co jsou sny??

Moderátor: rafael

co jsou sny??

Nový příspěvekod rafael » stř 06. bře 2013 23:00:21

napíšeš mi co jsou sny?? odkud se tvoří??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 06. bře 2013 23:16:40

Návštěvník
 

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 12:03:59

mění se nějak charakter vašich snů? od té doby, co medituji, mám klidnější dny, ale o to víc mám živější sny, nevíte, čím to je?
Návštěvník
 

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod rafael » pát 08. bře 2013 12:11:56

Návštěvník píše:mění se nějak charakter vašich snů? od té doby, co medituji, mám klidnější dny, ale o to víc mám živější sny, nevíte, čím to je?



meditací dochází k odpoutání od snů.. sny jsou iluze jako ego a celá mysl.. meditací zpomalujeme mysl a odpoutáváme se od ní.. tím pádem dochází k postupnému odpoutání i od snů.. pokud meditujeme stále jednou nebudme prožívat žádné emoce ve snech, stejně jako v běžném životě..emoce jsou ego a ego slábne meditací.. normální člově prožívá sny jako skutečné které patří jemu stejně jako myšlenky.. pokud ale meditujeme tato připoutanost se zeslabuje až jednoho dne vymizí..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 12:30:23

čím to, že jsou teď po meditování sny tak živé? nezpůsobuje meditace, že je spánek lehčí a sny se lépe pamatují?
Návštěvník
 

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod rafael » pát 08. bře 2013 12:57:29

Návštěvník píše:čím to, že jsou teď po meditování sny tak živé? nezpůsobuje meditace, že je spánek lehčí a sny se lépe pamatují?


sny jsou iluze..ten kdo vidí, prožívá sny a hodnotí je ego, mysl člověka.. nechej sny odejít, nehodnoť je, neprožívej je a nepřemýšlej nad nimi tolik..sny musí taky odejít a vnitřní pozornost meditace musí přejít i do snů.. meditace ovlivnuje spánek, jednou přijde den kdy tvé "JÁ duše" uvidí sen který se zdá a uvidí i toho komu se zdá.. je to pak zvláštní stav kdy se meditací oddělíme od snů a od ega a máme ve spánku silnou pozornost meditace stejně jako přes den. obojí se prolíná, meditací lze také najít bod kdy tělo usne ale JÁ vidí že tělo spí a přitom vnímá jako v meditaci..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 13:01:54

Když se obrátím k vnitřnímu Bytí s prosbou, abych si uvědomil něco, co pořád nechápu, může přijít odpověď v podobě jasného snu. Výjevy snu - obrazové dění předvede, co nevědomky dělám, a mně to díky tomu snu může dojít. Jednotlivé postavy takových symbolických snů jsou moje různé sklony a povahové složky.

Takový sen je mimořádně živý a hned se nezapomene. Ono nás to vede pořád a když to vnitřní poselství nehodím za hlavu, vede mě to pak i dál. Občas se sám od sebe objeví sen, který upozorňuje na něco, co už pomalu dozrává k pochopení vědomím. Když se smysl snu pochopí, prohloubí se vhled a úměrně tomu se zmenší ztotožňování s konkrétním nevědomým sklonem.
Návštěvník
 

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 13:05:14

To jsou symbolické archetypální sny a jsou velkou pomocí na cestě ke sjednocení. Je ale třeba velká pokora, abychom jejich poselství porozuměli.
Návštěvník
 

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod rafael » pát 08. bře 2013 13:11:02

Návštěvník píše:To jsou symbolické archetypální sny a jsou velkou pomocí na cestě ke sjednocení. Je ale třeba velká pokora, abychom jejich poselství porozuměli.


vím jaké to je, sny se plní jako totální zkušenost, sny se plní jako metafory, sny jsou i blbosti,sny jsou vedení.. sny jsou ale mysl a právě když nad nimi přemýšlíme připoutáváme se k nim.. protože nás nutí se jimi zabývat, nutí nás je znova prožívat tím co se nám zdálo.. sen když se zdá a splní se není možné vyhnutí to co máme udělat..vždy to uděláme.. sen je i vedení, je vhodné sen použít jako nástroj na cestě, použijeme ho ke své pracá a pak ho odložíme a nezabýváme se jím..sen musí odejít..

pokud ale byť jedinkrát prožijeme to že vidíme toho kdo sní i sen zároveň, pochopíme že sny nám nepatří, že jsou jen porjevem ega které je tvoří, a pokud chceme meditovat a dojít do konečné fáze realizace musí i připoutanost ke snům odejít.. ideální je se ptát bez odpovědi "kdo sen prožívá", sen tam ještě bude ale odpoutáme se od něho..

http://www.zahrada-ticha.cz/articles.php?article_id=101
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 13:30:42

Dokud jsi ke snům připoutaný, sny jsou jen snůškou chaotických jevů z podvědomí.

Tyhle sny, které přicházejí od vnitřního vedení, jsou ryzí intuicí. Objeví se ale jen když se s hlubokou opravdovostí obracíš dovnitř s prosbou o vedení. Přitom intuice od vnitřního Já přichází neustále, i v bdělém stavu, jenže naše pozornost je obrácená ven a nevnímá ji.

Dokud sny opovrhuješ jako něčím zbytečným, co se má opustit, jsi intuici v téhle podobě uzavřený.
Návštěvník
 

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod PánBů » pát 08. bře 2013 13:31:53

ideální je se ptát bez odpovědi "kdo sen prožívá", sen tam ještě bude ale odpoutáme se od něho..
Nestačí že sen existuje že existuje prožívání a že je to neskutečný zázrak že k tomu dochází ať se kdokoliv vnímá jako cokoliv?
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 17:40:42

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod rafael » pát 08. bře 2013 19:31:32

Návštěvník píše:Dokud jsi ke snům připoutaný, sny jsou jen snůškou chaotických jevů z podvědomí.

Tyhle sny, které přicházejí od vnitřního vedení, jsou ryzí intuicí. Objeví se ale jen když se s hlubokou opravdovostí obracíš dovnitř s prosbou o vedení. Přitom intuice od vnitřního Já přichází neustále, i v bdělém stavu, jenže naše pozornost je obrácená ven a nevnímá ji.

Dokud sny opovrhuješ jako něčím zbytečným, co se má opustit, jsi intuici v téhle podobě uzavřený.


ale toto není opovrhování.. jen nesmí být připoutanost ke snům.. intuice vnitřního JÁ funguje neustále, ne jen ve snech.. intice ti řekne vstan a jdi udělat toto..mysl ti řekne ted ještě né, půjdu pozdeji..pokud poslechneš mysl je to špatně.. sny nejsouz špatné a mají opravdu vedení, ale nesmí se k nim člověk připoutat, jednou přijde den kdy tvé archetypy a sny zmizí, zmizí připoutanost.. obrácení do srdce je také intuicí, pokud se vzdáš připoutanosti snů, pozornost bude více v srdci a intuice srdce nahradí sny..nebudeš muset čekat až půjdeš spát, a budeš to mít po celý den.. ve snu je to jednodužší protože ego je latentní když spíme, proto intuitivní sny jsou dříve než intuice v srdci při obrácení pozornosti do nitra.. nemusíš prosit o vedení, vedení sme..je potřeba se všeho vzdát, i snů a pak to vedení bude ještě silnější..sny jsou tvá připoutanost, mysl je chce, mysl nad nimi přemýšlí..odpoutej se od nich.. když se ti zdá sen nech ho pak druhý den odejít..sen byl už není.. je jen přítomný okamžik, proč se vracet k snům..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. bře 2013 20:02:58

Nevím co považuješ za připoutanost ke snům, před kterou opakovaně varuješ. Člověk, který ulpívá, většinou ulpívá na čemkoliv. Třeba i na tom, že svoje současné pochopení vidí jako konečné a doporučuje druhým, co by měli nebo neměli dělat.

Sny prostě občas přijdou, jako cokoliv jiného. Podle mě je nápomocný sen vnitřní reakcí na pokorné obrácení se o pomoc ke Zdroji, ze kterého intuice přichází. To je velkou pomocí každému, kdo sám sebe nepovažuje za osvíceného a neulpívá na tom, co zatím pochopil.
Návštěvník
 

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 11. bře 2013 9:18:47

jak by mohlo být možné si ve snu uvědomit, že to je sen, když člověku tečou čůrky potu z hrůzy kterou zažívá? je na to nějaká metoda, jak si uvědomit, že sen je sen?
Návštěvník
 

Re: co jsou sny??

Nový příspěvekod rafael » pon 11. bře 2013 17:09:20

Návštěvník píše:jak by mohlo být možné si ve snu uvědomit, že to je sen, když člověku tečou čůrky potu z hrůzy kterou zažívá? je na to nějaká metoda, jak si uvědomit, že sen je sen?


rada je pouze jedna..

kdo má te sen..
kdo sen prožívá..

pokud si odpovíš já je nutné vše vyřešit jen přes vnitřní pozornost, sílů tvého JÁ, tvé duše..tvého božství..

jen tato sílá dokáže tebe odpoutat od prožívání snů..nikdo jiný a nic jiného..

je jedno jakou metodu použiješ ne znovu oživení své síly JÁ, duše, tvého božství.. dotazovací metoda, meditace, budhismus nebo ckoliv jiného co je tobě blízké..všechny tyto medtody ti posílí tvé JÁ a to tvé JÁ potom spálí toho kod sen prožívá a spálí připoutanost snů k tobě a tebe ke snům..žádná jiná možnost není..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54


Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků