O diskuzi

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » úte 15. říj 2013 11:49:01

vostalpetr píše:
Pokud nesouhlasíš s obecnou úrovní či zaměřením serveru či diskusí, neříkej všem ostatním, jak jsou pitomí. Prostě jdi pryč. "


A proč bych se měl řídit tímto pravidlem ???

Jsem snad cvok ?

Znovu ti to opakuju, Lucky si sepíše nějaký pravidla a já se mám jimi řídit ???

Máš mě za blázna ???

At se on řídí mými pravidly.... :D


tak si to vyřiď s Luckem, proč do toho taháš ostatní ?

vyřizujete si to leta a je to pořád DOKOLA la, la, la, bla, bla, bla ...

jestli chceš založ si na JZ nebo tady vlákno kde si to můžeš (můžete) probírat do nekonečna
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » úte 15. říj 2013 11:52:10

vostalpetr píše: Lucky si sepíše nějaký pravidla a já se mám jimi řídit ???



ty pravidla nesepsal Luck, jsou to pravidla všeobecně uznávaná a to dokonce mezinárodně v netových diskuzích viz netiketa a trollování

pravidla slušného chování lidí k sobě navzájem :) mělo by to být samozřejmostí, ale není, protože holt řežba KDO Z KOHO je pro některé lidi atraktivnější

čus
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » úte 15. říj 2013 11:54:57

"Pravidla netikety by však měla být dodržována i mimo Internet."

Motto:

Ani při elektronické komunikaci, ať již v rámci Internetu, například elektronickou poštou či v jiném prostředí, by si lidé neměli nadávat, častovat se nevybíravými výrazy, urážet se apod. – v tomto ohledu se slušné chování v prostředí počítačových sítí nijak zásadněji neliší od slušného chování kdekoli jinde.

Všichni jsme lidé. Nikdy nezapomínej, že ten, kdo čte tvůj příspěvek je člověk – osoba, kterou můžeš snadno urazit a ponížit. Není slušné urážet druhé.

Uvědom si, kde se zrovna nalézáš. Zvyklosti jsou na různých webech různé. Nejdříve se dívej kolem sebe, pak se projev."

ty ovšem svoji osobní svobodu považuješ za pupek světa (nejen internetového)
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » úte 15. říj 2013 12:03:01

vostalpetr píše:Vy si furt mylíte, že něco zachráníte nějakejma pravidlama,
jste tím tak posedlí,
že jste si nevšimli, že svět je takovej jakej je především díky těm vašim pravidlům,


je to přesně obráceně

pravidla vyvstala jako nutnost, když to ještě přirozeně nejde ... bohužel

ty jsi si nevšiml, že svět je takovej díky nastavení těch co v něm žijí ne díky pravidlům

že je to o nás všech
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » úte 15. říj 2013 12:05:02

pravidla nebudou nutná, až lidi přestanou být EGOCENTRIČTÍ a pochopí, že jsou všichni na jedný lodi a začnou se vzájemně podporovat místo soutěžit kdo z koho
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. říj 2013 12:10:47

zulu píše:pravidla nebudou nutná, až lidi přestanou být EGOCENTRIČTÍ a pochopí, že jsou všichni na jedný lodi a začnou se vzájemně podporovat místo soutěžit kdo z koho

až se budou mít rádi
:D :D :D
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod ryunin.v » úte 15. říj 2013 12:24:38

Nehádejte se s dětmi, s ženami a starci, nikam to nevede.

Děti milujte a dávejte jim instrukce, ženy milujte a starce nechte na pokoji - až budete starý, taky budete rádi, že vás lidi neobtěžujou. Že starci někdy zabírají místo v tramvaji, zdržují v lékárnách a nedokážou se v autě rozhodnout, kdo má jet první? No to je toho, jsou na světě horší věci než ztratit pět sekund nebo pět minut. Až příště budete mít problém se starým člověkem, uvědomte si, že život je pomíjivý a vy tu nebudete už dost brzo, luskněte prsty - takhle dlouho trvá život. Hluboká poklona starým lidem, kteří mají srdce dítěte.
ryunin.v
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. říj 2013 12:34:34

ryunin.v píše:Nehádejte se s dětmi, s ženami a starci



a s vostálem!!!

nikam to nevede

páč ten ve svým lišáctví a umění překroutit co druhý napsali předčí všechny ženský na planetě

:D :D :D
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulina » úte 15. říj 2013 14:25:05

Návštěvník píše:
ryunin.v píše:Nehádejte se s dětmi, s ženami a starci



a s vostálem!!!

nikam to nevede

páč ten ve svým lišáctví a umění překroutit co druhý napsali předčí všechny ženský na planetě

:D :D :D


a hlavně se nehádejte s netovýma TROLLAMA :crazy: :sos: :crazy:

tady je k tomu jedno zamyšlení 8)


"Trollové a jejich práce

Co o nich říká slečna Wiki?

"Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá provokativní, hanlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k vytoužené emotivní odezvě nebo jinak narušit normální věcnou diskusi. Činnost trolla bývá v internetovém diskurzu nazývána trollingem či trollováním. Trollové neškodí, jenom jsou otravní. Trollovy úmysly jsou vedeny čistě pro zábavu trolla."

S touto definicí se dá souhlasit - až na poslední dvě věty. Ty platí jen pro část tohoto humanoidního druhu. Pokud by zůstalo jen u tohoto, stačilo by je v duchu politovat (nebo poslat do .....) a vícero se tím nezabývat, protože by až na emotivní výpadky opravdu neškodili.

Existují ale ještě minimálně další dvě skupiny, které to již nedělají pro zábavu a už vůbec se nedá říci, že neškodí.

Jedna to dělá z vlastního přesvědčení (a absence ohleduplnosti a slušného vychování) a druhá to má jako pracovní náplň.

Obě však můžeme najít na specificky zaměřených stránkách (opět s možností online vkládání komentářů). Jde o stránky zabývající se například tzv. konspiračními tématy, volnou energií (blogy experimentujících například s alternativními palivy do aut či domů), nekonzervativně pojatých náhledů na fungování společnosti, historii, astrologii a vědu vůbec. Zkrátka všude tam, kde dochází k odchýlení od zaběhnutých kolejí.

Druhá skupina

je, co se stylizace psaní týče, jakýmsi středem mezi první a třetí skupinou. To, že mají potenciálně škodlivý dopad na diskutující (ale i diskuzi pouze sledující), není primární cíl. Ten se od první skupiny až tak dramaticky neliší. Jde tu spíše o jakési ohrožení jejich vlastního pojetí reality a jsou podráždění, když někdo tvrdí cokoliv jiného, než v co věří a co byli učeni oni. Nebo se cítí povinováni prosazovat svůj názor stůj co stůj a každého, kdo se nenechá zviklat, shodit do propasti hanby.

třetí typ trolla

Třetí skupina se dá poznat taky relativně snadno. Je ale potřeba důkladně sledovat jejich reakce a reakce na reakce. Jsou schopni psát velice kultivovaně a spisovně, jsou očividně zasaženi vyšším vzděláním. To, že se jejich spisovný projev někdy mění z komentáře na komentář, je důsledkem uskutečňování jejich záměru. Dalo by se říci, že velmi dobře znají lidské charaktery, dokáží je odhadnout z mála, a co více, jsou schopni zvolit takovou taktiku, která je na míru šitá každému diskutujícímu zvlášť. Pokud jejich oběť není psychicky velmi vyrovnaná, schopná nereagovat na výzvy, má jen pramalou šanci slovní bitku vyhrát, i kdyby měla na své straně tisíc nezpochybnitelných důkazů pro své názory. Dalo by se říci, že tito trollové jsou najatí znalci lidské psychologie (nikoliv nutně profesně) a aplikující své schopnosti na vyprovokování kýžených reakcí.

Pokud se člověk, který padl do hledáčku trollů a jejich chlebodárců, necítí 100%ně jistý v kramflecích (nenechá se vyprovokovat ani k náznaku negativně laděných emocí), je nejlepší danou diskuzi okamžitě opustit. Není to žádná prohra, naopak, prohrou je zatažení do debaty s "vyzyvatelem".

Berte jako svoji velkou výhru, když odoláte pokušení. Je to těžší, než se zdá.

Trollové z vás jinak udělají - a teď cituji z vlastních oslovení:

"Blázen, esoterik, žvanil a podvodník. Šulín, co si nechá kukat do budky takový bludy od psychopata ..., puberťák, hospodský primitiv, "inteligent", blb..."
" :D :D :D

Obrázek

celé je to na http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/201 ... prace.html
zulina
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. říj 2013 14:57:36

Podle mě - moje oči mohou být svědkem čehokoliv. Svět je rozmanitý. Co vidí, to neovlivním. Vidí, co vidí. Co ale mohu ovlivnit je, jak na to zareaguji. Pokud vůbec nějak.
Čtu tuhle debatu a říkám si, vždyť to není o ničem jiném, než o "obyčejném" slušném chování jednoho k druhému. Nebo by to alespoň tak mělo být.
A my se to musíme učit?
Asi ano. Je to smutné, ale je to tak.
Obdivuji trpělivost nicku zulu za trpělivé vysvětlování a reagování. Já bych tu trpělivost neměl a po pravdě mi to přijde i kontraproduktivní, protože se tím jen víří vzduch, resp. se vyžívá v tom ten, kdo se v tom vyžívat chce. A tak v sobě posiluje agresivitu a boj. Má tak pořád s kým válčit. On by sice vostál válčil i jen tak psaním těchto hněvivých monologů, ale je dobré každé další zrnko, které se v tom jeho melodramatu objeví. A že se sem tam najde někdo, kdo také potřebuje "krev" - za něco bojovat - tím nemyslím nick zulu, je nasnadě.

To jen tak, že jsem měl nutkání to napsat. Tak se stalo.
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod irulan » úte 15. říj 2013 15:21:52

:phew: ten obrázek je skvělej :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. říj 2013 15:24:40

tenhle je taky pěknej

Obrázek
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. říj 2013 15:38:44

Obrázek
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. říj 2013 15:40:01

já mám nejradši tyhle trollíky :)

Obrázek
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. říj 2013 16:02:14

Obrázek

:phew:
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. říj 2013 16:03:46

Obrázek
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod zulu » úte 15. říj 2013 16:20:29

dočti tu větu dál, že nevím JAK JE MOŽNÉ ŽE MÁ MODERÁTORSKÁ PRÁVA !

a řešit to Petro budu, protože se to týká nejen JZ kam léta píšu a jsem ráda, že takové stránky JIHO udělal a také se týká mne 8)
zulu
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. říj 2013 16:24:33

Lama by (podle mne) neměl být moderátorem, protože na JZ chodí málo, sám také píše, že jak mu čas dovolí a popravdě jeho "zásahy" jsou takové alespoň pro mne slizké. Zulu je moderátorem na svém místě. Lucky moderátor není, měly by být s JIHEM dořeny jeho práva. Miroslav se moderátorství vzdal, resp. zůstaly mu (trojice zulu, lama, miroslav), ale řekl, že moderátorsky již nebude zasahovat. Možná si už nechce zopakovat nedávnou zkušenost, kdy na něj bylo útočeno za to, že zabanoval vostála. Podle mne to bylo celé na místě, což ukazuje i dnešní jeho úroveň příspěvků. Odbanování bylo gesto dobré vůle pro petra, který dostal novou možnost a možná také gesto k uklidnění tehdejší rozbouřené situace, kdy hlavními bojovnicemi byly ty, které i dnes stojí v první linii. I proto Miroslav asi reagoval dnes jak reagoval: já jsem to říkal, ale vy jste to chtěli jinak, tak si ho užijte. Zhrzená mužská ješitnost.

Celá situace je o slušnosti mezi lidmi, jak tady někdo výše podotkl. O tom to celé je. Že se vostál nedovede slušně chovat, dává najevo již delší dobu jak zde, tak na JZ. Po této déletrvající zkušenosti s jeho vystupováním je jen důsledkem Miroslavovo upozornění, že si nepřeje, aby na jeho nově založeném vlákně vostál přispíval a upozornil ho na to, že jak se tak stane, jeho příspěvky vymaže, zároveň ho upozornil na možnost založit si své, paralelní vlákno, jak to udělal např. Lucky, když chtěl zachovat čistotu vlákna s tématem, které ho zajímalo a kde si sám moderoval (i když by neměl mít moderátorské práva).

Pokud by existovala ta obyčejná lidská slušnost, nic takového by se nemuselo řešit.

Co se týče moderátorů, v podstatě aktivně na JZ funguje jen jeden moderátor a to zulu. Podle mne to díky její otevřenosti a ochotě stačí, i když se může stát, že také bude pár dnů mimo JZ, pak bude ponechána napospas :-) Ale opět - moderátory, pravidla bychom nepotřebovali vůbec, pokud by mezi lidmi fugovala obyčejná lidská slušnost.
Může se zvážit, jestli se moderátorsky JZ neposílí. Zvažme.
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. říj 2013 16:30:39

Může se zvážit, jestli se moderátorsky JZ neposílí. Zvažme.


Nebo ponechat aktivního jen jednoho, možná více moderátorů není k užitku věci. Nevím. Ale co v době jeho nepřítomnosti?

Nebo zrušit veškeré moderátory a udělat to technicky jako zde na Poradně, kdy zakladatel bude mít veškerá práva ke svým vláknům. To by bylo asi nejelegantnější.

Co vy na to? Zulu, jestli budeš komunikovat s Jihem stran Luckyho, zeptej se ho na tuto možnost a podle toho, jak by byl o ní zájem, mohla by se JZ takto technicky přerodit. Já bych byla pro.

Díky.
Návštěvník
 

Re: O diskuzi

Nový příspěvekod Petra » úte 15. říj 2013 16:31:04

zulu píše:dočti tu větu dál, že nevím JAK JE MOŽNÉ ŽE MÁ MODERÁTORSKÁ PRÁVA !


Prostě je neodevzdal. Asi se nevzdal moderátorství oficiálně (u Jiha), a tak mu ty možnosti zůstaly.

zulu píše:a řešit to Petro budu, protože se to týká nejen JZ kam léta píšu a jsem ráda, že takové stránky JIHO udělal a také se týká mne 8)


Tak snad chápeš, že mě to zajímá taky.

Mimochodem: Nevím, proč mě nepadáš, že neuvádím fakta - když zároven tvrdíš, že jsi u toho nebyla. :confused:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků