proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. dub 2013 8:25:17

neumím relaxovat, k relaxaci potřebuji pohyb a energii, jak si lehnu, honí se mi hlavou všechny možný starosti, problémy, výčitky, že se flákám, když je potřeba toho tolik stihnout a když se donutím si lehnout, tak se mi nedaří uvolnit a jediné, co z toho mám, jsou výčitky, že není hotovo a hlavně když se pokusím relaxovat v klidu, tak se na mě vrhnou všechny možný strachy a katastrofický vize
Návštěvník
 

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. dub 2013 8:49:54

Tak svou mysl zaměstnej smysluplněji, třeba takto:

Vizualizace-řízená představivost


Vizualizace-řízena představivost je velice mocná zbraň.Pomocí vizualizace vkládáme do podvědomí program,podle kterého se pak řídí náš další život.Je proto velice důležité to,jaké je naše přání.

Vizualizace je proces tvoření obrazů ve vaší mysli. Děti jsou přirozeně zdatní v této dovednosti, ale společenské podmínky a nedostatek používání často vyústí ve ztrátu schopnosti. Je to ale velice užitečná schopnost! S trochou cviku, můžete tuto přirozenou schopnost obnovit a používat ji k vytvoření života, který opravdu chcete.

Všechno, co je vytvořené tady na Zemi, je nejprve vytvořeno v duchu. Řekli jste někdy svému dítěti, "Oh, to je jen tvoje představivost, není to opravdové?" Co je "opravdové"? Jen pevné fyzické věci? Zvažte ale, že ani fyzické věci nejsou "pevné". Jsou složeny z malých molekul, které vibrují tak rychle, že se jeví pevné. Tohle nemůžete vidět svýma očima, ale věda dokázala, že je to pravda. "Realita" je subjektivní.

Takže, jak vizualizovat? Někteří lidé jsou schopni dělat tyto věci přirozeně. Jiní s tím trochu zápasí. Nejjednodušší způsob jak začít, je vizualizovat běžné věci, které nemají mnoho detailů. Zavřete oči a představte si jak vypadá jablko. Nebo strom. Nebo barevný kruh. Začněte s nejjednoduššími věcmi. Soustřeďte se, že tyto věci držíte ve své mysli jak nejdéle můžete. Studujte je a všímejte si všech detailů, které k vám přijdou. Když máte ten objekt jasně v mysli, pokuste se ho otočit do jiného úhlu než jej vidíte teď. Nebo změňte barvu. Změňte velikost. Pokračujte ve cvičení, dokud ten obraz neudržíte pevně ve vaší mysli pokaždé, když jej změníte na něco jiné. Teď zkuste věc, která je více složitá, jako dům. Nebo auto. Nebo místo, které jste navštívili dříve. Cílem je "vidět" tento objekt/místo co nejdetailněji a nejjasněji, jako byste tam opravdu byli a dívali se svýma fyzickýma očima. Tohle může být ze začátku složité, ale s pravidelným cvičením se to naučíte praktikovat bez námahy.

Jak používáme vizualizaci ke změně našich životů?

Duchovně řečeno, můžete si vytvořit cokoli si přejete ve svém životě. A klíč k tomu je, že to nejdříve uvidíte ve svém mysli. Tvoření obrazů ve vaší mysli může pomoci usnadnit jejich tvoření ve fyzické realitě. Ale nestane se to ihned (většinou). Je pro to dobrý důvod. Vytvořili jste si někdy nechtěně ve své mysli něco děsivého? Báli jste se někdy, že ten, koho milujete bude zraněn nebo zabit? Vaše představivost může lehce utéct k těmto představám. Představte si, co by se stalo, kdybychom mohli neustále tvořit to, na co myslíme. Každá malá obava, která by se vám dostala do mysli, by se stala realitou. Pro naši vlastní ochranu naše schopnost tvořit potřebuje více času a snahy aby se stala realitou.

Dobrá zpráva je, že cokoliv si vizualizujeme v pravidelném opakování se většinou stane i v realitě. Říkám "většinou", protože je tu další faktor k uvážení. Můžete si pomyslet, "Tak jo, představím si, že vyhraji v loterii a stane se to!" Možná ale ne. Musíme brát v uvážení věci, které nemusí být v souladu s naším zájmem vyššího dobra. Kdybyste vyhráli v loterii, co byste udělali se všemi těmi penězi? Stali byste se spokojenými a po zbytek svého života nic nedělali? Možná, že tohle by se nemělo stát. Možná byste na tom byli lépe, když budete pracovat na vyšším cíli. Pokud není něco "určeno" aby se to stalo, tak se to nestane. Ale pokud se to stane (ano, můžeme občas donutit věci, aby se staly, když se budeme dostatečně snažit), obrátí se to k vám úplně jinak, než jste doufali. Budete se cítit spíše nešťastně, protože byste nežili životem, jakým jste zamýšleli žit.

Navrhuji dělat některá cvičení, která vám pomohou rozhodnout se, co opravdu v životě chcete. Zaprvé, vezměte si list papíru a rychle napište všechno co byste chtěli v životě mít. Nepřemýšlejte nad tím, jen rychle napište co chcete. Jakmile tento seznam dokončíte, podívejte se, co jste napsali. Nad každou věcí se zamyslete a rozhodněte se, zda by opravdu bylo ve vašem zájmu, kdyby se tato věc vyplnila. Buďte k sobě upřímní. Jen proto, že něco dělá náš život "jednodušší" neznamená, že je to pro naše dobro. Vyškrtněte vše, co by nesloužilo vašemu vyššímu dobru. Pak list odložte a udělejte si cvičení. Zavřete oči a věnujte pár minut soustředění a uklidnění se. Párkrát se zhluboka, pomalu nadechněte. Dýchejte nosem, pociťujte, jak se vám nafukuje břicho a pak vaše hruď, když se vám plíce plní vzduchem. Zadržte dech na dvě vteřiny a pak pomalu ústy vydechněte až budou vaše plíce znovu prázdné. Tohle dělejte pár minut.

Až budete připraveni, představte si svůj "vysněný" život. Pokud byste mohli teď cokoliv vytvořit, co by to bylo? Jaký druh života byste chtěli vést? Jak by vypadal váš domov? S jakými lidmi nebo zvířaty byste svůj život sdíleli? Co byste měli za zaměstnání? Naplňovalo by vás to duchovně a emocionálně? Byli byste bohatí, nebo jen zabezpečení? Jak byste vypadali fyzicky? Byli byste ženatí, a za koho? Dejte si chvíli načas a vytvořte si obraz, který zahrnuje vaše nejhlubší touhy. Učiní vás tento obraz klidným a plným radosti? Měl by, protože tohle je realita, kterou chcete vytvořit. Pokud ne, zkuste více přemýšlet co opravdu chcete.

Věřte, že jste toho hodni

Teď k té těžší části. Proč si myslíte, že jste si takový život ještě nevytvořili? Nedostatek příležitostí, nedostatek peněz, nedostatek motivace? Nebo je to něco hlubšího? Jak by se k vám chovali ostatní, kdybyste vytvořili tuto realitu? Kdybyste byli bohatí, úspěšní, atraktivní a cílevědomí, chovali by se k vám vaši přátelé a členové rodiny stejně? Jak by reagovali na váš náhlý úspěch? Žárlili by na vás? Vadilo by vám, že se k vám chovají jinak než teď?

Věříte, že si zasloužíte život, jaký si představujete? Opravdu? Věříte, že vesmír vás chce požehnat těmi věcmi, po kterých toužíte? Je snadné pronést, "ano, chci", ale chci, abyste opravdu prozkoumali tuto otázku, dříve než odpovíte. Mnoho z nás opravdu nevěří, že jsou hodni takového požehnání. Mnoho z nás si nese vinu z předešlých let nebo hluboko pramenící pocit, že nejsme hodni žádného dobra. Můžeme se snažit jak chceme, ale nikdy nebudeme "dost dobří". Pokud se vás to týká, je pro vás nezbytné pracovat na změně tohoto postoje.

Pravda je, že každý z nás si zaslouží všechno dobré na Zemi. Každý z nás si zaslouží velké finanční zdroje, milujícího partnera, krásné děti, šťastný domov, naplňující práci, zdraví, silné tělo. Zasloužíme si to vše a ještě mnohem více. Jsme zářící duše, milující děti Boha, a to samotné nás opravňuje ke všemu bohatství, které můžeme kdy doufat mít.


Více zde: http://www.novarelaxace.cz/news/vizuali ... stavivost/
Návštěvník
 

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod teonik » stř 17. dub 2013 9:33:20

klidně dělej,co máš dělat,aby bylo hotovo---a PŘI TOM ZÁROVEŇ relaxuj!

prakticky:

např vařím oběd a při tom si zpívám mantru...

nebo:vytírám schodiště a při tom dumám o Čistotě...

obsesívním myšlenkám na katastrofy--postav do cesty jiné myšlenky...je to kdo s koho,nejdřív námaha,ale vytrváš-li,obsese zmizí

a koneckonců-katastrofa může být zajímavé dobrodružství a zkouška Síly
.........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. dub 2013 11:16:24

usínám se starostmi, nedá se od toho uvolnit, můžu si říkat, co chci, stejně tomu nebudu věřit, protože vím, že když se nepostarám, tak to nikdo za mě neudělá

jak postavit při obsesi do cesty jiné myšlenky, když vím, že nejsou tak důležité, jako vyřešit ty problémy, co se na mě valí?
Návštěvník
 

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod PánBů » stř 17. dub 2013 11:53:40

No když ti dělaj dobře starosti a činnost tak tim vlastně už relaxuješ. Třeba už ten pocit že makáš na něčem co sis vytyčil je povznášející. Takže si naber té stresující činnosti co nejvíc můžeš ať se pořádně uvolníš :D No a když pak pro samou relaxaci při činnosti třeba usneš za voalntem v autě nebo si při močení zapomeneš rozepnout kalhoty tak tě to samo přinutí popřemýšlet co je v životě skutečně důležité ;) No a tim ty zbytečný činnosti odpadnou a zůstane jen relax :D
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 17:40:42

Re: proč je pro mě vostálova relaxace na hovno

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. dub 2013 8:32:08

tak vám za ty vaše blbosti pěkně děkuji :confused:
zadarmo je každá rada drahá
Návštěvník
 

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. dub 2013 9:57:46

"Klidně dělej,co máš dělat,aby bylo hotovo---a PŘI TOM ZÁROVEŇ relaxuj!

prakticky:

např vařím oběd a při tom si zpívám mantru..."
I když ti není do zpěvu? nemáš na něco takového náladu?

"nebo:vytírám schodiště a při tom dumám o Čistotě..."
nevtírají se ti žádné nepříjemné myšlenky?

obsesívním myšlenkám na katastrofy--postav do cesty jiné myšlenky...je to kdo s koho,nejdřív námaha,ale vytrváš-li,obsese zmizí"
v poslední době se mi nakupilo dost problémů, které se snažím překonat. Někdy se mi zdá, že všechno půjde dobře, spoustu věcí zvládám, během dvou, tří hodin ale přijde zlom, kdy se propadnu o sto procent. Nemůžu pak normálně fungovat. Snažím se pořád něco dělat, abych neměl čas myslet na blbosti, ale přesto jsem celkem mimo, jsou to samé negativní věci.

"a koneckonců-katastrofa může být zajímavé dobrodružství a zkouška Síly"
pokud se netýká zrovna tebe
Návštěvník
 

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. dub 2013 12:13:04

"relaxace je cvičení (podobně jako hatajoga) z kterého má vzejít nějaký stav,"
jak to cvičíš? můžeš cvičit relaxaci, když blbne mysl a je plná starostí?
"Vůbec bych mysl do něčeho nenutil, když chce blbnout tak at blbne,
ona se vyblbne"
copak se dá při tom relaxovat, když se hlavou honí všelijaké starosti a černé myšlenky?
Návštěvník
 

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod Andegard » sob 27. dub 2013 22:22:12

Relaxaci potřebují jako vzduch právě ti, kdo relaxovat neumějí. A moc miluju ty rady (na relaxaci, meditaci, duchovní cvičení), které začínají slovy: nejprve se uvolněte. Kdyby to dotyčný uměl, co by ještě víc, je-li moudrý, chtěl ?

Co s tím, když se nic nedaří? Pokud jsi v proudu strachu, nic se nepodaří. (Pokud je blbě, radši žádná velká rozhodnutí, budou přirozeně blbá). To všechno vznikalo a usazovalo se strašně dlouho a zrada je právě v tom, že nic nefunguje a ani nejlepší vůle s tou nesmyslnou trýzní nehne. Kdyby byla cesta ven, nebylo by to správné peklo. :(

Je tu tedy tohlenc peklo a nezbývá než si říci, že to snad má nějakou příčinu, a ta se nejspíš týká mě, a nějaký smysl. Že by to nemělo takový smysl, kdyby stačilo vzít za kliku a odejít. Možná je třeba, aby se ta zkušenost dostala pod kůži a příroda pokrčila smutně rameny, že jinak to prostě do toho člověka nešlo vecpat. A čím dýl se něco vstřebává, tím pevněji to drží. Proto sečteno nic není na světě zlé, ale to už je na jiný pokec.

Když si tohle uvědomíš, bude líp? Ne, ale nebude to dál padat. A jednoho dne tohle skončí, nelze jinak (co vzniklo, zanikne, jen pánbů je na věky) a je dobrý si už dnes říct, že nebudu, až bude líp, až se tahle opičárna vyčerpá, dělat to, co k ní vedlo. Třeba dávat se tolik tomu, co za to nestojí. A uvízne-li v mysli vědomí přirozeného konce tohohle stavu, a zacpe ji myšlenka o tom, že dnes toho moc nedám, ale musím se připravit na to, až bude líp, abych to zase nepos), nebude v ní tolik místa pro současné trápení - do bedny se najednou tolik věcí nevejde. ;)

A ještě něco: reflexe zoufalýho stavu má smysl vteřinu, pak už jen udržuje a živí něco, co by samo dávno usychalo. Být negativní k negativnímu je pořád negativita, co člověka zaklíná tam, kde šťastný není. Trpělivost už voní nebem, být v tomhle rozložení moc hrr znamená se jen vzpouzet v provazech, které se tím jen utahují a osvědčovat vlastnost, která nás sem dovedla.
Andegard
 

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 28. dub 2013 0:47:00

Návštěvník píše:"relaxace je cvičení (podobně jako hatajoga) z kterého má vzejít nějaký stav,"
jak to cvičíš? můžeš cvičit relaxaci, když blbne mysl a je plná starostí?
"Vůbec bych mysl do něčeho nenutil, když chce blbnout tak at blbne,
ona se vyblbne"
copak se dá při tom relaxovat, když se hlavou honí všelijaké starosti a černé myšlenky?


Kup si puzzle, třeba tyto: http://www.svet-modelu.cz/zahrada-puzzl ... 4/d-60379/
Chceč-li si to opravdu složit, tak se při skládání naučíš klidu, , trpělivost, pozornosti, soustředění, pečlivosti, posílíš si paměť....a na konci práce budeš mít hezky velký obrázek na stěnu...jako odměnu.
Návštěvník
 

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod kdosi » ned 28. dub 2013 23:15:58

Návštěvník píše:"Pak klidně dělej, co máš dělat, aby bylo hotovo--- a PŘI TOM ZÁROVEŇ relaxuj!
prakticky: např vařím oběd a při tom si zpívám mantru..."
I když ti není do zpěvu? nemáš na něco takového náladu?
"nebo:vytírám schodiště a při tom dumám o Čistotě..."
nevtírají se ti žádné nepříjemné myšlenky?...

nebo: žena je zamilovaná a myslí na toho muže, i když vaří oběd, vzpomíná na jeho slova, atd.
Karel Čapek v Apokryfech píše, že zahradník může třeba uvazovat růže a přitom myslet na Boha
kdosi
 

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod kdosi » ned 28. dub 2013 23:20:18

Návštěvník píše:usínám se starostmi, nedá se od toho uvolnit, můžu si říkat, co chci, stejně tomu nebudu věřit, protože vím, že když se nepostarám, tak to nikdo za mě neudělá
jak postavit při obsesi do cesty jiné myšlenky, když vím, že nejsou tak důležité, jako vyřešit ty problémy, co se na mě valí?

co zkusit přítomnost jiné bytosti, ty to umějí dost poutat, buď někoho měj rád a nechej se nabit dokola jeho slovy, nebo alespoň mít oblíbeného mazlíčka (pejsek, kočka, méně vhodný je ježek) to upoutá, i to jak morče čenichá a hýbe fousky, to je milé… V jednom historickém filmu jsem viděl, že u komtesy jí na hrudní kosti spala kočka a jak ona vstala, kočka pružně seskočila.
kdosi
 

Re: proč je pro mě vostálova relaxace k ničemu

Nový příspěvekod kdosi » ned 28. dub 2013 23:25:32

Andegard píše:Relaxaci potřebují jako vzduch právě ti, kdo relaxovat neumějí. A moc miluju ty rady (na relaxaci, meditaci, duchovní cvičení), které začínají slovy: nejprve se uvolněte. Kdyby to dotyčný uměl, co by ještě víc, je-li moudrý, chtěl ? ... .

je také rada: když nevím co dříve nebo nevím vůbec východisko, může se zkusit vyvolit si nějakou dobrou činnost, která ani nemusí směřovat k něčemu bezpodmínečně nutnému, ani přímo neřeší situaci, ale dává smysl a uklidňuje (u mne je to pií ovocného džusu). Připodobňuje se to k chaosu nebo vzpouře v kasárnách nebo k občanské válce. Když iniciativní schopný důstojník vydá rozkaz, který je splnitelný a sám o sobě nezávisle dobrý, uklidní se chaos, třeba částečně, vzpoura v kasárnách ustane (na dvoře v naší hlavě, kde lítají myšlenky jako vojsko), protože vojáci se budou něčím zaměstnávat, co má samo o sobě dobrý důvod a má to význam udělat.
Mně uklidňovalo lepení modelů letadélek ze dřeva a potahování papírem, nepotřeboval jsem je k mému životu, ale dělalo mi to dobře.
kdosi
 


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků