Sen a probuzení

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. led 2015 16:49:42

klouzání po písku může být vzkaz že se klouže po povrchu :D dokud se to celý neurve a nezřítí i s klouzajícím do hlubiny (to by mohlo asociovat to jezero)
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. led 2015 17:08:15

písek znamená ztrátu
a klouzání znamená - ujíždět na něčem
čistá voda - symbolizuje Pravdu

takže před Pravdou šplhati se po prudkém svahu někam do božského ráje (viz nádherná krajina)
a opět sjíždět po zadku zpátky k Pravdě, aniž by se jí nechal dotyčný pohltit, takže opět pokus vydrápat se do výšin a pád dolů a tak furt dál - prima zábava :)
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. led 2015 18:18:10

...Obrázek
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. led 2015 18:18:43

Jana píše:To jezero, když jsem to zkoumala, znamenalo z pohledu toho sjíždějícího smrt, tedy opravdu konec blbnutí.

...


ano smrt ... opravdu konec osobního blbnutí

Jana píše:
Jenže probuzení nemělo se smrtí nic společného. Probuzení nikdy nemá se smrtí nic společného.

...


ale jo Jani má :)

"kdo ztratí svůj život pro mne, nalezne jej"
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. led 2015 18:21:43

Jana píše:
Zajímavé, že jako by v tom snu nebyla žádná volba - šplhat, nešplhat,

ale jakoby v tom byla volba, jak to brát.

Nebo ještě spíš byla v tom šance vidět, že to co se jeví jako zábava, může být brané i jako trýzeň.


jj to je pěkný poučení :)
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 15. led 2015 18:26:42

Jana píše:Jenže probuzení nemělo se smrtí nic společného. Probuzení nikdy nemá se smrtí nic společného.

...


nejspíš tě nijak neoslovuje Zemřít v Kristu :what:

Jana píše:Možná by mě napadla ještě hlubokomyslná myšlenka, něco na styl "Nevstoupíte do Království nebeského jinak, než jako děti".

...
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod rafael » čtv 15. led 2015 21:55:09

Emoce a pociťování něčeho ve snu je vždy projevem ega a mysli.. nejde jen o příběh snu nebo sen jako takový, jde o emoce které ve snu prožíváme nebo o pociťování něčeho.. sny nám můžou pomoci vědět, jak moc sme schopni ego a mysl spalovat božským JÁ, meditací a podobně..
pokud jsou meditace úspěšné božské pomalu spoluje myšlenky, emoce a podobně..a tohle se odráží i ve snech.. jestli zjistím, že ve snu nám zmizely emoce, strach, prožívání pocitů.. je to jen úspěšný výsledek meditace.. sen je utvářen myslí a egem..a pokud to jde ještě dál, máme možnst i dění snu měnit.. protože vnitřní pozornost vlastního božského Já je natolik silná, že si seme své JÁ uvědomujeme i ve snu, i ve snu máme slnou vnitřní pozornost..

snad jsem to popsal srozumitelně :)
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod irulan » pát 16. led 2015 7:16:22

No ja tedy nevim, ale podle me, jestli někdo neco chce spalovat, ovládat ci co, tak to bude nejspíš ego. Trochu sranda hra, jak ego zjišťuje a kontroluje, jestli je jeste dostatečně ego, nebo se spaluje :D
Proc ne, proti gustu zadnej disputat.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Pavla » pát 16. led 2015 7:38:05

irulan píše:No ja tedy nevim, ale podle me, jestli někdo neco chce spalovat, ovládat ci co, tak to bude nejspíš ego. Trochu sranda hra, jak ego zjišťuje a kontroluje, jestli je jeste dostatečně ego, nebo se spaluje :D
Proc ne, proti gustu zadnej disputat.

souhlasim, ego, ktere se zhledlo v duchovnim rustu, hraje hru na ocstovani a umensovani sebe sama
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Pavla » pát 16. led 2015 7:49:49

Jana píše:
Dneska v noci se objevila zajímavá zkušenost. Ve spánku se objevil živý sen, dole v údolí bylo čisté průzračné jezero, nahoře nádherná krajina a mezi tím něco jako strmá písečná pláž. S dalšími lidmi jsme lezli nahoru a pak na tom písku sjížděli dolu, bylo to velmi příjemné a zábavné a pak se objevilo náhlé probuzení s intenzivním blahem a uvědomění si toho kontrastu, že v tom snu vůbec žádné vědomí blaha nebylo, i když byl radostný a zábavný.


kdyby tohle byl muj sen, tak bych ho pro sebe intrepretovala tak, ze staci ve vsech situacich vnimat krasu okoli (krasna krajina a jezero), hrat si s ostatnimi lidmi a to bohate staci. A na vedomi blaha se vykaslat (to je neco umeleho a neprirozeneho-zbytecne a nasilne vkladano do vseho byti).
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Pavla » pát 16. led 2015 8:25:23

umim se zmanipulovat tak, abych cilene ve vsem videla krasu, ale uz to nedelam.... spis se pri setkavani s okolnim svetem zamerne divam tak, abych videla opravdovost, tedy to, jake to je, bez mych predstav, prani videt vse jako krasu. Tedy blato vidim jako blato, nap.blato na sve bote jako pro moji osobu praci navic pri prichodu z prochazky. Ruzi jako bytost obdarenou schopnosti vonet...
Mohla bych klidne blato povazovat za bozi vytvor, kterym bezpochyby je a ohodnotit ho jako krasu, ale zkratka uz to nedelam.

Ptas se na smrt. Ted prave se me smrt netyka, ted pro moji osobu neexistuje. Presto si uvedomuji smrt jako preruseni osobniho byti a jelikoz netusim, zda a co je po smrti tela, beru smrt jako konec zivota.
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. led 2015 18:16:37

Pavla píše:
divam tak, abych videla opravdovost, tedy to, jake to je, bez mych predstav, prani videt vse jako krasu. ...


:yes: :yes: :yes:
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. led 2015 18:26:08

dneska ráno se můj muž vzbudil úplně propocený, podíval se na mne a řekl, ani se mne neptej na to co se mi zdálo :D

což přeloženě znamená, zeptej se mně na to, tak jsem se zeptala a dozvěděla jsem se - co se v něm odehrává za vnitřní rozpory ve vztahu ke mně ...

tři krát mne ve snu zastřelil - jednou do hrudi, jednou do břicha a potřetí do hlavy (střílel na mne zdálky přes plot)

moc se mu ulevilo, pak mu ale najednou došlo, že jsem mrtvá a tak rozbořil plot a vzal moje tělo do náruče a utíkal do domu a přitom volal - zachraňte jí, zachraňte jí - byla to nejhodnější manželka pod sluncem a pak se modlil, aby to mohl všechno vrátit zpátky, protože na něj z toho že jsem dočista mrtvá - hrůza :) a hrůzou se probudil a zjistil, že to byl jen sen :)

ale nevím, nevím, jestli převládla úleva nebo zklamání :D :D :D

včera mně totiž jeho kolegové z práce mne vynášeli do nebes, což se dmul pýchou, ale nejspíš mu to zároveň nebylo vhod a podvědomí se s tím pěkně popasovalo právě ve snu

vzhledem k tomu, že muž je policista a dneska má noční, musím si dát pořádně pozor, abych mu nedala nějakou příčinu k zastřelení :crazy: :D :crazy: - to byl jenom pokus o vtip ;)

ale zde pěkně vidět, jak skutečně platí to co psal vostál hned ze začátku, že se nám zdá to co se nám honí hlavou a na co nějak silněji emocionálně reagujeme
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. led 2015 18:28:47

Jana píše:
rafael píše:Emoce a pociťování něčeho ve snu je vždy projevem ega a mysli.. nejde jen o příběh snu nebo sen jako takový, jde o emoce které ve snu prožíváme nebo o pociťování něčeho.. sny nám můžou pomoci vědět, jak moc sme schopni ego a mysl spalovat božským JÁ, meditací a podobně..
pokud jsou meditace úspěšné božské pomalu spoluje myšlenky, emoce a podobně..a tohle se odráží i ve snech.. jestli zjistím, že ve snu nám zmizely emoce, strach, prožívání pocitů.. je to jen úspěšný výsledek meditace.. sen je utvářen myslí a egem..a pokud to jde ještě dál, máme možnst i dění snu měnit.. protože vnitřní pozornost vlastního božského Já je natolik silná, že si seme své JÁ uvědomujeme i ve snu, i ve snu máme slnou vnitřní pozornost..

snad jsem to popsal srozumitelně :)


Ano, dá se ovládat nejen, co se bude snít, ale pomocí Abrahamových zákonů i to, co se bude žít.

Když se však probudí vědomé Bytí nejenom v bdění a spánku, ale i ve snění, tak tahle tendence dělat z toho, co je, něco jiného, než je, zmizí.


ovládat to se chce jen dokud je tu ztotožnění s osobním prožíváním, protože potom proč by kdo a co chtěl ovlivňovat :)
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. led 2015 18:31:47

jj nevím jestli už jsem to psala, ale nedávno jsem měla živý sen, že jsme doma měli psí mimino ... byl to velmi živý sen a byla jsem z toho celá blažená :)

večer před tím nám přinesli naši přátelé ukázat svého nového pejska, tak jsem z něj byla celá pryč a svolili jsme, že ho ze soboty na neděli vezmeme na hlídačku, tak se mi to ještě promítlo i do snového světa - jak jsem tím tak byla naprosto zaujatá
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod nop » pát 16. led 2015 18:42:13

Návštěvník píše:.... podvědomí se s tím pěkně popasovalo právě ve snu.....

ale zde pěkně vidět, jak skutečně platí to co psal vostál hned ze začátku, že se nám zdá to co se nám honí hlavou a na co nějak silněji emocionálně reagujeme

ve spaní se také dopracovává nezpracované z uplynulé doby (dne), jako zrní dovezené do mlýna mysli, ale ne všechno semleté.
Nové vjemy zatlačují staré a nezbývá čas a pozor.

Když je agitace ve volbách, pamatuji si nejposlednějšího řečníka. Ale i ti předešlí se vracejí do mysli potom a může se o nich zdát.
Podobně s osobními dojmy. Sen se vrací k tomu, co v čase bylo dříve a domílá to, co v průběhu bylo zatlačeno do pozadí.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. led 2015 18:46:13

vostalpetr píše:
jj nevím jestli už jsem to psala,


jo psala,

hafhaf.... :crazy:


hele je to směska jorkšíra s hrubosrstým jezevčíkem :) no jsem na tu hlídačku zvědavá

nám pes chcípnul před půl rokem, tak nám psí strašidlo doma pořád stále trochu schází ... hlavně se nemůžeme zbavit toho podvědomího dívání se pod nohy. náš pes byl malý a pořád se motal kolem našich nohou, tak několikrát došlo ke kolizi :confused:
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 16. led 2015 18:54:22

vostalpetr píše:
tak několikrát došlo ke kolizi :confused:


Takže umřel na zašlápnutí ???

:D


ne e ee e

měl vrozenou srdeční vadu ... byl už starý a srdce prostě jednoho dne dobilo ...
Návštěvník
 

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod nop » pát 16. led 2015 18:57:06

Návštěvník píše:dneska ráno se můj muž vzbudil ... a dozvěděla jsem se - co se v něm odehrává za vnitřní rozpory ve vztahu ke mně ...
tři krát mne ve snu zastřelil - ...
moc se mu ulevilo, pak mu ale najednou došlo, že jsem mrtvá a tak rozbořil plot a vzal moje tělo do náruče a utíkal do domu a přitom volal - zachraňte jí, zachraňte jí - byla to nejhodnější manželka pod sluncem a pak se modlil, aby to mohl všechno vrátit zpátky, protože na něj z toho že jsem dočista mrtvá - hrůza :) a hrůzou se probudil a zjistil, že to byl jen sen :)

... a podvědomí se s tím pěkně popasovalo právě ve snu.... ... muž je policista ...
ale zde pěkně vidět, jak skutečně platí to co psal vostál hned ze začátku, že se nám zdá to co se nám honí hlavou a na co nějak silněji emocionálně reagujeme

Platí také zákon reciprocity. Co je v koutě, jednou může vylézt.

Chceme člověka živého (děti, manželku, kamarády),
ale víme, že jestvuje i smrt (všeobecně). A tato kombinace (život proti smrti) je nepřijatelná a nežádoucí.

V koutě hlavy tedy sedí všechny nepěkné kombinace, války, tyfus atd., které si nepřejeme. Jen malé děti nemají v hlavičce toto smetí.
A jednou se to smetí v koutě může rozvířit, třeba náhodně nebo pod vlivem novin. Sen se neptá na pravdu, ale čaruje.

Takže se nebudu divit ani, kdyby se mi zdálo o satguruovi s kulometem nad protivníky, nebo že mi velryba na pláži ukradla zmrzlinu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Sen a probuzení

Nový příspěvekod irulan » pát 16. led 2015 19:50:38

Návštěvník píše:....že se nám zdá to co se nám honí hlavou a na co nějak silněji emocionálně reagujeme

To jo, souhlas, ale nebude to vsechno jen tak jednoduchy. Myslím, ze do toho je zakomponovany i dlouhodobý podvědomí, nevědomé vjemy (treba zvukové nebo obrazové "kulisy"napr. z televize..) a bůhvíco jiného. Někdo tady psal, ze sen ma zákonitosti ( a možna ze to byl jen příměr toho našeho "životního snu"), ale neřekla bych, ze sny mají vubec nejake zákonitosti, prijde mi naopak tak free, nemající zádný koncept, zvláštní chaos a mišung vseho v nasi vedome i podvedome (možna i nadvedome ;) ) mysli.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků