Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. říj 2011 21:02:07

Goro píše:
Návštěvník píše: A je spousta dalších drobností, které se Gorovou teorií nedají okecat ani náhodou.


Například?

Třeba AC, nebo návrat ze života po životě.

Goro píše:
Návštěvník píše:No právě...
Goro se nyní cítí býti mužem, třeba jen díky tomu, že zrozením v těle na něj vyšlo mužské tělo, přizpůsobil se mu i se svými sklony.


Kdo se nyní cítí býti mužem? Možná je tu tak maximálně pocit mužství.

A kdože to má pocit mužství?

Goro píše:To prohlášení není nikterak vratké. Můžeš si jeho pravdivost navíc sám ověřit. To že neexistuje já neznamená, že tu není tělo, myšlenky, emoce, reakce atd. atd. atd. Tělo a vše ostatní je projevem jednoho - vše je projevem toho jednoho - ale já ne - já totiž ve skutečnosti neexistuje a nikdy neexistovalo - je to jen koncept.

Tělo na hřbitově už si nijak nepřemýšlí, nevytáčí ho emoce, na nic nereaguje, něco mu chybí - co asi?
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Luck » stř 05. říj 2011 23:49:25

Jasnější? :)

Komu, čemu co, - to možná zatím o moc jasnější není Goro,
nicméně zbavit se té výše citované manýry, by bylo jistě
..prospěšnější.

Možná jsem něco vymazal nechtíc. Nevím.

Pak jsi se halt nechtíc vrátil k citaci vlastních slov,
aby jsi z nich odstranil shodou okolností právě onu čát,
se kterou jsem si dovolil polemizovat.
Což rovněž zmizelo ..a není více.


:-)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 15:56:36

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » čtv 06. říj 2011 7:23:33

Návštěvník píše:no moc tedy nechapu,kdyz nevis v cem je rozdil,k cemu to probuzeni vlastne je?zkus mi vysvetlit v cem tkvi to osvobozeni na prikladu-zavrou me za vrazdu na dozivoti a zbytek zivota stravim v cele 4krat4 metry,k cemu mi pak bude vedet ze ja neexistuje,v cem budu svobodnejsi?


    Jestli si myslíš, že probuzený v té cele projde zdí a pak zamává rukama a odletí, tak tě zklamu. Probuzení je uvědomění si jedné základní lži. Není žádné já. Cokoli si o sobě myslíš, cokoli si myslíš, že je tvoje osobnost - nic takového neexistuje. Zároveň tahle iluze ovlivňuje celý tvůj život, protože skrz ni vše posuzuješ. Díky ní cokoli co se stane posuzuješ z pozice té iluze - líbí se mi to? mám to rád? můžu já dělat tohle? jak bych při tom vypadal? můžu se tomuhle zasmát? Většinu života taky trávíš přemýšlením o já, většinu věcí co děláš, děláš proto, aby já nějak vypadalo, toužíš po věcech, abys naplnil ten pocit prázdnoty, abys uspokojil já. To všechno se probuzením změní.
    Goro
     
    Příspěvky: 422
    Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Goro » čtv 06. říj 2011 7:27:39

    Návštěvník píše:Třeba AC, nebo návrat ze života po životě.


    Nevím co je AC, ani jak to co říkám vyvrací návrat "ze života po životě" - nevím co tím myslíš. Trochu to rozveď a řekni mi, jak to vyvrací to, co říkám.

    A kdože to má pocit mužství?


    Nikdo. To je to, o čem tu mluvím. Je to jen pocit. Není potřeba nikdo, kdo by ho cítil. Pocit sám o sobě je to cítění.

    Tělo na hřbitově už si nijak nepřemýšlí, nevytáčí ho emoce, na nic nereaguje, něco mu chybí - co asi?


    Tělo na hřbitově je mrtvé. To je to, co mu chybí - fungující orgány, vědomí, myšlenky, pocity, reakce, to všechno mu chybí, protože to tělo je mrtvé. Já mu ale nechybí. Já nikdy neexistovalo.
    Goro
     
    Příspěvky: 422
    Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Goro » čtv 06. říj 2011 7:28:49

    Luck píše:Pak jsi se halt nechtíc vrátil k citaci vlastních slov,
    aby jsi z nich odstranil shodou okolností právě onu čát,
    se kterou jsem jsem si dovolil polemizovat.
    Což rovněž zmizelo ..a není více.


    Klidně ti to napíšu znova - Já neexistuje - to je pravda. Můžeš polemizovat.
    Goro
     
    Příspěvky: 422
    Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Petra » čtv 06. říj 2011 7:54:38

    Goro píše:Většinu života taky trávíš přemýšlením o já, většinu věcí co děláš, děláš proto, aby já nějak vypadalo, toužíš po věcech, abys naplnil ten pocit prázdnoty, abys uspokojil já.


    Kdo tohle všechno dělá? Kdo chce uspokojit "já"?
    Petra
     
    Příspěvky: 1401
    Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Goro » čtv 06. říj 2011 8:09:21

    Petra píše:
    Goro píše:Většinu života taky trávíš přemýšlením o já, většinu věcí co děláš, děláš proto, aby já nějak vypadalo, toužíš po věcech, abys naplnil ten pocit prázdnoty, abys uspokojil já.


    Kdo tohle všechno dělá? Kdo chce uspokojit "já"?


    Jsou myšlenky na uspokojení já a tělo na ně reaguje.

    Vím že je těžké pochopit, že není nikdo, kdo by se díval, kdo by dýchal, kdo by cítil, kdo by mluvil - že je jen dívání, cítění, mluvení. Zkus se na to podívat tak, jestli je pro ty věci zapotřebí nějakého já. Je pro vidění - tedy pro proces kdy oči přijímají informace z okolí a posílají je do mozku, který je vyhodnocuje - nutné někoho, nějaké neviditelné entity uvnitř těla, která by se dívala? Je pro dýchání nutný někdo kdo dýchá, nebo je to proces v těle, který ti dokáže doktor přesně popsat? Je nutné někoho kdo cítí pocity, nebo pocity samy jsou tím pocitem? Je pro mluvení nutné někoho, kdo mluví, nebo je to naučený proces, kdy ústa vyslovují myšlenky, které se honí v hlavě?
    Goro
     
    Příspěvky: 422
    Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Petra » čtv 06. říj 2011 9:04:01

    Goro píše:
    Petra píše:
    Goro píše:Většinu života taky trávíš přemýšlením o já, většinu věcí co děláš, děláš proto, aby já nějak vypadalo, toužíš po věcech, abys naplnil ten pocit prázdnoty, abys uspokojil já.


    Kdo tohle všechno dělá? Kdo chce uspokojit "já"?


    Jsou myšlenky na uspokojení já a tělo na ně reaguje.


    Myšlenky chtějí uspokojovat "já"? Proč?



    Goro píše:Vím že je těžké pochopit,


    Pro koho je to těžké pochopit? Pro myšlenky? Má je někdo (kdo?) pod kontrolou a může jim to vysvětlit tak, aby to pochopily?

    Goro píše:že není nikdo, kdo by se díval, kdo by dýchal, kdo by cítil, kdo by mluvil


    Takže není ani nikdo, kdo by to mohl pochopit. Takže od koho vlastně chceš, aby to pochopil?

    :)


    -
    Petra
     
    Příspěvky: 1401
    Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. říj 2011 10:14:09

    Goro píše:Nevím co je AC, ani jak to co říkám vyvrací návrat "ze života po životě" - nevím co tím myslíš. Trochu to rozveď a řekni mi, jak to vyvrací to, co říkám.

    To, co neexistuje, tu chce vykládat nauku o tom, že neexistuje a přitom dosud neví, co je to AC či návrat ze života po živottě? Najdi si to na internetu, když to nic, co jsi, je dosud tak nevědomé.


    Goro píše:Tělo na hřbitově je mrtvé. To je to, co mu chybí - fungující orgány, vědomí, myšlenky, pocity, reakce, to všechno mu chybí, protože to tělo je mrtvé. Já mu ale nechybí. Já nikdy neexistovalo.

    :phew: I ty jeden ftipálku, občas černý motbidní humor docela miluju

    Goro píše:Nikdo. To je to, o čem tu mluvím. Je to jen pocit. Není potřeba nikdo, kdo by ho cítil. Pocit sám o sobě je to cítění.


    Goro, máš děti?
    Návštěvník
     

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. říj 2011 12:05:13

    Návštěvník píše:
    Luck píše:tak to zkraťme to Goro. Až ti dojde že já existuje,
    tak to bude ten stav, kdy "hory jsou zase horama ..atd."

    Až ti dojde Lucku o čem Goro mluví, tak si odpustíš tahle povýšenecká gesta.
    Zatím ta schopnost podívat se na to z "druhé strany" chybí zrovna tobě,
    proto ty podrážděné reakce.

    V debatě se to neomylně pozná např. podle použité terminologie
    ..a smyslu pro detail.

    V našem živém těle "já" opravdu pobývá, máš s tím nějaký problém?
    A kdo má ten problém? Snad ne nějaký ten kus masa, šlachy, kosti, myšlenky co nemají autora, emoce..?
    :hm:
    Návštěvník
     

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. říj 2011 12:45:54

    Leah píše:Návštěvník píše:
    V našem živém těle "já" opravdu pobývá, máš s tím nějaký problém?

    Proč se vůbec návštěvníku ptáš, jestli má někdo poblém, když mu ho hned v druhé větě přiřkneš?

    Šetří to čas. :)

    Leah píše:
    Návštěvník píše:
    A kdo má ten problém? Snad ne nějaký ten kus masa, šlachy, kosti, myšlenky co nemají autora, emoce..?
    :hm:


    Proč se domníváš Návštěvníku, že má někdo jakýsi problém?
    ...jestliže o nějakém problému mluvíš, tak ho zřejmě někde vidíš, a v čem je tedy ten problém? :)

    Dejme tomu, že se ptám z podobného důvodu, jako se třeba Goro tady snaží dokázat, že jeho já neexistuje.
    Zdá se, že Goro s ním (se svým já) měl nějaké problémy a proto se ho snaží zcela popřít a dál existovat bez toho, aby si uvědomil, kdo vůbec je. A ty, když si myslíš, že ani tvé já neexistuje, tak máš nejspíš podobný problém také. Jaký asi je rozdíl mezi tebou a mnou, když vynecháme hmotná těla? Víš to?
    Návštěvník
     

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. říj 2011 13:40:10

    Návštěvník píše:
    Zdá se, že Goro s ním (se svým já) měl nějaké problémy a proto se ho snaží zcela popřít a dál existovat bez toho, aby si uvědomil, kdo vůbec je. ...


    k uvědomění toho kdo je, zatím evidentně v případě Gora nedošlo ... je to zajímavé co všechno se může stát při prohlédnutí toho, že tu není žádný samostatně a nezávisle existující jednotlivec, který by sám za sebe něco dělal ...

    připadá mi to, jako prohlédnout fatamorgánu s nádobou vody a zůstat fascinován tímto poznáním natolik, že popřu existenci džbánu s vodou, kterou mám přímo v ruce ...

    no nic ... blbneme všichni a různě ... dá se tomu celkem v pohodě akorát tak zachechtat :D

    Návštěvník píše:
    ... Jaký asi je rozdíl mezi tebou a mnou, když vynecháme hmotná těla? Víš to?


    žádnej ... nedá se najít hranice ... rozdělení na ty a já je záležitostí mysli ... je to výborný k tomu, aby šlo fungovat v časo - prostoru a domluvili se kde a jak a kdo a s kým ... 8)
    Návštěvník
     

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. říj 2011 14:33:57

    Návštěvník píše: asi si budeme muset vysvětlit co vnímáš pod pojmem já ...

    lidské bytosti používají k domluvě ve většině případů jazyk ... a ten jazyk je taky záležitostí mysli stejně jako rozdělování na ty a já ...


    To, co je uvězněné v živém těle, to je "já", nedokáže opustit hranice svého těla.
    Uvnitř "já" se dá najít "JÁ", které se dokáže potulovat i mimo tělo.
    A hluboko v JÁ se rozlévá nekonečný oceán Absoulutna.

    Absolutno je tedy JÁ a i já, ale každé z těch dvou já má jiné kvality, které se liší od samotného Absolutna.
    Matrjoška naruby. To, co je uvnitř, je o hodně větší, než to co je na povrchu.
    Návštěvník
     

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. říj 2011 15:28:25

    Návštěvník píše:
    Návštěvník píše: asi si budeme muset vysvětlit co vnímáš pod pojmem já ...

    lidské bytosti používají k domluvě ve většině případů jazyk ... a ten jazyk je taky záležitostí mysli stejně jako rozdělování na ty a já ...


    To, co je uvězněné v živém těle, to je "já", nedokáže opustit hranice svého těla.
    Uvnitř "já" se dá najít "JÁ", které se dokáže potulovat i mimo tělo.
    A hluboko v JÁ se rozlévá nekonečný oceán Absoulutna.

    Absolutno je tedy JÁ a i já, ale každé z těch dvou já má jiné kvality, které se liší od samotného Absolutna.
    Matrjoška naruby. To, co je uvnitř, je o hodně větší, než to co je na povrchu.



    Je to možný takhle vnímat …

    Že hranice není - je v důsledku uvědomění, že tělo je zkušeností vnímajícího "já" … tedy vše se děje v "já" – i zkušenost těla hmotného a jeho vznikání a zanikání … jiné kvality má akorát ta forma … je jistě rozdíl, jaká zkušenost je činěna skrze formu mravence nebo prostřednictvím lidské bytostl … ovšem ta zkušenost má na samotné já asi tak stejný vliv, jako na televizi to jestli zrovna vysílá horor nebo komedii ...

    protože všechny popisy toho jsou pouhými popisy pomocí jazyka a tohle je mysl přesahující, tak je to nemožný přiblížit slovy ... pak se k tomu volí různá terminologie jako třeba já a Já a tak ...

    fakt ale je, že i já je součástí Já, protože mimo Já nic není a rozdíl dělá mysl ...
    Návštěvník
     

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. říj 2011 15:50:37

    Návštěvník píše:fakt ale je, že i já je součástí Já, protože mimo Já nic není a rozdíl dělá mysl ...

    A co je to vlastně mysl?
    Absolutno je přece bezpohlavní, kdy se tedy Vědomí rozděluje na vnímání sebe jako muže nebo ženu? Jen podle "vyfasovaného těla" to asi není:
    http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/rodinne-vztahy/27748-neobycejny-pribeh-statecne-matky-na-moje-dite-krici-zrudo
    Návštěvník
     

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. říj 2011 16:06:00

    Návštěvník píše:
    Návštěvník píše:fakt ale je, že i já je součástí Já, protože mimo Já nic není a rozdíl dělá mysl ...

    A co je to vlastně mysl?
    Absolutno je přece bezpohlavní, kdy se tedy Vědomí rozděluje na vnímání sebe jako muže nebo ženu? Jen podle "vyfasovaného těla" to asi není:
    http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/rodinne-vztahy/27748-neobycejny-pribeh-statecne-matky-na-moje-dite-krici-zrudo


    co je to mysl ? je to nástroj "já", který rozděluje a analyzuje a dedukuje ... usuzuje, popisuje ... prostě pitvá a pak zase různě poskládává ...

    nikdy nemůžeš popsat Absolutno ... proč to tedy pitvat a rozebírat to ...

    můžeš se podívat na svoje vnímání a míru uvědomění sebe sama ...

    podstata vnímání je stejná, mění se to co je vnímáno ... ne samo vnímání ...
    Návštěvník
     

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Goro » sob 08. říj 2011 11:50:13

    Petra píše:Kdo tohle všechno dělá? Kdo chce uspokojit "já"?


    Je tu pocit prázdnoty, jsou tu myšlenky na uspokojení já, představy o tom, jak bude já kompletní, až budeš mít to či ono. Jak bude dobrý pocit, až to já bude kompletní.

    Myšlenky chtějí uspokojovat "já"? Proč?


    Protože z iluze já vyvstává pocit prázdnoty, nenaplnění, neúplnosti.

    Pro koho je to těžké pochopit? Pro myšlenky? Má je někdo (kdo?) pod kontrolou a může jim to vysvětlit tak, aby to pochopily?


    Máš snad myšlenky pod kontrolou? Můžeš ovlivnit, co tě napadne za pět minut? To že myšlenky navazují jedna na druhou neznamená, že je něco, co je kontroluje (např. já).

    Takže není ani nikdo, kdo by to mohl pochopit. Takže od koho vlastně chceš, aby to pochopil?


    Není nikdo kdo by to mohl pochopit - je jen pochopení.
    Goro
     
    Příspěvky: 422
    Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Goro » sob 08. říj 2011 11:57:43

    Návštěvník píše:To, co neexistuje, tu chce vykládat nauku o tom, že neexistuje a přitom dosud neví, co je to AC či návrat ze života po živottě? Najdi si to na internetu, když to nic, co jsi, je dosud tak nevědomé.


    To, co neexistuje nemůže nic vykládat, protože to neexistuje. Jak vyvrací to, o čem tu mluvím AC nebo návrat ze života po životě?

    Goro, máš děti?


    Jak to s tím souvisí?
    Goro
     
    Příspěvky: 422
    Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Goro » sob 08. říj 2011 11:59:18

    Návštěvník píše:V našem živém těle "já" opravdu pobývá, máš s tím nějaký problém?
    A kdo má ten problém? Snad ne nějaký ten kus masa, šlachy, kosti, myšlenky co nemají autora, emoce..?
    :hm:


    Kde v tom těle "já" opravdu pobývá?
    Goro
     
    Příspěvky: 422
    Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

    Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

    Nový příspěvekod Petra » sob 08. říj 2011 12:01:37

    Goro píše:Je tu pocit prázdnoty,


    Čí pocit prázdnoty? Kdo pocit prázdnoty zažívá? Jestliže nikdo, tak koho to celé zajímá? Nikoho? 8)

    :)
    Petra
     
    Příspěvky: 1401
    Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

    PředchozíDalší

    Zpět na Co mě napadá

    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků