Pan Tomáš

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod dodo » čtv 25. dub 2024 17:57:00

Tara píše:Dodo, ne že bych chtěla nějak Petru obhajovat, ona to určitě nemá za potřebí, ale mýlíš se.
Mýlíš se jak v hodnocení Jany, tak např, i nyní v hodnocení Petry.
Každý vnímáme podle svého nastavení, zkušeností atd - tak to je...



Uf. To sa mi uľavilo, že ma takto vnímaš len podľa svojho nastavenia. :D

A až budeš vnímať čisto, bez skreslení vytváraných tým nastavením, napíšeš mi tiež niečo ? Pánečku, ...už sa teším na ten rozdiel oproti tomu, čo mi píšeš teraz... ;)
dodo
 
Příspěvky: 723
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Jana » čtv 25. dub 2024 18:05:15

miroslav píše:
Jana píše:
"Prosím vás pochopte to jasně, že Vy, Absolutno zbavené jakékoliv tělesné identity, jste kompletně, dokonalí a Nezrození."


No, tak ještě se zbavit té tělesné identity a je to. Nestačí ale jen o ní říkat, že neexistuje, nebo že je relativní atd. Už z toho říkání a psaní je vidět, že si se jí zatím nezbavila. A tak hold nezrozená a dokonalá zatím nejsi.
Ale ráda bys byla kompletně dokonalá a také aby to ostatní viděli, že jo. :)


Miroslave, s poznáním, kdo jsi, žádnou tělesnou identitou nejsi. To, že jsi kompletně nezrozený a dokonalý, není něco, čeho musíš nějak dosáhnout, to už tou nejvyšší pravdou prostě je. :D

Ale jestli se potřebuješ s tělesnou identitou ztotožňovat, tak si klidně vnímej všechny možné nedokonalosti, jak se Ti zlíbí.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7171
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 25. dub 2024 18:46:14

Dobrá ;)
Co Jano odpověděl Kristus na otázku učedníkům...Co je znamením Otce (Absolutna)?
salmo1cz.
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 25. dub 2024 19:05:15

Prostě mysl se nerada pohybuje v paradoxu.
Mysl na rozhodnutí a pochopení nestačí.
salmo1cz.
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Tara » čtv 25. dub 2024 19:10:11

salmo1cz. píše:Dobrá ;)
Co Jano odpověděl Kristus na otázku učedníkům...Co je znamením Otce (Absolutna)?

Prosím, pane učiteli, prosím, já to vím!

Prach jsi a v prach se obrátíš.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Tara » čtv 25. dub 2024 19:11:53

dodo píše:
Tara píše:Dodo, ne že bych chtěla nějak Petru obhajovat, ona to určitě nemá za potřebí, ale mýlíš se.
Mýlíš se jak v hodnocení Jany, tak např, i nyní v hodnocení Petry.
Každý vnímáme podle svého nastavení, zkušeností atd - tak to je...



Uf. To sa mi uľavilo, že ma takto vnímaš len podľa svojho nastavenia. :D

A až budeš vnímať čisto, bez skreslení vytváraných tým nastavením, napíšeš mi tiež niečo ? Pánečku, ...už sa teším na ten rozdiel oproti tomu, čo mi píšeš teraz... ;)

Já se taky těším, už se nemůžu dočkat, to víš, ženská :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 25. dub 2024 19:16:59

Tara píše:
salmo1cz. píše:Dobrá ;)
Co Jano odpověděl Kristus na otázku učedníkům...Co je znamením Otce (Absolutna)?

Prosím, pane učiteli, prosím, já to vím!

Prach jsi a v prach se obrátíš.

:D
No to taky.
Ale co je ve vás znamením Absolutna, tedy proč říkáme živého Otce, tvořící Absolutno.
salmo1cz.
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. dub 2024 19:27:04

Duch svatý.
Návštěvník
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Tara » čtv 25. dub 2024 19:28:43

salmo1cz. píše:
Tara píše:
salmo1cz. píše:Dobrá ;)
Co Jano odpověděl Kristus na otázku učedníkům...Co je znamením Otce (Absolutna)?

Prosím, pane učiteli, prosím, já to vím!

Prach jsi a v prach se obrátíš.

:D
No to taky.
Ale co je ve vás znamením Absolutna, tedy proč říkáme živého Otce, tvořící Absolutno.

Život. :-)

A život je změna.

Změna je život.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 25. dub 2024 19:37:16

Nedostatečně. :D
Jdu do práce tedy....
,................
50 Ježíš řekl: Když vám řeknou: „Odkud jste?“, řekněte jim: „Přišli jsme ze světla, z místa, kde světlo vzniklo samo ze sebe. Vyvstalo a zjevilo se v jejich obraze.“ Když vám řeknou: „Kdo jste vy?“, tak řekněte: „Jsme jeho synové, vyvolení živého Otce.“ Když se vás budou ptát: „Co je ve vás znamením vašeho Otce?“, tak jim řekněte, že je to pohyb a klid.
salmo1cz.
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Tara » čtv 25. dub 2024 20:07:50

A hááááá, já tohle načtené nemám :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 25. dub 2024 21:59:17

Tara píše:
miroslav píše:Ach ty ženy... :)

Kde nebylo žen, pobyl jsem nejvýše den.

No vidíš, to je ta úsměvná laskavost :-)
Hned bych ti napsala, že tě (někdy, zcela ve vyjímečných chvílích tvého nadhledu a laskavosti) miluji.

Ale nenapíšu. Protože vím, jak toto vyřčení zafunguje u mnohých chlapů (teda pokud to jsou to skuteční chlapi a ne mamánci nebo tokající tetřevi). Zaleknout se toho, protože oni už se své podstaty mužství nechtějí, nemohou být vlastněni :-)


Máš to daaké popletené - ta věta nebyla doslovně "já tě miluji", správné znění bylo "ja nechci abys myslel, já chci, abys dělal to, co ti řeknu já!"...
Návštěvník
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Jana » pát 26. dub 2024 6:23:48

salmo1cz. píše:Dobrá ;)
Co Jano odpověděl Kristus na otázku učedníkům...Co je znamením Otce (Absolutna)?


salmo1cz. píše:Nedostatečně. :D
Jdu do práce tedy....
,................
50 Ježíš řekl: Když vám řeknou: „Odkud jste?“, řekněte jim: „Přišli jsme ze světla, z místa, kde světlo vzniklo samo ze sebe. Vyvstalo a zjevilo se v jejich obraze.“ Když vám řeknou: „Kdo jste vy?“, tak řekněte: „Jsme jeho synové, vyvolení živého Otce.“ Když se vás budou ptát: „Co je ve vás znamením vašeho Otce?“, tak jim řekněte, že je to pohyb a klid.


Krásná práce, Salmo.

„Přišli jsme ze světla, z místa, kde světlo vzniklo samo ze sebe. Vyvstalo a zjevilo se v jejich obraze.“



Svého času všechny ty biblické obrazy byly ve mně nesmírně živé, směřovaly k poznávání pravdy, pak se zastavily u Ježíšova největšího přikázání. V tom vůbec žádný obraz nebyl.

Bible pokračuje ještě v obrazech dál, ale jakoby se to tím Největším přikázáním celé uzavřelo, jakoby Janova znamení byla jen pro ty, které Největší přikázání nezastavilo.

Míla Tomášová říká:

6,58 Bezprostřední žití života tam, kde to právě vychází z nestvořeného.

7,00 Myšlenky ještě jsou nemyšlenky.

7,11 A všechny nauky vlastně vedou k tomuto.


V tom stvořeném je pohyb, projev, obraz, forma, děj, je to život žitý skrz smyslové vnímání, skrz mysl. To je svět tvarů a forem.

To, k čemu vedou všechny nauky včetně Bible, je to prvotní, nestvořené, bez pohybu. Tady ať se děje, co se děje, nic se neděje.

Veškerý ten projev je krásný, je ve své podstatě láskou, a v jejím nejhlubším poznání veškerý pohyb mizí.

Proto v Nisargadattovo světě žádný pohyb není.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7171
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod .Petra » pát 26. dub 2024 7:18:48

salmo1cz. píše:Prostě mysl se nerada pohybuje v paradoxu.


Je to tak. A co se jednou naučila nechce a ani nedokáže sama od sebe pustit.


salmo1cz. píše:Mysl na rozhodnutí a pochopení nestačí.


Ano. Proto Boží Milost/Absolutno posílá zcela neobvyklé, nezvyklé "zkušenosti ", aby se mysl pročistila, a tak se dokázala otevřít novému pohledu. Díky za ně.


salmo1cz. píše:
50 Ježíš řekl:

Když vám řeknou: „Odkud jste?“, řekněte jim: „Přišli jsme ze světla, z místa, kde světlo vzniklo samo ze sebe. Vyvstalo a zjevilo se v jejich obraze.“

Když vám řeknou: „Kdo jste vy?“, tak řekněte: „Jsme jeho synové, vyvolení živého Otce.“

Když se vás budou ptát: „Co je ve vás znamením vašeho Otce?“, tak jim řekněte, že je to pohyb a klid.


Neznám to, ale je to moc pěkné.

:)
.Petra
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Jana » pát 26. dub 2024 7:52:33

Mluví někde Nisargadatta o tom, že by absolutno samo bylo v pohybu?

Individuální osobní kontakt s uvědoměním Absolutna může nastat pouze v případě, kdy se mysl ,postí‘, kdy je vyprázdněná, neboť jedině pak ustává vytváření pojmů.

Je-li mysl klidná, odráží Skutečnost; když je mysl zcela bez pohybu, zmizí, a jediné,
co tu zůstává, je Skutečnost. Proto také Maharadž znovu a znovu připomíná, že je
nutné sjednotit se s vědomím. Když mysl hoduje, Skutečnost mizí; když se mysl
postí, Skutečnost se přihlásí.

https://eknizky.sk/wp-content/uploads/2 ... ecnost.pdf


Nejhlubší poznání Skutečnosti vede k nalezení věčného klidu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7171
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Tara » pát 26. dub 2024 8:13:39

Návštěvník píše:
Tara píše:
miroslav píše:Ach ty ženy... :)

Kde nebylo žen, pobyl jsem nejvýše den.

No vidíš, to je ta úsměvná laskavost :-)
Hned bych ti napsala, že tě (někdy, zcela ve vyjímečných chvílích tvého nadhledu a laskavosti) miluji.

Ale nenapíšu. Protože vím, jak toto vyřčení zafunguje u mnohých chlapů (teda pokud to jsou to skuteční chlapi a ne mamánci nebo tokající tetřevi). Zaleknout se toho, protože oni už se své podstaty mužství nechtějí, nemohou být vlastněni :-)


Máš to daaké popletené - ta věta nebyla doslovně "já tě miluji", správné znění bylo "ja nechci abys myslel, já chci, abys dělal to, co ti řeknu já!"...

To je asi daaká tvoja zkušenost, že?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Tara » pát 26. dub 2024 8:15:26

salmo1cz. píše:Nedostatečně. :D
Jdu do práce tedy....
,................
50 Ježíš řekl: Když vám řeknou: „Odkud jste?“, řekněte jim: „Přišli jsme ze světla, z místa, kde světlo vzniklo samo ze sebe. Vyvstalo a zjevilo se v jejich obraze.“ Když vám řeknou: „Kdo jste vy?“, tak řekněte: „Jsme jeho synové, vyvolení živého Otce.“ Když se vás budou ptát: „Co je ve vás znamením vašeho Otce?“, tak jim řekněte, že je to pohyb a klid.

No tak jsme totéž vyjádřili jinými slovy :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Tara » pát 26. dub 2024 8:16:49

Ty citovanými asi z bible?, já ze života.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. dub 2024 10:13:09

miroslav píše:Ach ty ženy... :)

Kde nebylo žen, pobyl jsem nejvýše den.


Tara píše:
Návštěvník píše:
Tara píše:No vidíš, to je ta úsměvná laskavost :-)
Hned bych ti napsala, že tě (někdy, zcela ve vyjímečných chvílích tvého nadhledu a laskavosti) miluji.

Ale nenapíšu. Protože vím, jak toto vyřčení zafunguje u mnohých chlapů (teda pokud to jsou to skuteční chlapi a ne mamánci nebo tokající tetřevi). Zaleknout se toho, protože oni už se své podstaty mužství nechtějí, nemohou být vlastněni :-)


Máš to daaké popletené - ta věta nebyla doslovně "já tě miluji", správné znění bylo "ja nechci abys myslel, já chci, abys dělal to, co ti řeknu já!"...

To je asi daaká tvoja zkušenost, že?


Ani ne, spíše je to odpověď na tvé "vlastnění" - které jsi přesně popsala, jakože "víš"... Ono to totiž souvisí s tím, s kým se setkáš - jde o vzájemné pochopení a z něj vyvěrající respekt anebo jde jakýsi souboj a o to silnější prolínání. Obojí umí pevná svazek vytvořit.

Když jsme "u Tomášů", tak Míla to popisovala tak, že muži jsou připravení ženu ochraňovat a tedy i "vlastnit" - a proto jsou velice rádi, když cítí, že i žena k nim pociťuje "vlastnická práva" - říkávala, že je to dáno přirozeností každé ženy s pudem mateřství... Dodávala však, že je ze strany ženy potřeba toto "vlastnění" vyvážit. Žena má vše pro to, aby to přivlastnění muže vyvážit dokázala - jediné, co ji může v tom vyvažování zabránit, je její představa, že se vzájemné děje musí odvíjet od jejích představ.
Míla vztahové vyvažování viděla dost jasnozřivě (jak by ne, že ano), a tak většinou pouze vstupovala do děje v případě hrozící katastrofy. Bylo velmi těžké z ní vymámit nějaké obecnější vyjádření, ale i z těch střípků se dá sestavit docela ucelená mozaika.

Ten můj komentář souvisí s tím, že žena se nemá bát projevit své city, ba naopak, má je projevovat - ale s tím projevem musí dát celou samu sebe, své okouzlení, svou poddajnost, svá očekávání, svou trpělivost... Pokud toto u muže nechce anebo nemůže, neměla by takové signály vydávat. Vytváří to kolize vzájemného pochopení a následný strach.
Protože pokud má žena strach se projevit, je to většinou spojeno s její neochotou dát sebe zcela. A protože jsi napsala "protože vím jak toto vyřčení ZAFUNGUJE" nemohlo to být čisté "já tě miluji", a tvé doplnění o mužském pocitu "vlastnění" už přímo vede na to, že slova "já tě miluji" s sebou nesou tu vypsanou myšlenku "já sama se ti nedám, ale od tebe svým vyjádřením chci, abys dělal to, co ti řeknu já!" - a Míla na tuto skrytou část vždy ženy a dívky upozorňovala slovy "když ho milujete, vnímejte ho jako svého boha, a jen ho milujte naplno a o víc se nestarejte - vaše láska vás promění tak, že tomu muži budete nenahraditelná - a tak naplníte smysl muž a žena se stanou jedním". jindy říkávala "žena má ve svém muži možnost poznávat všechny muže a muž může ve své ženě vidět záblesky všech ostatních žen". Jediné, co tomuto vývoji vztahu může zabránit je obava ženy, že neumí nabídnout vše (a proto se snaží "vlastnit") - což ale také vede ke ztrátě jejího kouzla pro toho konkrétního muže. Muž je ve vztahu k ženě prostý a jednoduchý jako malé dítě - je-li jí okouzlen, nevnímá další ženy.
Návštěvník
 

Re: Pan Tomáš

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. dub 2024 10:28:49

Tara píše:Ty citovanými asi z bible?, já ze života.


Z Bible ani tak ne, ale z tohoto https://cs.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1 ... evangelium
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků