Ego

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. led 2021 13:15:27

Von Petr nemá rád otázky

Když někdo vymyslí z vyčtenin zdánlivě správnou teorii a ulpí na ní, tak otázky, které jaksi ukazují zásadní trhliny v té teorii nesnáší. Bere to jako útok na sebe - jako útok na to s čím se ztotožnil a na čem staví sebevědomí a sebepotvrzení ega.

A tak jako obvykle otázka:
Kdo realizuje nebo nerealizuje Átmana,
kdo realizuje Brahmana,
Kdo relaxuje nebo usiluje.
Kdo si je toho všeho vědom?

Připadá mi to jako když malé děti si hrají na stavitele s Legem nebo na maminku a na tatínka.

Ke skutečnému stavitelství nebo rodičovství to má ještě hodně daleko.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » sob 09. led 2021 13:43:16

Všechny tvé přiblblé votázky byly již dávno zodpovězeny,

takže moje votázka zní,

seš debil, nebo jenom neumíš číst ???

Já nejsem Tomáš, abych na každou pitomou otázku odpovídal desetkát,

obzvláště ne debilovi jenž klade votázky jen proto aby mohl štourat,

a vodpovědi má u prdele...

Běž si tedy honit ty své zkušenosti na kterých ulpíváš a nevotravuj mě svejma mindrákama...
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » sob 09. led 2021 13:47:25

Stejně jako nejde zcela vyřadit ego, dokud máš tělo, nejde ani vyřadit Atman.


To je přece nesmyl co píšeš,

nikdo nic nevyřazuje,

nebot toto vše je obsaženo v Brahmanu,

jak to tedy můžeš z něj vyřadit, je to prostě v něm obsaženo...


Budto se tedy honíš jen za částí, nebo prostě jednoduše realizuješ celek,

ale ty technologie jsou rozdílné...
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » sob 09. led 2021 13:52:14

Když někdo vymyslí z vyčtenin zdánlivě správnou teorii a ulpí na ní


Zase blábolíš svý fantazie,

páč ten tvůj Tomáš nebyl schopen napsat jednu jedinou větu správně,

a jen blábolil dílčí vodpovědi...

Stačí si vzít Vacka a ty pomateniny pletení pátého přes deváté od Tomáše snadno pochopíš,

pak si můžeš i odpovědět sám na své připitomnělé otázky, když nejsi schopen si je přečíst v mých textech...


Běž si trénovat jasnovidnost a neprůstřelnost na svý starý,

ale podle mě se ty netrefíš ani do vlastního zadku...
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Petra. » sob 09. led 2021 13:54:35

vostal petr píše:Jinak to o čem tady ten Adyashanti hovoří,

to je prostě rozdíl mezi ATMANEM a BRAHMANEM,

a já to tady říkám roky, že každý kdo realizuje Atman bude pak mít hodně velké problémy s realizací Brahmanu,


Nisargadattovi se to prý povedlo poměrně brzy po realizaci Atmana.
Petra.
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. led 2021 13:55:15

vostal petr píše:
Stejně jako nejde zcela vyřadit ego, dokud máš tělo, nejde ani vyřadit Atman.


To je přece nesmyl co píšeš,

nikdo nic nevyřazuje,

nebot toto vše je obsaženo v Brahmanu,

jak to tedy můžeš z něj vyřadit, je to prostě v něm obsaženo...


Budto se tedy honíš jen za částí, nebo prostě jednoduše realizuješ celek,

ale ty technologie jsou rozdílné...


Vždyť to přece píšu, že to nejde. To že "to nejde vyřadit zcela" znamená, že lze prostě pustit ty připoutanosti. A pak je tu spousta náhledů na to. A o tom tu furt píšeme, o těch náhledech, každý dle svý zkušenosti a pojmologiky. Jak asi jinak...
Pedriito
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Petra. » sob 09. led 2021 13:56:55

miroslav píše:Kdo realizuje nebo nerealizuje Átmana,
kdo realizuje Brahmana,


Na to by ti Ramana odpověděl, abys nejdříve realizoval a pak uvidíš, jestli ještě budeš mít nějaké otázky. :D
Petra.
 

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » sob 09. led 2021 14:10:15

Vždyť to přece píšu, že to nejde. To že "to nejde vyřadit zcela" znamená, že lze prostě pustit ty připoutanosti. A pak je tu spousta náhledů na to. A o tom tu furt píšeme, o těch náhledech, každý dle svý zkušenosti a pojmologiky. Jak asi jinak...


Tak to máš štěstí, páč já to četl tak, že jsem někde něco vyřadil,

a Miroslavovi jsem na jeho připitomnělé votázky vopověděl na vp. inspiruj,

stačí mně na to jedna věta...
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. led 2021 14:30:57

vostal petr píše:
obzvláště ne debilovi jenž klade votázky jen proto aby mohl štourat,


To jsou zcela relevantní otázky, které když si je nekladeš sám, tak ti je kladu já.
Čili to není žádné šťourání.
To jsou jen kontrolní otázky :)

https://www.youtube.com/watch?v=fQklj6o4OqQ
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod salmo1cz » sob 09. led 2021 14:33:10

vostal petr píše:
salmo1cz píše:Musíme to brát tak, že osobní Átman pluje v proudu Bráhman. Až nastane čas Átman se v Brahma nakonec dříve či později rozpustí.



Pokud chceš aby něco plulo po proudu či v proudu,

tak to holt musíš pustit se vším všudy,

dokonce se ani nesmíš snažit to pouštět (což tam von říká)


no ale to můžeš udělat hned i bez toho Atmana,

prostě vše hnedka pustíš,

a to je technologie na realizaci Brahman...


Místo koncenrace (uvnitřnování) jen meditace (uvolnění)

Souhlas, vše ostatní jsou naše a kohokoliv více či méně povedené tužby.Neříkám že nejsou někdy krásné, ale jsou to tužby a přání bez hostinského.
salmo1cz
 

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » sob 09. led 2021 14:44:06

No moje touhy jsou jen krásné touhy,

jsou to vlastně nejkrásnější touhy ze všech krásných tužeb :


https://www.youtube.com/watch?v=EavTye99eZA
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » sob 09. led 2021 16:52:11

Já bych ty svý touhy nazval vlahými přízemní větry foukající vod od jizápadu,

aby si to někdo nespletl s těmi stříbrnými větry Miroslava,

nebo dokonce snad s tornádem lásky vod Jany...
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » ned 10. led 2021 20:26:36

Nisargadatta Maharadž - Já jsem To

Vostál Petr - Já jsem ego
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 20:51:38

miroslav píše:Nisargadatta Maharadž - Já jsem To

Vostál Petr - Já jsem ego





Tazatelka: To se ti tak jednoduše říká, ale tady je ta bolest.

Karl: Ta tady bude vždy.

Tazatelka: Ne, někdy je ta bolest pryč.

Karl: Ano, ale potom přijde znova. Občas přejdeš v pozorovatele a potom se tě to nemůže dotknout nebo to nemůžeš cítit, protože to pozoruješ. Ale potom jsi zase náhle v tom. A pak to jde zase zpátky k soužení. Někdy se prostě díváš jen na televizi. Nejsi involvovaná. Ale někdy jsi zase plně vevnitř programu. Ven z programu, dovnitř do programu. Ale tvoje existence nebyla nikdy jiná. Jako pozorovatel nejsi odlišná od toho, co pozoruješ. Jednou jsi jako pozorovatel venku a potom jsi zase v tom vevnitř.

Tazatelka: Není v tom tedy žádný rozdíl?

Karl: To je na tom to krásné. Jak často jsem vám to již řekl? Není žádná výhoda být tam a není žádná nevýhoda být tady. Nikdo tady není, kdo by mohl mít nějakou výhodu na žádném z těchto dvou míst. Jsou zde prostě jen ruzné zkušenosti a pocitování.

Tazatelka: Znamená to, že není možné najít žádné uspokojení?

Karl: Znamená to, že nemůžeš najít žádnou výhodu. A v tom nenaleznutí nějaké výhody nebo nějakého lepšího místa nebo čeho, pomine třeba ta představa nějaké výhody - když prostě jsi to, co jsi. Protože to, co jsi, nepotřebuje žádnou výhodu nebo nevýhodu, aby mohlo být tím, čím je. Není zde žádný vlastník čehokoliv. Žádné relativní vlastnictví. Ty jsi to. Ale to není něco, co můžeš dostat nebo dosáhnout. V tom, že jsi, co jsi, nemůžeš nic získat a nic ztratit. Nemůžeš dostat více nebo méně než to, co je. Co se tedy dá dělat? Protože to jsi, musíš dělat další zkušenost tvého Sebe. Nemůžeš přestat realizovat sám sebe. Je to nekonečný příběh.
Nisargadatta to nazval "oceánem utrpení". To bývá obvykle přehlédnuto. Oceán relativních zkušeností, který bude vždy plný utrpení. Strastiplné zkušenosti oddělenosti. Ty to nemůžeš zastavit. Neexistuje žádná jiná možnost zažít sám sebe. Bude to vždy zkušenost duality. To Jedno musí samo sebe zažít jako dvojnost. Z toho neexistuje žádná cesta ven. Někdy tady je sjednocení/jednota a někdy oddělenost. Jednotě se dává přednost a tomu druhému se chce vyhnout. Být jedno s milovanou jednotou a potom být zase oddělen.
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » ned 10. led 2021 21:35:58

Nisargadatta to nazval "oceánem utrpení". To bývá obvykle přehlédnuto. Oceán relativních zkušeností, který bude vždy plný utrpení. Strastiplné zkušenosti oddělenosti. Ty to nemůžeš zastavit. Neexistuje žádná jiná možnost zažít sám sebe. Bude to vždy zkušenost duality. To Jedno musí samo sebe zažít jako dvojnost. Z toho neexistuje žádná cesta ven. Někdy tady je sjednocení/jednota a někdy oddělenost. Jednotě se dává přednost a tomu druhému se chce vyhnout. Být jedno s milovanou jednotou a potom být zase oddělen.


Tohle je podobně zaseklej "filosof" jako ty

Já myslel že umíš počítat do tří.

Plácá se mezi jednotou a dvojností.
C je správně.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. led 2021 22:07:41

vostal petr píše:
miroslav píše:Nisargadatta Maharadž - Já jsem To

Vostál Petr - Já jsem ego





Tazatelka: To se ti tak jednoduše říká, ale tady je ta bolest.

Karl: Ta tady bude vždy.

Tazatelka: Ne, někdy je ta bolest pryč.

Karl: Ano, ale potom přijde znova. Občas přejdeš v pozorovatele a potom se tě to nemůže dotknout nebo to nemůžeš cítit, protože to pozoruješ. Ale potom jsi zase náhle v tom. A pak to jde zase zpátky k soužení. Někdy se prostě díváš jen na televizi. Nejsi involvovaná. Ale někdy jsi zase plně vevnitř programu. Ven z programu, dovnitř do programu. Ale tvoje existence nebyla nikdy jiná. Jako pozorovatel nejsi odlišná od toho, co pozoruješ. Jednou jsi jako pozorovatel venku a potom jsi zase v tom vevnitř.

Tazatelka: Není v tom tedy žádný rozdíl?

Karl: To je na tom to krásné. Jak často jsem vám to již řekl? Není žádná výhoda být tam a není žádná nevýhoda být tady. Nikdo tady není, kdo by mohl mít nějakou výhodu na žádném z těchto dvou míst. Jsou zde prostě jen ruzné zkušenosti a pocitování.

Tazatelka: Znamená to, že není možné najít žádné uspokojení?

Karl: Znamená to, že nemůžeš najít žádnou výhodu. A v tom nenaleznutí nějaké výhody nebo nějakého lepšího místa nebo čeho, pomine třeba ta představa nějaké výhody - když prostě jsi to, co jsi. Protože to, co jsi, nepotřebuje žádnou výhodu nebo nevýhodu, aby mohlo být tím, čím je. Není zde žádný vlastník čehokoliv. Žádné relativní vlastnictví. Ty jsi to. Ale to není něco, co můžeš dostat nebo dosáhnout. V tom, že jsi, co jsi, nemůžeš nic získat a nic ztratit. Nemůžeš dostat více nebo méně než to, co je. Co se tedy dá dělat? Protože to jsi, musíš dělat další zkušenost tvého Sebe. Nemůžeš přestat realizovat sám sebe. Je to nekonečný příběh.
Nisargadatta to nazval "oceánem utrpení". To bývá obvykle přehlédnuto. Oceán relativních zkušeností, který bude vždy plný utrpení. Strastiplné zkušenosti oddělenosti. Ty to nemůžeš zastavit. Neexistuje žádná jiná možnost zažít sám sebe. Bude to vždy zkušenost duality. To Jedno musí samo sebe zažít jako dvojnost. Z toho neexistuje žádná cesta ven. Někdy tady je sjednocení/jednota a někdy oddělenost. Jednotě se dává přednost a tomu druhému se chce vyhnout. Být jedno s milovanou jednotou a potom být zase oddělen.


Na K. Renze tady ještě nikdo nemá. :)
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. led 2021 22:13:20

miroslav píše:
Nisargadatta to nazval "oceánem utrpení". To bývá obvykle přehlédnuto. Oceán relativních zkušeností, který bude vždy plný utrpení. Strastiplné zkušenosti oddělenosti. Ty to nemůžeš zastavit. Neexistuje žádná jiná možnost zažít sám sebe. Bude to vždy zkušenost duality. To Jedno musí samo sebe zažít jako dvojnost. Z toho neexistuje žádná cesta ven. Někdy tady je sjednocení/jednota a někdy oddělenost. Jednotě se dává přednost a tomu druhému se chce vyhnout. Být jedno s milovanou jednotou a potom být zase oddělen.


Tohle je podobně zaseklej "filosof" jako ty

Já myslel že umíš počítat do tří.

Plácá se mezi jednotou a dvojností.
C je správně.


Všechno, co je v tobě, podsouváš druhým, projektuješ to do nich: Tvoji zaseklost, tvoje mindráky, tvoje povrchní zkušenosti atd.. Ale je to poučné tě pozorovat, jak někdo ve své zaslepenosti může dopadnout. Tím plníš taky určitou - odstrašující - úlohu. :)
Návštěvník
 

Re: Ego

Nový příspěvekod miroslav » ned 10. led 2021 22:33:47

Návštěvník píše:
Na K. Renze tady ještě nikdo nemá. :)


Ani Vostál ani ty - Trini?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 23:02:51

Plácá se mezi jednotou a dvojností.
C je správně.


Nepochybně,

stačí si to tam jen přečíst....

Kdybys to nemohl najít tak ti nejspíš brejle ale nepomůžou...
vostal petr
 

Re: Ego

Nový příspěvekod vostal petr » ned 10. led 2021 23:05:20

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Na K. Renze tady ještě nikdo nemá. :)


Ani Vostál ani ty - Trini?



Já ho viděl pouze jednou, dvakrát, anglicky moc neumím, ale řekl bych že prdel je s ním dobrá...

No ostatně máš to tam napsaný a náký video na you tube je taky...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron