Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » stř 26. říj 2011 11:49:53

maros píše:Dan!

Aj keď to budete všetci, ktorí ste prekopírovaní cez rutlesblablacom, omielať sto rokov, stále to nebude nič meniť na tom, že vychádzate z filozofického základu advaitových mudrcov

no to je dost možné, ale nikdy jsem o nich neslyšel ani slovo

Nič, čo je vypovedané nemôže byť pravdou. Akonáhle to povieš, je to len mentálny koncept!

máš pravdu

Ja neexistuje je mentálny koncept.

Že já neexistuje je pravda, nebo snad můžeš někde najít já? Když řekneš mě to bolí, koho to bolí? Ukaž mi
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » stř 26. říj 2011 11:53:35

Dan!
Ak ja uvidím, že ja neexistuje, bude to moja pravda. Ak mi Ty povieš, že ja neexistuje, je to Tvoj mentálny koncept.
Môže byť?
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » stř 26. říj 2011 11:57:21

maros píše:Dan!
Ak ja uvidím, že ja neexistuje, bude to moja pravda. Ak mi Ty povieš, že ja neexistuje, je to Tvoj mentálny koncept.
Môže byť?

Cokoliv chceš.

Tak mi řekni co je pravda
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » stř 26. říj 2011 11:59:08

Balsekarov kľúč k pochopeniu celej veci:
není tu žádný jedinec, nic jiného, než jev ve Vědomí.
Vede toto probuzení ke vhledu, který trvá dvacet čtyři hodin denně?
Ano, není tu ale žádný „někdo“, kdo by si tento vhled uvědomoval. To je klíč k celé
věci.
Není tu žádný jedinec, žádné ego, které by si bylo vhledu vědomo. Je tu prostě jen
vhled!


Dan, Tvoja nezištná pomoc pri hľadaní pravdy iným, je udržiavanie krehkej rovnováhy na hrane noža. To som chcel povedať, pokiaľ cítim, že tlačíš pri debate na pílu. Hovoríš to bezosporu dobre.
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » stř 26. říj 2011 12:01:35

Tak mi řekni co je pravda

To, čo Ti ja môžem povedať/či už to budem nazývať pravdou alebo Vianocami/ bude tiež len mentálny koncept.
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » stř 26. říj 2011 12:05:12

maros píše:
Tak mi řekni co je pravda

To, čo Ti ja môžem povedať/či už to budem nazývať pravdou alebo Vianocami/ bude tiež len mentálny koncept.

Ano, ale je to to v co věříš.
Narovinu abych neztrácel čas, chceš vidět pravdu? Mně jde jen o pravdu, nejsem tu abych si pokecal
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » stř 26. říj 2011 12:41:28

Dan!
To, čo som, čo si Ty , je pravda. Nie je však nikto, kto tú pravdu vidí. Pamätáš? Ja neexistuje.
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » stř 26. říj 2011 13:34:47

maros píše:Dan!
To, čo som, čo si Ty , je pravda. Nie je však nikto, kto tú pravdu vidí. Pamätáš? Ja neexistuje.

co je já. Popiš co JÁ je/bylo
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 14:17:58

Dan píše:Máš možnost zničit Gorovu metodu, dokonce máš možnost zničit i to co vidím já, tak do toho.

...


Dan píše:Máš možnost zničit Gorovu metodu, dokonce máš možnost zničit i to co vidím já, tak do toho.

[atd


Dane nejde o to zniči co vidíš, akorát to jak to komentuješ brát jako komentování a ne jako skutečnost

několikrát bylo upozorněno na to a to i ode mne, že metoda co tu předkládá Goro je výborná k tomu uvědomit si, že to za co jsme se pokládali je iluzorní soubor představ, pocitů a dojmů, za které jsme se považovali, které jsme převzali od rodičů a společnosti a které jsme převzali za své natolik, že jsme uvěřili tomu, že jsme samostatným a nezávisle existujícím jedincem já - verzus svět, který jedná podle svého a že naše existence je závislá na tomto organismu, který jednoho dne vznikl ze spojení spermata a vajíčka, rostl a vyvíjel se v těle matky a posléze byl porozen, pak roste a vyvíjí se, samostatně jedná až jednoho dne zemře ... tento proces individualizace nastává kolem cca 2 - 3 let ...

tvrdím, že celé osvícení je záležitostí prohlédnutím této iluze, podobně jako lze prohlédnout fatamorgánu a zároveň uvědoměním toho co ve skutečnosti jsme - teda vyjasnění toho, že já je iluzorní a je tu pouze jediná skutečnost – Já následkem čehož dojde k uvolnění od ztotožnění se s já (já to dělám a mně se to děje)

Goro tvrdí že neexistuje já, ale to je jako tvrdit že neexistuje fata morgána nebo vlna ... ona existuje, ale není to skutečnost, je to pouze proměnlivý děj ... je tu ale NĚCO - SKUTEČNOST (nazvi si to jak chceš) díky které může existovat i iluzorní fatamorgána a to je to JÁ

a to jsi ty - je to tvoje pravá podstata

poznat se to dá v okamžiku když ustane vlnění vody (zastaví se pohyb) co pak zbyde? kam se poděly vlny? zůstane jenom voda ...

jak prakticky se to dá nahlédnout? když už víš, že nejsi tím za co si se pokládal, tak si můžeš dát oraz, v klidu se posadit a jen vnímat co se v tobě odehrává, jak tělo dýchá, jak zadek spočívá v křesle atd a když se zadaří tak si lze povšimnout, že je tu COSI co si to uvědomuje ... je tu cosi jako vjem bytí - a když je tu ten vjem bytí, tak se dá zkoumat kde začíná, kde končí, jestli je omezen tělem, jestli je nějak narušován tím co je vnímáno ... a tak si to v klidu prozkoumávat ... a prozkoumávat :) no to uvidíš sám co se objeví ...

Nisargadattovi například jeho Mistr doporučil tomuto vjemu existence věnovat pozornost kdykoliv je chvíli čas ...

Tolle ke kterému se Goro hlásí přece o tom hovoří tak jasně:

„Po řadu let jsem žil hluboce ztotožňován se svým myšlením a bolestivými nepříjemnými emocemi, které jsem v sobě nashromáždil. Veškerá má myšlenková činnost měla převážně negativní směřování, podobně jako i mé pojetí sebe sama, ačkoliv jsem se navenek snažil sobě i světu tvrdou prací dokázat, že jsem k něčemu dobrý. Třebaže jsem však na akademické půdě dosáhl úspěchu, těšilo mě to tak dva tři týdny a poté se o slovo znovu přihlásila deprese a úzkost.

Oné noci jsem se vymanil z mého ztotožnění se s tímto nepříjemným snem myšlenek a zraněných citů. Noční můra se stala až tak nesnesitelnou, že to vyvolalo oddělení vědomí od ztotožnění se s formou. Probudil jsem se a náhle si uvědomil sebe sama jako „já jsem“, rozhostil se ve mne hluboký mír.“

jedno souvisí s druhým - odpadlo ztotožnění s já a nastalo uvědomění sebe sama a rozhostil se hluboký mír ...

:)

tak se měj 8)
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 26. říj 2011 14:18:49

co je já. Popiš co JÁ je/bylo

A máme tu první výsledky!

:yes:
Jarda Malej
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 14:30:58

"Že já neexistuje je pravda, nebo snad můžeš někde najít já? Když řekneš mě to bolí, koho to bolí? Ukaž mi ..."

ukážu :D podívej se na to KDO nebo CO si to uvědomuje :crazy:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » stř 26. říj 2011 14:45:25

Návštěvník píše: teda vyjasnění toho, že já je iluzorní a je tu pouze jediná skutečnost – Já následkem čehož dojde k uvolnění od ztotožnění se s já (já to dělám a mně se to děje)

použij jiné slova protože jinak to dává smysl asi jako tahle věta "dojde k poznání že jednorožec ve skutečnosti neexistuje a je vlastně skutečný"

Návštěvník píše:Goro tvrdí že neexistuje já

protože neexistuje

Návštěvník píše:ale to je jako tvrdit že neexistuje fata morgána nebo vlna ... ona existuje, ale není to skutečnost, je to pouze proměnlivý děj ...

já není proměnlivé, protože není.

Návštěvník píše:je tu ale NĚCO - SKUTEČNOST (nazvi si to jak chceš) díky které může existovat i iluzorní fatamorgána a to je to JÁ

iluzorní představa JÁ existuje díky mysli která předpokládá "příčinu i následek". Když existuje život, někdo ho musí žít. Tak to není, srnka nežije svůj život, rostlina taky ne, člověk taky ne. Je to život proudící skrz lidskou formu(když už to mám říct takhle)

Návštěvník píše:poznat se to dá v okamžiku když ustane vlnění vody (zastaví se pohyb) co pak zbyde? kam se poděly vlny? zůstane jenom voda ...

Zůstane jen mysl která zpracovává vjemy, vůně, zrak, sluch.

Návštěvník píše:ukážu :D podívej se na to KDO nebo CO si to uvědomuje :crazy:


Nikdo, je to jen nervový vzruch přenesený z místa v těle do mozku a poslán do vědomí aby se ho bylo možno zbavit
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » stř 26. říj 2011 14:59:46

maros píše:Ukáž paralelu "vašejruthleskrutejpravdy" s Budhovým učením, a ja pochopím, čo si chcel povedať.


http://cs.wikipedia.org/wiki/Anattá
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 15:05:47

podívej Dane ... chtěl jsi reakci, tak se ti jí dostalo ...

byl tam i návrh k prozkoumání vjem bytí ...

to zkoumání není záležitost povrchního nakouknutí

při rychlosti reakce si těžkou něco takového udělal, z toho je vidět, že nemáš zájem ... což je OK, nikdo tě k tomu nenutí ani nutit nebude

o dahodování se - ve smyslu duelu - nemám zájem ... na to tu máš jinčí hošky :crazy:

v tom celým co píšeš je tu akorá jedno se který lze souhlasit a to tohle:

"...srnka nežije svůj život, rostlina taky ne, člověk taky ne. Je to život proudící skrz lidskou formu"

srnka, rostlina, člověk je forma - vlna, skrze kterou proudí život a ty jsi tím samotným životem - což ovšem musíš poznat sám za sebe :sos:


na otázku kdo si to uvědomuje odpovídáš:

"Nikdo, je to jen nervový vzruch přenesený z místa v těle do mozku a poslán do vědomí aby se ho bylo možno zbavit"

tohle je převzatý vyjádření, aniž to bylo tebou prozkoumáno Kdo je ten kdo si to celý uvědomuje? ... tak jak to podáváš je to hrubá forma materialismu, kdyby bylo náležitě prozkoumáno až tak, že by došlo k vyjasnění, věděl by jsi, že mozek a celá centrální nervová soustava je jevem ve Vědomí stejně jako všechno jinýho co je formou projevení :phew:

na mozaice je k tomu docela slušný článek, kde to je jednoduše a jasně podaný, tak třeba se více vyjasní když se na to koukneš a prozkoumáš jestli jsou to kecy nebo ne, ale to se fakt budeš muset podívat sám, to zkoumání za tebe nikdo neudělá

http://mozaika.bloguje.cz/856644-rupert ... -mozku.php
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 26. říj 2011 15:08:21

Návštěvník píše:
poznat se to dá v okamžiku když ustane vlnění vody (zastaví se pohyb) co pak zbyde? kam se poděly vlny? zůstane jenom voda ...
Dan:
Zůstane jen mysl která zpracovává vjemy, vůně, zrak, sluch.

Návštěvník píše:
ukážu podívej se na to KDO nebo CO si to uvědomuje.
Dan:
Nikdo, je to jen nervový vzruch přenesený z místa v těle do mozku a poslán do vědomí aby se ho bylo možno zbavit



:sos:
Jarda Malej
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 15:15:54

Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » stř 26. říj 2011 15:16:03

Dan!
Oprav si odkaz, zatiaľ to píše:
Ve Wikipedii dosud neexistuje stránka se jménem Anatt.

Pokiaľ myslíš anattá-neosobnosť, tak vzhľadom na Tvoju reakciu:
pochybuju že si Buddha doma udělal laboratoř a totálně se zhulil
, sa mi to nezdá byť vhodné..... :knock:

Goro!
Nezdá sa Ti, že Tvoj osvietenec - Dan-produkt Tvojho prvého duelu, ešte až tak osvietený nie je?
Popracuj!!!!
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » stř 26. říj 2011 15:20:08

Návštěvník píše:podívej Dane ... chtěl jsi reakci, tak se ti jí dostalo ...

byl tam i návrh k prozkoumání vjem bytí ...

to zkoumání není záležitost povrchního nakouknutí

při rychlosti reakce si těžkou něco takového udělal, z toho je vidět, že nemáš zájem ... což je OK, nikdo tě k tomu nenutí ani nutit nebude

o dahodování se - ve smyslu duelu - nemám zájem ... na to tu máš jinčí hošky :crazy:

v tom celým co píšeš je tu akorá jedno se který lze souhlasit a to tohle:

"...srnka nežije svůj život, rostlina taky ne, člověk taky ne. Je to život proudící skrz lidskou formu"

srnka, rostlina, člověk je forma - vlna, skrze kterou proudí život a ty jsi tím samotným životem - což ovšem musíš poznat sám za sebe :sos:


na otázku kdo si to uvědomuje odpovídáš:

"Nikdo, je to jen nervový vzruch přenesený z místa v těle do mozku a poslán do vědomí aby se ho bylo možno zbavit"

tohle je převzatý vyjádření, aniž to bylo tebou prozkoumáno Kdo je ten kdo si to celý uvědomuje? ... tak jak to podáváš je to hrubá forma materialismu, kdyby bylo náležitě prozkoumáno až tak, že by došlo k vyjasnění, věděl by jsi, že mozek a celá centrální nervová soustava je jevem ve Vědomí stejně jako všechno jinýho co je formou projevení :phew:

na mozaice je k tomu docela slušný článek, kde to je jednoduše a jasně podaný, tak třeba se více vyjasní když se na to koukneš a prozkoumáš jestli jsou to kecy nebo ne, ale to se fakt budeš muset podívat sám, to zkoumání za tebe nikdo neudělá

http://mozaika.bloguje.cz/856644-rupert ... -mozku.php


Hezký odkaz, nepopírám nic z toho co bylo řečenu, možná to je vesmírné vědomí, nebo život. Jde o to že není žádná oddělená bytost která to cítí

Jde mi jen o to že JÁ neexistuje.

Uvědomění ne-já je obrovská pomoc pro ty co trpí depresí a úzkostí a nikdo z vás neodpověděl co vidí jako "já".
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 15:20:49

"Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá nemá žádné hranice a není ničím, co je vnímáno. Někteří tomu říkají Nic. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše co existuje. "

:yes:

Jak řekl jeden mudrc (Nisargadatta): "Když vím, že jsem ničím, je moudrostí a když vím, že jsem vším, je láskou a mezi těmito dvěmi se odehrává můj život."
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » stř 26. říj 2011 15:22:23

maros píše:Dan!
Oprav si odkaz, zatiaľ to píše:
Ve Wikipedii dosud neexistuje stránka se jménem Anatt.


[url]http://cs.wikipedia.org/wiki/Anattá[/url]

maros píše:Pokiaľ myslíš anattá-neosobnosť, tak vzhľadom na Tvoju reakciu:, sa mi to nezdá byť vhodné..... :knock:

proč?

maros píše:Goro!
Nezdá sa Ti, že Tvoj osvietenec - Dan-produkt Tvojho prvého duelu, ešte až tak osvietený nie je?
Popracuj!!!!


A jaký si představuješ že budu?

Návštěvník píše:"Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá nemá žádné hranice a není ničím, co je vnímáno. Někteří tomu říkají Nic. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše co existuje. "

:yes:

Jak řekl jeden mudrc (Nisargadatta): "Když vím, že jsem ničím, je moudrostí a když vím, že jsem vším, je láskou a mezi těmito dvěmi se odehrává můj život."


a co kdyby jsi mluvil sám za sebe a neschovával se jako srab za to co řekli jiní?
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků