13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod malpan » ned 02. úno 2014 15:15:17

Návštěvník píše:"Čím více toho na sebe vyzvoníme druhým, tím se stáváme silnější, tím méně problémů v mezilidských vztazích, tím méně toho lidé použijí proti nám a nemáme co skrývat, neboť nikomu nelžeme a neskrýváme se a tudíž jsme autentičtí pravdiví.
Ale ti co se skrývají, zapomínají zřejmě, že všichni jsme Jeden (ne venku jeden - uvnitř jeden).
Všichni už na sebe všechno víme.
Jen si to neuvědomujeme.

Takže ti, kteří o sobě nepouštějí nic, mají na rozdíl od těch, kteří na sebe pouští všechno, ještě kurevsky dlouhý kus cesty před sebou...
a vše budou jednou nuceni učit se v běhu.
Někteří ve sprintu."

nesouhlasím - kdo cítí potřebu po zviditelnování, dělá to. Zralá duše už nemá potřeby egoisty. Pravdou je, že ten, kdo už ví, nemá potřebu to těm, co ještě tápou, předhazovat, jak jsou ještě nezralí. Každý jsme se někdy ve svém Životě uvědomovali na začátku, jednou to bude pro každého pocit sebeuvědomění na "konci" cesty. Jsme na tom (v tomto smyslu) všichni stejně - bez rozdílu.... proč tedy ? ... nejsou tajemství, ale současně tu ani není už potřeba. Skromnost, empatie, ... nikoliv ještě víte prd...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 02. úno 2014 15:55:24

Myslím, že v tom citátu nejde ani tak o zviditelnění, jako spíš o vnitřní otevřenost. S ní se objeví zájem o to, jak to vidí ten druhý, a proč. Mizí tak potřeba prosazovat svůj momentální názor jako jediný správný, i s nutkáním odvádět pozornost k tomu, co podle mě dělají ti ostatní špatně a s naznačováním, jak jsou ještě nezralí.
Návštěvník
 

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod irulan » ned 02. úno 2014 16:23:12

Tak proc anonymita návštěvníků? Ocenila bych, vědet s kým mam tu cest vest rozhovor. Ale je to jen ma preference. Kdyz chce byt někdo anonymní návštěvník nebo skrývá identitu jako Armin (což si nemyslím, protože aspon otevřeně psal, ze chodil k Tomasum ...a jméno, bydliště a číslo bot tady taky na sebe nikdo zbytečně neprozrazuje), ma k tomu nejaky důvod snad pramenici z nějakého vnitřního problému vztahů s neznámými lidmi. A je to jen jeho problem. Ono naléhání na někoho, aby se otevřel, tu důvěru nevyvolá. Je to jen na něm. Jediný, co pro to muzu udělat, je byt otevřeny sam.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Linda » ned 02. úno 2014 16:45:59

Proč anonymita... Mám vyzkoušené obojí, psát pod svým nickem, nebo jako Návštěvník. Můžu se plést, ale připadá mi, že pokud někdo neví, kdo jsi, reaguje spíš na to, co píšeš, než na to, jakou představu si o Tobě udělal :what:

U někoho hraje rozhodující roli, komu odpovídá, ne to, nač odpovídá.
Ostatně kamarádi Tě stejně poznají, ať píšeš pod svým nickem, nebo ne :)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod malpan » ned 02. úno 2014 16:59:48

jsou to zajímavé rozhovory, když je několik příspěvků za sebou (vždy jen od návštěvníka) a přesto se jednotlivě tak liší ....
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod irulan » ned 02. úno 2014 17:43:01

Linda píše:Proč anonymita... Mám vyzkoušené obojí, psát pod svým nickem, nebo jako Návštěvník. Můžu se plést, ale připadá mi, že pokud někdo neví, kdo jsi, reaguje spíš na to, co píšeš, než na to, jakou představu si o Tobě udělal :what:

U někoho hraje rozhodující roli, komu odpovídá, ne to, nač odpovídá.
Ostatně kamarádi Tě stejně poznají, ať píšeš pod svým nickem, nebo ne :)

Muze byt :) , kdyz si k tomu cloveku vytvořím nejaky vztah, mohlo by me to ovlivnit v te "objektivitě". Proc ne, i takovy přístup chápu.
Na druhou stranu, pokud je ten vztah upřímný, muzu s tim názorem nesouhlasit, i kdyz je ten dotyčný přítel. A znalost okolnosti proc ma dotyčný ty a ty názory, muze byt i vodítkem k jejich pochopeni.

Tedy zkusila jsem si i tuto anonymní roli, ze zvědavosti a ze srandy, a nějak mi to neslo..nebyl v tom najednou smysl. :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Jak to chodí v diskusi

Nový příspěvekod Linda » ned 02. úno 2014 18:12:59

Měla jsem na mysli spíš pár zkušeností, kdy si mě někdo spojil s nějakou svou vlastní představou - třeba došel k přesvědčení, že jsem zanícený stoupenec hlubinné psychologie, ke které měl on sám silné výhrady. Pak na cokoliv, co jsem napsala, zareagoval kritikou hlubinné psychologie, kterou jak se domníval tím prosazuju, přestože můj příspěvek se týkal něčeho úplně jiného a souvislost s hlubinnou psychologií v tom nehrála žádnou roli. Nebo si mě někdo jiný postavil na piedestal a pak, ať jsem pod vlastním nickem napsala cokoliv, byly jeho reakce veeelice zdrženlivé a v podstatě nijaké; když mě zajímal jeho skutečný názor, nezbylo než napsat totéž jako Návštěvník. To se pak někdy dozvíš věci :D
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod irulan » ned 02. úno 2014 20:16:05

:D tak to jo, to jsou zkusenosti :D proste jsi se chtěla vyhnout predsudkum, chapu
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Jak to chodí v diskusi

Nový příspěvekod Linda » ned 02. úno 2014 21:49:58

Myslím, že předsudky chtě nechtě vznikají i o jednotlivých návštěvnících, podle toho, co kdo zrovna napsal, ale tím to končí. Nevytvářejí se během let čím dál silnější představy, jaký ten který účastník diskuse je (a la :green: "znám ho za ty roky jak svý starý boty, můžu ti dopředu říct, co odpoví..."), a nereagujeme tak v diskusi nakonec víc na svoje vlastní projekce, které si na něj promítáme, než na to, co říká.

Stejně by bylo zajímavé sledovat, jak by vypadala diskuse, kde jsou jen anonymní účastníci. Jenže jak se zdá, není taková diskuse příliš přitažlivá.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Honzam » ned 02. úno 2014 22:34:56

Jen návštěvníci nebo návštěvníci a několik málo přihlášených:



Bez návštěvníků:

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod irulan » ned 02. úno 2014 22:39:20

Jsem tu relativně krátce a tak na to nemam moc co říct, a asi mam tedy výhodu toho, ze si ty předsudky nemam z čeho vytvářet.
Pro ty matadory muze byt zajímavé poznávat, jak se kazdy se v průběhu času vyvíjí - mění svoje myšlenky a názory, podle zkušeností.
Do "anonymního experimentu" bych klidne šla, kdyby byl zájem. (I kdyz se stejne prozradíme svým stylem psaní a budeme se bavit spíše tim, jestli jsme jeden druhého poznali :D )
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 03. úno 2014 6:49:10

Jana píše:
vostalpetr píše:jsou to asi takoví ubožáci,
jako když někdo v plavkách jde na nudistickou pláž a očumuje ty nahatý,
a sám není schopnej sundat si plavky a odhalit svého pindíka...

Vostálpéťo, je fajn, že už jsi zase tady, byla bych moc ráda, kdybys mohl být k zdejším štamgastům tolerantní a respektoval, že někteří nemají šanci odhalit to, co nemají, a přeci, pokud je v nás probuzená trocha láskyplnosti, můžeme být rádi, že tady jsou

Byla bych ráda, kdybys dovolil každému, aby měl šanci se v neosobním diskutování zdokonalovat, aby diskutování po letech mohlo dosáhnout té kvality, jakou mělo někdy na začátku, když jsme se ještě neznali a naše mysl ještě nebyla zaneřáděná představami o tom, jaký ten druhý je.
Ježíš říká: "Učiním vše nové" - učí lásce, která osvobozuje od připoutanosti k mysli, učí vidět vše takové, jaké to zrovna je, neulpívat na představách, učí žít v přítomnosti.

:)

Petr Vostál se poněkud mýlí. Poněkud, tak napůl.
Protože anonymní návštěvník, co ještě nemá registrovaný nick, nemá možnost technické nápovědy jakou má ten registrovaný,
k rozpoznání kdo je ten druhý anonymní návštěvník, pochopitelně mimo grafomanských značek, které za sebou ten dotyčný zanechává,
kdežto přihlášený registrovaný návštěvník se může kdykoli kouknout na jeho IP a zjistit si, jak moc je návštěvník anonymní.
Petr se může kdykoli pod ty plavky druhému podívat, když už tolik touží vidět toho jeho pindíka.,
kdežto když je Petr v plavkách, tak anonymní návštěvník jeho výbavu v plavkách nevidí.

PS: v životě jsem nebyla na nuda pláži...a tady to vypadalo na obyčejnou diskutárnu, nikoli na nudistickou pláž na Rujaně... :what:
Návštěvník
 

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 03. úno 2014 10:12:45

Alfred Adler:

Komplex nadřazenosti vzniká z komplexu méněcennosti, není to tedy protiklad komplexu méněcennosti, nýbrž "druhá fáze".

Člověk má vytvořený komplex méněcennosti, snaží se ho zakrýt a nebo se ho zbavit, a proto si vsugeruje pocit, že je mnohem lepší než ostatní, čím získá komplex nadřazenosti. Například když se lidé předvádějí, vytvářejí si komplex nadřazenosti. Předvádění svědčí o jejich komplexu méněcennosti, protože si nepřipadají dost silní na to, aby mohli konkurovat druhým.

Návštěvník
 

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Petra » pon 03. úno 2014 10:18:27

Jana píše:Péťo, Péťo, kdybys tak vnímala souvislosti, které čteš a na které reaguješ a nechytala se každé příležitosti hledat na druhých chyby a nedostatky,


Už zase si děláš představy...
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 03. úno 2014 10:20:19

Osoba není svatá aby se kolem ní muselo chodit po špičkách, ta je přece iluzorní, nebo ne?

Tak proč tak lpíš na své anonymitě? Viz. tvá slova, kdyby jsi chtěl vystoupit z anonymity, tak by ses s Evou sešel jako s první.
Návštěvník
 

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Petra » pon 03. úno 2014 10:20:28

armin píše:
Jana píše:Možná by bylo zajímavé zjistit, kde se v nás berou tendence považovat se za toho kompetentního, který může hodnotit, soudit a kritizovat ty ostatní.
Jestli tahle tendence pramení spíš z pocitu vlastní nadřazenosti nad ostatními a vysokého sebehodnocení a nebo jestli naopak pramení z komplexu méněcennosti, nepřejícnosti a závistivosti.


Jaké KOMPETENCE prosím tě? :confused:

Stejně jako hodnotíš počasí, povahu psa, politiky, společnost nebo třeba potenciálního partnera atd. tak stejně a se stejnou motivací můžeš hodnotit a zkoumat projevy a povahu (motivace) toho s kým diskutuješ.
Je to přeci všechno stejné hodnocení - tak proč zrovna u osoby někoho jiného do toho "rvát" tendence pramenící spíš z pocitu vlastní nadřazenosti nad ostatními a vysokého sebehodnocení a nebo naopak pramenící z komplexu méněcennosti, nepřejícnosti a závistivosti?
To soudíš podle sebe, když soudíš druhé, že někoho soudí?


Tak nějak...
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Petra » pon 03. úno 2014 10:22:27

Návštěvník píše:
Osoba není svatá aby se kolem ní muselo chodit po špičkách, ta je přece iluzorní, nebo ne?

Tak proč tak lpíš na své anonymitě?


Proč si domníváš, že na ní lpí?
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Alaja. » pon 03. úno 2014 10:36:47

Nevíš armine, jaký je rozdíl mezi nulovým prostorem a podprostorem? Možná je to jedno a to samé, možná je každé něco jiného...nevím, koho se na to optat, snad to budeš vědět ty.. :)
Alaja.
 

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 03. úno 2014 10:43:48

armin píše:
Návštěvník píše:Protože napsal, co napsal, že kdyby chtěl vystoupit ze své anonymity, tak.....

Takže by zde muselo být nějaké chtění vystoupit - a to zde evidentně není, protože tu ani není potřeba :)

Ty bys mohl být dnešní politik :)
Evidentně nechceš vystoupit ze své anonymity a má to nějaký důvod. Jako osoba se nechceš odkrýt a mě zajímá proč :-)
Návštěvník
 

Re: 13 VĚCÍ, KTERÉ PSYCHICKY SILNÍ LIDÉ NEDĚLAJÍ

Nový příspěvekod Petra » pon 03. úno 2014 10:49:27

Prostě je vidět, že typický bhakta, jako je Jana, není vůbec schopen pochopit ty, kteří jdou cestou džnany, což jsou tady skoro všichni. Navíc, když bhakta si myslí, že "to má celé", tak jakákoliv diskuse s nim nemá cenu, protože jeho cesta je - na rozdíl od džnanína - bez rozumu. Jak diskutovat s někým, kdo nepoužívá a nechce používat rozum?

Na konci cesty - jak u bhakti, tak u džnany - se objeví moudrost. Tady ale nikdo na konci není. To znamená pořád dokola zcela nesmyslné dohadování mezi bhaktou Janou a džnáníny. :confused: :crazy: :confused:

Jana, jako starší žák bhakti, by mohla radit mladším žákům bhakti. Ale vypadá to, že nikdo takový tady není...

Starší žáci džnany mohou radit mladším žákům džnany nebou diskutovat o svých zkušenostech. Je jich tady dost, tak by to fungovalo docela dobře. Ale když se do toho vmísí Jana - která se chce také bavit, ale nemá na své úrovni s kým - tak je smyslplná diskuze ztracená. Jasně, že jsou džnáníni naštvaní...

Řešení zatím nikde...pořád dokola to samé... :what:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků