Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » sob 14. lis 2020 11:01:22

Snad se to časem zlepší jak u toho Jody,

prozatím je stále dost mistrů co prodává to starý haraburdí tzv. pravdu,

páč i ze strany žáků je vo to taky stále zájem...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » sob 14. lis 2020 11:10:27

No bylo mu 900, mě vždy dojímal. Ale gravitační vlna je kokotina. Teda není, akorát už žádná nová
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » sob 14. lis 2020 11:21:36

Ale gravitační vlna je kokotina.


Není, tak třeba reliktní záření si můžeš chytnout doma na televizi coby zrnění,

ale to je moc "mladý" protože vzniklo až 400 000 tisíc let po stvoření,

ale gravitační vlny dosud neumíme chytat i když se na tom pracuje,

ty nás totiž dostanou blíže k okamžiku stvoření vesmíru

a tam je ukryto mé "boží slovo"

v podstatě pojednání o gravitaci, tedy časoprostoru...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » sob 14. lis 2020 11:25:24

Což je film Petrě. Skutečnost je, že se duchovní příběhy jen snaží dostat na plátno..každej prdlej duchovňák to chce. Tak je tu nabídka. Je to jen móda, tomu věř.
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod salmo1cz » sob 14. lis 2020 11:26:15

vostal petr píše:
VĚECHNO JE OK. I TO TALČENÍ NA PILU...
nebo snad ne?


Vo tom jsem nepsal z tohoto pohledu,

nýbrž jsem to psal z pohledu ega a jeho duchovního vývoje,

ego se tímto způsobem nějak harmonizuje, čímž se samozřejmě i potvrzuje....

Někdo se cejtí lépe, když hovoří s bohem, jinej se zase cejtí lépe když jej vede autorita,

a další se cejtí lépe když je štastnej a nebo se cejtí lépe když se rekreuje někde na dovolený...


Jinak samozřejmě někdo se může cejtit vo moc lépe když tlačí na pilu, nebot předtím dřevo sekal sekerou,

což je mnohonásobně namahavější než prostě vzít pilu a jedním řezem přeřízneš kládu napříč


Pokud se mysl sjednotí pomocí koncentrace tak je to pro ni lepší, než když v ní vznikaly protichůdné reakce,

ale na druhou stranu takto zaměřená mysl vidí jen to na co zaměřila pozornost a nic jiného vidět již nechce,

je ztotožněná s předmětem koncetrace který je pak pro ni "bohem" nebot ji přinesl úlevu od předchozí situace


Pomocí sjednocení (ztotožnění) se tak pozorovatel skrze pozorování ztotožňuje s pozorováným,
a tak dosahuje své ztotožněné nirvány.... :crazy:


To není vůbec špatné.
Já bych řekl, že je to naše ego, které nás pouští do různých místností a pater v samadhí která procházíte..Nejdříve vás ovlivňuje mysl tedy i samotné ego, ale čím jdete dále tím menší má vliv.Myšlenky tam poté jsou, ale vy víte, že vaše ego je jen dočasně nutné pro existenci ve hmotném světě.Vy dojdete do místa, kdy vaše ego už nic nechce a utichne.Jste už jenom Já pozorovatel.
salmo1cz
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » sob 14. lis 2020 11:49:47

vostal petr píše:
Ale gravitační vlna je kokotina.


Není, tak třeba reliktní záření si můžeš chytnout doma na televizi coby zrnění,

ale to je moc "mladý" protože vzniklo až 400 000 tisíc let po stvoření,

ale gravitační vlny dosud neumíme chytat i když se na tom pracuje,

ty nás totiž dostanou blíže k okamžiku stvoření vesmíru

a tam je ukryto mé "boží slovo"

v podstatě pojednání o gravitaci, tedy časoprostoru...


Petře, gravitační vlny jako každé jiné vlny, od počátečního třeskuplesku vždy budou. Ale protože tenhle konkrétní třesk se týká zrovna nás, tak se mrkni i na ostatní třesky v nekonečné řadě. Ne že by to bylo důležité.. Však stačí kouknout do atomů a hloub. Na samotném dně absolutního zvětšení je vakuum... A v něm se nikdo nevyzná. Páč by mělo být bezreakce. Ale není. Jakoby spontánně, kdovíproč, se z vakuua uvolňujou mikročástice (vibrace) a to proto tu jsme. Tohle je fyzickej důvod. Ten duchovní...no uvidíme.
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » sob 14. lis 2020 12:20:32

No není to žádná nesmyslovina. Protony co lítaj z vakuuaa, nadělaj dost parády. S vývojem daj pěkně dohromady život a smysly a juch! Duchověda začíná.
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » sob 14. lis 2020 12:21:25

No jistě,

ale k teorii všeho se ty gravitační vlny budou vcelku hodit,

prozatím máme ty teorie poněkud nesjednocené...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » sob 14. lis 2020 12:27:26

P.N píše:No není to žádná nesmyslovina. Protony co lítaj z vakuuaa, nadělaj dost parády. S vývojem daj pěkně dohromady život a smysly a juch! Duchověda začíná.


S ohledem na jejich životnost mohou nejspíš tak akorát za zrychlování rozpínání vesmíru,

víc v tom asi nebude...

nakonec bude asi všechno zcela rotrháno na cucky...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » sob 14. lis 2020 12:39:59

Teorie, teorie.. se zasíráme v teoriích, teorie strun je taky pěkná, ale na hovno.
Jasně že bude vše roztrháno na cucky! A cos myslel, že bude muzeum? Mysles, že "vyší" síla nakopne všechny blbce, a naše děti zažijou učebnicovej život? Od věků to stálo za hovno. Ne protože by muselo, ale protože lidi jsou svobodní v myšlení. A i když je to asi myšleno dokonale, tak to staletí nevychází, holt ego. Ale zastsvit to nejde, nejde zrušit svobodu. Buď to zvládnem, nebo ne.
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » sob 14. lis 2020 12:59:19

Tak jsem na to koukal,

tak máš pravdu že ty fluktuace mohou nejen za rozpínání ale i za gluony a hmotu,

ale teorie rozhodně nejsou na hovno, páč vědecké teorie se přece jen ověřují na rozdíl od duchovních blábolů,

kterým postačí jen věřit...


Pokud pochopíme co a jak, můžeme lépe dojít k poznání jak to udělat, aby vyšší síla nakopla všechny blbce

bez potřeby se spoléhat na mystická a náboženská blábolení....
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » sob 14. lis 2020 13:04:54

No to si ještě povíme, teď jdu nakupovat
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » sob 14. lis 2020 13:18:25

No kdo by si jen pomyslel, jak snadné je létat, jezdit, svítit získávat energii ze slunce, komunikovat na dálku, přenášet obraz na dálku

jistě stojí za tím sta tisce hodin zkoumání a usilovné práce tisíců badatelů a vynálezců,
ale když jsme na to přišli, pak už to bylo snadné...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » sob 14. lis 2020 17:07:39

Děkuji, tam jsem už před lety byla, v Motole jsem tu cestu tam a zpět absolvovala bez problémů. Sledovala jsem to barevně, na velké obrazovce.


Ty se máš, mně nic neukázali, no já byl stejně v polovičním komatu tak bych z toho nic neměl...


Zjistila jsem kdysi, že všechny otázky o tom duchovnu se asi dají jednoduše zodpovědět, když se mentálně zkombinuje to známé E=m.c2 s tím grafickým znázorněním jing-jangu.
Jednou jsem to málem vyzkoušela, ale hned na počátku pokusu, když začalo narůstat jakési záření kolem mne v místnosti, jsem bohužel dostala obavy z toho, co by tomu řekla rodina (kdybych se náhodou třeba vytratila beze stopy)...a pokus jsem přerušila... :D
A už jsem to nikdy znova nezkoušela....


Fakt jo, tak to je dobrý,

já myslím že fyzika má velkou budoucnost a že by nám mohla mnohé osvětlit jak a proč to duchovno funguje,
když si člověk uvědomí co jsme jsme díky ní pochopili za pouhých sto let, je to neuvěřitelný...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » sob 14. lis 2020 17:12:23

Konečně jsem se podívala trochu zpátky v historii této diskutárny, a koukala jsem že sem Petr Vostál psal třeba v roce 2019.....a asi s tím žádné problémy neměl...do starších ročníků jsem zatím nekoukala...


To bylo asi ještě v době, kdy se sem dalo psát bez přihlášení,
já mám pocit,
že jsem ten svůj nick a heslo hnedka zapomněl a psal pak jen podle toho, co jsem napsal místo Návštěvníka,
jako to dělám i tady, píšu nepřihlášen...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod P.N » sob 14. lis 2020 19:07:22

vostal petr píše:No kdo by si jen pomyslel, jak snadné je létat, jezdit, svítit získávat energii ze slunce, komunikovat na dálku, přenášet obraz na dálku

jistě stojí za tím sta tisce hodin zkoumání a usilovné práce tisíců badatelů a vynálezců,
ale když jsme na to přišli, pak už to bylo snadné...

Jsi se dal na vědu. To je moc dobře. Věda i duchovno je totéž. Jen to vidět. A nezapuzovat jedno pro druhé. A ona věda ani duchovno není nic extra. Kvantová mechanika není odlišná od advaity.. jen to vidět. Proč inženýři, když prokouknou až na dno, zjišťují že jsou v meditaci? Ne že by o to usilovali, prostě se tu ocitnou, a jsou, a daj svýmu výzkumu nový rozměr. A proč duchovňáci rozumí kvantové mechanice? No protože vidí, že tam to všechno je. Energie, co jako by sama sobě zdrojem, vždyť je to jasné. Ale ne až tak. Opravdu sama sobě zdrojem? Hmmm..
P.N
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 3:10:06

To, co mě na fyzice nejvíc zajímá je ovšem onen známý dvouštěrbinoý experiment,

kdy letící částice (ale klidně i osoba) se chová jednou jako částice a jednou jako vlna,

přičemž o tom jak se bude chovat rozhoduje jestli má či nemá provázané vztahy ((Miroslave !!!!))

Přičemž pokud nemá provázané vztahy neprovádí interakci s okolím a chová se jako vlna (viz neustále odkazy k vodě v taoismu)

což mně přijde přesně o meditaci, která je vlastně také o zrušení provázachých vztahů,

a tak se částice může nacházet na vícero místech najednou a to možná nejen v prostoru ale i v čase


Je to v tom videu Petra Kulhánka na Inspiruj ve vlákně o Schrodingerově koččce

Takže člověk může mít mistra v těle, ale neměl by s ním mít provázané vztahy na úrovni hmoty, nýbrž na úrovni duchovní,

většinou ale musí nakonec takovej žák zabít toho mistra a zrušit jakýkoliv vztah, aby jej ten vztah neomezoval...

Což říká nakonec i ten váš oblíbenej Ježíšek, že musí odejít, jinak žáci nedostanou ducha svatýho...
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 3:39:12

No a není to nakonec právě toto, o čem píše na Inspiruj Honzam :

Výzkum
Mnoho matematických zobrazení obsahujících jednoduchý lineární parametr začne vykazovat pro hodnoty parametru z určité oblasti zcela náhodné chování známé jako chaos. Jakmile se parametr blíží k této oblasti, zobrazení vykazuje bifurkace pro přesné hodnoty parametru. Nejprve existuje jeden stabilní bod, pak pro určitou hodnotu parametru začne řešení oscilovat mezi dvěma body, pro další hodnotu parametru dojde k nové bifurkaci a řešení začne oscilovat mezi čtyřmi body atd. V roce 1975 Feigenbaum s použitím svého počítače HP-65 objevil, že poměr rozdílu mezi dvěma následnými hodnotami parametru, ve kterých dochází k bifurkaci, se postupně blíží ke konstantě přibližně 4.6692. Feigenbaum poskytl matematický důkaz tohoto faktu a ukázal, že stejné chování a stejná konstanta se objevuje v široké třídě matematických funkcí vedoucích k chaosu. Byl to jeden z prvních kroků vedoucích k popisu „nepředvídatelného“ chaosu. Tento „poměr konvergence“ je nyní znám jako Feigenbaumova konstanta.



Bifurkace (geografie)
Skočit na navigaci
Skočit na vyhledávání
Umělé rozvodí Bělský potok / Ostružník pod Děčínským Sněžníkem.
Bifurkace Hase u Melle

Bifurkace (z latinského furca, vidlička) v geografii znamená rozvětvení řeky, její rozdělení do dvou koryt. S tímto jevem je možné se setkat zejména v oblastech plochých rozvodí. Řeka odevzdává vodu různými směry do různých říčních systémů. Část řeky nad místem bifurkace je pak součástí obou takto propojených povodí.


Bifurkace
Skočit na navigaci
Skočit na vyhledávání

Bifurkace je označení pro bod zvratu na vývojové linii, kdy v důsledku nerovnováhy negativních a pozitivních zpětných vazeb dojde k rozdělení trajektorie vývoje původní kvality v několik nových struktur, které se kvalitativně liší.

Bifurkace (lékařství) – např. v souvislosti s nervy a nervovou soustavou
Bifurkace (geografie) – např. v souvislosti s vodními toky (Amazonka se štěpí u města Piedra Lais na dvě ramena)
Bifurkace (management, technický/technologický vývoj) - rozdělení technického vývoje (výrobky na novém principu) a management firem se rozhoduje, jestli se přeorientovat (riziko slepé uličky) nebo zachovat stávající postupy (např. klasický fotoaparát versus digitální; klasický spalovací motor versus motor s rotačním pístem)
Bifurkace (matematika)
Hopfova bifurkace (metoda analýzy nelineárních dynamických systémů)
vostal petr
 

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod Jana » ned 15. lis 2020 7:05:36

vostal petr píše:To, co mě na fyzice nejvíc zajímá je ovšem onen známý dvouštěrbinoý experiment,

kdy letící částice (ale klidně i osoba) se chová jednou jako částice a jednou jako vlna,

přičemž o tom jak se bude chovat rozhoduje jestli má či nemá provázané vztahy ((Miroslave !!!!))

Přičemž pokud nemá provázané vztahy neprovádí interakci s okolím a chová se jako vlna (viz neustále odkazy k vodě v taoismu)

což mně přijde přesně o meditaci, která je vlastně také o zrušení provázaných vztahů,

a tak se částice může nacházet na vícero místech najednou a to možná nejen v prostoru ale i v čase


Je to v tom videu Petra Kulhánka na Inspiruj ve vlákně o Schrodingerově koččce

Takže člověk může mít mistra v těle, ale neměl by s ním mít provázané vztahy na úrovni hmoty, nýbrž na úrovni duchovní,

většinou ale musí nakonec takovej žák zabít toho mistra a zrušit jakýkoliv vztah, aby jej ten vztah neomezoval...

Což říká nakonec i ten váš oblíbenej Ježíšek, že musí odejít, jinak žáci nedostanou ducha svatýho...


Co když tady může být ještě hlubší poznání, ve kterém nesejde na chování částic, ale jde o to, co se nemění?

Tedy obrazně řečeno, kdy mistr a žák jsou jeden.

Co když nejde jen o poznání části?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Inspirativní myšlenky o Inspiruj

Nový příspěvekod vostal petr » ned 15. lis 2020 7:41:40

Co když tady může být ještě hlubší poznání, ve kterém nesejde na chování částic, ale jde o to, co se nemění?


A ty máš pocit že o tom nepíšu ???


Tedy obrazně řečeno, kdy mistr a žák jsou jeden.


Obrazně řečeno, pak je to hovadina.

Mistr a žák nejsou ani jeden a ani dva,proto ani jeden z nich není mistr nebo žák,

proto mezi nimi není žádný vztah, natož aby jeden byl mistr a druhej žák, či oba byli jedno...

Oba dva se nacházej ve stavu superpozice, tedy osvícení a nemají žádný vztahy k tělu a mysli
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků