Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 15:23:47

Dane, už jsi si hrál na schovávanou sám se sebou?
Kdo byl schovaný a kdo hledal?
A kdo co našel?

:P
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 15:33:08

Dan píše:
Návštěvník píše:podívej Dane ... chtěl jsi reakci, tak se ti jí dostalo ...

byl tam i návrh k prozkoumání vjem bytí ...

to zkoumání není záležitost povrchního nakouknutí

při rychlosti reakce si těžkou něco takového udělal, z toho je vidět, že nemáš zájem ... což je OK, nikdo tě k tomu nenutí ani nutit nebude

o dahodování se - ve smyslu duelu - nemám zájem ... na to tu máš jinčí hošky :crazy:

v tom celým co píšeš je tu akorá jedno se který lze souhlasit a to tohle:

"...srnka nežije svůj život, rostlina taky ne, člověk taky ne. Je to život proudící skrz lidskou formu"

srnka, rostlina, člověk je forma - vlna, skrze kterou proudí život a ty jsi tím samotným životem - což ovšem musíš poznat sám za sebe :sos:


na otázku kdo si to uvědomuje odpovídáš:

"Nikdo, je to jen nervový vzruch přenesený z místa v těle do mozku a poslán do vědomí aby se ho bylo možno zbavit"

tohle je převzatý vyjádření, aniž to bylo tebou prozkoumáno Kdo je ten kdo si to celý uvědomuje? ... tak jak to podáváš je to hrubá forma materialismu, kdyby bylo náležitě prozkoumáno až tak, že by došlo k vyjasnění, věděl by jsi, že mozek a celá centrální nervová soustava je jevem ve Vědomí stejně jako všechno jinýho co je formou projevení :phew:

na mozaice je k tomu docela slušný článek, kde to je jednoduše a jasně podaný, tak třeba se více vyjasní když se na to koukneš a prozkoumáš jestli jsou to kecy nebo ne, ale to se fakt budeš muset podívat sám, to zkoumání za tebe nikdo neudělá

http://mozaika.bloguje.cz/856644-rupert ... -mozku.php


Hezký odkaz, nepopírám nic z toho co bylo řečenu, možná to je vesmírné vědomí, nebo život. Jde o to že není žádná oddělená bytost která to cítí

Jde mi jen o to že JÁ neexistuje.

Uvědomění ne-já je obrovská pomoc pro ty co trpí depresí a úzkostí a nikdo z vás neodpověděl co vidí jako "já".


to je fakt, že tu nikdo neodpověděl co vidí jako "já"

těžko můžeš vidět to co jsi že jo :phew: není to o žádným vidění ale o bytí samým ...

no už se blížíme Vesmírný vědomí ... jo ... no přece to je o tom že oddělenost je pouze zdánlivá - je to iluzorní ... to jsme se naučili, ale není to tak :)

"Uvědomění ne-já je obrovská pomoc pro ty co trpí depresí a úzkostí"

pokud to uvědomění vede k uvolnění se ztotožněním tak jistě :yes:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » stř 26. říj 2011 15:33:31

Ahoj Dan!
Píšem:
Pokiaľ myslíš anattá-neosobnosť, tak vzhľadom na Tvoju reakciu:, sa mi to nezdá byť vhodné.....

Odpovedáš:
proč?

1.pochybuju že si Buddha doma udělal laboratoř a totálně se zhulil
2.anattá-neosobnosť
1 versus 2 = NEVHODNÉ
Či?, Šefe?
:crazy:
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 15:35:43

Dan píše:a co kdyby jsi mluvil sám za sebe a neschovával se jako srab za to co řekli jiní?

Na tomhle příkladu je vidět, Dane, že tvoje intelektuální pochopení neexistence já nevymazalo tvoje emoční já. To si naplno užívá své oddělené existence vědoucího já, které vidí ty kolem jako nevědomce nebo dokonce sraby, protože si dovolili něco ocitovat.

To je důvod, proč ti kolem tebe se pokušejí ti trpělivě vysvětlit, že tvoje současné pochopení je jen myšlenkové a zbytek, pocity, které já cítí, je třeba taky zpracovat. Jinak bude tvoje osvícené já pořád narůstat a bubřet a to je horší, než kdybys nevěděl vůbec nic.
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 15:39:53

Dan píše:
Návštěvník píše:"Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá nemá žádné hranice a není ničím, co je vnímáno. Někteří tomu říkají Nic. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše co existuje. "

:yes:

Jak řekl jeden mudrc (Nisargadatta): "Když vím, že jsem ničím, je moudrostí a když vím, že jsem vším, je láskou a mezi těmito dvěmi se odehrává můj život."


a co kdyby jsi mluvil sám za sebe a neschovával se jako srab za to co řekli jiní?


:phew: zatím jsi na to co jsem psal moc nereagoval ve smyslu toho že by jsi to zkusil ... tak třeba tak ti to bude přijatelnější :P

nikdo tě k tomu nenutí Dane, nemusíš to zkoušet věnovat pozornost tomu Kdo si uvědomuje ... ani prozkoumávat vjem samýho bytí ...

no ještě by jsi mohl zjistit, že jsi to ty sám :phew:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » stř 26. říj 2011 15:42:13

Píšeš to pekne, návštevník č???. 8)
Na tomhle příkladu je vidět, Dane, že tvoje intelektuální pochopení neexistence já nevymazalo tvoje emoční já. To si naplno užívá své oddělené existence vědoucího já, které vidí ty kolem jako nevědomce nebo dokonce sraby, protože si dovolili něco ocitovat.

Bohužiaľ, dodal by som, že si niekto z Danovho ega urobil "kúlničku na dříví"
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Jarda Malej. » stř 26. říj 2011 16:18:16

Dan:
Jde mi jen o to že JÁ neexistuje.

Uvědomění ne-já je obrovská pomoc pro ty co trpí depresí a úzkostí

Neexistující JÁ, coby přechodná pomoc pro trpící depresemi, proč ne?

a nikdo z vás neodpověděl co vidí jako "já"

O ty, kteří jsou ochotni podělit se o to „co vidí jako já,“ nebývá nouze.
Lepší však je, učit se obracet s takovými otázkami spíše do nitra než ven.
Na tomhle se sotva kdy něco změní. Protože Pravda vlastně není informací.
Jakkoliv se to zdá být nelogické.

:sos:
Jarda Malej.
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 17:01:36

Jarda Malej. píše:
Dan:
Jde mi jen o to že JÁ neexistuje.

Uvědomění ne-já je obrovská pomoc pro ty co trpí depresí a úzkostí

Neexistující JÁ, coby přechodná pomoc pro trpící depresemi, proč ne?


:sos:


tak Dan se podíval a věřím že si stejně jako Goro uvědomil co není, tak je velká šance odpadnutí ztotožňování se s tím a když se zadaří dojde i vyjasnění toho čím je :)

držím palce k tomu kroku dál a odvaze pustit se zírání na iluzorní fatamorgánu, aby se dostalo šance povšimutí podstaty skutečnosti :yes:
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod nop » stř 26. říj 2011 17:39:12

Návštěvník píše:
Jarda Malej. píše:
Dan: Jde mi jen o to že JÁ neexistuje.
Uvědomění ne-já je obrovská pomoc pro ty co trpí depresí a úzkostí
Neexistující JÁ, coby přechodná pomoc pro trpící depresemi, proč ne? :sos:
....držím palce k tomu kroku dál a odvaze pustit se zírání na iluzorní fatamorgánu, aby se dostalo šance povšimutí podstaty skutečnosti :yes:

Tak tady se míchá psaní. Boužel musíme být odkázáni na malá a velká písmena.
Slovo "já" s malým "j" se používá pro osobní entitu, slovo "Já" s velkým "J" pro jinou, nadčlověší.
A tak se nehodí napsat JÁ s oběma písmeny velkými, mate to, viz : "Jde mi jen o to že JÁ neexistuje":,to by vypadalo, že není něco, co je větší než vesmírné Já, i když zdá se, že autor mínil jednoduché malé "já"..
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 19:23:10

tady se nemate terminologie Já a já ... to je všeobecně jasný a už to tu několikrát zaznělo ...

tady se mate tím že JÁ neexistuje tedy že NIC neexistuje :confused: přitom právě to NIC Já tedy neidentifikace s něčím vymezeným a odděleným od něčeho je existencí samou ...
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 20:01:35

nop píše:
Návštěvník píše:tady se nemate terminologie Já a já ... to je všeobecně jasný a už to tu několikrát zaznělo ...tady se mate tím že JÁ neexistuje tedy že NIC neexistuje :confused: přitom právě to NIC Já tedy neidentifikace s něčím vymezeným a odděleným od něčeho je existencí samou ...

Jak to psal? (cituji): Dan: Jde mi jen o to že neexistuje. Uvědomění ne-já je obrovská pomoc...

Kdyby nebylo velké JÁ (ačkoliv jde o nedůslednost ve psaní), nebyl by ani Bráhman. jsi nad to povýšený?


Pro Dana já (malá písmenka) neexistuje, tak proč by rozlišoval velikost písmen - nejspíš pro něj neexistuje ani JÁ, dosud netuší vo to tu jde.
Nějaké to Brahman, Univerzum, Vědomí, Bůh atd., pro něj dosud neexistují, jeho já se s tím doud nesetkalo.
Nope, tak na to kašli, nech to být.
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » stř 26. říj 2011 20:35:26

Návštěvník píše:
Dan píše:a co kdyby jsi mluvil sám za sebe a neschovával se jako srab za to co řekli jiní?

Na tomhle příkladu je vidět, Dane, že tvoje intelektuální pochopení neexistence já nevymazalo tvoje emoční já. To si naplno užívá své oddělené existence vědoucího já, které vidí ty kolem jako nevědomce nebo dokonce sraby, protože si dovolili něco ocitovat.

To je důvod, proč ti kolem tebe se pokušejí ti trpělivě vysvětlit, že tvoje současné pochopení je jen myšlenkové a zbytek, pocity, které já cítí, je třeba taky zpracovat. Jinak bude tvoje osvícené já pořád narůstat a bubřet a to je horší, než kdybys nevěděl vůbec nic.


Já necítí žádné pocity, já není
a když řeknu já cítím pocity tak tím já není myšleno nic.

JÁ (to vaše NADJÁ) taky není, kdyby bylo tak proč nejsou všichni co žerou Tolleho nejsou osvícení?

Návštěvník píše:intelektuální pochopení neexistence já

neexistence já je pravda, žádné intelektuální pochopení, stačí se podívat

Návštěvník píše:nevymazalo tvoje emoční já

samozřejmě že nevymazalo, proč by mělo? Oh počkej, určitě to napsal nějaký mrtvý starý pán a ty sis to ještě upravil tak aby ti to zapadalo do tvojeho malého zbabělého způsobu života .

Já není, žádné oddělené JÁ v hlavě není. Co je na tom tak těžké se podívat. Existuje já? Podíváš se a odpovíš.

Chcete se zabývat tím co prostupuje všechny bytosti, tím vaším univerzem. brahmanem? Prosím

Ale mně jde o osvobození, ne o to co je k prozkoumávání po tom co se vlastně PODÍVÁTE
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » stř 26. říj 2011 20:47:35

Návštěvník píše:Užitečná diskuse. Je z ní dobře vidět, k čemu tyhle rychlokvašný postupy vedou :knock:

o jakém rychlokvašném postupu tady mluvíš?
Čím víc se snažíš tím je to rychlejší, podívat se co se děje, kdo píše, kdo jí, kdo čte, ale vy tady budete dál blábolit, je to nuda a nikam to očividně nevede
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 20:55:30

Dan píše:
Návštěvník píše:Užitečná diskuse. Je z ní dobře vidět, k čemu tyhle rychlokvašný postupy vedou :knock:

o jakém rychlokvašném postupu tady mluvíš?
Čím víc se snažíš tím je to rychlejší, podívat se co se děje, kdo píše, kdo jí, kdo čte, ale vy tady budete dál blábolit, je to nuda a nikam to očividně nevede

Kam tak spěcháš??
Aby jsi si něco pořádně prohlédl, měl by jsi se na hodně dlouho raději zastavit...
Rychlokvašky jsou ti, co si k něčemu jen čuchnou a už si myslí, že to je to slavné osvícení...a chtějí vyučovat honem ty ostatní kolem sebe...
Rychlokvašky nebrat... :D
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 21:11:41

tak proč nejsou všichni co žerou Tolleho nejsou osvícení?

Jak víš, že nejsou?

Ale máš pravdu v tom, že obvykle to nějaký čas trvá. Jak dlouho, to záleží na virulenci emočního těla. Jeho rozpouštění trvá u každého jinak dlouho, úměrně tomu, kolik energie si přivlastnilo /viz Tolleho "Bolest z minulosti: rozpouštění emočního těla"/. Čím nespoutaněji se emoční já projevuje, tím víc se posiluje, tím víc nás ovládá tím déle pak trvá práce na jeho rozpouštění.
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. říj 2011 21:18:15

Rada pro Dana:
Celé tvoje tělo je prostoupeno tvým já. Není jen v hlavě, ale i v palci u nohy. To ono oživuje ten pytel z kůže plný masa, kostí, krve, slizu atd.... aby tady mohlo ťukat prsty do klávesnice a psát třeba ty bludy, který jsi se díky Gorovi přecpal.
Zkus raději přemýšlet, co bude tvé já dělat, až to tvé tělo jednou navždy opustí - to bude smysluplnější věc, než marně hledat jeho neexistenci.
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod nop » čtv 27. říj 2011 2:34:06

Návštěvník píše:Rada pro Dana:
Celé tvoje tělo je prostoupeno tvým já. Není jen v hlavě, ale i v palci u nohy. To ono oživuje ten pytel z kůže plný masa, kostí, krve, slizu atd.... aby tady mohlo ťukat prsty do klávesnice a psát třeba ty bludy, který jsi se díky Gorovi přecpal.
Zkus raději přemýšlet, co bude tvé já dělat, až to tvé tělo jednou navždy opustí - to bude smysluplnější věc, než marně hledat jeho neexistenci.

možná to ne-já bude bloudit po světě automaticky podobně jako za života. Mají také strašidla malé já?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » čtv 27. říj 2011 7:17:52

Návštěvník píše:Rada pro Dana:
Celé tvoje tělo je prostoupeno tvým já.


Ne. To teda není. I kdybys slovem já myslel vědomí/absolutno/bytí atd., tak to rozhodně není TVOJE vědomí/bytí/absolutno. Není žádné tvoje. Protože není žádné ty. Děsí mě, že po tak dlouhé době pořád nedokážeš pochopit základ toho, o co tu jde.


Zkus raději přemýšlet, co bude tvé já dělat, až to tvé tělo jednou navždy opustí - to bude smysluplnější věc, než marně hledat jeho neexistenci.


Znovu. Není žádné já. Jestli tím slovem myslíš vědomí/bytí/existenci/život/ jakkoli to chceš nazvat, pak to bude dělat přesně to, co dělá teď.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » čtv 27. říj 2011 7:19:37

nop píše:možná to ne-já bude bloudit po světě automaticky podobně jako za života. Mají také strašidla malé já?


Bez jakékoli nenávisti ti říkám, že plácáš naprosté hlouposti a to nejen v tomhle příspěvku, ale obecně v tomhle vláknu. Dal jsem těm hloupostem dostatečný prostor. Je čas, abys začal přemýšlet nad tím co píšeš, nebo přispíval se svými hloupostmi do jiného vlákna. Díky
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » čtv 27. říj 2011 7:24:04

Návštěvník píše:tady se nemate terminologie Já a já ... to je všeobecně jasný a už to tu několikrát zaznělo ...

tady se mate tím že JÁ neexistuje tedy že NIC neexistuje :confused: přitom právě to NIC Já tedy neidentifikace s něčím vymezeným a odděleným od něčeho je existencí samou ...


Očividně vůbec netušíš, o čem se tu celou dobu ti lidé baví.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků