Rozhovory s Eduardem Tomášem

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Tara » pát 08. zář 2023 23:18:54

Pedriito píše:Jo, dle mě to z ní dělá "aura" internetu..Kdyby negooglila, nedisponovala by vědomosti, co má, bez nihž dá jen umrlou ránu. Nepromeditovala je. Nepustila, je na nich závislá. Co se stane vypuštěním všeho načtělého z tý její legendární mysli? Ticho... ne kohokoliv. Ale přesto skrz kohokoliv zní i slyšitelně v hloubi odevzdaným sluchem.

Na osobních setkáních nic negooglila atd., ona to bohužel, zatím, i žije.

Brou dobrou.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Pedro » pát 08. zář 2023 23:31:44

Nn, jen nesla roli ze sítě. V rodinném životě se chová, co vím, normálně.
Dle mě droga. Čuchni a letíš... A být toho ještě správcem.. z toho by asi nehráblo jen Spejblovi a Hurvínkovi, co meditují s Dalajlámou..
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod dodo » sob 09. zář 2023 0:00:36

miroslav píše:
dodo píše:
„Je to marná námaha, pretože dav čitateľov je rovnaký na celom svete. Ľudia vašej krajiny sa podobajú tým ktorých som poznal v Číne, Indii ...a tí sa nijak nelíšia od Tibeťanov.
Hovorte im hlboké pravdy a oni zívajú.
Tajné Náuky môžete vykrikovať na ulici a zostanú tajné tým, ktorí počujú slová, ale nerozumejú ich zmyslu.
„Tajomstvo“ nie je závislé na Majstrovi, ale na tom, kto ho počúva...“
Nakoniec to uzavrel slovami „Skúste to.“


Je to tak. Taky jsem to zkusil.

Jana sice nezívá, naopak urputně hájí svoje přesvědčení, chybné pochopení hlubších nauk.
Alespoň že si v tom připadá šťastná a v klidu...



Pri všetkej úcte Miroslave, čo si skúsil ? Čo také z hlbšieho poznania Náuk ty dokážeš komu pretlmočiť, aby to pochopil ?

Zhola nič !

Dokážeš zvyčajne len vyjadriť nesúhlas s tým čo píše Jana, prípadne s tým čo som napísal ja, svojimi nič nehovoriacimi a celkom jalovými (z pohľadu poznania bezcennými ) poznámkami.

Na priamo položené otázky neodpovedáš. To je celkom pochopiteľné, ak odpovede na ne nepoznáš.
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Pedro » sob 09. zář 2023 0:09:36

Dodo, to chce koupel nohou ve studené vodě.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod dodo » sob 09. zář 2023 0:13:57

Nezdá sa, že by ti to pomáhalo. :D
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Pedro » sob 09. zář 2023 0:50:02

Jsi dobrý odvraceč síly, technicky. Tvou slabinou je, že nerozlišuješ její původ. Stačí ti popis. A pakt mezi žijícími popisně. Nebo to jen tak držíš, že nechceš svou chráněnkyni ranit.. Nevyhne se to svému Osudu, ať uděláš, co uděláš. Lze s tím jít len vedomě. Máš svůj rozum a cit, smutně z nich děláš zbraně, jsi jemný. Soucitný s Janou. Ale soucit bez moudrosti stává se lítostivým, kulhavým... a moudrost bez odevzdání potravou sobců. Ty věříš v jednu, protikladem jsou, co maj jiný názor.
Bereš to jako boj všichni na jednoho. A tak se objeví rytíř Dodo, aby ochránil svou láskyplnoj paní...
Ale to, kdo celej tenhle boj začal, a léta ho živí, to nevidíš.
Dobře ti tak.
:-)
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. zář 2023 1:18:51

Jana je samozřejmě už od JZ bez ega a boží láskou, takže ona to být nemohla, jen je, v mysli tichoučko, září, tvoří vesmír, a nezabývá se prkotinami jako je utrpení národů.. na poradně zdarma sedíc na prdeli s naprosto čistou myslí, s egem v nedohlednu, to všem každý den, vydává originální mistrovské poselství... Taková nevídaná neslýchaná krása Dodo, viď, co bychom si bez ní počali?
Pedriito
 

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. zář 2023 2:37:29

Pedriito
 

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Jana » sob 09. zář 2023 7:11:02

Pedriito píše:
Důležitá je Boží milost. A čím jiným je Boží milost, než ničím nepodmíněnou láskou, která je v nás?


Ta Milost je čistá touha po Pravdě. Jde totiž z ní samé. Všimneš si, nevšimneš... Leda to takové kopne, což to mohou pokládat i za kopyto satana... Máry, utrpení.. Jo, utkat se s tím jednou musíš, a nemůžeš to předběhnout.


Boží milost je osvobozením od jakékoliv touhy.

A platí v ní spravedlnost: "Jakou měrou měříte, takovou vám bude naměřeno.”
"Nesuď a nebudeš souzen."

Jestliže jsi dal milost všem bytostem a žádnou neviníš, nesoudíš a neodsuzuješ, ani Ty nejsi souzen a brány Boží milosti jsou Ti otevřeny.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7217
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Jana » sob 09. zář 2023 7:22:00

miroslav píše:
Jana píše:Miroslave, a co když je to obráceně? Co když tou natvrdlostí je považovat sám sebe za úspěšnou individualitu


Považování sama sebe za něco (lásku, Já, "to, co ve skutečnosti jsi", atd.) je tvoje hobby. Já se za nic nepovažuji.


Když někoho druhého považuješ na rozdíl od sebe za začátečníka mdlého rozumu, tak logicky sám sebe považuješ se za pokročilého inteligenta.

Jestli je jasné, že láska je vším, co existuje, tak v tomhle poznání žádnou iluzi oddělenosti logicky nenajdeš.

A jestli Eduard Tomáš říká: "Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."

Pak jak by sis mohl myslet o sobě nebo o někom, že je pokročilý nebo začátečník, aniž bys ho ztotožňoval s tělem?
Jak bys v tom druhém mohl poznávat nejvyšší pravdu, když v něm vidíš neinteligentního začátečníka?

Samo sebou může tady být hovor v režii konvenční mysli, ale můžeš brát s poznáním nejvyšší pravdy něco takového vážně?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7217
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. zář 2023 7:32:05

Jana píše:
Pedriito píše:
Důležitá je Boží milost. A čím jiným je Boží milost, než ničím nepodmíněnou láskou, která je v nás?


Ta Milost je čistá touha po Pravdě. Jde totiž z ní samé. Všimneš si, nevšimneš... Leda to takové kopne, což to mohou pokládat i za kopyto satana... Máry, utrpení.. Jo, utkat se s tím jednou musíš, a nemůžeš to předběhnout.


Boží milost je osvobozením od jakékoliv touhy.

A platí v ní spravedlnost: "Jakou měrou měříte, takovou vám bude naměřeno.”
"Nesuď a nebudeš souzen."

Jestliže jsi dal milost všem bytostem a žádnou neviníš, nesoudíš a neodsuzuješ, ani Ty nejsi souzen a brány Boží milosti jsou Ti otevřeny.

Ty to neděláš? Když jsi psala, že Miroslav, a před ním (roky) mnoho dalších jsou mimo?
Jen proto, že tobě, nikoliv Bohu, si dovolili oponovat? Jano, ty nejsi Bůh, kdy už ti to dojde?
Pedriito
 

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Jana » sob 09. zář 2023 7:51:20

Návštěvník píše:Rozhovor s Eduardem Tomášem

Odevzdáš-li i radost, jsi v Jednotě.

Jaké je to být v Jednotě, blažené?

Těžko říci blažené. O n o - t o - j e , a to náhle z ničeho nic, bez dlouhé přípravy. Ale předchozí dlouhý boj, který byl bohužel nutný. Potom je k smíchu.

.................................


Rozhovor s Nisargadattou

Q: If what I am, as I am, the person I take myself to be, cannot be happy, then what am I
to do?
M: You can only cease to be — as you seem to be now. There is nothing cruel in what I say.
To wake up a man from a nightmare is compassion. You came here because you are in pain,
and all I say is: wake up, know yourself, be yourself. The end of pain lies not in pleasure.
When you realize that you are beyond both pain and pleasure, aloof and unassailable, then
the pursuit of happiness ceases and the resultant sorrow too. For pain aims at pleasure and
pleasure ends in pain, relentlessly.

Q: In the ultimate state there can be no happiness?

M: Nor sorrow. Only freedom. Happiness depends on something or other and can be lost;
freedom from everything depends on nothing and cannot be lost. Freedom from sorrow has
no cause and, therefore, cannot be destroyed. Realize that freedom.


:)


Péťo, můžeme se na tohle podívat čistě z pohledu logiky, jestli to je z pohledu mysli, která bere vážně začátečníky a pokročilé, určeno pro začátečníky nebo pokročilé.

Maharadž říká: "Mou zkušeností je, že vše je blaženost."
Dalo by se logicky tvrdit, že nemluví z pozice začátečníka, ale z pozice toho, kdo poznává Pravdu.
Eduard Tomáš mluví o trvalém štěstí, které je v nás, protože Boží království je v nás. Sotva by mohl být jeho skutečným žákem někdo, kdo by jeho slova nebral vážně.

Můžeme se podívat na význam slov štěstí a blaženost. Jsou to ve své podstatě synonyma. Blaženost je, bych řekla hlubší míruplnější, dalo by se říct, že se jeví bezpříčinnější, než to, čemu říkáme štěstí. Ale jinak obojí je stavem bez touhy. Bez honby za štěstím, to dá rozum.

To znamená, že když tohle poznáváme, tak je nesmysl, aby nám k tomu guru vysvětloval, jak se nehonit za štěstím, jak najít štěstí, když člověk nemůže být šťasten.

Začátek překladu, citace je:

Otázka: Pokud to, co jsem, jaký jsem, člověk, za kterého se považuji, nemůže být šťastný, co jsem
dělat?


Může se tedy takhle ptát ten, o kterém bys řekla, že je už je tak pokročilý a že už tu úroveň poznání trvalého štěstí (pro začátečníky) přesáhl?

Ale jinak Ti rozumím. Ten, kdo trvalé štěstí nenalézá a je v něm pocit jistoty, že nic takového ani poznat nejde, se může buď trápit a mít pocit selhání a nedostatečnosti, nebo může jít cestou moudrosti, která říká: "Kdo se smíří, netrpí", tím pádem o nějaké štěstí a blaženost nestojí.

Pak je tady ale ještě další možnost.

A byla bych moc ráda, kdyby se ta možnost rozkryla.

Nádherně o ní mluví Eduard Tomáš.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7217
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Jana » sob 09. zář 2023 7:54:15

Pedriito píše:Jano, ty nejsi Bůh, kdy už ti to dojde?


S poznáním Božího království mizí iluze oddělenosti. Žádná faktická oddělenost od Boha neexistuje. "Otec i já jedno jsme".

Kdy Tobě, Pedrito dojde, jak jsi Boží?

Kdy Tobě dojede, že všichni Tví milovaní jsou Boží?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7217
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. zář 2023 8:45:18

Jana píše:
Pedriito píše:Jano, ty nejsi Bůh, kdy už ti to dojde?


S poznáním Božího království mizí iluze oddělenosti. Žádná faktická oddělenost od Boha neexistuje. "Otec i já jedno jsme".

Kdy Tobě, Pedrito dojde, jak jsi Boží?

Kdy Tobě dojede, že všichni Tví milovaní jsou Boží?


Vím to, vím že jsi z Boha, tak jako každý.

Nemusím si to denně omýlat poznatky z textů Moudrých.
Pedriito
 

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. zář 2023 9:27:04

dodo píše:Pri všetkej úcte Miroslave, čo si skúsil ? Čo také z hlbšieho poznania Náuk ty dokážeš komu pretlmočiť, aby to pochopil ?


Já nejsem tlumočník. Píšu z vlastní zkušenosti a o tom co vidím. Na tvoje otázky jsem odpověděl, ale ty to vnímáš jako neodpověď.
Nabádám k praxi a ne k ulpívání na slovech, pocitech a představách.

Zkus zase nějakou otázku. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3636
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod miroslav » sob 09. zář 2023 9:36:43

Jana píše:
Když někoho druhého považuješ na rozdíl od sebe za začátečníka mdlého rozumu, tak logicky sám sebe považuješ se za pokročilého inteligenta.



To je tvoje iluzorní uvažování. Já tě za nikoho nepovažuju a sebe také ne. Já to nepotřebuju, tak to nedělám. Prostě se podívám a vidím.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3636
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. zář 2023 10:04:50

Zkus zase nějakou otázku.


Než se zmátoří, tak zkusim já... co bylo před vědomím, opravdu bylo věčně?
Pedriito
 

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod dodo » sob 09. zář 2023 10:11:28

miroslav píše:
dodo píše:Pri všetkej úcte Miroslave, čo si skúsil ? Čo také z hlbšieho poznania Náuk ty dokážeš komu pretlmočiť, aby to pochopil ?


Já nejsem tlumočník. Píšu z vlastní zkušenosti a o tom co vidím. Na tvoje otázky jsem odpověděl, ale ty to vnímáš jako neodpověď.
Nabádám k praxi a ne k ulpívání na slovech, pocitech a představách.

Zkus zase nějakou otázku. :)


Nemusíš odpovedať naraz na všetky. Pokojne jednu po druhej...
viewtopic.php?f=140&t=9276
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Pedriito » sob 09. zář 2023 10:13:28

Čisté vědomí.. A? Neptá se vědomí odkud vzešlo? Nečisté k čistějšímu, a to už před před nejemnějším obláčkem bílé... ale foukne vítr a i zbytky barev zmizí.. nuže, čím je náhle vědomí doteď prezentované za mysl?
Pedriito
 

Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

Nový příspěvekod Jana » sob 09. zář 2023 10:32:29

Pedriito píše:
Jana píše:
Pedriito píše:Jano, ty nejsi Bůh, kdy už ti to dojde?


S poznáním Božího království mizí iluze oddělenosti. Žádná faktická oddělenost od Boha neexistuje. "Otec i já jedno jsme".

Kdy Tobě, Pedrito dojde, jak jsi Boží?

Kdy Tobě dojede, že všichni Tví milovaní jsou Boží?


Vím to, vím že jsi z Boha, tak jako každý.

Nemusím si to denně omýlat poznatky z textů Moudrých.


Pedrito, promluvy Moudrých jsou projevem lásky a osvobozujícím soucitem, po kterém pořád voláš a dokazuješ, jak trpící doopravdy trpí. A naivní by bylo věřit, že když budeme všichni trpně trpět s těmi, kdo v našich představách trpí, trpěli, nebo by mohli trpět, že se míra utrpení na téhle planetě sníží.

Jak doufám, nejspíš správně tušíš, je to přesně naopak.

Tyhle stránky jsou tady proto, aby si bytosti, které se na tyhle stránky dostaly a které o to stojí, si mohly dovolit být šťastné.

Aby žehnání Tomášových: "Kéž jsou všechny bytosti šťastné", dostálo naplnění.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7217
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron