Dotaz

Re: Dotaz

Nový příspěvekod lklknml » úte 15. říj 2019 12:17:04

miroslav píše:
Zdeněk píše:Lze dobře žít a lze i dobře umírat. Nemusíš hned podsouvat druhým strach, snaží-li se o to.


Už na pozadí tohoto prohlášení je obsažen neuvědomělý strach, aby člověk nežil špatně a špatně neumřel, aby nedělal chyby, strach z utrpení a touha po blaženosti, štěstí, naplnění, sebepotvrzení atd.
Je to nevědomý strach a touha, které nás směrují k "lepšímu"
To je normální. Není na tom nic špatně, zkrátka je to tak a člověk si ten "cukr a bič" ve své duši může uvědomit, uvidět ho. Je to evoluční motor, který z červů postupně téměř mechanicky (náhodou a výběrem prostředí) vyvinul člověka, současného krále zvířat :)

No nemáš to lehký, Miroslave Obrázek.
:)
Nedávno jsem četl o nějaké psychologické studii o umírajících, z nichž mnozí litovali, že si nedovolili být více šťastní (jde totiž ve značné míře o volbu). Držím palce.

A ještě trochu povzbuzení pro nedávného červa:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Dotaz

Nový příspěvekod miroslav » úte 15. říj 2019 12:29:58

Zdeněk píše:No nemáš to lehký, Miroslave


No nemáme to nikdo lehký, ale sloni to maj těžší :(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Tara » ned 17. lis 2019 14:18:44

Stránky Inspiruj se asi pod tíhou síly ducha zbortily :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Dotaz

Nový příspěvekod miroslav » ned 17. lis 2019 21:15:36

Tara píše:Stránky Inspiruj se asi pod tíhou síly ducha zbortily :-)

Mně se nezbortily, fungují mi normálně
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Dotaz

Nový příspěvekod miroslav » stř 20. lis 2019 20:36:22

Pro Taru:
Někde jsi se ptala, co vím o Sašovi.
Moc ne, nesleduji ho. Vstoupil jsem kvůli tomu na facebook a postupně se mi ty příspěvky, srdíčka, žádosti o přátelství atd. tak zprotivily, že jsem se z facebooku zase úspěšně odhlásil.
Jestli se teď drží raději v ústraní, tak se mu nedivím.
Já se v podstatě také držím v ústraní - proto ta anonymita.
V té džungli "duchovních" předváděčů se a mlátičů prázdné duchovní slámy je lépe se toho neúčastnit (pro toho kdo miluje Pravdu, komu je Pravda svatá).
Komu je souzeno se se Sašou setkat, se s ním setká. Nemůže se nesetkat.
Jinak by to bylo trochu jako házení perel sviním. Pravá duchovnost není supermarket, kde si člověk vybírá, co by se mu líbilo. Pravdu si člověk nemůže vybrat. Vybrat si může pouze iluzi ("duchovní") která by se mu líbila, která ho oslovuje, která ladí s jeho egoistickými, tj. sebestřednými tendencemi.

Zlaté časy, kdy Tomášovi přednášeli v Lucerně - kdy působili na hladová otevřená srdce dřív než se duchovnost zasytila nespočetnými knihami a duchovními předváděči se ze zahraničí.
Jsou jen krátká posvěcená období, kdy se země otevře a osloví připravená srdce. A to už dnes bohužel není...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Tara » stř 20. lis 2019 22:35:25

Myslíš Sašu P., ne Sašu H., že...

A ani nevíš, jestli ještě je kolegou Miloše a Martina...?

Ty jsi se s ním někdy setkal, myslím osobně?

Jinak tady s tím nesouzním:

Jsou jen krátká posvěcená období, kdy se země otevře a osloví připravená srdce. A to už dnes bohužel není.


Milost je tu stále, záleží na otevřenosti, opravdovosti srdce..., když už jsme u těch Tomášových, naopak, poslední dobou, možná tak týden, možná trochu více mám pocit, že jejich odkaz ožil, skutečně ten pocit mám, nevím, čím to, proč, ale je to tak...

... a ano, to plácání suché slámy také nemusím, viz. zase Inspiruj, ee...., je to jako se bavit s číňanama... :-), ale ty se bavíš, jak jsem si všimla... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jana, miroslav a 7 návštevníků