Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. led 2024 18:21:22

Jana píše:Mudrci, ten pocit, že Tvá skutečná hodnota pramení z mužské polarity, Ti neberu.

Jen bych si skromně troufla podotknout, že s poznáním pravého Já zjistíš, tohle ulpívání na své hodnotě z titulu tělesnosti, je podobné tomu, jako když se majitel banky vytahuje, že má pod matrací pětikorunu.

:D


A co teprve až ty poznáš Pravdu, Jani. To se s tebou bude možné zase normálně bavit. Halelujá, už aby to bylo. :)
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Mudrc » pon 08. led 2024 18:21:49

Jana píše:
Mudrc píše:
Jana píše:Mudrci, víš, jak poznáš Boží království od života v iluzi ega?

:D

Jak?


V iluzi ega je pořád nějaký problém, něco špatně, něco co je a nemělo by být a něco, co není, a po čem se touží.

V Božím království je celá tahle skutečná existence Boží. Naprostá dokonalost.

:)

Tak proč Buddha učí osmidílnou ušlechtilou cestu?

Proč Ježíš vyzývá k zapření sebe sama, vzetí kříže, a následování?

To neměli Janu tenkrát?
Mudrc
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Mudrc » pon 08. led 2024 18:25:54

Návštěvník píše:
Mudrc píše:Totiž muž je aspekt světla a žena lásky. Tak nás Stvořitel stvořil abychom se vzájemně doplňovali.

Láska bez světla je zbloudilá láska, láska pekelná. O světlu bez lásky se sv. Pavel vyjadřuje jako o nic neprospěšném dunícím kovu.

A pak zakazuje ženám mluvit ve shromáždění. A Buddha mnišky naprosto a bezvýhradně podřizuje mnichům, v duchovních věcech. Logicky.

Něco je nahoře, něco je dole. Není to jedno, jak si Jana myslí, stavíc to na hlavu.


Ježíš naštěstí takové pitominy neříkal. :)

Hle Tomášovo evangelium:

Šimon Petr: "Kéž by Miriham od nás odešla, neboť ženy nejsou hodny života."

Ježíš řekl: "Hle, já ji povedu, aby se i ona stala živým duchem, rovným vám mužům. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebes."
Mudrc
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Mudrc » pon 08. led 2024 18:29:29

Jana píše:Mudrci, ten pocit, že Tvá skutečná hodnota pramení z mužské polarity, Ti neberu.

Jen bych si skromně troufla podotknout, že s poznáním pravého Já zjistíš, tohle ulpívání na své hodnotě z titulu tělesnosti, je podobné tomu, jako když se majitel banky vytahuje, že má pod matrací pětikorunu.

:D

1. Tělesné je sekundární, nikoli naopak, a není to jedno.

2. Vysmíváš se božímu stvoření.

Já se nevysmívám ženě, že je žena. Naopak.
Mudrc
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Tara » pon 08. led 2024 18:37:29

Mudrc píše:
Návštěvník píše:
Mudrc píše:Totiž muž je aspekt světla a žena lásky. Tak nás Stvořitel stvořil abychom se vzájemně doplňovali.

Láska bez světla je zbloudilá láska, láska pekelná. O světlu bez lásky se sv. Pavel vyjadřuje jako o nic neprospěšném dunícím kovu.

A pak zakazuje ženám mluvit ve shromáždění. A Buddha mnišky naprosto a bezvýhradně podřizuje mnichům, v duchovních věcech. Logicky.

Něco je nahoře, něco je dole. Není to jedno, jak si Jana myslí, stavíc to na hlavu.


Ježíš naštěstí takové pitominy neříkal. :)

Hle Tomášovo evangelium:

Šimon Petr: "Kéž by Miriham od nás odešla, neboť ženy nejsou hodny života."

Ježíš řekl: "Hle, já ji povedu, aby se i ona stala živým duchem, rovným vám mužům. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebes."

To je strašná blbost!
To je jako kdybys napsal, že černá učiní vše pro to, aby se bílá stala černou!!!!! Panebože!
Nebo naopak.

V mnohém s tebou souhlasím, ale s pojetím ženského a mužského principu určitě ne!!!!!!

Já jsem na ty příběhy....., vím, že ne každý, no nauka je nauka, že áno.....

Slyšel jsi někdy o tzv. Svatém grálu, Máří Magdaléně a Ježíši?
Jakou právě žena, Máří Magdaléna měla v životě Ježíše "místo"?
Místo je blbý výraz. Co pro něj, a zase ne pro něj, to všechno je zavádějící pro analytickou mužskou mysl, znamenala? Co znamenala pro nalezení věčného pramene života?

Zkus si něco vygooglit. Pak bys nepsal o roli žen to, co píšeš....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. led 2024 18:47:45

Mudrc píše:
Návštěvník píše:
Ježíš naštěstí takové pitominy neříkal. :)

Hle Tomášovo evangelium:

Šimon Petr: "Kéž by Miriham od nás odešla, neboť ženy nejsou hodny života."

Ježíš řekl: "Hle, já ji povedu, aby se i ona stala živým duchem, rovným vám mužům. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebes."


Tomášovo evangelium neznám a ani mne nezajímá. Nepotřebuji ho. Na tom, co říkal Ježíš v evangeliích v bibli, obdivuji právě hodně to, že nic nebylo namířeno proti ženám, naopak je ochranoval. Prostě žádný tuctovýj mužský, který myslí - co se týče žen - pořád tím jedním směrem z patriarchátu - jako např. ty a Pavel, který to na tisíce let ženským opravdu podělal a znemožnil jim tak duchovní vývoj. Šri Juktešvar, kterého si vážím, řekl Joganandovi, že Pavel musel mít nějakou hodně nepříjemnou zkušenost se ženou, a proto je začal nenávidět. Máš za sebou taky nějakou zlou zkušenost se ženou? Aspon to tak vypadá... :what:
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. led 2024 18:51:45

Mudrc píše:
Šimon Petr: "Kéž by Miriham od nás odešla, neboť ženy nejsou hodny života."



Nevěřím, že by byl Petr až takový blb. Bez matky - ženy, která ho porodila, by nikdy nespatřil světlo tohoto světa. To mu snad mělo být jasný. :what:
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Mudrc » pon 08. led 2024 18:53:30

Tara píše:To je strašná blbost!
To je jako kdybys napsal, že černá učiní vše pro to, aby se bílá stala černou!!!!! Panebože!
Nebo naopak.

V mnohém s tebou souhlasím, ale s pojetím ženského a mužského principu určitě ne!!!!!!

Já jsem na ty příběhy....., vím, že ne každý, no nauka je nauka, že áno.....

Slyšel jsi někdy o tzv. Svatém grálu, Máří Magdaléně a Ježíši?
Jakou právě žena, Máří Magdaléna měla v životě Ježíše "místo"?
Místo je blbý výraz. Co pro něj, a zase ne pro něj, to všechno je zavádějící pro analytickou mužskou mysl, znamenala? Co znamenala pro nalezení věčného pramene života?

Zkus si něco vygooglit. Pak bys nepsal o roli žen to, co píšeš....

Tomášovo evalgelium přeci není "strašná blbost". :)

Tak věřím že Máří Magdaléna měla v životě Ježíše nějaké významné místo, proč by ne.

Ale jistě ne takové, jaké má Cristýnka v životě mém. :)

Nejsem Ježíš, no.
Mudrc
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Tara » pon 08. led 2024 18:54:20

Mudrc píše:
Tara píše:To je strašná blbost!
To je jako kdybys napsal, že černá učiní vše pro to, aby se bílá stala černou!!!!! Panebože!
Nebo naopak.

V mnohém s tebou souhlasím, ale s pojetím ženského a mužského principu určitě ne!!!!!!

Já jsem na ty příběhy....., vím, že ne každý, no nauka je nauka, že áno.....

Slyšel jsi někdy o tzv. Svatém grálu, Máří Magdaléně a Ježíši?
Jakou právě žena, Máří Magdaléna měla v životě Ježíše "místo"?
Místo je blbý výraz. Co pro něj, a zase ne pro něj, to všechno je zavádějící pro analytickou mužskou mysl, znamenala? Co znamenala pro nalezení věčného pramene života?

Zkus si něco vygooglit. Pak bys nepsal o roli žen to, co píšeš....

Tomášovo evalgelium přeci není "strašná blbost". :)


Tak věřím že Máří Magdaléna měla v životě Ježíše nějaké významné místo, proč by ne.

Ale jistě ne takové, jaké má Cristýnka v životě mém. :)

Nejsem Ježíš, no.

To tedy nejsi :D a asi ani nebudeš :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod dodo » pon 08. led 2024 18:58:46

Tara píše:
dodo píše:
Návštěvník píše:.
Jani, nemusíš na tomto vlákně psát, stejně to nikdo nečte. Ztratila jsi schopnost si povídat, a proto to, co píšeš, už nikoho moc nezajímá - to věčné omílání toho samého.

:)


Pedriito píše:Pane Bože, smiluj se nade mnou a dej mi sílu už sem nikdy nevstoupit. Děkuji Ti krásně.


Zvláštne je, že odrádzate od písania Janu, zvlášť ak sa to o čom píše zhoduje s tým čo hovoria Prebudení. A že to tak je, sa už X- krát potvrdilo. To vás nezaujíma, no.

Ešte zvláštnejšie ale je, že vám nevadí Vostál, ktorý svojou zhovadilosťou tých Prebudených uráža a dehonestuje. To je podľa vás asi v poriadku, a toto vás zaujíma.

Ako vás môže vôbec napadnúť , (keď už sa považujete za duchovňákov), neprotestovať proti tomu čo píše on, na rozdiel od toho čo píše Jana, musí byť aj pre bežného pozorovateľa, ktorý sa duchovnom nijako zvlášť nezaoberá nepochopiteľné. :hm:

Dodo, normálně jsem musela vypnout hudbu, kterou poslouchám, přestat dělat výplaty, protože na tento tvůj komentář bych chtěla reagovat.

Je rozdíl, když někdo nabízí lidem "cukr", a dokazuje to všemožnými vyčtenými přívlastky, jak cukr chutná a přitom je to sůl, to prostě neobčuráš zvlášť u těch, kteří již mají nějakou zkušenost, větší či menší, se skutečným poznáním Pravdy.
Stejně jako je rozdíl, napiješ-li se vody čerstvé nebo vody mrtvé (milovaný Anker Larsen v povídce, kterou pro tebe vyhledám, a následně ji tady dám. Prostě ta chuť je úplně jiná a je to takový rozdíl, jako mezi "živým" jídlem a amarouny (z Návštěvníků) :-)

Tolik k Janě. Když na ty její umělohmotniny reaguješ, slušně, vulgárně (mě vulgarita alá Vostál není blízká a docela dost mi vadí), i proto jsem tu pár dnů nepsala, protože mi jeho vulgaridity docela dost vadily, tak Janiny reakce jsou jen vytáčky, výhovorky, po vašemu, že to je jen z pohledu mysli, ale když se zbavíš strachu, když jsi jakože za tou myslí, v srdci, kde je jen láska, tak je to všechno láska. není nic jiného než láska a přisadí si vyčtenou citaci nějaké autority, to se ti fakt chce blít, ale už se stávám otrlejší a otrlejší, protože to fakt nemá smysl číst a už vůbec reagovat.

Někdo prostě ještě reagovat musí, ...


Uff...to si toho celkom dosť napísala, dala si si s tým prácu, tak ďakujem.
Nebudem asi rovnako obsiahly v "oponentúre"...

Zaužívalo sa tu už dávno, pozerať sa na to o čom píše Jana, ako na jej vyčteniny. To je ale váš zakorenený predsudok, niečo ako tetovanie, to keď sa zažerie pod (názorovú) kožu, je ťažké sa toho potom zbaviť. A vôbec predsudky, voči komukoľvek a čomukoľvek sú už raz také.

Myslíš, že sused Ježiša ktorý ho videl ešte ako dieťa, ako behal po dvore so sliepkami ho potom uznal za Božieho syna ? Veď : „Ako by on mohol komukoľvek ponúknuť živú vodu ? Šak on behal po dvore za sliepkami faganisko a aj okno mi kameňom raz rozbil darebák. Vraj syn Boží, no to určite... „ :D

Jana hovorí o mysli to isté čo Prebudení. Teda že z pohľadu mysli sa všetko javí inak ako to skutočne je. To je tu buď nepochopené a brané ako jej manévre, alebo ignorované. Veď kto to kedy videl zastaviť myseľ, to by sme dozaista dočista zblbli, je všeobecný názor.
Taký Pedrito napríklad sa označuje za jogína a Patandžaliho ako otca jogy, ignoruje akoby ani neexistoval. Patandžali napísal aforizmy o jóge cekom ich je asi cca 300 a prvé dva citujem:

1. Začínáme objasněním jógy.
2. Jóga je ovládnutí činnosti mysli. (Zastavení proměn myslícího principu.)


Teda hneď druhý aforizmus pojednáva o tom, že jóga je o ovládnutí mysle.
Ale to je akoby na stenu hrach hádzal hovoriť o potrebe ovládnutia mysli, aby sa hľadajúcim konečne rozsvietilo. To keď Jana potom napíše o tom, že za mysľou sa veci javia inak ako keď o nich tou mysľou len špekulujeme, tak je to v najlepšom prípade jej vyčtenina v najhoršom ani nebudem písať čo, lebo nemám slovník Vostála.

No a tak sa zdá, že ten kto Jane nerozumie, tak to je tým, že nemá s oným ovládnutím činnosti mysle pražiadne skúsenosti, a tak mu ostáva iba špekulujúca myseľ, raz sa k pravde približujúca viac, inokedy menej, alebo vie byť aj úplne scestnou a tá je v prejave Vostála priam ukážková.
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Mudrc » pon 08. led 2024 18:59:35

Návštěvník píše:
Mudrc píše:
Návštěvník píše:
Ježíš naštěstí takové pitominy neříkal. :)

Hle Tomášovo evangelium:

Šimon Petr: "Kéž by Miriham od nás odešla, neboť ženy nejsou hodny života."

Ježíš řekl: "Hle, já ji povedu, aby se i ona stala živým duchem, rovným vám mužům. Každá žena, která se učiní mužem, vejde do království nebes."


Tomášovo evangelium neznám a ani mne nezajímá. Nepotřebuji ho. Na tom, co říkal Ježíš v evangeliích v bibli, obdivuji právě hodně to, že nic nebylo namířeno proti ženám, naopak je ochranoval. Prostě žádný tuctovýj mužský, který myslí - co se týče žen - pořád tím jedním směrem z patriarchátu - jako např. ty a Pavel, který to na tisíce let ženským opravdu podělal a znemožnil jim tak duchovní vývoj. Šri Juktešvar, kterého si vážím, řekl Joganandovi, že Pavel musel mít nějakou hodně nepříjemnou zkušenost se ženou, a proto je začal nenávidět. Máš za sebou taky nějakou zlou zkušenost se ženou? Aspon to tak vypadá... :what:

Jsi pyšná, to je tvůj problém. :hm:

Mezi tebe a ženu položím nepřátelství, i mezi símě tvé a símě její. Ono ti rozdrtí hlavu a ty jemu rozdrtíš patu.

Skonči nepřátelství, máš rozbitou hlavu.

A já bez tebe nikam nedojdu. :what:
Mudrc
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 08. led 2024 19:24:30

Návštěvník píše:
Mudrc píše:
Šimon Petr: "Kéž by Miriham od nás odešla, neboť ženy nejsou hodny života."



Nevěřím, že by byl Petr až takový blb. Bez matky - ženy, která ho porodila, by nikdy nespatřil světlo tohoto světa. To mu snad mělo být jasný. :what:

To bude tak, že když někdo něco přepisuje netuší co přepisuje, významem.Tedy patrně se vytratilo slovo věčného života.
Nalezený rukopis je jak to bývá obtížně čitelný, resp.místy nečitelný.
salmo1cz.
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. led 2024 19:25:48

A já bez tebe nikam nedojdu.

Tak to je přesné. Díky.
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Jana » pon 08. led 2024 19:56:02

Mudrc píše:
Jana píše:
V iluzi ega je pořád nějaký problém, něco špatně, něco co je a nemělo by být a něco, co není, a po čem se touží.

V Božím království je celá tahle skutečná existence Boží. Naprostá dokonalost.

:)


Tak proč Buddha učí osmidílnou ušlechtilou cestu?

Aby se lidské bytosti osvobodily od utrpení a nalezli věčnou blaženost. Tedy to, co učí najít i Ježíš.

Proč Ježíš vyzývá k zapření sebe sama, vzetí kříže, a následování?


Ježíš říká: "Vezmi svůj kříž", nikoliv kříže celého světa, kříže druhých. Většinou lidé raději řeší problémy druhých, namísto aby si vyřešili své vlastní problémy, které mají.
"Následuj mě" je výzva k následování cesty lásky, kterou Ježíš ukázal. "Následuj mě" znamená také "jdi tam, kam jsem došel, jdi tam, kde mě najdeš."

A když budeš, Zdendo, pravdivý, kde je v téhle chvíli Kristus? Kristus není ten dřevěný přitlučený na kříži. Kde jinde je živý Kristus, než v Božím království, které je tady i v nás, jak říká.

To neměli Janu tenkrát?


Ani se to nemusí nazývat zrovna Jana, ale pravé Já, to skutečné Boží (Jany, Zdenka a každého z nás) je jen jedno.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7258
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. led 2024 19:59:22

Mudrc píše:
Návštěvník píše:
Tomášovo evangelium neznám a ani mne nezajímá. Nepotřebuji ho. Na tom, co říkal Ježíš v evangeliích v bibli, obdivuji právě hodně to, že nic nebylo namířeno proti ženám, naopak je ochranoval. Prostě žádný tuctovýj mužský, který myslí - co se týče žen - pořád tím jedním směrem z patriarchátu - jako např. ty a Pavel, který to na tisíce let ženským opravdu podělal a znemožnil jim tak duchovní vývoj. Šri Juktešvar, kterého si vážím, řekl Joganandovi, že Pavel musel mít nějakou hodně nepříjemnou zkušenost se ženou, a proto je začal nenávidět. Máš za sebou taky nějakou zlou zkušenost se ženou? Aspon to tak vypadá... :what:

Jsi pyšná, to je tvůj problém. :hm:



Kdepak, pyšná nejsem, ale jako člověk jsem si - tak říkajíc - jistá sama sebou. Něco jako o sobě přesvědčená duše. To jsem byla už od malička. :)
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Mudrc » pon 08. led 2024 20:01:15

Jana píše:
Mudrc píše:
Jana píše:
V iluzi ega je pořád nějaký problém, něco špatně, něco co je a nemělo by být a něco, co není, a po čem se touží.

V Božím království je celá tahle skutečná existence Boží. Naprostá dokonalost.

:)


Tak proč Buddha učí osmidílnou ušlechtilou cestu?

Aby se lidské bytosti osvobodily od utrpení a nalezli věčnou blaženost. Tedy to, co učí najít i Ježíš.

Proč Ježíš vyzývá k zapření sebe sama, vzetí kříže, a následování?


Ježíš říká: "Vezmi svůj kříž", nikoliv kříže celého světa, kříže druhých. Většinou lidé raději řeší problémy druhých, namísto aby si vyřešili své vlastní problémy, které mají.
"Následuj mě" je výzva k následování cesty lásky, kterou Ježíš ukázal. "Následuj mě" znamená také "jdi tam, kam jsem došel, jdi tam, kde mě najdeš."

A když budeš, Zdendo, pravdivý, kde je v téhle chvíli Kristus? Kristus není ten dřevěný přitlučený na kříži. Kde jinde je živý Kristus, než v Božím království, které je tady i v nás, jak říká.

To neměli Janu tenkrát?


Ani se to nemusí nazývat zrovna Jana, ale pravé Já, to skutečné Boží (Jany, Zdenka a každého z nás) je jen jedno.

Obrázek
Mudrc
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Mudrc » pon 08. led 2024 20:02:38

Tohle mužský svět. My jsme jej stvořili.



A taky jej zničíme, pokud ženy nebudou ženami.

Podívejte na Černochovou.
Mudrc
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. led 2024 20:08:29

salmo1cz. píše:
Návštěvník píše:
Mudrc píše:
Šimon Petr: "Kéž by Miriham od nás odešla, neboť ženy nejsou hodny života."



Nevěřím, že by byl Petr až takový blb. Bez matky - ženy, která ho porodila, by nikdy nespatřil světlo tohoto světa. To mu snad mělo být jasný. :what:

To bude tak, že když někdo něco přepisuje netuší co přepisuje, významem.Tedy patrně se vytratilo slovo věčného života.
Nalezený rukopis je jak to bývá obtížně čitelný, resp.místy nečitelný.


Jo, to dává smysl. Patrialchální muži si jistě nepřáli (a nepřejí), aby ženy byly hodny věčného života. :(

Jak jinak to viděl Ježíš, když byl u Marie a Marty. Marta plnila představu ženy v patriarchátu - tažná kráva pro všechno, ale podle Ježíše si vybrala správně Marie, která si sedla k jeho nohám a poslouchala, co říká. :) Soukromá lekce od Ježíše. To muselo jeho mužské patriarchální žáky pořádně naštvat. :D
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. led 2024 20:13:49

Tara píše:
Mudrc píše:
Tara píše:To je strašná blbost!
To je jako kdybys napsal, že černá učiní vše pro to, aby se bílá stala černou!!!!! Panebože!
Nebo naopak.

V mnohém s tebou souhlasím, ale s pojetím ženského a mužského principu určitě ne!!!!!!

Já jsem na ty příběhy....., vím, že ne každý, no nauka je nauka, že áno.....

Slyšel jsi někdy o tzv. Svatém grálu, Máří Magdaléně a Ježíši?
Jakou právě žena, Máří Magdaléna měla v životě Ježíše "místo"?
Místo je blbý výraz. Co pro něj, a zase ne pro něj, to všechno je zavádějící pro analytickou mužskou mysl, znamenala? Co znamenala pro nalezení věčného pramene života?

Zkus si něco vygooglit. Pak bys nepsal o roli žen to, co píšeš....

Tomášovo evalgelium přeci není "strašná blbost". :)


Tak věřím že Máří Magdaléna měla v životě Ježíše nějaké významné místo, proč by ne.

Ale jistě ne takové, jaké má Cristýnka v životě mém. :)

Nejsem Ježíš, no.

To tedy nejsi :D a asi ani nebudeš :-)


:D
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Mudrc » pon 08. led 2024 20:38:43

Pravda je taková, že byste chtěli být králem, milé princezny.

Ale to nejde. Smiřte se s tím.

Mudrc
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků