Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z cesty

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. úno 2024 19:08:11

Citát “největší štěstí není štěstí” může být interpretován různými způsoby, ale jednou z možných interpretací je, že skutečné štěstí neleží v dosažení toho, co považujeme za štěstí (například bohatství, úspěch, popularitu), ale spíše v nalezení smyslu a uspokojení v tom, co máme. Jinými slovy, největší štěstí může být v pochopení a ocenění toho, co máme, místo v neustálém hledání něčeho lepšího. Tato interpretace však může být odlišná v závislosti na kontextu a osobních názorech.
Návštěvník
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Jana » stř 28. úno 2024 19:10:49

Návštěvník píše:Blaženost



Když se mysl odpoutá od smyslových objektů, ve všech bytostech je vidět světlo brahma. Lidé jsou kvůli připoutanosti ke smyslovým objektům spalováni ohněm světa. Protože byl Mistr dnem i nocí pohroužen do myšlenek na Božskou Matku, oheň světa se ho nemohl dotknout. V důsledku neustálého pohroužení do Božství se Mistr těšil věčné blaženosti. Byl zaplaven blažeností, někdy se smál, jindy plakal radostí z extáze. Nikdy jsem ho neviděl postrádat blaženost. Bolelo ho, když nás viděl bez radosti. Toužil s námi sdílet věčnou radost, v níž zůstával ponořen čtyřiadvacet hodin denně. V přítomnosti božského světla se veškerá práce a studium na tomto světě zdají být pouhým smetím. Jako naše oči stále vidí svět hmoty, tak Mistrovy oči neustále viděly světlo brahma.

Vzpomínky Svámího Vidžňánandy (1868-1938):

https://ramakrisna.webnode.cz/products/blazenost/


Děkuju

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7205
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 28. úno 2024 19:13:57

miroslav píše:
Návštěvník píše: Bolelo ho, když nás viděl bez radosti.


To bylo tou "JEHO" blažeností.
Jeho blaženost, moje blaženost - takovéto blaženosti jsou extází, přechodným stavem i když se může, když se daří, zdát být věčný.
Myslím, že ten svámí co tohle píše si vysvětloval blaženost mistra, podobně jako Jana. Hurá, věčná blaženost je dosažitelná - a je známkou osvícení :yeah:

Prostě jako si to představují hledači "věčné blaženosti". Až se probudím, budu také blažená a bude mne bolet když bude někdo bez radosti...

A já budu také tak blažená. A vlastně už jsem blažená. Tak jsem asi probuzená a budu teď pomáhat k blaženosti ostatním... a pak budu vzata na nebesa...
To je krása...
Takhle si to představují začátečníci a to jen ti z nich, kterým jde v životě jen o blaženost.

Kdo má všech pět pohromadě, žádnou věčnou blaženost nehledá.

Kolem Ježíše se zase posuzovala božskost jednotlivce ne tím, jak je blažený, ale tím, jestli dělá zázraky.
Hold jiný kraj, jiný mrav.




O pravé blaženosti
Ramana Maháriši a nejen on nás učí, že naše pravé Já je i nejvyšší blažeností, ánanda. To není blaženost z něčeho předmětného, co nejsme, ale blaženost absolutní, podstata naší bytosti. Já je nejen blažené, ale ono samo je jedinou pravou a trvalou blažeností.

Kdykoliv v nás vznikne jako reakce na zevní podnět stav blaženosti, je to proto, že dočasně došlo k vytvoření podmínek, ve kterých se projevilo naše pravé Já, vědomí Já jsem, které je vědomí, bytí a blaženost.

Trvalý stav blaženosti je možné získat pouze dosažením trvalého spočívání ve vědomí Já jsem, které se projevuje v hlubokém klidu čisté mysli plné duchovního světla...

https://www.pratelejirihovacka.cz/clank ... nosti.html
Návštěvník
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Jana » stř 28. úno 2024 19:14:59

miroslav píše:
Návštěvník píše: Bolelo ho, když nás viděl bez radosti.


To bylo tou "JEHO" blažeností.
Jeho blaženost, moje blaženost - takovéto blaženosti jsou extází, přechodným stavem i když se může, když se daří, zdát být věčný.
Myslím, že ten svámí co tohle píše si vysvětloval blaženost mistra, podobně jako Jana. Hurá, věčná blaženost je dosažitelná - a je známkou osvícení :yeah:

Prostě jako si to představují hledači "věčné blaženosti". Až se probudím, budu také blažená a bude mne bolet když bude někdo bez radosti...

A já budu také tak blažená. A vlastně už jsem blažená. Tak jsem asi probuzená a budu teď pomáhat k blaženosti ostatním... a pak budu vzata na nebesa...
To je krása...
Takhle si to představují začátečníci a to jen ti z nich, kterým jde v životě jen o blaženost.

Kdo má všech pět pohromadě, žádnou věčnou blaženost nehledá.

Kolem Ježíše se zase posuzovala božskost jednotlivce ne tím, jak je blažený, ale tím, jestli dělá zázraky.
Hold jiný kraj, jiný mrav.


Koukám, že Ty bys chtěl pořád, Miroslave, posuzovat své představy o tom, jak si myslíš, že to má jak která osoba, ale to o čem mluví Probuzení se netýká ničeho osobního, ale jen toho, jak to JE.

A tady to štěstí pravého Já je skutečně tím nejdokonalejším a nejúplnějším štěstím, jaké existuje, protože s poznáním celistvosti absolutně nic nechybí, není žádná touha po ničem, žádný strach, žádná závist, žádná nepřejícnost, žádná vztahovačnost.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7205
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » stř 28. úno 2024 19:23:12

Návštěvník píše:
Trvalý stav blaženosti je možné získat ....


To je zase povídání pro ty, co hledají blaženost.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3628
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Jana » stř 28. úno 2024 19:24:35

Návštěvník píše:

O pravé blaženosti
Ramana Maháriši a nejen on nás učí, že naše pravé Já je i nejvyšší blažeností, ánanda. To není blaženost z něčeho předmětného, co nejsme, ale blaženost absolutní, podstata naší bytosti. Já je nejen blažené, ale ono samo je jedinou pravou a trvalou blažeností.


Ano, díky Návštěvníku, přesně tak.

Štěstí pravého Já je tou nejvyšší blažeností a s jejím poznáním je nesmyslné tvrzení, že: "Největší štěstí není štěstí."

To je možné tvrdit jen při hledání štěstí v předmětech světa. Což pramení z nevědomosti.

Jak říká Eduard Tomáš: „Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa. Je v nás…“

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7205
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » stř 28. úno 2024 19:34:49

Jana píše:Koukám, že Ty bys chtěl pořád, Miroslave, posuzovat své představy o tom, jak si myslíš, že to má jak která osoba, ale to o čem mluví Probuzení se netýká ničeho osobního, ale jen toho, jak to JE.


Já žádné svoje představy zásadně neposuzuji, natož abych to chtěl.

Probuzení mluví a ty si podle zapsaného a přeloženého pak děláš svoji představu, jak to je.
Není nad to sama se podívat, jak to je a ne si furt na něco hrát, dívat se jako, z pohledu, skrz a pod. jako to tady pořád prezentuješ.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3628
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska

Nový příspěvekod Jana » čtv 29. úno 2024 6:16:51

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Láska je nerušená rovnováha, která drží vesmír pohromadě



A ten vesmír existuje nebo je to jen iluze, kterou láska drží pohromadě? :what:


Vše, co má jméno, tvar, formu z lásky vyvstává a v lásce mizí, proto Probuzení říkají, že všechno, co existuje, je Láska.

A veškerý tvar, forma i jména jsou projekcí mysli, proto Emanuel říká, že Vesmír je nádherná myšlenka.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7205
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Jana » čtv 29. úno 2024 6:28:42

miroslav píše:
Jana píše:Koukám, že Ty bys chtěl pořád, Miroslave, posuzovat své představy o tom, jak si myslíš, že to má jak která osoba, ale to o čem mluví Probuzení se netýká ničeho osobního, ale jen toho, jak to JE.


Já žádné svoje představy zásadně neposuzuji, natož abych to chtěl.

Probuzení mluví a ty si podle zapsaného a přeloženého pak děláš svoji představu, jak to je.


Je to, Miroslave, obráceně, ONO TO JE, a všechny ty promluvy Probuzených rezonují v Pravdě. Proto Probuzení citují Probuzené, protože všechny ty promluvy vycházejí ze stejného zdroje.

To jenom v iluzi oddělenosti se to může jevit jako představy, blábolení, mluvení z cesty pletení se. To jenom v iluzi oddělenosti se to může jevit jako představy o představách.

S rozplynutím iluze je tady jen tahle krása, štěstí, Blaho existence, které nemá žádného vlastníka.

Není nad to sama se podívat, jak to je a ne si furt na něco hrát, dívat se jako, z pohledu, skrz a pod. jako to tady pořád prezentuješ.

Všichni Probuzení jednohlasně říkají, že Pravdu je třeba hledat jen v sobě, nikoliv v těch druhých. Jakmile se objeví odvaha dívat se pravdě do očí, tak to, co si o druhých myslíme, je produkcí naší vlastní mysli a nemá to se Skutečností nic společného. Je to jen pravda o nás, o čistotě naší mysli.

A s projasněním a osvícením mysli mizí všechny nečistoty, které zakrývaly poznání Skutečnosti.

Ta je jen jedna Jediná, Dokonalá a neměnná.

Tohle Ti ve svých Promluvách potvrdí každý Probuzený.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7205
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » čtv 29. úno 2024 13:21:57

Jana píše:
miroslav píše:
Probuzení mluví a ty si podle zapsaného a přeloženého pak děláš svoji představu, jak to je.


Je to, Miroslave, obráceně, ONO TO JE, a všechny ty promluvy Probuzených rezonují v Pravdě. Proto Probuzení citují Probuzené, protože všechny ty promluvy vycházejí ze stejného zdroje.


Děvenko, já píšu o tobě - o Janě, co sem píše a ne, že ONO TO NENÍ. To sis nevšimla?

Opravdu probuzení jiné probuzené většinou necitují. Třeba Buddha, Ježíš, Ramana Mahariši, Krishnamurti atd.. Ti mluví o tom, co sami poznali.
Akorát ty, bez citace bys nevěděla, čemu máš věřit a co papouškovat. To probuzení nedělají. To dělají vzorné holčičky když přesvědčují rodiče o tom, co jim ve škole řekla paní učitelka.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3628
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska

Nový příspěvekod miroslav » čtv 29. úno 2024 13:26:45

Jana píše:
A veškerý tvar, forma i jména jsou projekcí mysli, proto Emanuel říká, že Vesmír je nádherná myšlenka.

:)


A které mysli je vesmír projekce? Emanuelovy?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3628
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska

Nový příspěvekod Jana » čtv 29. úno 2024 19:21:11

miroslav píše:
Jana píše:
A veškerý tvar, forma i jména jsou projekcí mysli, proto Emanuel říká, že Vesmír je nádherná myšlenka.

:)


A které mysli je vesmír projekce? Emanuelovy?


Všechno projevené je projekcí mysli. "Mysl pramení V duchovním srdci, potom jde do hlavy a pěti smysly do světa." Eduard Tomáš

Vědomí samo bez připoutanosti k projekci mysli je čisté Bytí.

Zajímavější otázka by byla, v čí mysli je ta myšlenka nádherná.

V negativitou zatemněné mysli se nic nádherného neobjeví.

Osvícená mysl je prázdná.

Nicméně krása vědomí je v osvícené mysli vědomá.

A teď, jak je to možné, že ta krása vědomí září v každé formě, která se objeví a zmizí, když forma je prázdná?

Je to tím, že všechno je utkáno ze stejného materiálu, všechno je sat-čit-ánanda, všechno je Láska.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7205
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska

Nový příspěvekod miroslav » čtv 29. úno 2024 19:50:10

Jana píše:
miroslav píše:
Jana píše:
A veškerý tvar, forma i jména jsou projekcí mysli, proto Emanuel říká, že Vesmír je nádherná myšlenka.

:)


A které mysli je vesmír projekce? Emanuelovy?


Všechno projevené je projekcí mysli. "Mysl pramení V duchovním srdci, potom jde do hlavy a pěti smysly do světa." Eduard Tomáš

Vědomí samo bez připoutanosti k projekci mysli je čisté Bytí.

Zajímavější otázka by byla, v čí mysli je ta myšlenka nádherná.

V negativitou zatemněné mysli se nic nádherného neobjeví.

Osvícená mysl je prázdná.

Nicméně krása vědomí je v osvícené mysli vědomá.

A teď, jak je to možné, že ta krása vědomí září v každé formě, která se objeví a zmizí, když forma je prázdná?

Je to tím, že všechno je utkáno ze stejného materiálu, všechno je sat-čit-ánanda, všechno je Láska.

:)


Naučila si se na téma mysl hodně, ale jaksi to neumíš aplikovat v praxi.

Tak to zkus ještě jednou:
Které mysli je vesmír projekce? Emanuelovy?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3628
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska

Nový příspěvekod Jana » pát 01. bře 2024 8:18:09

miroslav píše:
Naučila si se na téma mysl hodně, ale jaksi to neumíš aplikovat v praxi.

Tak to zkus ještě jednou:
Které mysli je vesmír projekce? Emanuelovy?


Ptát se čí je mysl, znamená přistupovat ke skutečnosti z osobního pohledu, což není Skutečností.

Je to podobné jako ptát se, čí je ta existence. Sat-čit-ánanda není ničí a v ní je mysl prázdná, jako každá forma, každé jméno.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7205
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska

Nový příspěvekod miroslav » pát 01. bře 2024 9:21:56

Jana píše: Sat-čit-ánanda není ničí a v ní je mysl prázdná, jako každá forma, každé jméno.


V sat-čit-anandě je mysl prázdná? A kde tedy mysl, každá forma a jméno prázdné nejsou??

Není to náhodou blbost říkat "V sat-čit-anandě" ?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3628
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska

Nový příspěvekod Jana » pát 01. bře 2024 10:35:23

miroslav píše:
Jana píše: Sat-čit-ánanda není ničí a v ní je mysl prázdná, jako každá forma, každé jméno.


V sat-čit-anandě je mysl prázdná?


Mysl je prázdná pořád. Ve snu se jeví, že všechny projevy ve snu jsou reálné pořád. S probuzením je jasné, že všechny projevy ve snu byly prázdné. Nic se ve skutečnosti nestalo, ať se to ve snu jevilo sebedramatičtěji.

A kde tedy mysl, každá forma a jméno prázdné nejsou??

Je to stejné jako když se ptáš, kde je sen.

Když spíš a sníš, tak se sen jeví jako skutečná realita o které nepochybuješ, když se probudíš, tak je Ti jasné, že žádný sen tady není. To, co bylo ve snu, tady také není.

Není to náhodou blbost říkat "V sat-čit-anandě" ?


Je to podobné, jako se ptát jestli je blbost říkat "v probuzení" nebo "ve snu".
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7205
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska

Nový příspěvekod miroslav » pát 01. bře 2024 11:18:02

Jana píše:
Je to podobné, jako se ptát jestli je blbost říkat "v probuzení" nebo "ve snu".


Ty to stále nechápeš. Říkat "v sat-čit-anandě" je naprostá blbost, protože ta je stále a nic není mimo ni a není to ani stav. Říkat "ve snu" je normální odlišení toho, co bylo nebo je ve stavu snu od toho, co je nebo bylo ve stavu bdění.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3628
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska

Nový příspěvekod Jana » pát 01. bře 2024 11:29:02

miroslav píše:
Jana píše:
Je to podobné, jako se ptát jestli je blbost říkat "v probuzení" nebo "ve snu".


Ty to stále nechápeš. Říkat "v sat-čit-anandě" je naprostá blbost, protože ta je stále a nic není mimo ni a není to ani stav. Říkat "ve snu" je normální odlišení toho, co bylo nebo je ve stavu snu od toho, co je nebo bylo ve stavu bdění.


Miroslave, mám velkou radost, že říkáš, že sat-čit-ánanda je tady stále a nic není mimo ni.

To znamená, že můžeš potvrdit, že absolutně vše, co poznáváš jako skutečnost, je blahem, nejvyšším štěstím, krásou, láskou, dokonalé a to, co se jeví jako nedokonalé, špatné, zlé, je pouhou iluzí.

Což je nádherné a díky.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7205
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska

Nový příspěvekod miroslav » pát 01. bře 2024 11:59:55

Jana píše:
miroslav píše:
Jana píše:
Je to podobné, jako se ptát jestli je blbost říkat "v probuzení" nebo "ve snu".


Ty to stále nechápeš. Říkat "v sat-čit-anandě" je naprostá blbost, protože ta je stále a nic není mimo ni a není to ani stav. Říkat "ve snu" je normální odlišení toho, co bylo nebo je ve stavu snu od toho, co je nebo bylo ve stavu bdění.


Miroslave, mám velkou radost, že říkáš, že sat-čit-ánanda je tady stále a nic není mimo ni.

To znamená, že můžeš potvrdit, že absolutně vše, co poznáváš jako skutečnost, je blahem, nejvyšším štěstím, krásou, láskou, dokonalé a to, co se jeví jako nedokonalé, špatné, zlé, je pouhou iluzí.

Což je nádherné a díky.


No to jsem rád, že máš radost, ale zajímalo by mne, jestli už jsi pochopila že říkat "V sat-čit-anandě" je naprostá blbost - jak jsem se ti to výše pokusil vysvětlit.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3628
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska

Nový příspěvekod Jana » pát 01. bře 2024 15:56:22

miroslav píše:
No to jsem rád, že máš radost, ale zajímalo by mne, jestli už jsi pochopila že říkat "V sat-čit-anandě" je naprostá blbost - jak jsem se ti to výše pokusil vysvětlit.


Víš, Miroslave, proč říká Nisardatta: "Cokoliv pochopíte, není ono" ?

Protože pochopení se týká jen teorie.

Praxí je přímé uvědomění dokonalosti, kterou tohle Bytí je.

Nicméně, jsi rád, že mám radost a já mám radost, že jsi rád.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7205
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků