Ego

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. pro 2020 15:59:36

Pedrito píše:Ego (já) je i nězné milující a chápající. Jsou dvě krajní nádí, kanály energie (to není výmysl) a ty se kříží v čele, adžně. Jde o to, že ty to svou vůlí nemůžeš "rozklíčovat". Nikdo, "žádný ego to nedokáže". Nikdy nikdoucí, ani to neněžnější "já". Ale jen ono, k tomu může dát impuls. Ma dvě půlky, hrubou a jemnou, rozum a cit. Když je dobrá konstalace, tak se spojí v intuici. A ta ne cíleně ale, spontánně se nese k Vědomí. To probudí sílu. Už nejsi. A tehdy a ne nikdy jindy to je možné. Chápeš! Neděláš to ty, nejsou žádné zásluhy...


Mně to přijde nějaké zmotané
1. rozum může být hrubý i jemný, stejně tak cit může být hrubý nebo jemný.
2. intuice je něco mimo Vědomí? (že se k němu nese)
3. Nezdá se mi, že by ida a pingala reprezentovaly rozum a cit, Jedno má být slunce, druhé měsíc.
a ego chápu jako sebestřednost. Uzel, který je třeba rozvázat a tím zmizí a ne ho rozvíjet a zušlechťovat. Když tak jen do bodu, kdy zjistí, že nejlépe udělá, když skončí.

:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 16:22:03

miroslav píše:
Pedrito píše:Ego (já) je i nězné milující a chápající. Jsou dvě krajní nádí, kanály energie (to není výmysl) a ty se kříží v čele, adžně. Jde o to, že ty to svou vůlí nemůžeš "rozklíčovat". Nikdo, "žádný ego to nedokáže". Nikdy nikdoucí, ani to neněžnější "já". Ale jen ono, k tomu může dát impuls. Ma dvě půlky, hrubou a jemnou, rozum a cit. Když je dobrá konstalace, tak se spojí v intuici. A ta ne cíleně ale, spontánně se nese k Vědomí. To probudí sílu. Už nejsi. A tehdy a ne nikdy jindy to je možné. Chápeš! Neděláš to ty, nejsou žádné zásluhy...


Mně to přijde nějaké zmotané
1. rozum může být hrubý i jemný, stejně tak cit může být hrubý nebo jemný.
2. intuice je něco mimo Vědomí? (že se k němu nese)
3. Nezdá se mi, že by ida a pingala reprezentovaly rozum a cit, Jedno má být slunce, druhé měsíc.
a ego chápu jako sebestřednost. Uzel, který je třeba rozvázat a tím zmizí a ne ho rozvíjet a zušlechťovat. Když tak jen do bodu, kdy zjistí, že nejlépe udělá, když skončí.

:)

Já to vidím takhle Miroslave, iga a pingala reprezentuje, krom jiného, rozum a cit. A sušumna čiré vedomí. To dokupy je AUM. Tři zárodečné energie. Co se křízí v mozku člověka. V podstatě je to vůle, pozornost a vědomí.. Vůle se halí do citu, pozornost do rozumu, a vědomí do mysli. A náhle je tu ego, já, my..
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. pro 2020 16:27:53

A jaký je rozdíl mezi rozumem a myslí?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 16:29:00

A to "já" může být jemné nebo hrubé. Může být jakékoliv v celé té škále. Která je o jemnosti nebo hrubosti myšlenek a pocitů (pochybností, výčitek, předsudků, představ..).
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 16:33:43

miroslav píše:A jaký je rozdíl mezi rozumem a myslí?

No velký. Rozum je obsah. Mysl, rozuměno jako čiré vědomí je prostor pro ten obsah.
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. pro 2020 16:55:48

A co je v tomto systému moudrost a soucit?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 17:18:42

miroslav píše:A co je v tomto systému moudrost a soucit?

Kvality. Chápej. Tohle je "systém" který přece je původní. To přeci není nůj výmysl. Je to struktura těla. Čakramy a nádí nejsou vymyšlený nějakým Pedritem. Dyk na tom a od toho se vše odvíjí. Moudrost je srdce, soucit je višudhi. Ale kolik síly, která to vyjasní je ukaždého individuální. Musí to tam každý pustit, uvolnit to v sobě. Do míry jaké je schopen. To je cesta, to je celé duchovno, to kolem je jen omáčka.
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. pro 2020 17:35:24

Pedrito píše:
miroslav píše:A co je v tomto systému moudrost a soucit?

Kvality. Chápej. Tohle je "systém" který přece je původní. To přeci není nůj výmysl. Je to struktura těla. Čakramy a nádí nejsou vymyšlený nějakým Pedritem. Dyk na tom a od toho se vše odvíjí. Moudrost je srdce, soucit je višudhi. Ale kolik síly, která to vyjasní je ukaždého individuální. Musí to tam každý pustit, uvolnit to v sobě. Do míry jaké je schopen. To je cesta, to je celé duchovno, to kolem je jen omáčka.


No, já jsem vyrostl na terminologii tibetského buddhismu. A tam ty nadis a čakramy nejsou tak zdůrazňovány. Podstatná je tam pro osvobození (nejen moje) spojení moudrosti a soucitu.
Tak jsem se ptal, kam ty je do toho hindustističtějšího systému zařazuješ.

Třeba pan Tomáš, když jsme spolu meditovali, mi řekl: "Máš úžasně jemnou mysl, chraň si ji". Tak jsem se také ptal, co ty myslíš myslí.
A hrubost či jemnost se vztahuje ke všemu, tak mi přišlo divné, když jsi psal, že rozum je hrubý a cit jemný.
Vychází to vše z tvé zkušenosti, nebo jsou to spekulace?
Pak je tu pojmy překračující individualitu - vesmírná mysl, nejvyšší inteligence, Vědomí, Univerzální Vědomí (to používá Vostál), Bůh.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 17:39:04

Říkám Bůh se touží realizovat v člověku. Brát to obráceně je mylné. Proto je tu člověk. Nechápeme to a blbnem. Být jako jeho "kanály" cesty.. plátna i barvy... Proč? A pro co jiného? Pro (čistou) radost prostě.
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 17:48:55

miroslav píše:
Pedrito píše:
miroslav píše:A co je v tomto systému moudrost a soucit?

Kvality. Chápej. Tohle je "systém" který přece je původní. To přeci není nůj výmysl. Je to struktura těla. Čakramy a nádí nejsou vymyšlený nějakým Pedritem. Dyk na tom a od toho se vše odvíjí. Moudrost je srdce, soucit je višudhi. Ale kolik síly, která to vyjasní je ukaždého individuální. Musí to tam každý pustit, uvolnit to v sobě. Do míry jaké je schopen. To je cesta, to je celé duchovno, to kolem je jen omáčka.


No, já jsem vyrostl na terminologii tibetského buddhismu. A tam ty nadis a čakramy nejsou tak zdůrazňovány. Podstatná je tam pro osvobození (nejen moje) spojení moudrosti a soucitu.
Tak jsem se ptal, kam ty je do toho hindustističtějšího systému zařazuješ.

Třeba pan Tomáš, když jsme spolu meditovali, mi řekl: "Máš úžasně jemnou mysl, chraň si ji". Tak jsem se také ptal, co ty myslíš myslí.
A hrubost či jemnost se vztahuje ke všemu, tak mi přišlo divné, když jsi psal, že rozum je hrubý a cit jemný.
Vychází to vše z tvé zkušenosti, nebo jsou to spekulace?
Pak je tu pojmy překračující individualitu - vesmírná mysl, nejvyšší inteligence, Vědomí, Univerzální Vědomí (to používá Vostál), Bůh.

Miroslave! Mám zkušenost, když to musíš slyšet. Hafo let jógy. Život v ášramu, semináře, pudže, havany, atd .
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 18:13:14

miroslav píše:
Pedrito píše:
miroslav píše:A co je v tomto systému moudrost a soucit?

Kvality. Chápej. Tohle je "systém" který přece je původní. To přeci není nůj výmysl. Je to struktura těla. Čakramy a nádí nejsou vymyšlený nějakým Pedritem. Dyk na tom a od toho se vše odvíjí. Moudrost je srdce, soucit je višudhi. Ale kolik síly, která to vyjasní je ukaždého individuální. Musí to tam každý pustit, uvolnit to v sobě. Do míry jaké je schopen. To je cesta, to je celé duchovno, to kolem je jen omáčka.


No, já jsem vyrostl na terminologii tibetského buddhismu. A tam ty nadis a čakramy nejsou tak zdůrazňovány. Podstatná je tam pro osvobození (nejen moje) spojení moudrosti a soucitu.
Tak jsem se ptal, kam ty je do toho hindustističtějšího systému zařazuješ.

Třeba pan Tomáš, když jsme spolu meditovali, mi řekl: "Máš úžasně jemnou mysl, chraň si ji". Tak jsem se také ptal, co ty myslíš myslí.
A hrubost či jemnost se vztahuje ke všemu, tak mi přišlo divné, když jsi psal, že rozum je hrubý a cit jemný.
Vychází to vše z tvé zkušenosti, nebo jsou to spekulace?
Pak je tu pojmy překračující individualitu - vesmírná mysl, nejvyšší inteligence, Vědomí, Univerzální Vědomí (to používá Vostál), Bůh.


To je fan. Nic ale ty "naše" zkušenosti neznamenjí. Nebo pro tebe ano? Musíme se jich vzdát.To je teď aktuání.
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. pro 2020 18:27:57

Dík za info - když to máš podloženo zkušeností, má to pro mne větší cenu.
A co ty další pojmy - Vesmírná mysl, nejvyšší inteligence, Vědomí, Univerzální Vědomí (to používá Vostál), Bůh.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 18:30:51

Nepsal jsem že rozum je hrubý a cit jemný. Takovou blbost bych nevypustil. Snad jen že sesetkávaj v mysli (vědomí) a tvoří já. Co může být jemné i hrubé... Jakékoliv
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 18:45:02

miroslav píše:Dík za info - když to máš podloženo zkušeností, má to pro mne větší cenu.
A co ty další pojmy - Vesmírná mysl, nejvyšší inteligence, Vědomí, Univerzální Vědomí (to používá Vostál), Bůh.

Ok. Chápu. Vesmírná mysl, nejvyšší intekekt, univerzální vědomí.... Nejsou to jen časté nikoliv nezbytné pojmy? Co by o sobě asi řeklo Božské? Jsem univrzální mysl! Nemyslím si to..
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. pro 2020 18:48:41

Pedrito píše:Nepsal jsem že rozum je hrubý a cit jemný. Takovou blbost bych nevypustil. Snad jen že sesetkávaj v mysli (vědomí) a tvoří já. Co může být jemné i hrubé... Jakékoliv


No mně se to zdálo jako blbost, ale asi jsem si to, co si napsal špatně interpretoval

Pedrito píše:Ego (já) je i nězné milující a chápající. Jsou dvě krajní nádí, kanály energie (to není výmysl) a ty se kříží v čele, adžně. Jde o to, že ty to svou vůlí nemůžeš "rozklíčovat". Nikdo, "žádný ego to nedokáže". Nikdy nikdoucí, ani to neněžnější "já". Ale jen ono, k tomu může dát impuls. Ma dvě půlky, hrubou a jemnou, rozum a cit. Když je dobrá konstalace, tak se spojí v intuici. A ta ne cíleně ale, spontánně se nese k Vědomí. To probudí sílu. Už nejsi. A tehdy a ne nikdy jindy to je možné. Chápeš! Neděláš to ty, nejsou žádné zásluhy...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 19:03:17

miroslav píše:
Pedrito píše:Nepsal jsem že rozum je hrubý a cit jemný. Takovou blbost bych nevypustil. Snad jen že sesetkávaj v mysli (vědomí) a tvoří já. Co může být jemné i hrubé... Jakékoliv


No mně se to zdálo jako blbost, ale asi jsem si to, co si napsal špatně interpretoval

Pedrito píše:Ego (já) je i nězné milující a chápající. Jsou dvě krajní nádí, kanály energie (to není výmysl) a ty se kříží v čele, adžně. Jde o to, že ty to svou vůlí nemůžeš "rozklíčovat". Nikdo, "žádný ego to nedokáže". Nikdy nikdoucí, ani to neněžnější "já". Ale jen ono, k tomu může dát impuls. Ma dvě půlky, hrubou a jemnou, rozum a cit. Když je dobrá konstalace, tak se spojí v intuici. A ta ne cíleně ale, spontánně se nese k Vědomí. To probudí sílu. Už nejsi. A tehdy a ne nikdy jindy to je možné. Chápeš! Neděláš to ty, nejsou žádné zásluhy...

Jj, ok, to není to. Máš dvě strany, citovou a rozumovou. Ida a pingala jsou "nosičem", kvalit té a druhé strany. Nesou to z čaker do hlavy. Ten prostřední kanál (vědomí) to vyrovnává. Jenže holt to vše dokupy dává svobodu (mozek z toho dělá svobodu), klec která není... Ale to on který se stal (já) ještě neví, utvořil cestu..
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Tara » ned 06. pro 2020 20:13:23

Takže ještě jednou - a definitivně :)

ObrázekObrázekObrázek


Pořád dokola.

Furt se loučí a pak skočí na první lepší, s kterým by si rozumněla, snad.... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Ego

Nový příspěvekod salmo1cz » ned 06. pro 2020 20:16:55

To Pedrito
Patrně se jenom špatně chápeme, psal jste.. Chápeš! Neděláš to ty, nejsou žádné zásluhy...
Zásluha, v tomto případě vlastně už vlastně dar to rozhodně je.Já+ego tvoří to čím v této realitě jste, vaše vědomí, proto jsem psal, že nikdo se nerodí jako nacista, fašista a podobně.
salmo1cz
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 21:01:27

Tara píše:
Takže ještě jednou - a definitivně :)

ObrázekObrázekObrázek


Pořád dokola.

Furt se loučí a pak skočí na první lepší, s kterým by si rozumněla, snad.... :-)

No tak se loučím, a co, že to nedokážu udělat? Že mě furt sem něco vábí. Jo. Tak to je.
Pedrito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 21:05:58

salmo1cz píše:To Pedrito
Patrně se jenom špatně chápeme, psal jste.. Chápeš! Neděláš to ty, nejsou žádné zásluhy...
Zásluha, v tomto případě vlastně už vlastně dar to rozhodně je.Já+ego tvoří to čím v této realitě jste, vaše vědomí, proto jsem psal, že nikdo se nerodí jako nacista, fašista a podobně.

Rodíme se nevinní, chápu jak jste to myslel.
Pedrito
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků