Emoce a křivda

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod papadev » úte 17. zář 2013 9:42:27

Duchovni ucitel odpovida tak,aby hledajici zacal spravne hledat--to je vskutku umeni

Kde komu na poradne se to viditelne podarilo?

Myslim,ze je to mozne,to jo,ale velmi velmi zridkave

Myslim,ze vsichni sme si navzajem uciteli,ale spis nez monumentalni veta,na me zapusobi zivot toho ucitele,jeho skutky,postoj a tak...

Pro boha by bylo jednoduchym v ten moment nas vsechny udelat osvicenymi,v teto sekunde nas vsechny udelat Jim samym....proc to nedela?
Asi chce zachovat Hru,asi ceka I na nasi spoluucast...a tak mnohdy I my bychom mohli upustit od prilisneho razeni a vysvetlovani a nasmerovavani druhych na tu tzv spravnou Cestu...zejmena tady-kde se vedou jenom reci

Cimz nikterak neomezuji v debatovani ty,ktere to bavi,I to je skola....pokud ovsem nevedu dvoji zivot--jeden jako laskyplny Mistr zde na poradne a druhy nanicovaty nekde v kanclu...
... ... ...x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Kahau » úte 17. zář 2013 10:24:05

vostalpetr píše:No ale takovej Ramana na otázku o džnánim říká,
že jemu je šumák, jestli je zde projevený svět, nebo není

Tomu bych věřil

Ono je to jako s tím snem,
Já Vědomí vytvořím v sobě sen, je vytvořen ze mě a mnou, mou silou (šakti)
ale v základu samém není mnou

Takže nejspíš platí oboje,
že Já jsem všechno
a zároven, že Já nejsem nic z toho

(protože když sen (vesmír) skončí, tak já jsem stále zde

Jo

...

a dokonce i ego je statické, já jsem stále stejný (pocit já)

Tomu se mi nechce věřit. Ty máš stále stejný pocit já? Stejný jako včera, před týdnem, před rokem, před 50ti lety, před narozením?
Kahau
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod irulan » úte 17. zář 2013 10:26:10

papadev píše:....
Pro boha by bylo jednoduchym v ten moment nas vsechny udelat osvicenymi,v teto sekunde nas vsechny udelat Jim samym....proc to nedela?
Asi chce zachovat Hru,asi ceka I na nasi spoluucast...a tak mnohdy I my bychom mohli upustit od prilisneho razeni a vysvetlovani a nasmerovavani druhych na tu tzv spravnou Cestu...zejmena tady-kde se vedou jenom reci

Cimz nikterak neomezuji v debatovani ty,ktere to bavi,I to je skola....pokud ovsem nevedu dvoji zivot--jeden jako laskyplny Mistr zde na poradne a druhy nanicovaty nekde v kanclu...
... ... ...x

no asi Hra :) ....a to upuštění nebo neupuštění od vysvětlovávání a nasměrovávání druhých je taky jenom naše vnitřní hra....a pozorovat, co mě k tomu vede (a také pozorovat to u jiných identit), to je taky ohromně zajímavé, mě to tedy baví....takže proto to debatování, občas se projeví ta snaha identity po pozornosti a utvrzení se v té své jedinečnosti a pak se to dá pozorovat.....(píšu hlavně o poznání sebe) :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Helča » úte 17. zář 2013 10:44:42

papadev píše:Duchovni ucitel odpovida tak,aby hledajici zacal spravne hledat--to je vskutku umeni

...
Cimz nikterak neomezuji v debatovani ty,ktere to bavi,I to je skola....pokud ovsem nevedu dvoji zivot--jeden jako laskyplny Mistr zde na poradne a druhy nanicovaty nekde v kanclu...
... ... ...x

Duchovní učitel a pracuje v kanclu ... absurdní představa. Ale omezuje toho učitele nebo tebe.
Co takový "Sokrates" z benzínové pumpy, vedl nanicovatý život při čepování benzinu?

No ale odpovídám, protože se mě ta otázka dotkla osobně, tak tedy osobně tedy o mé osobě:
Ve mě je víc než jeden hlas. A jeden z těch hlasů má ten talent, že vychází z mé podstaty a ujišťuje mne (a případně ty v okolí), že vše je jak je a všechny ty moudré řeči.
Je ve i hlas, který říká, že vedu nanicovatý život v kanclu.
A spousta dalších a dalších hlasů. Souhrn těchto hlasů tvoří mou osobnost (možná i tělo), které je značně proměnlivé. Za rok za dva bude ta osobnost jiná. Možná lepší možná horší... Já doufám, že lepší ;)
Ros: Ale to, co jsem teď to se nemění. Nemají na to vliv ani svaté hlasy ani ty všední, ani to, které převažují, ani to jaký život vedu, ani to jaké mou osobou zmítají emoce. To je mé poznání a takto o tom píšu. To jsem.
Helča
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. srp 2013 11:00:09

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. zář 2013 10:51:41

šelma píše:Kouření kazí sex. :)

Ano? Proč tady http://tn.nova.cz/bin/mobile/index.php? ... _id=412416 píší, že pánové nemusejí mít strach, že by v rozhodující chvíli zklamali, protože pořadatel zajistil tři ochotné rozkuřovačky.
:what:
Návštěvník
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. zář 2013 10:54:17

vostalpetr píše:
Ty máš stále stejný pocit já? Stejný jako včera, před týdnem, před rokem, před 50ti lety, před narozením?


No nejspíš tak těch posledních 50 let jo (je mi 52)




Tedy stejný pocit já v pubertě jako po padesátce, tak to je výkon.

předtím jsem jej ovšem neměl,
nebo bůh ví co jsem měl,


jsem sklerotickej a nepamatuji se co jsem dělal před narozením a po něm...

Závisí ego (pocit já) na paměti? Pokud jo, tak to asi moc statická záležitost nebude
Návštěvník
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod šelma » úte 17. zář 2013 11:10:02

Návštěvník píše:
šelma píše:Kouření kazí sex. :)

Ano? Proč tady http://tn.nova.cz/bin/mobile/index.php? ... _id=412416 píší, že pánové nemusejí mít strach, že by v rozhodující chvíli zklamali, protože pořadatel zajistil tři ochotné rozkuřovačky.
:what:


To je zase jiné "kouření", kdy se horní konec ženského hada (rozkuřovačky) jakoby spojuje se spodním koncem mužského hada (pána). Doopravdy se spojí v jednom těle až při savikalpa samádhi.
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod papadev » úte 17. zář 2013 11:28:13

ahoj Helčo

nechtěl sem říct,že duchovní učitel nemůže pracovat v kanclu
pouze
že duchovní učitel by měl být duchovním učitelem I V KANCLU

šlo v mém vyjádření tedy o slovo nanicovatý
a tím sem myslel,že tady na poradně mohu vystupovat sebevědomě,kteréžto sebevědomí pouze šikovně předstírám,zatím co v kanclu držím hubu a krok...anebo trpím,coby zneuznaný prorok..

...

ahoj Peto

chtěls říct,že se to povedlo

čímž myslíš,že učení mistrů kterés vzal komplexně na tebe zapůsobilo tak,že ses dobral správné cesty?

nebo,že ty si zapůsobil na někoho,že se dobral správné cesty?

pochopil sem,žes měl na mysli to první

a já,ve svém prvním příspěvku spíš to druhé

vlastně máš pravdu,učení probíhá,změny probíhají,učitelé-at už jím je kdokoli učí...to jo...něco-kdokoli-cokoli na nás zapůsobí-a je to bomba a obrat--taky sem to zažil--a mockrát


já měl ale na mysli spíš to,jak to bylo řečeno explicitně Petrou:

učitel něco řekne--a žák začne hledat

a zde o5 musím opakovat svou doměnku,že takhle to je velmi velmi málokrát

a když,tak spíš z vedlejších důvodů,nikoli pro to,co vlastně řekl,jako spíš jeho vyzařování(což je dobré) ..nebo jen popularita a sláva(což je horší) nebo jen proto,že sám velmi velmi chcu už správnou a JEN SPRÁVNOU CESTU najít(což může být i dobré i zlé,jak kdy)
... ... ...x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Linda » úte 17. zář 2013 11:50:58

papadev píše:Nepadlo tu jeste slovo Cil?

Ja odvozuji hodnoceni na dobre a zle podle meho Cile

Kdyz mam cil-pak nektere veci se zdaji byt pro uskutecneni cile dobre,prinosne,prospesne...
Jine veci-sou pro cil zle

( komplikace spociva v tom,ze nektere veci zdajici se nejprve pro uskutecneni cile dobre,se posleze mohou ukazat jako zle....
O cemz pise napr Bhagavadgita takto: nektere veci sou zprvu jako jed a pozdeji jako med,jine naopak...)
Urcit si tedy,co je pro cil dobre-uz je tezky ukol

Nemam-li zadny cil,pak o zadne veci nemohu rict,zda je dobra pro me nebo ne-o co bych se v tom hodnoceni oprel?

Z toho je zřejmé, že vnímat něco jako dobré nebo jako špatné je možné, jen dokud je v nás ztotožnění s figurkou.

Zaujalo mě ale, co Petr Vostál nazval "Boží dobrotou". Řada lidí by to tak asi nenazvala, protože to, co se děje Jeho individuálním tvarům i v nich na Jeho cestě k Sebe-uvědomování, může být někdy i setsakra bolestivé. V určitých údobích vznikají situace, kdy se zaktualizují karmické dluhy a začne probíhat karmické vyrovnávání, které člověka nutí k míň zaslepenému reagování. Když mu to nakonec dojde a jeho regování se změní, může si dodatečně uvědomit, co v něm bylo tou příčinou, a nakonec za ty rány po palici poděkuje.

Vedlo to tedy ke zmenšování egoismu a člověku, který touží zbavit se ega, to určitě připadá jako dobré, jako Boží dobrota, která mu umožní dosažení rajských stavů ničím nezkaleného štěstí.

Z jiného pohledu by se to, co individuální pozorovatel chápe jako Boží dobro, dalo nazvat smysluplností všeho, co se děje na Jeho Cestě k Sebe-uvědomění skrze dualitu, kterou v Sobě pro Sebe sama promítá.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod papadev » úte 17. zář 2013 12:37:46

ahoj Lindo

Z toho je zřejmé, že vnímat něco jako dobré nebo jako špatné je možné, jen dokud je v nás ztotožnění s figurkou.


ano,stotožním-li se se stromem,vnímaám dobré jako to,co je dobré pro mě-strom,podobně u figurky-člověka..a i u figurky-boha...

byl sem i ryzím vědomím bez jakékoli formální figurky a přesto sem měl otázku--ono individualizované vědomí ji mělo-a tudíž i cíl jejího zodpovězení

kromě několika hodin bezvědomí si nevzpomínám,v této inkarnaci,že bych nebyl s něčím stotožněn..a podle toho,jak situace vypadá,individualizovaným vědomím budu ještě nějakou chvíli

píšeš,jako bys znala stav,kdy s ničím stotožněná nejsi,což už napsané mi připadá divné

ale budiž,cesty sou všelijaké

jen se mi zdá trochu neprozřetelné vyjadřovat se o ztotožnování s despektem...

jako bych šel s někým do kina na romantiku a když bych začal brečet dojetím nad srdceryvnou scénou,tak ten druhý by s despektem řekl,ty citlivko,moc to prožíváš...

no proto sem do toho kina šel,ne?

a pro to ztotožnování sem šel sem,do tohohle světa,ne?

... ... ...x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Linda » úte 17. zář 2013 12:48:10

vostalpetr píše: Boží dobro je budto bůh sám, nebo jeho vyzařování.

Ano, tak to můžeme chápat my coby individuální pozorovatelé v dualitě - Jeho iluzorní aspekty, odlesky.

Jak to doopravdy je, by mohlo říct jen ONO SAMO ...ale komu? A proč by to dělalo?

Kdykoliv my - Jeho iluzorní aspekty - začneme mluvit o tom, co je Bůh nebo Boží dobro, připadám si fakt jako ta buňka v játrech, která říká, co je člověk a jak se chová...
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod papadev » úte 17. zář 2013 13:00:03

myslím,že i fantazírování,pokud ho sám trochu vnímám jako fantazírování a ne jako nějakou svou svatou uvahu,má své opodstatnění,neb v mém modelu je pamatováno na pokrok,tudíž má bunka bude jednou člověkem a já zas třeba bohem...ve fraktálu Stvoření je růst,je proces změny...
... ... ...x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Linda » úte 17. zář 2013 13:24:01

papadev píše:jen se mi zdá trochu neprozřetelné vyjadřovat se o ztotožnování s despektem...

s despektem ne, spíš z opakující se zkušenosti, že ztotožnění pokaždé vede k něčemu, co vyústí disharmonicky
to člověka vede harmoničtějším směrem, ať chce, nebo ne

jako bych šel s někým do kina na romantiku a když bych začal brečet dojetím nad srdceryvnou scénou,tak ten druhý by s despektem řekl,ty citlivko,moc to prožíváš...

no proto sem do toho kina šel,ne?
a pro to ztotožnování sem šel sem,do tohohle světa,ne?

To jo, ale to je jen první část toho tripu. Druhá část začne (a neptej se, proč a kdy...Obrázek prostě se to může stát), že chtě nechtě začnem vidět, že ty filmový scénáře jsou čím dál stejný Obrázek a i když divák ze zvyku chodí do kina dál a dál, ztrácí o jejich děj zájem. Je ale jednou v kině, tak co teď? Dá se tu pozorovat leccos, tak ho časem začne zajímat, odkud to ta promítačka promítá? Může se pak stát, že se podaří uvidět, že je to vlastně jen čistý světlo ObrázekObrázek , který jak svítí skrz ty obrázky, vyvolává dojem, že promítaný děj je opravdický.

Jenže v kabině promítače ho trvale nenechají, a tak začne zkoušet, jestli se to tak dá vnímat i v hledišti během promítání, protože vnímat současně světlo i ty obrázky, které ze sebe dělá, jo, to je jiná Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod papadev » úte 17. zář 2013 13:34:43

aha,dík za vysvětlení

no v podstatě také už nejsem jen prožívající divák

ale řek bych,že v pohodě zvládnu jako správný schizofrenik či dokonce multifrenik,částečně--ale toho ja zatím nejvíc,té části--tak 70%-prožívat si film,kdy už se ale směju i u hororu---a částečně dumám,co by se v kině dalo vylepšit,jak měnit scénáře,či aspon utřít slzy těm z hororu vystrašenějším---to tak 10-20%--a částečně brouzdám nějakými asi jinými kiny,na kteréžto zážitky si moc nepamatuji,bo to lidské mysli nedává smysl..a holt sme zase u té jaterní bunky
... ... ...x
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. zář 2013 14:42:58

Realizovaná buňka :D :phew:
Návštěvník
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. zář 2013 14:55:58

Kdykoliv my - Jeho iluzorní aspekty - začneme mluvit o tom, co je Bůh nebo Boží dobro, připadám si fakt jako ta buňka v játrech, která říká, co je člověk a jak se chová...

můžem nejvýš říct jak to vnímáme


advaiťáci moc nepoužívají slova jako láska a vyzařování dobra

žáci by si hned udělali představu že jsou to nějaký vznešený stavy a pocity
Návštěvník
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. zář 2013 15:10:56

vostalpetr píše:
No říkaj to i realizovaný bunky,
že nejvyšší dobro je to vyzařování boha,
nejspíš to bude tím, že na tom nemá podíl nějaká mysl, která by něco vymýšlela a někomu něco vnucovala
jako dobro


Vnucovala? :what:

Nesmím ti radit; je spásnější z vlastního rozhodnutí utrhnout hořký plod, než se na cizí radu dívat na sladký plod – jak visí na stromě.
Jen to nedělej jako mnozí, kteří dobře vědí, že stojí psáno: „vyzkoušej všechno a podržte to nejlepší“ – ale oni místo toho jdou, nic nevyzkouší a – podrží to první, co jim padne pod ruku.“

Meyrink
Návštěvník
 

Re: Emoce a křivda

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 17. zář 2013 21:12:05

:D :)
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků