Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 7:45:10

To je na tý fyzice to pěkný, že to je věda a ne duchovní blábolení pocitářských hovadin

mindráků na který všichni kašlou a proto trpí silnou potřebou nějaký jednoty viz ti proletariáti...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod Jana » ned 15. lis 2020 8:07:36

vostal petr píše:Oba dva se nacházej ve stavu superpozice, tedy osvícení a nemají žádný vztahy k tělu a mysli

Tak proč píšeš oba dva?

Není tady žádný vztah k tělu a k mysli, je tady osvícení, není co řešit.

Ale ta hra na to, že tu jsou dva, je pěkná, ne?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 8:17:21

Protože ti to musím nějak popsat aby to tvůj mozeček pochopil,

že v tom případě není mezi mistrem a žákem žádná dualita (vztah) a ani jednota (opět vztah)

nejsou ani dva a ani jeden, to je ta superpozice elektronu, kdy se elektron chová jako vlna, tedy jakoby byli dva a ne jeden,

není tedy ani jeden ale zároven je jasný že není ani dva...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod Jana » ned 15. lis 2020 8:21:51

vostal petr píše:Protože ti to musím nějak popsat aby to tvůj mozeček pochopil,

že v tom případě není mezi mistrem a žákem žádná dualita (vztah) a ani jednota (opět vztah)

nejsou ani dva a ani jeden, to je ta superpozice elektronu, kdy se elektron chová jako vlna, tedy jakoby byli dva a ne jeden,

není tedy ani jeden ale zároven je jasný že není ani dva...


Mluvím o něčem jiném.

Ne o částicích, ale o celku.

O tom, v čem se tohle celé odehrává.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 8:26:00

No to já taky, já taky nemluvím o částicích,

jen říkám že ta fyzika mnohem lépe zjištuje jak to je nežli to duchovní blábolení

To "ani jeden a ani dva" to je výpověd vo celku,

bohužel, není to pak žádná posraná jednota ala Ježíšek,

kterej měl problémy se světem a tak si vysnil pseudosvět království kde všichni budou jedno
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod Jana » ned 15. lis 2020 8:34:40

vostal petr píše:No to já taky, já taky nemluvím o částicích,

jen říkám že ta fyzika mnohem lépe zjištuje jak to je nežli to duchovní blábolení

To "ani jeden a ani dva" to je výpověd vo celku,

bohužel, není to pak žádná posraná jednota ala Ježíšek,

kterej měl problémy se světem a tak si vysnil pseudosvět království kde všichni budou jedno


Fyzika a ani představy o tom, co Ježíšek, k poznání, kdo jsi, nedosahuje.

Fyzika se týká fyzična, představa se týká mysli, ale to, o co jde, tohle přesahuje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod Jana » ned 15. lis 2020 8:41:11

Nicméně ty postřehy z fyziky jsou pěkné.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 8:53:43

Fyzika a ani představy o tom, co Ježíšek, k poznání, kdo jsi, nedosahuje.


Jasně že dosahuje na teoretický úrovni,

Jěžíš byl blábolič zatímco fyzika to duchovno popisuje docela přesně

jenže tobě je to k hovnu





Když zmizí ztotožnění s tělem a myslí, pak zákonitě mizí i nějaký dualitní vztahy,

a to co zde zůstane je nedvojnost, což je něco zcela jiného než nějaká jednota
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 9:08:15

n, tak to uple neni. Pod timto nickem - staci na nej kliknout a dat Zobrazit vsechny uzivatelovi prispevky ma jen 9 prispevku. 8 pripsevku ted z listopadu, po tom co jsem ho preradil do normalni kategorie a jeden jedinny prispevek s pravidly fora z roku 2015. Tezko rict, jak to v tom 2015 bylo, napada me, ze jsem mu ten prispevek schvalil, ale zapomnel ho odblokovat, resp. on zacal pouzivat jiny login, takze to uz nebylo potreba. To si myslim, ze je nejpravdepodobnejsi.


Jo, to bude vono,

proč bych taky psal jako registrovanej,

když jsem mohl psát neregistrovanej...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod miroslav » ned 15. lis 2020 11:11:49

vostal petr píše:Mistr a žák nejsou ani jeden a ani dva,proto ani jeden z nich není mistr nebo žák,

proto mezi nimi není žádný vztah, natož aby jeden byl mistr a druhej žák, či oba byli jedno...

Oba dva se nacházej ve stavu superpozice, tedy osvícení a nemají žádný vztahy k tělu a mysli


Řekl bych, že je právě naopak.
Podstatný je právě ten vztah. Vztah je překročením jednoho i druhého. Nejprve je to vztah jednoho s druhým, nakonec existuje jenom vztah.

Chybí ti to Srdce. Pleteš si ho se srdeční čakrou, s pocity atd.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 11:25:40

No jo,

já vím že to tak máte,

ale v tý fyzice je to přímo naopak,

a kdyby jsi se podíval na videa o dzogčhenu, pochopil bys, že se to dělá na pokladě zmizení jakékoliv vzálenost a tudíž i vztahu,

chtění a nechtění a přisuzování nějaký hodnoty


Proto taky píšeš antiduchovno...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 11:50:05

Chybí ti to Srdce. Pleteš si ho se srdeční čakrou, s pocity atd.


Já si nic nepletu,

já znám Vackovo učení,

tudíž vím, jaký problémy z toho pak plynou...

Navzdory tomu že se Vacek považuje za mistra se žáky,

tak je alespon schopen správně popsat co je to ten mistr a neplete se mu s tělem a myslí toho mistra...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod miroslav » ned 15. lis 2020 13:09:56

vostal petr píše:
a kdyby jsi se podíval na videa o dzogčhenu, pochopil bys, že se to dělá na pokladě zmizení jakékoliv vzálenost a tudíž i vztahu,



Vztah je to, co v dzogčhenu nazývají spojení.
Alo to máš jedno, jak to nazveš.

Aplikovat fyziku na duchovní cestu není úplně dobře, protože fyzika postrádá tu druhou část Absolutna - Srdce, cit. Fyzikové to třeba nepostrádají ale fyzika a metematika jako takové ano.

Takže pak je to poznání jenom jako pták s jedním křídlem, který jen tak poskakuje a nemůže vzlétnout.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 13:38:49

Vztah je to, co v dzogčhenu nazývají spojení.
Alo to máš jedno, jak to nazveš.


To jsem zrovna na mysli neměl,

ale budiž,

takže v tom případě je vztah světlo...

Ale já po pravdě z pojmu "spojení" nejsem zrovna moc nadšenej, protože :

V dzogčhenu je základem všech jevů künži, která odpovídá ze sebe samé povstávající moudrosti a principu osvobození. V Žangžung ňängjü je všudypřítomnost künži symbolizována neohraničeným prostorem. Prostor je nekonečným základem veškeré existence... Podle bönu není tento prostor omezen pouze na vnější prostor či na vnitřní prostor mysli. V künži neexistuje rozlišování na vnější a vnitřní... Künži prostupuje naprosto stejnoměrně sansáru i nirvánu a není rozdělena na vnitřní a vnější. Běžná dualistická mysl však rozlišuje mezi vnitřní künži, neexistencí já v člověku, a vnější künži, která je absolutní skutečností veškeré existence. Takové hranice ale künži nemá. Sama ze sebe povstávající moudrost künži prostupuje jak myslí cítících bytostí, tak i všemi jevy a celým vesmírem...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 13:41:08

Aplikovat fyziku na duchovní cestu není úplně dobře, protože fyzika postrádá tu druhou část Absolutna - Srdce, cit. Fyzikové to třeba nepostrádají ale fyzika a metematika jako takové ano.


To je ale dobře,

rozum, citění, vnímání a intuice prostě patří k člověku (egu)
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod miroslav » ned 15. lis 2020 21:29:52

v
vostal petr píše:To je ale dobře,

rozum, citění, vnímání a intuice prostě patří k člověku (egu)


Z určitého pohledu je všechno dobře.

Teprve z hlediska individuální cesty je něco dobře a jiné špatně - vzhledem k cíli cesty.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 22:37:10

A když je tedy všechno dobře, tak je jakýpak výsledek ?

Že je někde něco lépe a ty k tomu budeš mít vztah ?

Nebo je to právě o tom že když je vše stejné tak ty k něčemu nemáš žádnou preferenci - tedy vztah
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » pon 16. lis 2020 3:59:52

vostal petr píše:To, co mě na fyzice nejvíc zajímá je ovšem onen známý dvouštěrbinoý experiment,

kdy letící částice (ale klidně i osoba) se chová jednou jako částice a jednou jako vlna,

přičemž o tom jak se bude chovat rozhoduje jestli má či nemá provázané vztahy ((Miroslave !!!!))

Přičemž pokud nemá provázané vztahy neprovádí interakci s okolím a chová se jako vlna (viz neustále odkazy k vodě v taoismu)

což mně přijde přesně o meditaci, která je vlastně také o zrušení provázachých vztahů,

a tak se částice může nacházet na vícero místech najednou a to možná nejen v prostoru ale i v čase


Je to v tom videu Petra Kulhánka na Inspiruj ve vlákně o Schrodingerově koččce

Takže člověk může mít mistra v těle, ale neměl by s ním mít provázané vztahy na úrovni hmoty, nýbrž na úrovni duchovní,

většinou ale musí nakonec takovej žák zabít toho mistra a zrušit jakýkoliv vztah, aby jej ten vztah neomezoval...

Což říká nakonec i ten váš oblíbenej Ježíšek, že musí odejít, jinak žáci nedostanou ducha svatýho...


To jo no. Ale já chtěl spíš poukázat na to, že tam kde končí tzv fyzično, tam začíná tzv duchovno, a naopak. Teda aspoň v hlavě. Protože to mysl to pojmenovala a rozdělila. Tohle je její parketa. Protože se vyzná jen v tom, co pojmenuje a rozčlení a jen to pak dokáže rozlišovat a zkoumat. Ne celek ale části, a vztahy mezi částmi. Ten důvod se jmenuje omezené vnímání.

Celá ta lidská situace je vlastně situací myšlenek a pocitů. Co není v myšlence, v pocitu, jako by neexistovalo. Protože díky nim jsme vše pojmenovali, dali věcem a událostem významy, jména, určili vztahy a zákonitosti mezi tím vším, a v tom žijeme. Je to svět co vyrostl z myšlenek.. to je ta naše parketa. Pokreslili jsme skutečnost myšlenkami, pocity, jako když se ověsí stromek ozdobami. To může být pěkné ale taky ošklivé, děsné a šílené. To je daň za myšlení. A tyhle myšlenky, pocity, jsou vytvářeny vůlí, která chce tvořit a poznávat, milovat a mít z toho užitek. V podstatě přirozené. Problém přichází s mnohostí, s nespočtem myslících tvorů a právě jejich osobních vůlí. Takže je tu ta věc, že žijeme v tomhle obrovském termitišti osobních přání a vztahů, vědních oborů a duchovních disciplín, cílů, atd.

Ono to pod tím rojem osobních myšlenek, pocitů, přání (obrázků), je vlastně ten pověstnej Bůh, čisté plátno pradávné energie.. z které vše roste samo sebou. To čemu jsme dali jména - planety, hvězdy, zákony, tvorové, čas, prostor, všechny ty věci života-bytí, vše.. Všichni hledaj Boha, pravdu, tajemství, ale často vidí jen tu kupu obrázků, kterými je TO nazdobené. Proto to každý vidí jinak, nějak, k obrázku svému. Křesťan tak, muslim tak, buddhista tak, žid, jogín, taoista, atd atd. A ateista raděj nijak. Když odmyslíme ty obrázky, najednou jsme na čistém plátně, jsme jeho součástí, z něho i v ně. Tehdy je to jasné... Ale proč tomu vlastně říkat "duchovno", nebo jakkoliv? Vymejšlet návody a ztrácet se v nich, kupit další obrázky o TOM. Njn.
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » pon 16. lis 2020 6:02:59

No a to je na tý fyzice to hezký,

že si to prostě nezdobí a neustále nás překvapuje nečekanými poznáními,

jako třeba že země je kulatá, že jablbko padá k zemi, že země má atmosféru a gravitaci a že země krouží kolem slunce a ne naopak atd.

A tak zjištujeme že částice se může začít chovat jako vlna, že vaukuum neustále něco vytváří, že hmota vlastně neexistuje nebot je spíše potenciálem tvoření než něco pevného atd.

Je prostě dobré vědět jak funguje časoprostor
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » pon 16. lis 2020 7:13:03

No s tou dualitou částic je prostě tak, že když je pozoruješ (měříš), chovají se jako hmotné. Jinak jsou vlnami. A co jsou smysly? Defakto měřidla, nebo jinak senzory, který to co zachytí pošlou do mozku a ten si z toho vypočítá "realitu".. barvy, zvuky, vůně a tvary... Ona by to asi byla nuda, pohybovat se jako shluky vln mezi vlnami, vnímat jen tenhle rozměr. I když to tak pod tim mozkem interpretovaným multimediálním videem nepochyně je.
P.N
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků