sen o probuzení

sen o probuzení

Nový příspěvekod trumah » stř 24. čer 2015 11:16:26

Dneska se mi zdálo, že jsem se probudil.
Vzbudil mě kolega, nemohl jsem se probrat a otevřít jedno oko. Druhé bylo v pohodě. Ale to jedno jsem svou vůlí nemohl otevřít. "Jsem vzhůru, jsem vzhůru", ujišťoval jsem kolegu. Ale on mi začal prsty otevírat to oko, čekaly nás náročné pracovní úkoly, na které třeba vidět. Oko ne a ne otevřít. Bylo to dost dramatické a nepříjemné
Pak jsem se probudil.
trumah
 

Re: sen o probuzení

Nový příspěvekod trumah » stř 24. čer 2015 13:18:00

pravé

Btw: napadá tu někoho nějaká asociace?
trumah
 

Re: sen o probuzení

Nový příspěvekod Pavla » stř 24. čer 2015 13:21:34

trumah píše:pravé

Btw: napadá tu někoho nějaká asociace?



únava, snaha oddálit něco, co je náročné, leč nezbytné... (a obsahově se to nemusí týkat pracovních úkolů, ale jakékoli oblasti života, kde tě takový nějaký úkol čeká)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: sen o probuzení

Nový příspěvekod trumah » čtv 25. čer 2015 17:05:35

hm, a k tomu probuzení ... Něco?
trumah
 

Re: sen o probuzení

Nový příspěvekod Alaja » čtv 25. čer 2015 17:39:22

Zpracování obrazu

Zachycení obrazu na sítnici a jeho převedení na nervové signály je pouze jednou z částí procesu vidění. Abychom skutečně něco viděli, musí převzít iniciativu mozek všechny tyto signály zpracovat. Na sítnici dochází k zobrazení přesného zmenšeného obrazu, ale tento obraz převrácen. Jednak je vzhůru nohama a jednak je převrácen stranově. Obraz z pravého zorného pole se na sítnici zobrazuje vlevo a naopak. Světlo přicházející shora dole a naopak. Neurony z jednotlivých receptorů se spojují ve zrakový nerv, který odvádí informaci do mozku. Zrakový nerv je dá se říci rozdělen na dvě poloviny -jedna vede vjemy z vnitřní poloviny sítnice, druhá z vnější. A to u obou očí.

Zrakové nervy, vedoucí vjemy z vnitřních stran sítnic se po chvíli kříží a směřují k opačným mozkovým hemisférám (polovinám mozku). Výsledkem toho je, že pravá hemisféra dostává signály z levých zorných polí obou očí, levá z pravých (viz obr. 5). Mozek tento obraz zpracuje tak, že ho jednak spojí dohromady, jednak ho převrátí a jednak ještě postupně rozliší detaily. Toto křížení částí očních nervů také napomáhá výslednému trojrozměrnému vidění.

http://www.fch.vutbr.cz/~zmeskal/obring ... ti_oka.pdf


:)
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: sen o probuzení

Nový příspěvekod Alaja » čtv 25. čer 2015 17:41:48

a kdyby se to stalo doopravdy, pak je dobré zajít s tím k lékaři...

...z ničeho nic nemůže otevřít pravé oko resp. víčko, byli jsme na oční poh. kde byl proveden test, CT mozku a zákl. laboratoř - nic se nikde neobjevilo, na oko vidí, když si podrží víčko, částečně má omezenou hybnost, má s tímto stavem někdo zkušenosti???

Doporuční lék. pokud to neodezní, mag. rezonance - lumb. punkce atd... jíst vit. B
http://www.lekari-online.cz/ocni-lekars ... ko-i113795

Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

Re: sen o probuzení

Nový příspěvekod nop » čtv 25. čer 2015 19:25:37

Mně se také něco zdálo o spaní. Zdřímnul jsem si ve dne, ale zdálo se mi, že ležím a nemohu se probudit. Sen byl bez tvarů a osob, jen bělavé mráčky a stále se mi zdálo, že probuzení je námaha, přeji si to a nemohu to dosáhnout.
Čas plynul, nakonec jsem se probudil. Pak jsem o tom vyprávěl a jeden člověk o tom, že jsem se probudil řekl , že se mi splnil sen.
=
Vrstvy vědomí.
U malé utajené pitce v podniku se stalo že jeden kolega přebral. Na pracovišti se pít nesmí, hrozí úrazy a nepolnění úloh, ale stává se to. Kolega byl stavební technik a většinou doby zacházel jen s výkresy a seděl u stolu.

Měl jsem od něho vyžádat informaci, ale netušil jsem, že jej najdu přinapitého.
On mi ale podal perfektní odpověď, zhostil se své pracovní úlohy až nečekaně komplexně. Jen sekretářka se styděla místo něho, že byl v tom rozpoložení nalezený, avšak on zůstal severénně ve věci i nad věcí, jakoby se nic zvláštního nedělo.
Měl jsem jen v té chvíli dojem, jako bych skrytě viděl do jeho mozku jako do vrstevnaté cibule s vrstvami, asi sedmi.
Nejhořejší, sedmá vrstva byla uspaná alkoholem, bylo to úplně evidentní.

Mohl jsem to nechat na druhý den a přijít, až bude vnímavější, ale iniciativu u něho přebraly dvě spodnější vrstvy, šestá a pátá.
Pracovaly správně, splnily vše, co odpovídalo zadání.
Spolu vcelku kolega bez zaujetí, pokojně jakoby střízlivě splnil úlohu nonšalantně a beze zbytku. Nemusel jsem to odložit na druhý den.

Takže je možné, že člověk je skožitý a vybavený tolika schopnostmi, že překoná to, co by zvíře nezvládlo, a ani nebezpečný jed C2H5OH ho nezastaví, pokud nemá smrtelnou koncentraci.
Sebevědomý řidič se ale někdy spoléhá na spolupráci vrstev i na silnici.
Mám dojem, že vrstva č. 1 zajišťuje dýchání, č. 2 trávení, atd. a vrstva č. 3 nebo 4 koordinaci. Proto se i přiotrávený pitel doplazí po čtyřech domů.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků