Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » pát 28. říj 2011 10:33:59

vostalpetr píše:Pochopení toho, vědomosti o tom, nebo víra v to tě opravdu nikam nedovede. Není to realizace. Změna může přijít až ve chvíli, kdy to opravdu uvidíš.
..................................................................................................................

A znovu se tě Goro ptám, co uvidíš ?
Ptal jsem se tě na to už asi před dvěma měsíci a stále nevím, co uvidíš...

Pokud mně napíšeš, že já neexistuje a že Vědomí je,
tak prostě na toto říkám,
že toto není popis realizace,
to je jen popis jak dojít k realizaci

Ne, to je to co uvidíš. Není to popis k toho jak tam dojít ani popis té "realizace". Je to její výsledek, je to to co uvidíš.

Chceš popis k tomu jak tam dojít?

Necháš všechno čemu jsi kdy věřil, co jsi kdy slyšel a co ti kdo nakukal a nahlas řekneš

"Já myslím"

a potom hledáš co je to já, nebudeš psát na forum, nebudeš nad tím meditovat, ale budeš hledat a ptát se sám sebe a hledat pravdu.

To že jste líní to vypracovat neznamená že to nefunguje.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » pát 28. říj 2011 10:37:15

" myslím"
a potom hledáš co je to já, nebudeš psát na forum, nebudeš nad tím meditovat, ale budeš hledat a ptát se sám sebe a hledat pravdu.

To bol jeden taký, ktorý povedal:Cogito, ergo sum.
Myslím-teda som/JA SOM/
Čo Ťa vedie , človeče, takýmto stupídnym spôsobom spochybňovať to, čo tvrdíš?

Ano, myslieť dokáže len JA.
Ale veď JA neexistuje...
Alebo na to, aby si dokázal pravdu, že ja neexistuje, potrebuješ to neexistujúce ja?
Len som to poskladal-nebiť :crazy:
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » pát 28. říj 2011 10:47:36

maros píše:Písal som pred časom, že i keď ma zaujíma kritika "krutej pravdy" naďalej, do priamej debaty sa zapájam pomenej, keďže cítim, že nemám čo dať.


Tady jsi měl nejspíš skončit.

Písal som, že cítim, že je chyba :
1.v ceste ku Gorovej bráne, tak, ako ju pomocou svojej techniky v dueloch predvádza
2. v bráne samotnej
ale, neviem, či je to 1 alebo 2, a kým to nezistím, niet z mojej strany o čom.


Je fajn, že cítíš, že někde je chyba. Klidně to ciť. Dokud nebudeš vědět kde, nemá cenu ti to vyvracet.

K advaite treba dospieť, nič sa nedá preskočiť/tedá dá, ale nie je to bez následkov/.


Mýlíš se. Jde k tomu dospět a nevím jaké následky máš na mysli. Nejspíš to bude tím, že vůbec nevíš, o čem mluvíš?

To, že viem, že som len jav vo vedomí/ako všetko ostatné/-som síce skutočný , ale neexistujem, to nie je konečná-už som reaalizovaný, už sa ďalej nemám čo dozvedieť.


To, že VÍŠ, že nejsi atd. ti v tomhle případě nepomůže. Musíš to totiž vidět. Tedy musíš mít tu zkušenost, o které tu mluvím. Jinak je ti to opravdu k ničemu.

Ako Lída správne podotkla, ona Tá cesta z hlavy do srdca môže byť neskutočne dlhá. Duchovňácka cesta z hlavy do srdca, skúmanie cez meditačné stavy a ajhľa, Goro tvrdí, že to nie je potrebné.


Řekneš taky něco sám, nebo budeš jen odkazovat na to, co kdo kde řekl? Není to potřebné a za tím si stojím.

Tak tu vidím problém. Goro zažil priamy vhľad, ale neuvedomil si, že ak ho zažil, tak to nebolo v bdelom stave, pretože by mu to myseľ nedovolila.


Haha, jak si vůbec dovoluješ posuzovat, co se mi stalo a co jsem zažil? Opakuji, nevíš o tom vůbec nic. Zkus z toho těžit a místo svých skvělých teorií se na to podívat bez přihlouplých konceptů. Existuje nějaké já? Kde?

A tak do ďalej tak učí. Myslím, že problém Gorovej cesty k bráne/


A já si myslím, že o tom nevíš nic. Je velký rozdíl, psát sem své domněnky a z nich vyvádět nějaká podezření, a pokusit se opravdu se na to podívat. Až to zkusíš, můžeme se bavit dál. Do té doby sem píšeš jen své názory, které bohužel za mnoho nestojí.

Naznačoval som to Danovi viac krát, keď som sa s ním hral na "pravdu",


Ty tomu říkáš hra na pravdu, já tomu říkám zbabělé uhýbání před jasnou otázkou.

dokonca Jarda malej mu to napísal nádherne


Proč vůbec něco říkáš, když vlastně nic neříkáš? Jen odkazuješ co říkají jiní? Máš něco vlastního? Kromě názorů co sis udělal podle ostatních? Podíval ses na to sám? Řekl sis "existuje já? Kde je?"? Podíval ses? Nic z toho. Jen píšeš svoje názory vyplývající z toho, co řekl někdo jiný. To bohužel nemá žádný přínos jak do diskuze, tak pro tebe samotného.

Meditácia je stav vypnutia mysli, stav priameho spojenia so zdrojom. Naberanie energie na cestu z hlavy do srdca. Pokiaľ je energie dostatok, a mám natrénovanú koncentráciu-putujem. Energia sa minie-meditujem. Mám jej dostatok -putujem.
Meditácia a koncentrácia sa nedarí, pokiaľ telo nie je čisté. Pred tým, než začnem meditovať a koncentrovať-pôstím. Meditovať a koncentrovať-na to sú techniky. pred tým, než pôstím, meditujem a koncetrujem sa-musím si nejaké naštudovať, vybrať a netrénovať. Atď.
Goro tvrdí, že to nie je nutné.


Jistěže není. Je to naprosto nepotřebné. Ale klidně to dělej. Jen o tom pořád nepiš do mého vlákna.

Neobieli tú svoju cibuľu, a keby i bielil, nemá mapu, nebude sa vedieť orientovať, kde sa nachádza.


Já žádnou mapu nepotřebuji. A ty taky ne. Stačí se podívat. Tak je to jednoduché. Děsí tě, že není potřeba mapa? Tak si kresli mapy. Až tím strávíš třicet let a budeš mít stovky map, stejně ti nakonec nezbyde nic jiného, než se podívat. Pak mi dáš za pravdu :).

Hovorím len o ceste ku Gorovej bráne. Je to môj pohľad, Gorovu kritiku zoberiem s pokorou. Možno práve cez moju pokoru sa raz naučí pokoru používať i Goro. Veľmi by ju potreboval...


Nepotřebuji pokoru. Nepotřebuješ jí ani ty. Potřebuješ jen zvědavost. Potřebuješ se vykašlat na všechny ty duchovní kydy, co jich máš teď plnou hlavu a podívat se. To je všechno. Pokud tě ovšem víc zajímají duchovní kydy, děláš přesně správnou věc.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » pát 28. říj 2011 10:51:09

maros píše:
" myslím"
a potom hledáš co je to já, nebudeš psát na forum, nebudeš nad tím meditovat, ale budeš hledat a ptát se sám sebe a hledat pravdu.

To bol jeden taký, ktorý povedal:Cogito, ergo sum.
Myslím-teda som/JA SOM/
Čo Ťa vedie , človeče, takýmto stupídnym spôsobom spochybňovať to, čo tvrdíš?

Ano, myslieť dokáže len JA.
Ale veď JA neexistuje...
Alebo na to, aby si dokázal pravdu, že ja neexistuje, potrebuješ to neexistujúce ja?
Len som to poskladal-nebiť :crazy:


"Myslím tedy jsem" je chybné hned v prvním slově. Není kdo by myslel. Je jen myšlení. Takže by to mělo být "Myšlení tedy jsem" což už není logický vývod tudíž tím celé cogito, ergo sum ztrácí smysl.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » pát 28. říj 2011 10:53:12

Len jedna otázka.
Ty píšeš:
Podíval ses?

Ja sa pýtam, čím sa mám pozrieť?????
Očami?????
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » pát 28. říj 2011 10:55:25

maros píše:Len jedna otázka.
Ty píšeš:
Podíval ses?

Ja sa pýtam, čím sa mám pozrieť?????
Očami?????


Použij cokoli co můžeš. Logiku, oči, myšlenky, cokoli. Hledej šmudlo.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » pát 28. říj 2011 10:59:07

"Myslím tedy jsem" je chybné hned v prvním slově. Není kdo by myslel. Je jen myšlení. Takže by to mělo být "Myšlení tedy jsem" což už není logický vývod tudíž tím celé cogito, ergo sum ztrácí smysl.

Ja viem, že je to chybné. Ale Ty to nevysvetľuješ správne.
Myslenie/podstatné meno/ prišlo myslením/činnosťou/ na to, že neexistuje nik/Ja/, kto by myslel.
Tak si to myslel?
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod maros » pát 28. říj 2011 11:02:05

Tak chceš pomáhať ľuďom k realizácii, alebo nechceš?
Použij cokoli co můžeš. Logiku, oči, myšlenky, cokoli. Hledej šmudlo.

To je asi takto:
Hľadaj loptičku.
Použi na to buldozér, raketu, alebo čokoľvek.

Ďíky ó Veľký Guro.
maros
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 21. zář 2011 9:55:13

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » pát 28. říj 2011 11:28:59

maros píše:Myslenie/podstatné meno/ prišlo myslením/činnosťou/ na to, že neexistuje nik/Ja/, kto by myslel.
Tak si to myslel?


Myslel jsem to tak, jak jsem to řekl.

To je asi takto:
Hľadaj loptičku.
Použi na to buldozér, raketu, alebo čokoľvek.


Co tě štve? Použij cokoli co můžeš. Jestli na to přijdeš pomocí buldozeru, proč ne? Meze se nekladou.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. říj 2011 11:58:25

Uff - tady se maže moc rychle...



Goro píše:To je asi takto:
Hľadaj loptičku.
Použi na to buldozér, raketu, alebo čokoľvek.


Co tě štve? Použij cokoli co můžeš. Jestli na to přijdeš pomocí buldozeru, proč ne? Meze se nekladou.

Zavřu oči a vidím, jasně a zřetelně.... vidím JÁ, nic víc než to JÁ. A je s ním moc fajn. Rozprostírá se kolem mne dokola do všech stran, do nekonečné dálky...já jsem JÁ, ty jsi to já, všichni jsou to JÁ..
Byl to opravdu šok, když to bylo poprve, naprosto nečekané. Ale už jsme si na sebe zvykli. :D
Jestliže to vidíš taky, tak si o tom tady s těmi ostatními, co to taky vidí, můžeš popovídat...
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. říj 2011 11:59:55

Mě by zajímalo, co si myslíš o tomhle, Goro

orog píše:
Goro píše:Já nevím co znamená slovo atman. Mluvím jen o tom co vidím

Atman, o kterém nic nevíš, je aspektem Brahman. Je to dávný název pro Vědomí, které jediné existuje a všechno existující v sobě vytváří coby svoje modifikace. Je užitečné zjistit, oč při sebepoznání jde. Že zmizení domněnky, že jsi já, je pouhý předpoklad, aby posléze mohlo dojít k uvědomění se v Brahman /nazývanému na Západě velké Já/. Pak nevzniká potřeba někomu nadávat: nebude přece nadávat jeden aspekt Vědomí jinému aspektu Vědomí, když už se nepovažuje za nějaké samostatně existujcí já.
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Pavel » pát 28. říj 2011 12:17:37

Pokud člověk hledá pravdu o "já", zjišťuje postupně, že to co považoval za "já" je jen nějakým druhem vjemu, pozorovaným objektem. Pozorovaným kým, ptá se a zaměří pozornost na toho pozorovatele, ale odpovědí je ticho, protože pozorovatel o sobě nedává žádnou zprávu, nemůže, neboť zpráva ve formě myšlenky, nebo pocitu je jen dalším pozorovaným objektem. Toto zkoumání trvá tak dlouho, dokud není uvědoměno, že to Ticho je odpovědí. Je to Ticho oním "já", které bylo hledáno? Kdo se ptá? Mysl a mysl zná jen myšlenky. V Tichu, ale žádné myšlenky nejsou, ano vyvstávají v něm jako pozorovatelné ojekty. Všechny myšlenky o tomto Tichu jsou jen koncepty pro mysl, která Ticho nazve Já, anattá, Prázdno, nebo jinak, konečně i název Ticho je nepřesný, mohl bych použít pojem Vědomí, ale háček je v tom, že to nemá žádné jméno. Jméno je mysl, a mysl je plná protikladů, souhlasu a odporu, Ticho nebo Vědomí se nepředstaví: Dobrý den, já jsem tvoje pravé Já, jsem nekonečné, nezničitelné...atd, to všechno jsou myšlenky, které o Tom Tichu (Vědomí, Prázdnu), vyprávějí příběhy, aby se bylo o co přít anebo, aby bylo s čím souhlasit.
Pavel
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. říj 2011 13:31:43

Goro píše:Jestli se ti něco nelíbí na tom jak mluvím, nebo co ti říkám, je to čistě tvůj problém

Není. Nejde o nelíbení, není to marosův problém, ani problém těch, co na to pokazují. Pořád znovu je vidět, že ten,kdo chce učit ostatní, si nezametl před vlastním prahem. Jinak by si uvědomil, proč má potřebu ponižovat každého, kdo s ním nesouhlasí, a mazat jeho slova.
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » pát 28. říj 2011 16:05:37

Návštěvník píše: Pořád znovu je vidět, že ten,kdo chce učit ostatní, si nezametl před vlastním prahem. Jinak by si uvědomil, proč má potřebu ponižovat každého, kdo s ním nesouhlasí, a mazat jeho slova.


Jde o to že je tu jediná otázka "existuje já? Můžete ho ukázat?" a nikdo z vás není schopný upřímně odpovědet.

Schováváte se za znalosti. To že nejsou ani vaše je vedlejší.

Jste banda zbabělců.

Nechte si duchovní sračky od cesty. Nikoho to nezajímá
Proto vás Goro maže, protože všichni melete bezvýznamný hovna, protože jste se ani jeden nepodíval.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » pát 28. říj 2011 16:16:45

Proč se o Mně pořád bavíte? Co je to existuje/neexistuje? :D
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 28. říj 2011 16:24:11

Proto vás Goro maže, protože všichni melete bezvýznamný hovna,..

Já tušil, že za tím něco bude, když mi mizí příspěvky.

:D
Jarda Malej
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 28. říj 2011 17:23:24

Dan píše:
Návštěvník píše: Pořád znovu je vidět, že ten,kdo chce učit ostatní, si nezametl před vlastním prahem. Jinak by si uvědomil, proč má potřebu ponižovat každého, kdo s ním nesouhlasí, a mazat jeho slova.


Jde o to že je tu jediná otázka "existuje já? Můžete ho ukázat?" a nikdo z vás není schopný upřímně odpovědet.

Schováváte se za znalosti. To že nejsou ani vaše je vedlejší.

Jste banda zbabělců.

Nechte si duchovní sračky od cesty. Nikoho to nezajímá.
Proto vás Goro maže, protože všichni melete bezvýznamný hovna, protože jste se ani jeden nepodíval.

Inu některé výroky nepozbývají během staletí svou platnost. Jako na příklad

"Po ovoci poznáte je."
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » sob 29. říj 2011 10:22:21

vostalpetr píše:( a tuhle blbost tady tvrdíte už dva (?) měsíce, a na tomto tvrzení jste postavili osvícení a realizaci ???)

To byla Buddhova práce- Tři znaky existence- poslední je Ne-já, já neexistuje. A i když je to černé na bílém všichni tomu uhýbáte.

vostalpetr píše:Jde o to že je tu jediná otázka "existuje já? Můžete ho ukázat?" a nikdo z vás není schopný upřímně odpovědet.
....................................................................................................................................

Já ti teda Dane upřímně odpovím:

EXISTUJÍ RÁDIOVÉ VLNY ? MŮŽEŠ MI JE UKÁZAT ?


((no naserpáter.... :D ))

Existují myšlenky, můžeš je ukázat? A JÁ EXISTUJE? můžeš ho ukázat? Tyvole, to sem ještě neviděl takovou blbost, dochází ti snad argumenty? Tohle žádná upřímná odpověď není. Je to zas úhybný manévr jednoho velkého sraba.

vostalpetr píše:No já jsem zbabělec, mě to teda přijde lepčí než být hrdina.

Nikdo tady není hrdina, proč mluvíš nesmysly?

A co ty, za co se schováváš ty ?
Za neznalosti ?

Za jaké neznalosti? Hledal jsem já, nenašel jsem ho.

Radíš, že se máme podívat,
no a ta rada pak především platí pro tebe, POŘÁDNĚ SE PODÍVEJ na svoje poznání či zkušenost,
a neschovávej se zbaběle za svoje poznání...

A na co se mám podívat? Že já vlastně existuje? Ale kde? Kde? KDE? Nikde není tak proč si to nezjistíš sám?

((Já se ale nikam dívat nebudu, mám svůj vlastní (duchovní) koncept a budu tedy postupovat podle něj,
přijde mně vcelku OK

Tak to je moc fajn že ti přijde vcelku OK, evidentně ti nejde o pravdu, ale jen o to aby ses měl dobře ve svojem ubohém falešném životě. Tenhle příspěvek vysvětluje všechny tvoje minulé příspěvky.

ale nijak jej nikomu extra nevnucuju

Si na fóru a ve vlákně o probuzení tak OTEVŘI OČI, nikdo se tě tady nebude ptát jestli se ti to líbí nebo ne. Na to ti tady všichni serou, buď se podívej nebo vypadni.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 29. říj 2011 10:58:21

vostalpetr píše:EXISTUJÍ RÁDIOVÉ VLNY ? MŮŽEŠ MI JE UKÁZAT ?


Rádiové vlny existují, protože jejich existenci můžeš bezpochyby dokázat. Např. poslechem rádia, nebo:
http://www.odposlechy24.cz/prenosny-dig ... i-na-01hz/

Takže:
http://www.google.cz/imgres?q=epic+fail ... ,r:10,s:18
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » sob 29. říj 2011 10:59:19

vostalpetr píše:Kdybys neměl hlavu jen na to, aby ti nepršelo do krku,
tak bys věděl, co ti píšu:

TO ŽE NEVIDÍŠ ŽÁDNÝ JÁ, TO JEŠTĚ NEZNAMENÁ, ŽE TAM TO JÁ NENÍ...

(já samozřejmě neexistuje, ale je to určitej soubor ztotožnění, ale tím, že se podíváš, a nic nevidíš,
podobně jako nevidíš radiové vlny,
tím samozřejmě vůbec ALE VŮBEC NENÍ ŘEČENO, že já neexistuje)


Ne, podíváš se jestli já skutečně existuje, nenajdeš ho, je já k něčemu třeba, ne není, když řekneš já na co to odkazuje? Na nic. Já se ale stále objevuje. protože je to myšlenka. A je já myšlenka? Ne není. Je já tedy něco opravdového nebo o tom všichni jen mluví protože to tak v jazyce je. Já není.

Stůl je

Santa není

"Ale všichni známe santu!!!!!!"

Ale není, ve skutečnosti

Jednorožec taky existuje v hlavě
A je?
Není

NENÍ



Já není tělo, protože když si ustřihneš nehet, nehet není ty.
A já je tělo? tvoje tělo? Čí tělo? Notak čí?

Já není myšlenka protože myšlenky se rychle mění a žádná nezůstává pořád.

Já není

Podívej se

Já není
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků