Bůh a ego

Re: Bůh a ego

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 13. bře 2014 23:45:43

Řekla bych, že diskuze je pro nás tím pravým, pokud si můžeme dovolit být přirození a pravdiví a můžeme si dovolit mluvit otevřeně, jak nám zobák narostl.

Jasně.
Je to míra přirozenosti, pravdivosti a způsob vyjadřování,
co svádí dohromady různé lidi, v duchu přísloví: "Svůj k svému."



:)
Jarda Malej
 

Re: Bůh a ego

Nový příspěvekod šelma » čtv 13. bře 2014 23:53:49

Jana píše:Co doporučuješ ?


Já nevím.

1. Buď chceš mít "anarchistické" fórum, kde si každý může dělat, co chce. Lidé sem budou přicházet hlavně za zábavou a odreagováním se a budou prudit.
2. Chceš mít místo, kam budou lidé chodit diskutovat a v klidu si vyměňovat názory. Budeš muset mít přísná pravidla a stanovit sankce. Bude to muset být přísnější než na FJZ.
3. Chceš mít "Janašram", kde nejvyšší úrovní je vše, co Ty píšeš a nic vyššího není. Budeš muset přijímat nenormální kritiku, pokud si přísně nevybereš, kdo sem bude moci psát.
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: Bůh a ego

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 14. bře 2014 10:44:01

Jana píše: nějaké pravidlo by tady mělo přeci jenom platit, pravidlo úcty a respektu.

To si myslím není narušeno tím, když někdo cituje slova o přínosu utrpení a zeptáš se ho, jestli by si on sám přál, aby bližní pro ten přínos trpěl.

Taky si myslím, že pravidlo úcty a respektu tím narušené není.

Na druhé straně - nechápu, jak může někoho vůbec napadnout, že lidi přejou druhým utrpení? Ten samotný nápad... jako přát někomu, aby ho to bolelo u zubaře, protože mu přece spravuje zub.
Návštěvník
 

Re: Bůh a ego

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 14. bře 2014 11:05:07

Nebo jiné z toho podezírají.
Návštěvník
 

Re: Bůh a ego

Nový příspěvekod šelma » pát 14. bře 2014 15:29:12

Jana píše:
šelma píše:
Já nevím.

1. Buď chceš mít "anarchistické" fórum, kde si každý může dělat, co chce. Lidé sem budou přicházet hlavně za zábavou a odreagováním se a budou prudit.
2. Chceš mít místo, kam budou lidé chodit diskutovat a v klidu si vyměňovat názory. Budeš muset mít přísná pravidla a stanovit sankce. Bude to muset být přísnější než na FJZ.
3. Chceš mít "Janašram", kde nejvyšší úrovní je vše, co Ty píšeš a nic vyššího není. Budeš muset přijímat nenormální kritiku, pokud si přísně nevybereš, kdo sem bude moci psát.

Teoreticky by tady mohl mít ve svém vlastním fóru každý cokoliv a může si stanovit jakákoliv pravidla.
Ale nějaké pravidlo by tady mělo přeci jenom platit, pravidlo úcty a respektu.

To si myslím není narušeno tím, když někdo cituje slova o přínosu utrpení a zeptáš se ho, jestli by si on sám přál, aby bližní pro ten přínos trpěl. Na druhé straně neuctivé je třeba komentování toho, co říká druhý slovy: "Žvaníš, plácáš, nic nechápeš, víš prd a chtěl bys pomník..."
Pravidla by měla platit samozřejmě i pro mě.
Ve svém fóru si tady každý může, co se mu nehodí mazat, může si každý zakázat přístup kohokoliv, dokonce i můj.

Dokonce sem může chodit se i odreagovat, být vulgární, agresivní, vypsat se ze svých emocí, mindráků, ulevit si od napětí, ale pak by to jeho fórum mělo být jenom jeho osobní, neviditelné pro veřejnost, protože je zbytečné, aby jeho slova někoho zraňovala.

To je jen teorie a velmi nepraktická.

1. Vlákna se řídí různými nepsanými pravidly. Příchozí neví, kam přichází a brzy je nepříjemně překvapen.
2. Pokud uživatel už ví, jak to tu chodí, musí si stále hlídat kam píše a s kým si píše, pokud se nepřišel jen pobavit, ale předat pro něho hodnotné informace.
3. Mazaní příspěvků není řešením "nenormální komunikace". Slouží k zpřehlednění a udržení struktury obsahu.
4. Zakázání přístupu v této částečné podobě uživatele fóra rozděluje a ve svém důsledku vede k vytváření konfliktů, které si pak budou zablokovaní uživatelé řešit na subfórech ostatních.
5. Pravidla platící pro celé fórum by měla být viditelně umístěna v srozumitelné strukturované podobě včetně postihů plynoucích z jejich nedodržení.
6. Ideálně by měl existovat tým lidí, kteří budou mít stejný pohled na podobu fóra a pravidla v něm platící a budou ochotní jejich dodržování hlídat a nedodržování v týmové shodě trestat.
7. Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Spoustě lidí z výše uvedených důvodů taková podoba fóra nebude vyhovovat.
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: Bůh a ego

Nový příspěvekod rafael » pát 14. bře 2014 16:43:01

samé ego kam se jen podívám v tomto vlákně.... kde je téma bůh a ego?? všichni ste se projevili .. svoboda slova..od toho jsou fora..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Bůh a ego

Nový příspěvekod šelma » pát 14. bře 2014 18:06:34

Poradna zdarma
Místo pro setkávání těch, kdo hledají odpovědi na otázky, s těmi, kdo je nalézají.


Než se člověk do něčeho aktivně zapojí, většinou prozkoumá, o co jde a jestli mu to bude k něčemu užitečné.

Deeinka píše:Ahoj :).
Předně, nesmějte se mi, kvůli tomu kolik mi je a zkuste to posoudit objektivně, děkuju předem. Je mi teda předem třináct.

...

Co myslíte, mam dál trápit nás oba, nebo mu napsat? Předem děkuju za normální reakce a ne takový ty, že jsem malá holka.
Děkuju moc :).


Pokud fórum má fungovat především jako poradna, mělo by být pro přicházejícího člověka důvěryhodné. Pokud má fungovat jako izolované tábory, ze kterých vojska vyráží do bitev za svou pravdu, mělo by se přejmenovat na např. "Pravda zdarma".
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: Bůh a ego

Nový příspěvekod šelma » pát 14. bře 2014 19:29:56

vostalpetr píše:Copak tady jeden druhému zdarma neradí ?

Vždyt i ty právě ted zdarma radíš, že bychom to tady měli přejmenovat... :D


To vůbec neradím. Radím Janě, že by se to mělo přejmenovat, pokud chce mít fórum uspořádané tak, aby bylo prostorem pro vzájemnou izolaci a nesnášenlivost. Mohla by tím přitáhnout pozornost lidí, kterým takové místo bude vyhovovat a fórum bude mít větší návštěvnost.
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků