Meher Baba

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » čtv 14. zář 2023 18:00:09

Návštěvník píše:Nisargadatta:

Sebepoznání není předpověditelné.

Někteří je dosáhnou spontánně, jiní ani po velkém usilováni ne.


Jasně, ale mohou se vytvořit ty nejlepší možné podmínky, díky kterým k sebepoznání se dospěje snáze.

Kdyby tomu tak nebylo, tak by neexistovala žádná duchovní učení, žádné promluvy probuzených.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7334
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » čtv 14. zář 2023 18:04:19

Návštěvník píše:
Děláš to celou dobu. Stavíš se do pozice "Boha" a tvrdíš, kdo nemá dovoleno vstoupit do Božiho království. Ty o tom nerozhoduješ!


To si tak vykládáš Ty, že o tom rozhoduji. Rozhoduje si každý sám, jestli bude v sobě pěstovat pocit, že je něco jiného, než ti druzí, že je něco extra, něco víc, a jestli tomu i věří, tak jeho mysl vytváří pořád iluzi duality, kterou pro svou víru nemá šanci prohlédnout.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7334
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 14. zář 2023 19:26:46

Vždyť je přece ty, já jsem ty, všichni jsme ty.. tak co to furt je za manýry...
No prostě "univerzální" Jana :crazy:
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod miroslav » čtv 14. zář 2023 19:57:38

Jana píše:
miroslav píše: Podobně jako když někdo veřejně lže a překrucuje fakta.


Miroslave, když už jsme u toho lhaní, co je veřejná lež?

Důkazy o tom, že je někdo osobně na tak vysoké duchovní úrovni, že z tohoto titulu si může dovolit někoho veřejně dehonestovat a pronásledovat, například tak jako Ty - založením štvavého webu proti Maríči,

nebo je veřejnou lží tvrzení, že Boží přítomnost je Boží?


Píšu, že je to jako když někdo veřejně lže. Ne, že ty lžeš. Ty ani vědomě lhát nemůžeš, protože nevíš co je pravda. Podobně jako slepice nemůže lhát.

Maríči to byl taky případ. Ta na rozdíl od tebe navštívila Tomášovi a když ji neuznali za avatarku, spíš naopak, tak začala pomluvami a dezinformacemi proti nim na svém webu bojovat. A protože mne zablokovala, když jsem začal polemizovat s jejími obviněními Tomášů a dalších, založil jsem si paralelní web, na kterém jsem na ni mohl svobodně reagovat.
Nakonec svůj pomlouvačný web celý zrušila a následně i já ten můj, protože už nebyl třeba.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3692
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 20:01:21

Jana píše:
Návštěvník píše:
Děláš to celou dobu. Stavíš se do pozice "Boha" a tvrdíš, kdo nemá dovoleno vstoupit do Božiho království. Ty o tom nerozhoduješ!


To si tak vykládáš Ty, že o tom rozhoduji. Rozhoduje si každý sám, jestli bude v sobě pěstovat pocit, že je něco jiného, než ti druzí, že je něco extra, něco víc, a jestli tomu i věří, tak jeho mysl vytváří pořád iluzi duality, kterou pro svou víru nemá šanci prohlédnout.


O tom, kdo vejde do Božiho království, si nerozhoduje každý sám. V žádném případě. A protože to nevíš, tak v něm nejsi a ani jsi nikdy nebyla. Jsi plagiatorka, protože používáš Ježíšův pojem, o kterém nic nevíš.

Ježíš nikdy netvrdil, že život je zábava. Naopak řekl: Vezmi svůj kříž a následuj mne.

Nezneužívej Ježíšův pojem království nebeské pro svoje Janino pseudo "Boží království", o které tady - s výjimkou doda - nemá nikdo zájem.
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 20:05:45

miroslav píše:Píšu, že je to jako když někdo veřejně lže. Ne, že ty lžeš. Ty ani vědomě lhát nemůžeš, protože nevíš co je pravda. Podobně jako slepice nemůže lhát.

Maríči to byl taky případ. Ta na rozdíl od tebe navštívila Tomášovi a když ji neuznali za avatarku, spíš naopak, tak začala pomluvami a dezinformacemi proti nim na svém webu bojovat. A protože mne zablokovala, když jsem začal polemizovat s jejími obviněními Tomášů a dalších, založil jsem si paralelní web, na kterém jsem na ni mohl svobodně reagovat.
Nakonec svůj pomlouvačný web celý zrušila a následně i já ten můj, protože už nebyl třeba.



Proto se Jana Mariči zastává, protože je jí hodně podobná tou duchovní pýchou.
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 20:13:48

Maríči to byl taky případ. Ta na rozdíl od tebe navštívila Tomášovi a když ji neuznali za avatarku, spíš naopak, tak začala pomluvami a dezinformacemi proti nim na svém webu bojovat. A protože mne zablokovala, když jsem začal polemizovat s jejími obviněními Tomášů a dalších, založil jsem si paralelní web, na kterém jsem na ni mohl svobodně reagovat.
Nakonec svůj pomlouvačný web celý zrušila a následně i já ten můj, protože už nebyl třeba.

Myslíš, že tou proti argumentací něco pochopila?
Že to bylo k něčemu?
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod miroslav » čtv 14. zář 2023 20:27:26

Návštěvník píše:
Maríči to byl taky případ. Ta na rozdíl od tebe navštívila Tomášovi a když ji neuznali za avatarku, spíš naopak, tak začala pomluvami a dezinformacemi proti nim na svém webu bojovat. A protože mne zablokovala, když jsem začal polemizovat s jejími obviněními Tomášů a dalších, založil jsem si paralelní web, na kterém jsem na ni mohl svobodně reagovat.
Nakonec svůj pomlouvačný web celý zrušila a následně i já ten můj, protože už nebyl třeba.

Myslíš, že tou proti argumentací něco pochopila?
Že to bylo k něčemu?


Myslím, že ano, proto svůj pomlouvačný web vymazala a zrušila. Minimálně to bylo dobré k tomu, že její pomluvy z netu zmizely.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3692
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod dodo » čtv 14. zář 2023 21:28:31

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
Děláš to celou dobu. Stavíš se do pozice "Boha" a tvrdíš, kdo nemá dovoleno vstoupit do Božiho království. Ty o tom nerozhoduješ!


To si tak vykládáš Ty, že o tom rozhoduji. Rozhoduje si každý sám, jestli bude v sobě pěstovat pocit, že je něco jiného, než ti druzí, že je něco extra, něco víc, a jestli tomu i věří, tak jeho mysl vytváří pořád iluzi duality, kterou pro svou víru nemá šanci prohlédnout.


O tom, kdo vejde do Božiho království, si nerozhoduje každý sám. V žádném případě. A protože to nevíš, tak v něm nejsi a ani jsi nikdy nebyla. Jsi plagiatorka, protože používáš Ježíšův pojem, o kterém nic nevíš.

Ježíš nikdy netvrdil, že život je zábava. Naopak řekl: Vezmi svůj kříž a následuj mne.

Nezneužívej Ježíšův pojem království nebeské pro svoje Janino pseudo "Boží království", o které tady - s výjimkou doda - nemá nikdo zájem.


:D :D :D
To som raz v kostole (na svadbe sesternice) počul podobnú kázeň jedného, tiež domotaného farárika. Ešte aj bratranec ( sporiadaný kresťan) sediaci vedľa mňa, bol tou kázňou zhrozený :'-(
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » čtv 14. zář 2023 21:32:43

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Maríči to byl taky případ. Ta na rozdíl od tebe navštívila Tomášovi a když ji neuznali za avatarku, spíš naopak, tak začala pomluvami a dezinformacemi proti nim na svém webu bojovat. A protože mne zablokovala, když jsem začal polemizovat s jejími obviněními Tomášů a dalších, založil jsem si paralelní web, na kterém jsem na ni mohl svobodně reagovat.
Nakonec svůj pomlouvačný web celý zrušila a následně i já ten můj, protože už nebyl třeba.

Myslíš, že tou proti argumentací něco pochopila?
Že to bylo k něčemu?


Myslím, že ano, proto svůj pomlouvačný web vymazala a zrušila. Minimálně to bylo dobré k tomu, že její pomluvy z netu zmizely.

Byla jsem taky u toho a taky se zapojila, protože nemám ráda nepravdy a manipulaci.
Ale myslím si, že Maríči nic nepochopila, je možné, že se i "sekla" a uzavřela. A odjela někde do ciziny, tuším Nepálu? Kde dál naplňovala svou dharmu a nebyla, kdo ví jak je to nyní, lehká, Spadla do nějaké sekty, byla údajně týrána nějakým guruem, jestli si to dobře pamatuji.
To, že smazala web a pomluvy nejsou na netu, je věc další.
Stejně jako Vacek nic nepochopil a že se do něj v té době taky šilo, je další fakt. Jen se více zabarikádoval ve svém přesvědčení ...., prostě tak to nefunguje...., jen to člověka více uzavře do své bubliny, stejně tak si to myslím je i u Jany.
Stejně tak to bylo a nadále je i u další osoby, modří vědí, a více než deset let se nebavíme, protože mě nadále bere jako ohrožení, které ji chtělo rozbít její bublinu a ta díra se podle mě hned tak nezacelí.

Ale mysli si Miroslave, co chceš a chovej se, jak musíš.

Podle mě se silou nic nezmůže, vytvoří se jen ještě větší obrana.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2792
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » čtv 14. zář 2023 21:42:06

O tom, kdo vejde do Božiho království, si nerozhoduje každý sám.


Jestli je ve Tvých možnostech milovat Boha, až tak, že ho budeš poznávat ve všem a v každém,

tak nemůžeš být nikde jinde, než v Božím království.

Jestli to ve Tvých možnostech není, tak si o tom, jestli budeš v Božím království sama nerozhoduješ.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7334
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » čtv 14. zář 2023 21:49:13

Ještě dovětek k tomu smazanému webu, pomluvání, komolení a ohýbání pravdy ve prospěch svého ega.

Přece skutečnou pravdu nemohou poškodit, obarvit nějaká slova..., kdo ji cítí, ví..., tak prostě tohle pomýlení, představy mu nemohou vadit.
Tolik toho pomýlení na tomto světě existuje...

Existuje jeden takový zenový příběh.

Ptá se žák svého mistra: "Mistře, co mohu udělat pro to, abych změnil svět?"

"Tolik, co můžeš udělat, aby ráno vyšlo slunce."
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2792
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod dodo » čtv 14. zář 2023 21:59:32

Tara píše:Existuje jeden takový zenový příběh.

Ptá se žák svého mistra: "Mistře, co mohu udělat pro to, abych změnil svět?"

"Tolik, co můžeš udělat, aby ráno vyšlo slunce."


Iný Majster na to povedal inému žiakovi :

"Zmeň seba a zmeníš svet." :)
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 22:03:22

Jana píše:
O tom, kdo vejde do Božiho království, si nerozhoduje každý sám.


Jestli je ve Tvých možnostech milovat Boha, až tak, že ho budeš poznávat ve všem a v každém,

tak nemůžeš být nikde jinde, než v Božím království.

Jestli to ve Tvých možnostech není, tak si o tom, jestli budeš v Božím království sama nerozhoduješ.



Jani, když budu chtít něco vědět o královstvím nebeském, tak si přečtu co, o tom říkal Ježíš. Tvoje představy jsou zcela nepodstatné.

:)
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » čtv 14. zář 2023 22:15:18

dodo píše:
Tara píše:Existuje jeden takový zenový příběh.

Ptá se žák svého mistra: "Mistře, co mohu udělat pro to, abych změnil svět?"

"Tolik, co můžeš udělat, aby ráno vyšlo slunce."


Iný Majster na to povedal inému žiakovi :

"Zmeň seba a zmeníš svet." :)

Ano :-)

Ty dodo taky Janiny slogany podporuješ atd. atd., Jako jediný píšeš, že jedině ona vidí skutečnou pravdu...
Ostatní většina se jí to snaží vyvrátit proti argumentací.

Často se v duchovňáckých diskuzích zmiňuje Hitler, nebo Jidáš..., Hitlera rád zmiňuje Miroslav....

Představ si, kdyby většina na Hitlerovu manipulaci, na Jidášova slova nijak nereagovala..., prostě nijak...

Celé by to bylo jinak..., jeden člověk cosi prohlásil, hlásá, své přesvědčení, nemůže jinak, naplňuje svou dharmu .... no a co?

Stejně tak, taky nemůžu jinak, nevzpomenout nedávnou dobu covidí (a co nás ještě v souvislosti s tím zase čeká), orientaci většiny evropských států směrem na západ, slepé poslouchání nesmyslných nařízení EU.... v souvislosti s tím vydávání různých nesmyslných nařízení, vyložená manipulace, donucování, zákazy, příkazy, které ve svém důsledku porušují základní práva občanů, svobodu podnikání, mnoho podnikatelů bylo donuceno skončit a to nemluvím o psychické újmě, a hlavně újmě a bídě morální...
Naše děti, vnoučata se dále ve školách učí slepému poslouchání, přebírání nesmyslů, rozdělování, namísto aby byly vedeny ke skutečnému lidství, spolupráci, sjednocení.
Kam taková společnost může dojít????

Howg, či jak se to píše. Zase nebudu spát, bo jsem se zase nechala unést tíhou doby.

Brou dobrou.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2792
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod miroslav » čtv 14. zář 2023 22:49:44

Tara píše:
Howg, či jak se to píše. Zase nebudu spát, bo jsem se zase nechala unést tíhou doby.

Brou dobrou.


Kdyby ti bylo dvacet a byla bys zamilovaná, doba by ti těžká nepřipadala. Objektivně byly dříve většinou mnohem těžší doby. Dnešní doba je přímo suprovní, svobodnější než kdy dříve v minulosti. :)
A svoboda souvisí s odpovědností. Kdo nepřistupuje odpovědně ke svému životu, ovoce jeho života může být hořké a pak má tendenci hledá příčiny toho v uspořádání společnosti.

A když čteš tyhle notorické stěžovatele a ublížence, tak ti to na spokojenosti nepřidá. Akorát si ten svět kolem sebe akorát zvošklivuješ.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3692
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » čtv 14. zář 2023 23:12:52

Máš pravdu, Miroslave. Jsem typický stěžovatel. Větší tady není, vlastně nikoho dalšího tady takového nevidím. Tak dík.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2792
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod dodo » čtv 14. zář 2023 23:16:37

Tara píše:Ano :-)

Ty dodo taky Janiny slogany podporuješ atd. atd., Jako jediný píšeš, že jedině ona vidí skutečnou pravdu...
Ostatní většina se jí to snaží vyvrátit proti argumentací.

Často se v duchovňáckých diskuzích zmiňuje Hitler, nebo Jidáš..., Hitlera rád zmiňuje Miroslav....

Představ si, kdyby většina na Hitlerovu manipulaci, na Jidášova slova nijak nereagovala..., prostě nijak...

Celé by to bylo jinak..., jeden člověk cosi prohlásil, hlásá, své přesvědčení, nemůže jinak, naplňuje svou dharmu .... no a co?

Stejně tak, taky nemůžu jinak, nevzpomenout nedávnou dobu covidí (a co nás ještě v souvislosti s tím zase čeká), orientaci většiny evropských států směrem na západ, slepé poslouchání nesmyslných nařízení EU.... v souvislosti s tím vydávání různých nesmyslných nařízení, vyložená manipulace, donucování, zákazy, příkazy, které ve svém důsledku porušují základní práva občanů, svobodu podnikání, mnoho podnikatelů bylo donuceno skončit a to nemluvím o psychické újmě, a hlavně újmě a bídě morální...
Naše děti, vnoučata se dále ve školách učí slepému poslouchání, přebírání nesmyslů, rozdělování, namísto aby byly vedeny ke skutečnému lidství, spolupráci, sjednocení.
Kam taková společnost může dojít????

Howg, či jak se to píše. Zase nebudu spát, bo jsem se zase nechala unést tíhou doby.

Brou dobrou.


Poznávam to, o čom hovorí Jana. Jednoducho jej rozumiem a písal som tu už, že na to aby tomu niekto rozumel musí mať aspoň čiastočnú skúsenosť s tým o čom píše.

Hitlera spomína Miroslav rád, pri rôznych príležitostiach. Putin je podľa neho ako Hitler, rovnako ako Meher Baba a kto vie kto všetko ešte tu bol Miroslavom k nemu prirovnaný.
Nepovažujem to za postoj správne duševne a morálne učleneného a vyrovnaného človeka - duchovňáka.
Už len to samotné, môže pozornému niečo naznačiť o mizernej hodnote jeho úsudku a názoru. (všeobecne, nie iba na Janu.)

K spoločenskej situácii ako ju popisuješ...Dokážem to vidieť podobne ako ty, ale ťažobu doby, ako to pomenúvaš, nijak neodľahčíme trápením sa v unesení ňou.

Dobrú noc.
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. zář 2023 23:18:42

Dnešní doba je suprovní.

Nějsi ty ta Jana?
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara. » čtv 14. zář 2023 23:32:09

Ano, Dodo.
Tara.
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků