mělo stejnou kvalitu, jako před tímto uvědoměním v individuálním vědomí.

                              Datum osvícení - je tedy čistě individuální záležitost
                              Bytí slaví každý den.
                              Uživatelský avatar
                              rosada
                               
                              Příspěvky: 1090
                              Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

                              Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                              Nový příspěvekod roman » pát 08. bře 2013 13:14:54

                              vostalpetr píše:
                              v cem se kvalitativne lisi zacatek a konec dzogčhenu(kdyz dzogčhen bereme jako uvedomeni nek.prostoru vedomi)?


                              V té osobě, tedy centru uvědomování


                              Tedy asi bych to pak nepsal takto jako Osho:

                              Od té doby již nejsem v těle, ale vznáším se kolem něj.
                                :) no ja to chapu ten vyrok prave tak ze uz tady zadny centrum uvedomovani neni.A ze rekne "vznasim se"je pouze takovej metaforickej obrat.Nekdo proste rekne je tu pouze Ja a nekdo ze se vznasi kolem tela no.Ja vtom zadnej rozpor nevidim a ze zkusenosti Toho bych rekl,ze je to docela trefny :) ,ale samo to kazdej vnima jinak podle sveho pochopeni,uvedomeni a nastaveni.
                                  roman
                                   
                                  Příspěvky: 265
                                  Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                                  Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                                  Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 13:22:42

                                  vostalpetr píše:
                                  Je ovšem určitý rozdíl mezi představou, která je reprodukováním poznaného (potápěčem), který nededukuje svoje tvrzení z mylných domněnek, a mezi představami pána, který mořskou vodu nikdy neochutnal.


                                  No to nejspíš rozdíl bude,
                                  a jak ty tedy víš, že já se mýlím a Osho má pravdu ?


                                  O tom nic neříkám, to jsou jen tvoje dedukce, že se někdo mýlí a někdo má pravdu.

                                  Popisuju určitý obecný jev, kapišto?

                                  Geolog a speleolog popisují, jak to vypadá pod povrchem zemským.
                                  Jaká je pravděpodobnost, že teoretik, který tam v životě nenahlídnul, to popíše správně?

                                  Když bude navíc poznatky praktiků kritizovat ze své matrace, mohl by to být výborný námět na comics :D
                                  Návštěvník
                                   

                                  Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                                  Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 13:45:26

                                  Návštěvník píše: Geolog a speleolog popisují, jak to vypadá pod povrchem zemským.
                                  Jaká je pravděpodobnost, že teoretik, který tam v životě nenahlídnul, to popíše správně?

                                  Vcelku nulová.

                                  O to ale přece teoretikovi nejde. Zábavně zabíjí čas a dokazuje těm ostatním, že ten jediný chytrý je on sám. Dvě mouchy jednou ranou.
                                  Návštěvník
                                   

                                  Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                                  Nový příspěvekod roman » pát 08. bře 2013 14:02:07

                                  vostalpetr píše:
                                  v cem se kvalitativne lisi zacatek a konec dzogčhenu(kdyz dzogčhen bereme jako uvedomeni nek.prostoru vedomi)?


                                  V té osobě, tedy centru uvědomování
                                    jeste k tomuto,vidis rozdil mezi zacatkem a koncem dzogčhenu v centru uvedomovani.Pritom i do toho zacatku dzogčhenu zapocitavas to uvedomeni nekonecneho prostoru Vedomi.Ale preci kdyz dojde k takovemu uvedomeni,tak to centrum automaticky zmizi.Bud centrum NEBO nekonecnej prostor Vedomi.Nemuze dojit k uvedomeni nek.prostoru(tedy uvedomeni nek.prostoru znamena byt jim)a zaroven zustavat v nakym centru.V tomto mi ta tva teorie nedava moc smysl.
                                      roman
                                       
                                      Příspěvky: 265
                                      Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

                                      Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                                      Nový příspěvekod paprsek » pát 08. bře 2013 14:34:26

                                      Pod povrchem zemským :)

                                      Obrázek

                                      Obrázek
                                      paprsek
                                       

                                      Re: ŠEDESÁTÉ VÝROČÍ REALIZACE

                                      Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 18:53:44

                                      :confused:

                                      Přece nic nehledá, kolikrát to tu psal.

                                      Jeho ego se jen dobře baví. Došlo k nějakým závěrům, tady je může propagovat a dokazovat, že ono jediné to vidí správně.
                                      Když s ním někdo nesouhlasí, prohlásí ho za nechápavého blbce. Tím si odreaguje naštvanost ze situací, kdy sice s něčím nesouhlasilo, ale muselo se podřídit.

                                      Taková aréna na odreagovávání je pro anarchistu dar, přímo od pánaboha :D
                                      Návštěvník
                                       


                                      Zpět na Co mě napadá

                                      Kdo je online

                                      Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků