Co mě napadá

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » ned 30. kvě 2021 14:27:50

Já se nezlobím


To já jo, já se totiž zlobím rád,

která je to čakra když se člověk zlobí ???

Že by štvrtá ???
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » ned 30. kvě 2021 14:32:52

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Fakt jsi vypad z role. Poslední dobou většina tvých reakcí ukazuje, jak jsi vedle.
Já se nezlobím ;)

Jenomže to je role v tvé hlavě. Která je pochopitelně utvářena skrze výsledné tvé vibrace. Kde jedna z rozhodujících vibrací by se dala vyjádřit slovy "Budu se bít za svou princeznu jako ďas". No nemam pravdu?

Svým způsobem je to chvályhodné, z určitého pohledu. Ale já mám prostě úhel pohledu jiný. Taky nejsem dokonalý, třeba moje neřest je, dělat si z vás srandu :).


Zkus se zamyslet, nebo si zpětně projdi reakce, klidně do hlubší minulosti. A tak uvidíš, kdo tenhle kolovrátek ala sex, chtíč, pud, hřích, vina..... začal roztáčet. A motáš to furt dokola. A když tě na to někdo upozorní, rozfrčíš to ještě rychlejš, a vypadne z tebe něco ve smyslu, "vidím tvou hříšnou duši, bu bu bu"... Jestli tohle je tvůj smysl pro humor a způsob jak si z lidí děláš srandu.. no tak to, to ses teda vytáh.
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » ned 30. kvě 2021 14:35:49

Zkus se zamyslet, nebo si zpětně projdi reakce, klidně do hlubší minulosti. A tak uvidíš, kdo tenhle kolovrátek ala sex, chtíč, pud, hřích, vina..... začal roztáčet. A motáš to furt dokola. A když tě na to někdo upozorní, rozfrčíš to ještě rychlejš, a vypadne z tebe něco ve smyslu, "vidím tvou hříšnou duši, bu bu bu"... Jestli tohle je tvůj smysl pro humor a způsob jak si z lidí děláš srandu.. no tak to, to ses teda vytáh.


No jo, to je ten katolickej humor,

zřejmě se inspiroval Janou a Mrdoslavem a straší vinou a hříchem a chtíčem a zvířecíma pudama...

To je totiž to, co furt těmhle idiotům straší v hlavě, tak to projikují na druhý...
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » ned 30. kvě 2021 15:27:58

Jenomže to je role v tvé hlavě.


Dobře víme, že ty těch rolí umíš rozehrát i vícero najednou. To není doměnka ale prokázanej fakt. Mít o někom nějakou doměnku, je vcelku normální, když víš že to je jen doměnka. Pak nemá náboj se ti zažrat pod kůži a ty nemáš problém v ní vidět potencionální omyl, nic pro tebe neznamená. V opačným případě se stáváš jejím otrokem. A v jejím stínu se rozjíždí hra sebeklamu. A to už je hodně blízko k tendenci manipulovat s lidským vědomím. A na tom není opravdu nic dobrého, ani ve jménu nějaké legrace z toho, jak kdo reaguje. To je prostě úlet od sebe sama, a s nijakou duchovní praxí to nemá vůbec nic společného.
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 30. kvě 2021 15:33:32

vostal petr píše:
Zkus se zamyslet, nebo si zpětně projdi reakce, klidně do hlubší minulosti. A tak uvidíš, kdo tenhle kolovrátek ala sex, chtíč, pud, hřích, vina..... začal roztáčet. A motáš to furt dokola. A když tě na to někdo upozorní, rozfrčíš to ještě rychlejš, a vypadne z tebe něco ve smyslu, "vidím tvou hříšnou duši, bu bu bu"... Jestli tohle je tvůj smysl pro humor a způsob jak si z lidí děláš srandu.. no tak to, to ses teda vytáh.


No jo, to je ten katolickej humor,

zřejmě se inspiroval Janou a Mrdoslavem a straší vinou a hříchem a chtíčem a zvířecíma pudama...

To je totiž to, co furt těmhle idiotům straší v hlavě, tak to projikují na druhý...

Nestrašíš se náhodou nakonec ty sám?
Návštěvník
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » ned 30. kvě 2021 15:44:29

zřejmě se inspiroval Janou a Miroslavem...


I kdepak...
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » ned 30. kvě 2021 15:53:59

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Pedriito píše:Fakt jsi vypad z role. Poslední dobou většina tvých reakcí ukazuje, jak jsi vedle.
Já se nezlobím ;)

Jenomže to je role v tvé hlavě. Která je pochopitelně utvářena skrze výsledné tvé vibrace. Kde jedna z rozhodujících vibrací by se dala vyjádřit slovy "Budu se bít za svou princeznu jako ďas". No nemam pravdu?

Svým způsobem je to chvályhodné, z určitého pohledu. Ale já mám prostě úhel pohledu jiný. Taky nejsem dokonalý, třeba moje neřest je, dělat si z vás srandu :).


Zkus se zamyslet, nebo si zpětně projdi reakce, klidně do hlubší minulosti. A tak uvidíš, kdo tenhle kolovrátek ala sex, chtíč, pud, hřích, vina..... začal roztáčet. A motáš to furt dokola. A když tě na to někdo upozorní, rozfrčíš to ještě rychlejš, a vypadne z tebe něco ve smyslu, "vidím tvou hříšnou duši, bu bu bu"... Jestli tohle je tvůj smysl pro humor a způsob jak si z lidí děláš srandu.. no tak to, to ses teda vytáh.

Je to reakce na tvé zblbnutí ze své milé. Proto se ti to tak jeví. Mě totiž zajímá to zblbnutí, proto do tebe reju a souvisí to s otevíráním čaker, což mě také zajímá. Jinak sexualita je pochopitelně mocná síla a Buddha ji kočíruje svým způsobem, tak se snažím přijít na kloub proč zrovna tímto způsobem a ne onakým.

Nicméně se to téma s tebou už nějak vyčerpalo, víc už asi k tomu není co napsat (tedy kromě vysvětlování, jak jsem morálně pokleslý, chlípný a humoru pokleslého, když jsem si dovolil tě v tom máchat :-).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » ned 30. kvě 2021 16:14:06

Je to reakce na tvé zblbnutí ze své milé. Proto se ti to tak jeví. Mě totiž zajímá to zblbnutí, proto do tebe reju a souvisí to s otevíráním čaker, což mě také zajímá. Jinak sexualita je pochopitelně mocná síla a Buddha ji kočíruje svým způsobem, tak se snažím přijít na kloub proč zrovna tímto způsobem a ne onakým.

Nicméně se to téma s tebou už nějak vyčerpalo, víc už asi k tomu není co napsat (tedy kromě vysvětlování, jak jsem morálně pokleslý, chlípný a humoru pokleslého, když jsem si dovolil tě v tom máchat :-)


Já jsem se ve tvých slovech netopil a trpělivě ti vysvětloval, že je to jinak než jaké jsou tvoje představy. Protože když se v tobě někdo mýlí, je přirozené mu to zkusit objasnit, když se s ním, byť na diskuzním fóru občas potkáváš. Tedy že nejsem hnán sexuálním pudem proto, abych trávil čas se ženou, které si vážím a kterou ctím jako lidskou bytost, nikoliv jako předmět chtíče. Ale bylo to marný, bylo to marný bylo to marný...

Neboj, on se zas někdo objeví, na koho to budeš moct zkoušet :)
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » ned 30. kvě 2021 16:20:15

Pedriito píše:
zřejmě se inspiroval Janou a Miroslavem...


I kdepak...


No ne přímo jimi, ale tím Ježíšem a Budhou, v tom se rácháte nějako všichni tři,

takže vám zcela logicky musí mrdat v bedně dost podobně, jen každý spatřujete nepřítele nebes v něčem jiném,

Jana v egu, Mrdoslav v neg. emocích a ty v tom sexu...

Prostě dobro a zlo a jejich nesmiřitelný boj, kdy dobro musí zvítězit...
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » ned 30. kvě 2021 16:24:54

Tedy že nejsem hnán sexuálním pudem proto, abych trávil čas se ženou, které si vážím a kterou ctím jako lidskou bytost, nikoliv jako předmět chtíče.


To se ví že ne, vždyt vod ženský chceme mnohem více :

uvařit, vyprat, vyžehlit, uklidit, potěšit, pohladit, pochválit, porozumět atd.

Komu by se taky to chtělo dělat, když už nemá ten chtíč ???

No ale někdo to udělat musí a proto my, které již neovládá chtíč se ženíme či přátelíme s ženskejma... :D
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Vari » ned 30. kvě 2021 16:37:32

Návštěvník píše:
Nevěřím, že byl Buddha pro striktní celibát. Vždyt' sám žil v manželství a přesto dosáhl později osvícení. Celibát je ale podle mne dobrý v určité fázi vývoje. Je možné, že na to někdo potřebuje jednu celou inkarnaci. :what: Je to individuální - žádná bytost neni jako druhá.

Podle mne jde o osvobození od všech závislostí. Osvobodit se od závislosti na (pudovém) sexu asi nebude lehké. Jestli u toho pomůže celibát, bude individuální.

:)

Chtěl jsem Zdeňkovi napsat něco podobného.
Ještě z jiného úhlu: Buddha strávil nějaký čas svého hledání u asketů. Ti žili podle velice striktních pravidel. Dokonce, když se pak Buddha (tenkrát ještě ne Buddha) umyl a pojedl misku rýže, tak byl pro ně největší hříšník.
Pak prohlásil to o té zlaté střední cestě. Podle mě se to dá aplikovat i na sexuální chování. Zlatá střední cesta.
Zkus si Zdeňku najít něco o Bhútanu. Tam měli nějakého probuzeneho, který údajně probouzel ženy sexem. Udělali si z toho takové národní náboženství, směs buddhismu a tady toho, nevím, jak to napsat. Falus jako symbol osvobození tam
mají na každém rohu. Asi se to nějak proto s šivajismem.
Svět je neuvěřitelně pestrý a lidé na něm a stezky jsou různé. Existují průvodci, rady a mapy, ale tucestu stejně musíš ujít sám za sebe.
Vari
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » ned 30. kvě 2021 17:03:48

Pedriito píše:
Je to reakce na tvé zblbnutí ze své milé. Proto se ti to tak jeví. Mě totiž zajímá to zblbnutí, proto do tebe reju a souvisí to s otevíráním čaker, což mě také zajímá. Jinak sexualita je pochopitelně mocná síla a Buddha ji kočíruje svým způsobem, tak se snažím přijít na kloub proč zrovna tímto způsobem a ne onakým.

Nicméně se to téma s tebou už nějak vyčerpalo, víc už asi k tomu není co napsat (tedy kromě vysvětlování, jak jsem morálně pokleslý, chlípný a humoru pokleslého, když jsem si dovolil tě v tom máchat :-)


Já jsem se ve tvých slovech netopil a trpělivě ti vysvětloval, že je to jinak než jaké jsou tvoje představy. Protože když se v tobě někdo mýlí, je přirozené mu to zkusit objasnit, když se s ním, byť na diskuzním fóru občas potkáváš. Tedy že nejsem hnán sexuálním pudem proto, abych trávil čas se ženou, které si vážím a kterou ctím jako lidskou bytost, nikoliv jako předmět chtíče. Ale bylo to marný, bylo to marný bylo to marný...

Dobrá, přestaňme tedy planě teoretizovat a zkusme praktický pokus. Následující ukázka z E. Tolleho je dlouhá, ale stačí i jedna minuta, je to totiž stále o tom samém. Když realizuješ, o čem tam Tolle vypráví, ptám se, jak je to s onou "ženou, které si vážím a kterou ctím jako lidskou bytost, nikoliv jako předmět chtíče"? Kde je?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » ned 30. kvě 2021 17:07:40

Vari píše:Pak prohlásil to o té zlaté střední cestě. Podle mě se to dá aplikovat i na sexuální chování. Zlatá střední cesta.
Zkus si Zdeňku najít něco o Bhútanu. Tam měli nějakého probuzeneho, který údajně probouzel ženy sexem. Udělali si z toho takové národní náboženství, směs buddhismu a tady toho, nevím, jak to napsat. Falus jako symbol osvobození tam mají na každém rohu. Asi se to nějak proto s šivajismem.

Já o tom vím, to je tradiční pojetí mahájány, také jsem tomu věřil. Až pobyt v Barmě mě přiměl si to ověřit, číst původní zdroje. A z těch jednoznačně vyplývá striktní požadavek celibátu pro mnišský život, bez výjimky. Mahájánisti si to ohnuli k obrazu svému. Netvrdím, jestli je to samo o sobě dobře nebo špatně, jen konstatuji pokřivenost jejich interpretace původního Buddhova učení.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Jana » ned 30. kvě 2021 17:33:21

vostal petr píše:
Pedriito píše:
zřejmě se inspiroval Janou a Miroslavem...


I kdepak...


No ne přímo jimi, ale tím Ježíšem a Budhou, v tom se rácháte nějako všichni tři,

takže vám zcela logicky musí mrdat v bedně dost podobně, jen každý spatřujete nepřítele nebes v něčem jiném,

Jana v egu,...

Prostě dobro a zlo a jejich nesmiřitelný boj, kdy dobro musí zvítězit...


Jak jsi přišel na to, že by Jana měla mít za nepřítele něco, v co nevěří?

A jestli Věříš Ty, že kromě svého skutečného pravého "Já" máš ještě malé "já" - ego, tak je to Tvoje věc a také to nemusí být důvod, aby to někoho strašilo a potřeboval nad tím zvítězit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7337
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » ned 30. kvě 2021 17:54:59

No to je jednoduchý,

obvykle někdo něco chce a nechce,

a u věřích magorů je to pak v pozici "věřím a nevěřím"

což je to samé jen postavené na víře, která stejně vychází z chtění a nechtění...

To víš, tedy ted už to víš, víra je prostě chtění a nechtění...

Věřím a nevěřím není nějakej popis reality ale popis tvých představ a tužeb...
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » ned 30. kvě 2021 17:59:01

A jestli Věříš Ty, že kromě svého skutečného pravého "Já" máš ještě malé "já" - ego,


K tomu rozhodně nepotřebuješ žádnou víru,

to je stav kdy se Vědomí ztotožní což se děje všude kol kolem,

proč bych tomu neměl věřit a popírat to ???

To bych musel být jedině debil kdybych toto dělal a voblboval bych se vírou, že se toto neděje...


Ty ovšem nejsi schopná rozlišit co je co a tak z já děláš Já,

páč víš a chápeš leda hovno...
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 30. kvě 2021 18:10:30

Zdeněk píše:Dobrá, přestaňme tedy planě teoretizovat a zkusme praktický pokus. Následující ukázka z E. Tolleho je dlouhá, ale stačí i jedna minuta, je to totiž stále o tom samém. Když realizuješ, o čem tam Tolle vypráví, ptám se, jak je to s onou "ženou, které si vážím a kterou ctím jako lidskou bytost, nikoliv jako předmět chtíče"? Kde je?


Holt to holka jedna realizuje taky, o čem Tolle vypráví, a kde jsi pak pro ni ty? :D

Je potom ještě někdo, kdo to řeší? To - kdo je kde?
:)
Návštěvník
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Jana » ned 30. kvě 2021 18:11:35

vostal petr píše:
A jestli Věříš Ty, že kromě svého skutečného pravého "Já" máš ještě malé "já" - ego,


K tomu rozhodně nepotřebuješ žádnou víru,

to je stav kdy se Vědomí ztotožní což se děje všude kol kolem,

proč bych tomu neměl věřit a popírat to ???


Klidně si tomu věřit můžeš, nikdo Tě nemůže nutit k popírání něčeho, čemu věříš. To ale není důvod, aby tomu, čemu věříš Ty, musel věřit každý. Třeba tady může být i jiná zkušenost a třeba stejnou svobodu, jakou máš Ty, mohou mít i ostatní. Tedy ten kdo věří, že je země placatá, nutně nemusí upálit toho, kdo věří, že je kulatá a naopak. Ne?

To bych musel být jedině debil kdybych toto dělal a voblboval bych se vírou, že se toto neděje...

S připoutaností k mysli něco takového skutečně hrozí. Protože z pohledu mysli je Tvá inteligence to, co vnímáš, že Ti dává hodnotu.

Bez připoutanosti k mysli je tou nejvyšší hodnotou sama existence - Bytí. To znamená, že z mého pohledu ten, koho označíš za idiota, nemá menší hodnotu, než jakou věříš, že máš Ty, který se za idiota nepovažuješ. Tudíž se Ti ani nevidím, že mě vidíš takhle:

Ty ovšem nejsi schopná rozlišit co je co a tak z já děláš Já,

páč víš a chápeš leda hovno...
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7337
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » ned 30. kvě 2021 18:19:04

Dobrá, přestaňme tedy planě teoretizovat a zkusme praktický pokus. Následující ukázka z E. Tolleho je dlouhá, ale stačí i jedna minuta, je to totiž stále o tom samém. Když realizuješ, o čem tam Tolle vypráví, ptám se, jak je to s onou "ženou, které si vážím a kterou ctím jako lidskou bytost, nikoliv jako předmět chtíče"? Kde je?


Lidé v sobě mají prázdnotu ???

Tak vo tom nevím, podle mně to jsou jenom vobvyklý žvásty kdy se má člověk něčím voblbnout,

aby začal toužit po tom pravém štěstí...

Já v sobě žádnou prázdnotu nemám a dokonce i když jsem prázdnej a nic si neuvědomuji,

tak jsem plnej a ne prázdnej,

hlupákům jako je Tolle a Mooji netřeba věřit, jednomu se plete přítomný okamžik s Přítomností

a druhému já s Já a jen melou obvyklý pomlouvačný sračky vo egu,

a přitom ti dva hlupáci nepopisují nic jiného než ego...
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » ned 30. kvě 2021 18:25:42

Kde je?


No to je záhada, nejspíš přesně tam kde nirvána je samsárou,

tím že zmizí ten tvůj chtíč tak ta žena rozhodně nezmizí,

nebot je jednou z forem Vědomí, tedy modifikací Já...

To co zmizí není předmět tvé touhy ale jen ta touha,

ale to neznamená, že bys nemohl šukat jako to neznamená že bys nemohl jíst,

jen se z toho šukání stává spíše "tvoření" zatímco dříve to byla a jen posedlost chtíčem...



Proto jsem ti ty magore již dvakrát popisoval jak šukaj tantra jogíni,

maj to prostě naopak než ego posedlé chtíčem, nebot oni "tvoří"
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků