Ego

Re: Ego

Nový příspěvekod Ja.na » úte 02. zář 2014 8:11:23

vostalpetr píše:
Láska znamená zbavit se strachu. Tedy možnost otočit se zády ke svým stínům je tady tehdy, když se nebojíš, že Ti ta iluze vrazí kudlu do zad.


Poznání znamená zbavit se potřeby dělat něco

(třeba točit panáčkem)


Tak s ním neotáčej a poznej, kdo jsi.

Pak nebudeš tvrdit pořád, že jsi ego.

;)
Ja.na
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 9:32:27

Jana píše:Láska znamená zbavit se strachu. Tedy možnost otočit se zády ke svým stínům je tady tehdy, když se nebojíš, že Ti ta iluze vrazí kudlu do zad.


to je skutečně velký omyl ...

když láska zbaví strachu, tak není důvod se k ničemu otáčet zády a to proto, že láska je nekonečným a ničím nepodmíněným prostorem, který umožňuje všemu co potřebuje být a projevit se aby bylo a projevilo se

je to podstata UV :) totálně otevřená nekonečná náruč objímací naprosto vše

právě to, že je tu připoutanost a strach, tak vzniká tendence otáčet se zády ke stínům a vytlačovat je někam mimo sebe :crazy: mimo bytí ...
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 9:34:50

nikde-nikdo píše:
Takže, ty „nechtěné“ entity někde mimo pole zaostřené pozornosti vesele existují, a dalo by se říci, že „nekontrolovány“ vědomou částí mysli I dokonce utěšeně „bují“. A dokonce usilovné [programové] přimykání se jen k „dobrým“ a „pozitivním“ skutečnostem toto skladiště „nechtěného“ navíc I vyplňuje až k hranici únosnosti...


Před sebou člověk nikam neuteče. „Neodejdeš, dokud nesplatíš do posledního haléře.“


:yes: :yes: :yes:
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 9:52:11

vostalpetr píše:No jo,
ale to samozřejmě musíš nejdříve to ego rozpustit,

abys mohl toto prohlásit

nikoliv z ega rovnou prohlásit

že Vesmír je Brahman


Proto je tam taky to první tvrzení, že Vesmír je neskutečný...

Můžeš také samozřejmě rovnou postupovat tak,
že prohlásíš, že Vesmír je Brahman
ale to opět znamená praxi

nikoliv rovnou osvícení


je to jasně vysvětlené tady

"Na úrovni duchovního žáka musíte říci, že svět je klamem. Jinak nelze. Když člověk zapomene, že je Brahman, které je skutečné, trvalé a vždy přítomné, klame sám sebe tím, že se pokládá za tělo ve vesmíru naplněném pomíjejícími těly a pracuje v tomto klamu, musíte mu připomenout, že svět je neskutečný a klamný. Proč? Protože jeho vidění, jež zapomnělo své vlastní Já, dlí ve vnějším, hmotném vesmíru. Nestočí se dovnitř do introspekce, pokud mu nevštípíte, že celý tento vnější materiální vesmír je neskutečný. Jakmile žák jednou realizuje své vlastní Já, pozná, že kromě jeho vlastního Já nic jiného neexistuje a začne se na celý vesmír dívat jako na Brahman. Bez Já žádný vesmír neexistuje. "
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 02. zář 2014 9:54:47

Některé koncepty jsou prostě samy o sobě poněkud chybné :

tak třeba Ramana říká, že sebedotazování je cesta od začátku až do konce

ale jinde říká :

sebedotazování končí v sebeodevzdání

Kde jaká chyba? :D
Od začátku až do konce, kterým je ..odevzdání.
(Samořejmě že konec i toho dotazování, protože kdo by se pak měl ptát a na co?)

Ani tenhle koncept není chybný:
"Čemu věnujeme pozornost vědomí, to posilujeme v bytí a tím se stáváme"

Naopak je potřebný k ujasnění si, jak že vlastně pracuje náš myšlenkový kompjůtr.
Mysl je magie se kterou když se odmítáme seznámit, tak na to můžeme jen doplatit.
Nemůžeme překročit co jsme dosud nepoznali. (Jak bychom pak o tom někomu mohli podat svědectví?)

Ale pozornost samotná?
Ta je "pouhým" svědkem který se ničeho nezúčastňuje, jak by se pak mohl něčím stávat?
Něco posilovat či se tím dokonce stávat, to může jen ten, kdo tou pozorností (osobně) disponuje, operuje.
Proto je doporučována pozornost ..indiferentní.

Taková, jakou používá třeba fotografická kamera. Ta jen zaznamenává.
Jako oko.
Pak se věci akorát dějí, teď ...teď ...teď.
Kde je tu nějaký příběh? Nějaké hledání? Duchovnost?
Je po všem.
A kdo tohle chce? Chce snad někdo končit?


:)
Jarda Malej
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 10:57:38

Jarda Malej píše:Proto je doporučována pozornost ..indiferentní.

Taková, jakou používá třeba fotografická kamera. Ta jen zaznamenává.
Jako oko.
Pak se věci akorát dějí, teď ...teď ...teď.
Kde je tu nějaký příběh? Nějaké hledání? Duchovnost?
Je po všem.
A kdo tohle chce? Chce snad někdo končit?


:)


ono je doporučována fixace pozice nestranného svědka do té doby, než nebude přirozeným způsobem eliminována silou Já (jak říká Brahmám)

jinak z tohodle indiferentního postoje se hodně rozmohlo přesvědčení, že probuzení lidé jsou naprosto povznesení a odtržení od toho co se děje a on je opak pravdou, jsou naprosto a totálně účastni bez výhrad ... absolutní empatie, vřelost a živost do posledního dechu, jak se ukázalo například u Maharišiho, Maharadže, Krišnahmurtiho, Osha, Papadžího apod.
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 12:24:40

vostalpetr píše:Já jsem samozřejmě neměl ani tak na mysli,
že by si někdo na něco hrál,
ale to,
že je spíše poněkud "deformovanej" více, nežli je normální deformace ega


asi jedna z nejvíce "deformovaných" variant ega je OSOBNÍ OSVÍCENÉ EGO ... ale i tak ta deformace je v uvozovkách, protože je jednou z variant prožívání :)
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 02. zář 2014 12:59:05

No je dobré říci,
že koncem je odevzdání,

Teoretikovi se to dokonce říct musí!
Jak jinak by se to dozvěděl?

Píšeš to správně, ale celé je to špatně,
nebot je to jen vytrženina ze stavu realizace,

Kompletní popis stavu realizace je tady na tobě Petře.
..nebot realizace není jen stav kamery

..což se dozvíš, až k tomu nastane vhodná doba.
Když budeš chtít vědět všechno naráz, dozvíš se prd.

ono je doporučována fixace pozice nestranného svědka do té doby, než nebude přirozeným způsobem eliminována silou Já (jak říká Brahmám)

Tohle mudrcovo doporučení i každé jiné, mají u žáka než nastartovat nějakou vhodnou praxi do doby,
než se vše další začne dít tím "přirozeným způsobem."



:)
Jarda Malej
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 13:31:14

Jarda Malej píše:
ono je doporučována fixace pozice nestranného svědka do té doby, než nebude přirozeným způsobem eliminována silou Já (jak říká Brahmám)


Tohle mudrcovo doporučení i každé jiné, mají u žáka než nastartovat nějakou vhodnou praxi do doby,
než se vše další začne dít tím "přirozeným způsobem."



:)


ano, přesně tak !!! :yes:

hodně lidí místo, aby se drželi toho co jim mudrc doporučí, tak si začnou dělat představy o tom, včetně toho, že to pokládají za finální stav :confused: pak to i takto interpretují dál a všechno podle toho i posuzují ...
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 13:36:47

vostalpetr píše:
Tohle mudrcovo doporučení i každé jiné, mají u žáka než nastartovat nějakou vhodnou praxi do doby,
než se vše další začne dít tím "přirozeným způsobem."


jde o to, jen u nich nastartovat proces přemýšlení



doporučení stabilizace pozice nestranného svědka rozhodně proces přemýšelní nestartuje ... většina těch doporučení směřuje právě k tomu, aby došlo k ustání HYPERAKTIVITY procesu myšlení, z čehož zase další hledající vydedukují závěr, že myslet se nemá a že cílem je jakýsi bezmyšlenkovitý stav nirvanického opojení, kdy se už nerozeznává jedno od druhého a prožívá se věčná blaženost ...

začnou upřednostňovat to co dřív nebyli schopní zachytit a běžné žití se zapojením mysli (jak Balsekar výstižně zmiňuje její OPERATIVNÍ ČÁSTI), považují za eané :confused:
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 13:39:19

Jana píše:
Jarda Malej píše:
No je dobré říci,
že koncem je odevzdání,

Teoretikovi se to dokonce říct musí!
Jak jinak by se to dozvěděl?

Sranda je, jak toho teoretika poznáš?
...


to je velmi dobře a jednoduše poznat - říká se tomu podle ovoce poznáte strom :)
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 13:50:11

vostalpetr píše:Koukám, že ty taky věříš ...



ani ne ... věřím svý intuici a taky zdravýmu selskýmu rozumu, protože jsem nenabyla pocitu, že by nás to mělo vést někam do nebeských sfér odtržených od životní reality a že myslet je blbý, stejně jako jsem nenabyla dojmu, že emoce jsou blbý ...

asi jsem měla velký štěstí v tom, že jsem prošla určitými stavy už v dětství, nebo spíš v pubertě a nebyl kolem mne nikdo kdo by se mnou nad tím zamýšlel a snažil se to někam zaškatulkovat :D :D :D a taky v tom, že na Minaříka a jeho střízlivý přístup k duchovnu jsem narazila velmi brzy, když jsem začala strkat do duchovna svůj nos :) takový základy jako jsem dostala od něho, jsou k nezaplacení :)
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 13:53:08

Jana píše:
Návštěvník píše:
to je velmi dobře a jednoduše poznat - říká se tomu podle ovoce poznáte strom :)


Neznám vůbec žádného teoretika. Neznám nikoho, kdo by žil jen teoreticky. Může žít nevědomě, pak se ten život jeví, jako že není tím pravým životem, pak to vypadá, že tady to štěstí pravého Já není, vypadá to tak, jako by existoval nějaký skutečný zdroj utrpení.


ty ne no ... :what:

já znám lidí co o osvícení teoretizují kvanta, stejně tak se teoretizuje o tom co je orgasmus a další záležitostech :)
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 13:58:48

Jana píše:Když máš orgasmus, tak máš orgasmus a je jedno, co si kdo o tom kecá a myslí, když poznáváš šťastný život, tak poznáváš šťastný život. Teoretizování to taky nějak neovlivní.

:D


Jano, teoretizuje se o tom dokud se neví co orgasmus je tedy když ho nemáš ... pak už ne :) a to se právě pozná, kdo o tom teoretizuje a kdo ne :)
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 14:03:45

vostalpetr píše:Můžeš mně říct, kde se teoretizuje o orgasmu ?

To je zajímavější nežli duchovno.... :D


mezi puberťákama nebo mezi asexuálama nebo mezi těmi kdo ještě nikdy orgasmus neměli :)
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 14:22:21

vostalpetr píše:Nevím co máte proti teorii,
kuchařka je přece kniha plná teorií o vaření,
můžete přemýšlet třeba o tom, jak vylepšit guláš a teoretizovat i zkoušet co udělá s gulášem třeba cukr, hořtice, kečup atd.


já nemám vůbec nic proti teoriím :) akorát je rozdíl mezi teorií a praxí a kuchařky se hlavně píšou, aby se recepty uplatnily v praxi i když někde je to i poetické si to jen číst :)
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 14:28:34

vostalpetr píše:
Ty to máš asi v životě těžký, když chceš, aby lidi přemýšleli.


Ale vždyt lidi přece přemýšlej, jenže...

Ted jsem tady četl : "já věřím svý intuici"

A proč jí věříš ?

....


protože mne vede tak, že jsem sladěná sama se sebou :) věřím i svému zdravému rozumu, který mne vede pro rohlíky do pekárny a ne do drogérie :)
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod irulan » úte 02. zář 2014 14:34:56

Návštěvník píše:
vostalpetr píše:
Ty to máš asi v životě těžký, když chceš, aby lidi přemýšleli.


Ale vždyt lidi přece přemýšlej, jenže...

Ted jsem tady četl : "já věřím svý intuici"

A proč jí věříš ?

....


protože mne vede tak, že jsem sladěná sama se sebou :) věřím i svému zdravému rozumu, který mne vede pro rohlíky do pekárny a ne do drogérie :)

:D :D :D jo tomu věří asi každý, že je sladěný sám se sebou. Nebo ne?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 14:37:32

vostalpetr píše:
já nemám vůbec nic proti teoriím :) akorát je rozdíl mezi teorií a praxí a kuchařky se hlavně píšou, aby se recepty uplatnily v praxi i když někde je to i poetické si to jen číst :)


Vy jenom přebíráte návody,

ale někdo musel ty návody vymyslet, někdo musel vymyslet gulášovku,

když ještě gulášovka neexistovala,

musel přemýšlet : mám tam dát cyankály nebo cement ?


I když v případě gulášovky nejspíš jen nějaká nešika přidala moc vody do guláše,

a naštěstí ji napadlo, že to nemusí vyhodit,

že z toho bude polívka


někdo smíchal nějaký ingredience, protože měl hlad a napadlo ho něco uvařit, tak to uvařil ... nazval to gulášovka, dal to někomu ochutnat, tomu to chutnalo, něčím to ještě vylepšil, zkušenosti se sdělily a předaly ... snad to není tak složitý, stačí si pozorně všímat života a jeho zákonitostí :what:

pokud někdo kdo nikdy nevařil budu vymýšlet kuchařské recepty na základě toho co si kdy přečetl a co nastudoval, řekla bych, že to nebude stát za moc, protože to bude umělotina neprověřená životem ...
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod irulan » úte 02. zář 2014 14:40:48

Návštěvník píše:prd ... já nevím jak ostatní ženský.....

:yes: :D
jestli on ten bod nebude takový ten rádobyuniverzální návod.....něco jako univerzální návod na realizaci (kdykoliv a platící pro kohokoliv).
Mýtus. Eldorádo. Univerzální řešení pro každého :crazy:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků