Pan Tomáš

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » ned 21. dub 2024 12:03:20

.Petra píše:
P.S. Vždyt to E. Tomáš říká zcela jasně. Jak si to může někdo vysvětlovat zcela jinak? :what:


A ako by si definovala to čo vnímajú ľudia, ak to nie je "dynamický aspekt" Jáství ? Alebo, jednoducho, v čom spočíva rozdiel medzi dynamickým aspektom Jástva a tým čo vnímame zmyslami ? Máš skúsenosti, Tomáš to hovorí jasne, iste nebudeš mať problém nám to vysvetliť.
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. dub 2024 12:14:30

Pedro, krasomluva je v poriadku, nič proti nej. V poriadku ale nie je, ked krasomluva nie je v súlade s Pravdou a prezentuje sa ako by s ňou v súlade bola, rovnako ako nie je v poriadku, ked sa niekto odvoláva na svoje skúsenosti a pritom žiadne, alebo takmer žiadne.
To platí všeobecne, nie len ku krasomluve.

Ty jsi dobrý a jemný člověk, ale ty zkušenosti zřejmě máme jiné. Tohle není boj, o to kdo je má. Je to o intuici.
Já nikoho neodsuzuju, jestli si to myslíš.. Každý má svůj čas, že do toho trkneš, nic neznamená.
To jen je zajímavé, že kdo mluví o bezpomínečnosti, trousí zároveň podmínky. Tak tady asi něco nehraje...
Já to nedělám, neprezentuji se za dokonalého, jen říkám co momentálně cítím, co vím, co mám prožité.
To není obhajoba, jak je tu zvykem vnímat. Jen mám rád komunikaci, a nemohu si v ní lhát sám sobě.
Jestli tě konkrétně něco ohledně mé cesty zajímá, jsem ti k dispozici. Agresi já rád nemám, a vždy mě bolí, když se do ní nechám zatáhnout.
Návštěvník
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 12:40:59

dodo píše:
.Petra píše:
P.S. Vždyt to E. Tomáš říká zcela jasně. Jak si to může někdo vysvětlovat zcela jinak? :what:


A ako by si definovala to čo vnímajú ľudia, ak to nie je "dynamický aspekt" Jáství ? Alebo, jednoducho, v čom spočíva rozdiel medzi dynamickým aspektom Jástva a tým čo vnímame zmyslami ? Máš skúsenosti, Tomáš to hovorí jasne, iste nebudeš mať problém nám to vysvetliť.

Ticho je zdroj Dodo. Ale ty žiješ a pohybuješ se, Jana dokonce vede poradnu. Soused teď bourá jádro. Kluk mi psal, že jde na průmku do Pelhřimova. Venku pod oknem se teď hádaj cikáni... A já ještě furt nemám odeslané daně.
Zpívaj ptáčci, a v trávě dole si hrajou myšky - maj tam ty chodbičky a dírky dobře vymyšlené... A sluníčko svítí. Navzdory beztvarosti a bezejmenosti...
Pedriito
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod .Petra » ned 21. dub 2024 12:42:09

dodo píše:
.Petra píše:
P.S. Vždyt to E. Tomáš říká zcela jasně. Jak si to může někdo vysvětlovat zcela jinak? :what:


A ako by si definovala to čo vnímajú ľudia, ak to nie je "dynamický aspekt" Jáství ? Alebo, jednoducho, v čom spočíva rozdiel medzi dynamickým aspektom Jástva a tým čo vnímame zmyslami ? Máš skúsenosti, Tomáš to hovorí jasne, iste nebudeš mať problém nám to vysvetliť.


E. Tomáš: Lidská duše se opakovanými samadhi natolik pročistí, že může vycítit absolutní Jáství v jeho statickém i dynamickém aspektu..

Myslíš si, že lidé za sebou běžně mají opakovaná samadhi? Poznal jsi, jak Jáství vytváří ty vlny na oceánu Bytí, jak to ukazuje M. Tomášová v tom videu? To je ten dynamický aspek Jáství. O tom naprostá většina lidí nic neví, protože se to nedá vnímat smysly. Někteří o tom slyšeli, ale sami to nepoznali. E. Tomáš to říká přece jasně, že jen lidská duše pročištěná opakovanými samadhi to může vycítit.

Právě, protože E. Tomáš to říká zcela jasně, nechápu, jak si můžete myslet, že dynamický aspekt Jáství je normálně přístupný lidem. Není.
.Petra
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » ned 21. dub 2024 13:05:29

Pedriito píše:
dodo píše:
.Petra píše:
P.S. Vždyt to E. Tomáš říká zcela jasně. Jak si to může někdo vysvětlovat zcela jinak? :what:


A ako by si definovala to čo vnímajú ľudia, ak to nie je "dynamický aspekt" Jáství ? Alebo, jednoducho, v čom spočíva rozdiel medzi dynamickým aspektom Jástva a tým čo vnímame zmyslami ? Máš skúsenosti, Tomáš to hovorí jasne, iste nebudeš mať problém nám to vysvetliť.

Ticho je zdroj Dodo. Ale ty žiješ a pohybuješ se, Jana dokonce vede poradnu. Soused teď bourá jádro. Kluk mi psal, že jde na průmku do Pelhřimova. Venku pod oknem se teď hádaj cikáni... A já ještě furt nemám odeslané daně.
Zpívaj ptáčci, a v trávě dole si hrajou myšky - maj tam ty chodbičky a dírky dobře vymyšlené... A sluníčko svítí. Navzdory beztvarosti a bezejmenosti...


Inými slovami:
Jana píše:
Povrchním poznáním slyšíš jednotlivé tóny, vidíš osnovy, stupnice, mysl posuzuje, jaké to je. Při absolutním poznání je to, co je, láskou, krásou, blahem, štěstím, bez ohledu na to, jak se to skrz smyslové vnímání a mysl jeví. To však neznamená, že falešný zpěv přestane být falešným zpěvem. Všechny ty adekvátní reakce na to, co je, tady jsou. A v absolutním poznání je to všechno i s tím, jak se to jeví, stejná sat-čit-ánanda.
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 13:13:16

Až na to "Povrchním"... Páč to vyžaduje konfrontaci s protikladem... A o tom kapitáne advaita není. ;-)
Pedriito
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » ned 21. dub 2024 13:25:41

.Petra píše:
dodo píše:
.Petra píše:
P.S. Vždyt to E. Tomáš říká zcela jasně. Jak si to může někdo vysvětlovat zcela jinak? :what:


A ako by si definovala to čo vnímajú ľudia, ak to nie je "dynamický aspekt" Jáství ? Alebo, jednoducho, v čom spočíva rozdiel medzi dynamickým aspektom Jástva a tým čo vnímame zmyslami ? Máš skúsenosti, Tomáš to hovorí jasne, iste nebudeš mať problém nám to vysvetliť.


E. Tomáš: Lidská duše se opakovanými samadhi natolik pročistí, že může vycítit absolutní Jáství v jeho statickém i dynamickém aspektu..

Myslíš si, že lidé za sebou běžně mají opakovaná samadhi? Poznal jsi, jak Jáství vytváří ty vlny na oceánu Bytí, jak to ukazuje M. Tomášová v tom videu? To je ten dynamický aspek Jáství. O tom naprostá většina lidí nic neví, protože se to nedá vnímat smysly. Někteří o tom slyšeli, ale sami to nepoznali. E. Tomáš to říká přece jasně, že jen lidská duše pročištěná opakovanými samadhi to může vycítit.

Právě, protože E. Tomáš to říká zcela jasně, nechápu, jak si můžete myslet, že dynamický aspekt Jáství je normálně přístupný lidem. Není.


Áno, iba ľudská duša prečistená opakovyným samádhi môže prečistiť dynamický aspekt Jástva. Ako to vylučuje to, že dynamickým aspektom je zmyslové vnímanie premenlivého, teda naše myšlienky, pocity, proste duševná činnosť ako o tom píše Jana ?
Jana píše:
Dynamický aspekt se může jevit jako realita, když ho vnímáme skrz naši mysl a smyslové vnímání. Tento dynamický aspekt zahrnuje naše myšlenky, pocity, vnímání a zkušenosti, které se neustále mění a jsou v pohybu.

Nicméně, podle učení Nisargadatty a Ramany , absolutní skutečností je neměnné a věčné Já, které je nerozdělitelně spojeno s absolutnem. Toto Já je nerozdělitelně spojené s absolutnem a je neměnné, bez ohledu na to, jak se mění naše myšlenky, pocity a vnímání.

Takže i když dynamický aspekt může být součástí naší každodenní zkušenosti, není to absolutní skutečnost. Absolutní skutečnost je to, co zůstává neměnné a věčné, bez ohledu na to, jak se mění naše vnímání.
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » ned 21. dub 2024 13:30:58

Pedriito píše:Kdyby tu Džejn brala vše nepodmíněně, vše brala.. tak bych řek, hle - pravá advajťanka. :)


Pravého advajťana takmer zabil splašený slon. Potom ho jeho guru poučil, že sa nemusí nechať zabiť slonom, aj keď je skutočný, pravý advajťan.
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Jana » ned 21. dub 2024 13:31:31

.Petra píše:
E. Tomáš: Lidská duše se opakovanými samadhi natolik pročistí, že může vycítit absolutní Jáství v jeho statickém i dynamickém aspektu..

Právě, protože E. Tomáš to říká zcela jasně, nechápu, jak si můžete myslet, že dynamický aspekt Jáství je normálně přístupný lidem. Není.


Péťo, moc si toho vážím, že sem píšeš s tendencí rozkrývat co nejhlouběji pravdu. A je skvělé, že se nebojíš konfrontace s tím, jak to vidí Probuzení.

Můžeme se na to podívat co nejdetailněji.

Co přesně je ten dynamický aspekt jájství ?

Přiznávám, že tenhle termín slyším poprvé, tak jsem si dala práci a vyhledala, co je tím vlastně míněno.

V naší debatě by měl z Tvého pohledu, jak předpokládám, vyznít dynamický projev Jájství jako důkaz pohybu absolutna.

Zkus najít sama, co přesně ten význam znamená, nalezla jsem:

Dynamický aspekt jájství se týká toho, jak se naše identita a pojetí sebe sama mění a vyvíjí v čase a v různých kontextech. Tento koncept je založen na představě, že naše “já” není statické, ale je neustále formováno a ovlivňováno našimi zkušenostmi, vztahy, okolím a mnoha dalšími faktory.
https://academic.oup.com/edited-volume/ ... m=fulltext

Například, věda o mozku zkoumá dynamické formy a intersubjektivní struktury individuace a odkazuje na nerozlučnou relativitu mezi subjektem a společností. To znamená, že naše identita a pojetí sebe sama jsou neustále formovány a ovlivňovány našimi interakcemi s ostatními a s širší společností.
https://link.springer.com/chapter/10.10 ... -29661-2_4

Další studie se zaměřují na dynamickou konfiguraci a úrovně variability komponentů Self-, Me- a I-, které tvoří jájství v různých stavech zdraví, změněných a patologických mozkových podmínek. To naznačuje, že naše pojetí sebe sama může být velmi odlišné v závislosti na našem aktuálním stavu a okolnostech.
https://www.bm-science.com/images/bms/publ/art111.pdf

Takže dynamický aspekt jájství je o tom, jak se naše “já” neustále mění a vyvíjí v reakci na naše zkušenosti a interakce s okolním světem.

Když se podíváš do své minulosti, tak se může jevit, že se Tvé já, to, co sis myslela, že jsi, stále vyvíjelo. To je ten dynamický aspekt jájství.

Ale s absolutním poznáním, kdo jsi, je jasné, že to, co jsi je nekonečné, věčné a neměnné. To co se ve skutečnosti měnilo, bylo jen prohlédnutí iluze, kým nejsi.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7210
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 13:38:27

dodo píše:
Pedriito píše:Kdyby tu Džejn brala vše nepodmíněně, vše brala.. tak bych řek, hle - pravá advajťanka. :)


"Pravého advajťana" takmer zabil splašený slon. Potom ho jeho guru poučil, že sa nemusí nechať zabiť slonom, ja keď je skutočný, pravý advajťan.

Nasadila si holt svými tezemi vysokou laťku. Já za to nemůzu že ji nedrží, i když se o to zuby nehty snaží. To jbych taky moh, vyvházet každým slovem ze slov Mistrů, a myslet si, že už nejede vlak... To nic neznamená, že souhlasím s Mistry... to ze mě Mistra nedělá.
Pedriito
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 13:58:40

Natož jejich mluvčího... Probuzený nepotřebuje "druhou ruku", leda by si ten, kdo to přebírá, myslel že Mistr je asi chromý... na hlavu.
Pedriito
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Jana » ned 21. dub 2024 14:00:44

Pedriito píše:
dodo píše:
Pedriito píše:Kdyby tu Džejn brala vše nepodmíněně, vše brala.. tak bych řek, hle - pravá advajťanka. :)


"Pravého advajťana" takmer zabil splašený slon. Potom ho jeho guru poučil, že sa nemusí nechať zabiť slonom, ja keď je skutočný, pravý advajťan.

Nasadila si holt svými tezemi vysokou laťku. Já za to nemůzu že ji nedrží, i když se o to zuby nehty snaží. To jbych taky moh, vyvházet každým slovem ze slov Mistrů, a myslet si, že už nejede vlak... To nic neznamená, že souhlasím s Mistry... to ze mě Mistra nedělá.


Pedrito, myslet si můžeš, co chceš. Ale poznat to, jestli je Tvůj život plný nenaplněných tužeb a Tvůj svět plný utrpení, nebo jestli je to, co poznáváš, přesně to ONO, o čem mluví Probuzený, a nemá to chybu, si musíš poznat Ty sám. Nepotřebuješ k tomu ničí potvrzení. A tak to máme všichni.

Pošetilé je posuzovat míru osvícení u druhých a sám žít očividně ve tmě.

Ale na druhou stranu, s rozbřesknutím je rozbřesklé všechno, takže nemáš šanci ztratit kredit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7210
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod miroslav » ned 21. dub 2024 14:04:18

Jana píše:
Ano. Maya je sanskrtské slovo, které se často překládá jako “iluze”. Podle Ramany a mnoha dalších advaita vedanta učitelů je Maya iluzorní povaha našeho vnímání skutečnosti.


Kdo jsme ti "my" kdo vnímáme iluzorně skutečnost?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3632
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 14:09:15

Ale to ty nevíš, jakej je můj život, má milá. Nikdy jsme se nepotkali, a tvá pozornost se drží v tvém světě.
O nikom nikdy neřekla nic pravdivého. Jen doměnky. Ale já tě, ač to nevíš, znám krom té své intuice, i z vyprávění těch, co se s tebou potkali...
Pedriito
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » ned 21. dub 2024 14:09:54

Pedriito píše:
dodo píše:
Pedriito píše:Kdyby tu Džejn brala vše nepodmíněně, vše brala.. tak bych řek, hle - pravá advajťanka. :)


"Pravého advajťana" takmer zabil splašený slon. Potom ho jeho guru poučil, že sa nemusí nechať zabiť slonom, ja keď je skutočný, pravý advajťan.

Nasadila si holt svými tezemi vysokou laťku. Já za to nemůzu že ji nedrží, i když se o to zuby nehty snaží. To jbych taky moh, vyvházet každým slovem ze slov Mistrů, a myslet si, že už nejede vlak... To nic neznamená, že souhlasím s Mistry... to ze mě Mistra nedělá.


To by si mohol povedať o každom Majstrovi adjaity, (zvlášť ak by si nevedel že ním je) že si nasadil vysokú latku, ktorej sa nedrží keď, (trebárs) do seba nenechá niekoho zlomyseľne kopať.
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. dub 2024 14:17:32

To by si mohol povedať o každom Majstrovi adjaity, (zvlášť ak by si nevedel že ním je) že si nasadil vysokú latku, ktorej sa nedrží keď, (trebárs) do seba nenechá niekoho zlomyseľne kopať.

Kdo ale kopnul první, Dodo? Tohle ti uniká.
Závislé vznikání, závislé zanikání...
Návštěvník
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » ned 21. dub 2024 14:22:31

Pedriito píše:Ale to ty nevíš, jakej je můj život, má milá. Nikdy jsme se nepotkali, a tvá pozornost se drží v tvém světě.
O nikom nikdy neřekla nic pravdivého. Jen doměnky. Ale já tě, ač to nevíš, znám krom té své intuice, i z vyprávění těch, co se s tebou potkali...


Také zdroje sú zaručene "neomylné". A pýtal si sa aj židovských znalcov Zákona na ich názor na Ježiša ? To pre prípad, že by tvoja intuícia bola v "háji" ?
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » ned 21. dub 2024 14:29:28

Návštěvník píše:
To by si mohol povedať o každom Majstrovi adjaity, (zvlášť ak by si nevedel že ním je) že si nasadil vysokú latku, ktorej sa nedrží keď, (trebárs) do seba nenechá niekoho zlomyseľne kopať.

Kdo ale kopnul první, Dodo? Tohle ti uniká.
Závislé vznikání, závislé zanikání...


Neuniká. A môžem tvrdiť rovnako, že to uniká tebe (vám).

Závislé vznikanie a zanikanie je o niečom inom. Povrchné ťaľafatky ako obviňovanie kohosi detinským spôsobom, že : "To on si s tým začal" s tým nemajú nič spoločné.
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod miroslav » ned 21. dub 2024 14:33:01

Jana píše:
Citace jsou fajn, ale domněnky hledajících vyjadřující víc představu hledajícího, než vyjádření Probuzeného, mohou být zavádějící a matoucí, proto je skvělé, když se sem dávají přesné citace a pokud je to možné i s odkazy . Pokud je citace podána podobným způsobem:


A proč ty potřebuješ ty citáty pořád "vysvětlovat" čímž právě ty vyjadřuješ víc svoje představy, které jsou většinou zavádějící a matoucí?
Kde se ta potřeba bere?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3632
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 14:34:14

dodo píše:
Pedriito píše:Ale to ty nevíš, jakej je můj život, má milá. Nikdy jsme se nepotkali, a tvá pozornost se drží v tvém světě.
O nikom nikdy neřekla nic pravdivého. Jen doměnky. Ale já tě, ač to nevíš, znám krom té své intuice, i z vyprávění těch, co se s tebou potkali...


Také zdroje sú zaručene "neomylné". A pýtal si sa aj židovských znalcov Zákona na ich názor na Ježiša ? To pre prípad, že by tvoja intuícia bola v "háji" ?

Ano jsou neomylné, když důvěry hodné.
Pokud jim dávám mylnou hodnotu, pak se pletu.

Tys jí Dodo někdy potkal? A seděli jste spolu v pranajámě?
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků