kdo jsi??

Moderátor: rafael

kdo jsi??

Nový příspěvekod rafael » úte 08. led 2013 23:29:10

dokážeš mi odpovědět na otázku kdo jsi..??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod rafael » stř 09. led 2013 20:47:53

Jana píše:Můžu odpovědět, kdo nejsem :) .

Na otázku, kdo jsem, nedokážu odpovědět slovy, i když je to jasné.


ano správně.. kdo mi další odpoví svůj názor??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. led 2013 21:01:58

Proč se ptáš? Děláš si průzkum, jak je tu kdo pokročilý?
Návštěvník
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Kirby » stř 09. led 2013 21:39:58

Já su malý átmánek
bříško mám jak bochánek.
Kirby
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Honzam » stř 09. led 2013 22:11:28

krásný bezcitný drak
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 09. led 2013 22:17:45

rafael píše:dokážeš mi odpovědět na otázku kdo jsi..??

Jestli víš, kdo jsi ty, znáš odpověď na svou otázku, co jsi tu položil ostatním.
Návštěvník
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. led 2013 10:25:37

rafael píše:dokážeš mi odpovědět na otázku kdo jsi..??


nedokážu ...

můžu se akorát stále, okamžik po okamžiku vracet k uvědomění sebe sama, je to fenomén, který není vyjádřitelný ani nijak uchopitelný :what:
Návštěvník
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. led 2013 10:48:34

rafael píše:
Jana píše:Můžu odpovědět, kdo nejsem :) .



ano správně.. kdo mi další odpoví svůj názor??


zvláštní ...

takže to co ve mne vzniká a zaniká a co si uvědomuji, nejsem já ? a kdo to teda je ? z čeho to pramení, když i to nejsem já ?
Návštěvník
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. led 2013 11:49:56

vostalpetr píše:Toto je trošku problém s tím učením Maharišiho,
nejdřív se pozná Já a pak by se mělo poznat, že to Já je podstatu všeho,
což se poněkud komplikeje tím,
že samotné poznání samtoného Já (bez vědomí světa) nerozpustí vasány,
takže.....


o vásanách se píše na vedlejším vláknu :confused:

pokud chce někdo vyjádřit že je vším, tak není možné se naidentifikovat k něčemu konkrétnímu, proto mi přijde, že o tom je metoda neti neti ... ale i ta bude překročena, páč je to pouze o způsobu jak si začít uvědomovat nepodmíněnost přirozenosti podstaty, když došlo k hodně zakořeněné zvyklosti zúžení k oblastem projevu :what:
Návštěvník
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. led 2013 12:26:31

Můžu odpovědět, kdo nejsem
---------------------------------------

připomíná to příběh, vlny, která najednou zjistila, že je součástí vody a tak odmítla sebe sama v projevu a prohlásila se vodou, s tím, že vlny neexistují protože je všechno jenom voda a ona nemůže rozpoznat různé formy vlnění, tudíž vlna neexistuje :confused:
Návštěvník
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. led 2013 13:43:36

vostalpetr píše: já píšu pouze teorie)


to se nedá přehlédnout :) podle toho jak vykládáš dzoghčen :phew: a tentonoc samadhi :yeah:
Návštěvník
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. led 2013 14:01:30

vostalpetr píše:
podle toho jak vykládáš dzoghčen


No přijde mně to lepší než ho vykládat podle své osobní a omezené zkušenosti,
....


ty to vykládáš podle svých představ vostále co si o tom vytváříš, upřímný jsi v tom, že nenalháváš, že je to z přímého poznání a proto to rád čtu, je to fascinující jak se to dá pomocí intelektu různě uchopovat, přetvářet a rozpitvávat, až smysl sdělení se dostane míle daleko od původního záměru :) proto ,ani nemůžeš poznat kdo hovoří z přímého poznání a kdo z intelektuální pochopení :phew:
Návštěvník
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod teonik » čtv 10. led 2013 14:36:54

na to je těžká odpověd v lidské řeči,která postihne jen malou část skutečnosti

kdo jsem?
jsem to,co si právě uvědomuji....

a šířeji:jsem vším,co sem si kdy uvědomoval,uvědomuji a budu uvědomovat...třeba až za hranice vědomí a uvědomování vůbec...
........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. led 2013 16:15:50

teonik píše:na to je těžká odpověd v lidské řeči,která postihne jen malou část skutečnosti

kdo jsem?
jsem to,co si právě uvědomuji....

a šířeji:jsem vším,co sem si kdy uvědomoval,uvědomuji a budu uvědomovat...třeba až za hranice vědomí a uvědomování vůbec...
........................


no je to šírší ... protože když si něco uvědomuješ, tak tu musí být i cosi co je si toho vědomé a ani to nemůže být mimo tebe ... :what:
Návštěvník
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod rafael » čtv 10. led 2013 16:40:37

Návštěvník píše:
rafael píše:
Jana píše:Můžu odpovědět, kdo nejsem :) .



ano správně.. kdo mi další odpoví svůj názor??


zvláštní ...

takže to co ve mne vzniká a zaniká a co si uvědomuji, nejsem já ? a kdo to teda je ? z čeho to pramení, když i to nejsem já ?



to co si uvědomuješ a co v tobě vzniká a zaniká je projevem ega a mysli.. ego má povahu tvoření a změn, ego není stálé, ty musíš najít toho kdo je za tím vším, ego, mysl, a celý svět kolem tebe by nebyl kdyby nebylo to co je za ním za egem.. ego je jako parazit který se žívím tím co je za egem, aby mohlo žít, a přitom ti říká já jsem samostatné ego, nic jiného za mnou není a to vše proto aby mohlo žít..pokud chceš najít toho kdo je za tím vším musíš hledat v nitru sebe.. tato otázka tohoto vlákna je proto takto určená.. aby každý uživatel podle svého stavu (myšleno duchovního) hledal svým způsobem.. každá odpověd je správná na tuto otázku.. důležité ale je obrátit dotaz do svého nitra a začít hledat,otázka kdo jsi nebo kdo jsem já nám pomáhá najít kdo je za egem.. pokud si položíš tuto otázku neexistuje na ní odpověď, je to proto že ego neví kdo je JÁ, ego je konstrukce mysli.. pokud ego samo sobě položí otázku kdo jsi nebo kdo jsem já mysl se zastaví..ego se táže samo sebe.. pokud ego a mysl stojí, netvoří myšlenky pak můžeme za ním najít toho koho hledáš.. je to jednoduchý princip a postupný proces, nemůžeš vědět hned po jedné otázce kdo jsi.. pokud ego dostatečně dlouho a často stojí zjistíš, že za egem ještě něco je, ještě ale nevíš co a ponořuješ se do hloubky toho prázdna.. doba kdy máš myšlenky a kdy ego stojí se musí změnit.. pokud ti většinu času dne bude mysl stát najdeš postupně co je za egem.. zpočátku je ale mysl otravná tak dokonale že z tebe dělá blbce a jeden pořád a dává ti myšlenky že toto vše je blbost..je to ale obrana mysli a ega.. obyčejné ticho a kklid mysl pokud je co nejdelší nám pak odkryje a očistí zrcadlo které v sobě máme jak se píše v zazenu..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod rafael » čtv 10. led 2013 16:41:37

Návštěvník píše:
teonik píše:na to je těžká odpověd v lidské řeči,která postihne jen malou část skutečnosti

kdo jsem?
jsem to,co si právě uvědomuji....

a šířeji:jsem vším,co sem si kdy uvědomoval,uvědomuji a budu uvědomovat...třeba až za hranice vědomí a uvědomování vůbec...
........................


no je to šírší ... protože když si něco uvědomuješ, tak tu musí být i cosi co je si toho vědomé a ani to nemůže být mimo tebe ... :what:




a kdo si to vše uvědomje?? kdo jsi že si to uvědomuješ??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. led 2013 18:01:34

rafael píše:
Návštěvník píše:
teonik píše:na to je těžká odpověd v lidské řeči,která postihne jen malou část skutečnosti

kdo jsem?
jsem to,co si právě uvědomuji....

a šířeji:jsem vším,co sem si kdy uvědomoval,uvědomuji a budu uvědomovat...třeba až za hranice vědomí a uvědomování vůbec...
........................


no je to šírší ... protože když si něco uvědomuješ, tak tu musí být i cosi co je si toho vědomé a ani to nemůže být mimo tebe ... :what:




a kdo si to vše uvědomje?? kdo jsi že si to uvědomuješ??



evidentně já si to uvědomuju :)

Otázka - A KDO JE TO JÁ ?

Odpověď - nevím ...

nedá se to vůbec popsat, nijak uchopit, ani ohraničit ...
Návštěvník
 

Re: kdo jsi??

Nový příspěvekod teonik » čtv 10. led 2013 18:02:02

tak to já nevím

mám k dispozici pouze vjemy

co jsou zač a kde se berou...nevím...můžu spřádat spekulace,ale to je asi tak vše...

kdo je autor...také nevím

momentálně si uvědomuji člověka,jeho mysl a jeho okolí...takže sem člověk ve světě
jindy si zas uvědomuji něco jiného...
................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov


Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků