Pan Tomáš

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » ned 21. dub 2024 14:47:02

miroslav píše:
Jana píše:
Citace jsou fajn, ale domněnky hledajících vyjadřující víc představu hledajícího, než vyjádření Probuzeného, mohou být zavádějící a matoucí, proto je skvělé, když se sem dávají přesné citace a pokud je to možné i s odkazy . Pokud je citace podána podobným způsobem:


A proč ty potřebuješ ty citáty pořád "vysvětlovat" čímž právě ty vyjadřuješ víc svoje představy, které jsou většinou zavádějící a matoucí?
Kde se ta potřeba bere?


Je prirodzené, že poznávajúci zdieľa svoje poznanie s inými. Dokážeš povedať, zdôvodniť, prečo by to robiť nemal ? A ak si zavedený a zmetený, ktovie kam a kým, považujúc niečie poznanie za predstavu, tak to jednoducho nečítaj. K čomu aj ?
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » ned 21. dub 2024 14:54:20

Pedriito píše:
dodo píše:
Pedriito píše:Ale to ty nevíš, jakej je můj život, má milá. Nikdy jsme se nepotkali, a tvá pozornost se drží v tvém světě.
O nikom nikdy neřekla nic pravdivého. Jen doměnky. Ale já tě, ač to nevíš, znám krom té své intuice, i z vyprávění těch, co se s tebou potkali...


Také zdroje sú zaručene "neomylné". A pýtal si sa aj židovských znalcov Zákona na ich názor na Ježiša ? To pre prípad, že by tvoja intuícia bola v "háji" ?

Ano jsou neomylné, když důvěry hodné.
Pokud jim dávám mylnou hodnotu, pak se pletu.

Tys jí Dodo někdy potkal? A seděli jste spolu v pranajámě?


Nepotrebujem s niekým sedieť v "pranajame", aby som vedel, že hovorí z vlastného poznania v zhode s tým o čom píšu Náuky a hovoria Prebudení.

Potrebuješ snáď sedieť v pranajáme napríklad s Buddhom, aby si vedel že hovorí z vlastného poznania ?
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod miroslav » ned 21. dub 2024 15:00:39

dodo píše:
Je prirodzené, že poznávajúci zdieľa svoje poznanie s inými. Dokážeš povedať, zdôvodniť, prečo by to robiť nemal ?


Ano, je to přirozené.
Jana ale nesdílí své poznání, ale svou nevědomost - svými komentáři se snaží překroutit ("vysvětlit") slova moudrých tak, aby odpovídaly či potvrzovaly její nesprávnou představu o skutečnosti, lásce, absolutnu atd., kterou tady pořád prezentuje a druhé - mnohem duchovně vyspělejší poučuje.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3627
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » ned 21. dub 2024 15:09:47

miroslav píše:
dodo píše:
Je prirodzené, že poznávajúci zdieľa svoje poznanie s inými. Dokážeš povedať, zdôvodniť, prečo by to robiť nemal ?


Ano, je to přirozené.
Jana ale nesdílí své poznání, ale svou nevědomost - svými komentáři se snaží překroutit ("vysvětlit") slova moudrých tak, aby odpovídaly či potvrzovaly její nesprávnou představu o skutečnosti, lásce, absolutnu atd., kterou tady pořád prezentuje a druhé - mnohem duchovně vyspělejší poučuje.


To sú zase len tvoje ničím nepodložené rečičky z vžitých predstáv o Jane.

Ako môžeš tvrdiť, že sa snaží prekrútiť slova múdrych do jej predstavy o skutočnosti, keď sa tu už X-krát potvrdilo, že nerozumieš nie len Jane, ale ani tým Prebudeným, na ktorých sa odvolávaš.
Ľudovo povedané, máš v tom "hokej" Miroslave. S tým nič nenarobím, to musíš ty sám...
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. dub 2024 15:12:10

miroslav píše:
dodo píše:
Je prirodzené, že poznávajúci zdieľa svoje poznanie s inými. Dokážeš povedať, zdôvodniť, prečo by to robiť nemal ?


Ano, je to přirozené.
Jana ale nesdílí své poznání, ale svou nevědomost - svými komentáři se snaží překroutit ("vysvětlit") slova moudrých tak, aby odpovídaly či potvrzovaly její nesprávnou představu o skutečnosti, lásce, absolutnu atd., kterou tady pořád prezentuje a druhé - mnohem duchovně vyspělejší poučuje.

Je to tak, že nemáš pocit, že by si někdo všímal tvé vyspělosti a oceňoval ji?
Návštěvník
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 15:12:57

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Nepotrebujem s niekým sedieť v "pranajame", aby som vedel, že hovorí z vlastného poznania v zhode s tým o čom píšu Náuky a hovoria Prebudení.

Potrebuješ snáď sedieť v pranajáme napríklad s Buddhom, aby si vedel že hovorí z vlastného poznania ?

Jo.


Co když buddha nesedí nikdy s nikým druhým, než sám se sebou?

;)

Tak mu sedím na límečku kurty... Třeba když tančí.. I ježíš strašně rád tančil (z neověřených zdrojů).
Pedriito
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod miroslav » ned 21. dub 2024 15:20:00

dodo píše:
Ako môžeš tvrdiť, že sa snaží prekrútiť slova múdrych do jej predstavy o skutočnosti, keď sa tu už X-krát potvrdilo, že nerozumieš nie len Jane, ale ani tým Prebudeným, na ktorých sa odvolávaš.


Já rozumím jak Janě, tak probuzeným. A pokud se na něco odvolávám, tak na vlastní zkušenost.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3627
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod miroslav » ned 21. dub 2024 15:29:06

Návštěvník píše: Je to tak, že nemáš pocit, že by si někdo všímal tvé vyspělosti a oceňoval ji?


Potřeba oceňování vlastní vyspělosti je obvykle znakem menší vyspělosti. Třeba u dětí to často bývá.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3627
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod miroslav » ned 21. dub 2024 15:32:19

Návštěvník píše:To jen je zajímavé, že kdo mluví o bezpomínečnosti, trousí zároveň podmínky. Tak tady asi něco nehraje...


Dobře vystiženo. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3627
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 15:34:56

miroslav píše:
Návštěvník píše:To jen je zajímavé, že kdo mluví o bezpomínečnosti, trousí zároveň podmínky. Tak tady asi něco nehraje...


Dobře vystiženo. :)

To jsem psal já, jen mi to vzalo jméno...

Ale kde je ten moudrý Návštěvník, to nevím.
Pedriito
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. dub 2024 15:43:41

miroslav píše:
Návštěvník píše: Je to tak, že nemáš pocit, že by si někdo všímal tvé vyspělosti a oceňoval ji?


Potřeba oceňování vlastní vyspělosti je obvykle znakem menší vyspělosti. Třeba u dětí to často bývá.


Jsi tak vyspělý, abys přiznal motivaci?
Návštěvník
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Jana » ned 21. dub 2024 15:59:06

miroslav píše:
dodo píše:
Ako môžeš tvrdiť, že sa snaží prekrútiť slova múdrych do jej predstavy o skutočnosti, keď sa tu už X-krát potvrdilo, že nerozumieš nie len Jane, ale ani tým Prebudeným, na ktorých sa odvolávaš.


Já rozumím jak Janě, tak probuzeným. A pokud se na něco odvolávám, tak na vlastní zkušenost.


Miroslave, obdivuji Tvé sebevědomí. Obdivuji s jakou jistotou je Ti jasná jednota a dokonalost absolutní reality.

Skromně musím přiznat, že Ti vůbec nerozumím. Nerozumím tomu, proč si při tom svém sebevědomí potřebuješ ještě zvedat sebevědomí neustálým upozorňováním na svou pokročilost a vysvětlováním, jak jsou oproti Tobě ti druzí pseudoosvícenci, chcimírové, ti hloupější, idioti a podobně.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7204
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod miroslav » ned 21. dub 2024 16:05:35

Návštěvník píše:
Jsi tak vyspělý, abys přiznal motivaci?

K čemu motivaci?

Obecně asi nejde tak moc o nějaké přiznání, ale o to, jestli si svoji motivaci člověk vůbec uvědomuje. A to nejen tu povrchní - třeba já chci, ale také tu hlubší - proč chci a kdo to vlastně chce.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3627
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 16:12:45

Miroslave, obdivuji Tvé sebevědomí. Obdivuji s jakou jistotou


Však to bezděčné lásce stačí.

Leda by potřebovala vařit polívku... Já jednou dělal boršč - hrůza, dva dni jsem potom uklízel... Ale stála za to!
Bohužel už na ní nemám odvahu, naštěstí maj boršč cca jednou za 14 dní v závodní kuchyni, dobrej...
Ale ten můj byl lepší.
Pedriito
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod miroslav » ned 21. dub 2024 16:54:08

Jana píše:
Skromně musím přiznat, že Ti vůbec nerozumím. Nerozumím tomu, proč si při tom svém sebevědomí potřebuješ ještě zvedat sebevědomí neustálým upozorňováním na svou pokročilost


Já na svou pokročilost neupozorňuji. Pouze upozorňuji ty, kteří si mylně myslí, že jsou pokročilí na to že jsou v tom mezi lidmi rozdíly a že slova probuzených na přednáškách a veřejných proslovech jsou většinou určena začátečníkům a méně pokročilým.

Podobně jako dospělí píši knihy pro děti s ohledem na jejich vyspělost a schopnost chápat sdělení, co je za slovy.

Takže sebevědomí si v žádném případě ničím zvyšovat nepotřebuji a není to motivací mých reakcí. Pokročilost a nepokročilost, nezralost, zralost, schopnost, neschopnost, zkušenost nezkušenost atd. jsou normální faktické, objektivní skutečnosti a netřeba si je brát osobně.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3627
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 21. dub 2024 16:59:08

Pedriito píše:
miroslav píše:
Návštěvník píše:To jen je zajímavé, že kdo mluví o bezpomínečnosti, trousí zároveň podmínky. Tak tady asi něco nehraje...


Dobře vystiženo. :)

To jsem psal já, jen mi to vzalo jméno...

Ale kde je ten moudrý Návštěvník, to nevím.
Určitě si tě s ním nespletu.
Návštěvník
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 17:16:50

Určitě si tě s ním nespletu.

Já vím, tak hlavně ať škrtne a hoří ;-)

Když za dveřmi je meluzína ..
Pedriito
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Tara » ned 21. dub 2024 18:55:46

Ale kde je ten moudrý Návštěvník, to nevím.

Určitě si tě s ním nespletu.

To mě pobavilo :-), díky :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Jana » ned 21. dub 2024 18:57:30

miroslav píše:
Jana píše:
Skromně musím přiznat, že Ti vůbec nerozumím. Nerozumím tomu, proč si při tom svém sebevědomí potřebuješ ještě zvedat sebevědomí neustálým upozorňováním na svou pokročilost


Já na svou pokročilost neupozorňuji. Pouze upozorňuji ty, kteří si mylně myslí, že jsou pokročilí na to že jsou v tom mezi lidmi rozdíly a že slova probuzených na přednáškách a veřejných proslovech jsou většinou určena začátečníkům a méně pokročilým.


A jestli smím být zvědavá, prozradíš, jestli sebe řadíš mezi pokročilé, nebo začátečníky? Můžu hádat? :D

Podobně jako dospělí píši knihy pro děti s ohledem na jejich vyspělost a schopnost chápat sdělení, co je za slovy.

Takže sebevědomí si v žádném případě ničím zvyšovat nepotřebuji a není to motivací mých reakcí. Pokročilost a nepokročilost, nezralost, zralost, schopnost, neschopnost, zkušenost nezkušenost atd. jsou normální faktické, objektivní skutečnosti a netřeba si je brát osobně.


Já vím a potom pro ty hloupější nepokročilé cituješ sám sebe.

A jelikož Probuzeným rozumíš, tak to, čemu nerozumíš, prohlásíš za blábolení a upozorňuješ, kde mluví Probuzení z cesty.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7204
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Pedriito » ned 21. dub 2024 19:12:02

Tara píše:
Ale kde je ten moudrý Návštěvník, to nevím.

Určitě si tě s ním nespletu.

To mě pobavilo :-), díky :-)

Humor solí života.
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků