jak nejíst maso a proč..

Moderátor: rafael

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. kvě 2014 11:00:37

malpan píše:
Návštěvník píše: Navrch se ve tvaru mandaly nasypou...
Výborný začátek dne :)

:)

Mojí mandalou je vždycky smajlík - :D ;)


:D :D :D

"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)


Já vás žeru, jste Boží.

:D :D :D
Návštěvník
 

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. kvě 2014 11:40:50

Vytvářením mandaly v téhle podobě je hmotný živel.... potrava
prostupován vzdušným živlem... obrácením plné pozornosti od hmotného k Prapodstatě všeho
v odevzdávání sebe i jídla Tomu, co je Vším... skrze vodní živel cítění
s dětskou vřelostí ohnivého živlu...

:)

Jídlem dostane dodávku energie naše tělo, a nejen ono. V mysli se jídlem pokaždé energeticky posílí ta mentální úroveň, ve které se právě nacházíme. Proto se lidé před jídlem modlívali.
Návštěvník
 

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod PánBů » stř 21. kvě 2014 13:52:40

Maso nejim. odvykl jsem si tak že jsem se zajmal o vitariánskou (syrovou rostlinou) stravu. Postupně jsem nahrazoval některá jídla ovocnými a zeleninovými šťávami, saláty, ovocem zeleninou oříškovými dortíčky. řídil jsem se heslem že mi nějaký potrhlí vegetariáni co maj radši zvířata než člověka přece nebudou odpírat masíčko :crazy: :D Přesto moje spotřeba masa klesala až jsem zjistil že ho jíst vlastně nepotřebiju a že mi nechybí. stále mi vonělo tak jsem si ho vychutnával jen příležitotně. Pak jsem zjistil že mi už ani nevoní a že mi nedělá dobře tak od té doby jsem ho měl tak 2x. Pak jsem jedl 100% jen vitariánskou stravu ale to mi zas nevyhovovalo že jsem byl díky jídlu vyděděncem společnosti a taky jsem začal řešit víc hmotné problémy tak jsem ke své ultralehké vitariánské stravě postupně přidával těžší jídla. Po mase se však cejtim nesvůj a trvá tak 2 až 3 dny než se toho zbavim. to radši chlast :D tam mám vopici maximálně jeden den. Tak jím teď i pečívo čokolády a vyjmečně i sýry(ty už jsou hodně těžké). Bílkoviny jsem vědomě nedoplňoval ale něco mi říká že bych měl pochválit jemně vařenou brokolici (ta má prej bílkovin hodně)
tady máte mnou sestavený žebříček jídel podle těžkosti trávení od nejtěžšího
maso, sýry, pečivo, cukrovinky, vařená zelenina, ovoce, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy

ikdyž většina lidí z hlediska zdraví potřebuje v životě i ve stravě hodně odlehčit tak moje zkušenost říká že bych vás měl upozornit že existují i teorie přílišně lehká strava vyčerpává slezinu či nějaký činský ohřívač takže to nepřehánějte ani jedním směrem.
Upozorňují že to co píšu nejsou žádné vědecké akademické teorie ale vlastní zkušenosti. Ty teorie jsou jen takové berličky mysli.
Ještě je tu otáka proč?
člověk tolik nepáchne, nepotí se nepříjemnym lepkavym potem, má víc energie, menší potřeba spánku
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 17:40:42

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. kvě 2014 14:04:05

Návštěvník píše:
nebo takový oves také není špatný...
http://www.coop.cz/magazin/3_2000/ovesne_vlocky.html
Ovesné vločky

mě chutná pohanka...
http://www.pohankovymlyn.com/pohanka.php

Jako snídaně je vynikající kombinace jemných ovesných a pohankových vloček v poměru 1 : 1. Tři lžíce téhle směsi, do toho nastrouhat menší oloupané jablko, zalít trochou vody a přivést do varu. Necháme asi minutu povařit, pak odstavíme z plotny a vmícháme lžičku medu, lžičku citronové šťávy, lžičku ovesných otrub, lžičku umletých semínek (slunečnice, dýně a sezam) a rozprostřeme na talíř. Navrch se ve tvaru mandaly nasypou mleté ořechy, případně trochu mletého kokosu, hrozinky a oloupané rozkrájené kivi, nebo pár dílků mandarinky, případně jiného ovoce.
Výborný začátek dne :)

:)



jj můžu potvrdit, moc mi to u tebe chutnalo :yes: :)
Návštěvník
 

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. kvě 2014 14:06:55

Ještě je tu otáka proč?
člověk tolik nepáchne, nepotí se nepříjemnym lepkavym potem, má víc energie, menší potřeba spánku

K zahození není ani jasnější vědomí a pokojnější mysl - druhem stravy je ovlivňovaná i rovina mentální :)
Návštěvník
 

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. kvě 2014 14:57:52

a jen tak mezi námi: když jste dlouholetý vegetarián, nemusíte používat na WC spray k zahnání zápachu - žádný se neobjeví ani po důkladném vyprázdnění

:D
Návštěvník
 

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod rafael » stř 21. kvě 2014 16:24:19

Návštěvník píše:
Ještě je tu otáka proč?
člověk tolik nepáchne, nepotí se nepříjemnym lepkavym potem, má víc energie, menší potřeba spánku

K zahození není ani jasnější vědomí a pokojnější mysl - druhem stravy je ovlivňovaná i rovina mentální :)



však právě o tohle mi jde především s tou myslí..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Pavla » stř 21. kvě 2014 16:27:57

jist maso, nejist maso...... Jezis maso jedl a jeho mysl byla pruzracna jako kristalova studanka.... :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 21. kvě 2014 16:31:00

Pavla píše: Jezis maso jedl a jeho mysl byla pruzracna jako kristalova studanka.... :)

Nejspíš všichni lidi na světě nejsou na tom stejně jako Ježíš ;)
Návštěvník
 

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod malpan » stř 21. kvě 2014 16:36:32

Pavla píše:jist maso, nejist maso...... Jezis maso jedl a jeho mysl byla pruzracna jako kristalova studanka.... :)

tady mi přichází pochybnosti... Nebo spíš, než byl těch 40 dní v poušti, tak možná, ale potom už mi to tam nesedí.... Ale to je můj názor a nikomu jej nenutím...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Pavla » stř 21. kvě 2014 16:39:02

Návštěvník píše:
Pavla píše: Jezis maso jedl a jeho mysl byla pruzracna jako kristalova studanka.... :)

Nejspíš všichni lidi na světě nejsou na tom stejně jako Ježíš ;)
nejsou.... urcite nejsou.... :) kdo chce, at zkousi, cokoli... bez zkusenosti neni poznani.... :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod .Petra » stř 21. kvě 2014 16:40:14

Návštěvník píše:
Pavla píše: Jezis maso jedl a jeho mysl byla pruzracna jako kristalova studanka.... :)

Nejspíš všichni lidi na světě nejsou na tom stejně jako Ježíš ;)


U realizovaných už na tom nezáleží, co jedí.
:)
.Petra
 

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Pavla » stř 21. kvě 2014 16:41:26

malpan píše:
Pavla píše:jist maso, nejist maso...... Jezis maso jedl a jeho mysl byla pruzracna jako kristalova studanka.... :)

tady mi přichází pochybnosti... Nebo spíš, než byl těch 40 dní v poušti, tak možná, ale potom už mi to tam nesedí.... Ale to je můj názor a nikomu jej nenutím...

nakrmil zastupy lidi, kteri sly za nim chlebem a rybami a i pri posledni veceri jedli peceneho beranka... to bylo az pote, co prisel z pouste....
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Pavla » stř 21. kvě 2014 16:48:07

co je vnitrnim impulzem k tomu nejist maso....? taky jsem si to vyzkousela nekolik let....tak u me treba... dlouho jsem se domnivala, ze laska ke zviratum...ale jedla jsem misto masa zeleninu, ovoce... tedy pro svoji obzivu jsem ukoncovala zivot rostlinnym bytostem..tedy kde byla moje laska k roslinnym bytostem?.....az jsem si uvedomila hlubsi svoji motivaci k nejedeni masa....byt zdrava...tedy jsem objevila, ze se domnivam, ze neco ve stvoreni pokladam za nezdrave, a musim se proti tomu branit ....tedy strach....
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod .Petra » stř 21. kvě 2014 16:54:58

Pavla píše:co je vnitrnim impulzem k tomu nejist maso....?


U každého zřejmě jiný.
Někdo jí i lidi.
:)
.Petra
 

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod .Petra » stř 21. kvě 2014 17:03:05

Pavla píše:.....az jsem si uvedomila hlubsi svoji motivaci k nejedeni masa....byt zdrava...tedy jsem objevila, ze se domnivam, ze neco ve stvoreni pokladam za nezdrave, a musim se proti tomu branit ....tedy strach....


Někdo zase nechce přestat jíst maso, protože má strach, že by byl nemocný.
Strachy jsou různé.
:)
.Petra
 

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Pavla » stř 21. kvě 2014 17:04:44

australsti domorodci ziji v souladu se svym okolim nechovaji zvirata, nic nepestuji...denne vkladaji svoje byti do rukou existence a prijimaji....jsou s bytim v harmonii....nic neberou jako samozrejmost.... ...nikdy si ke sve obzive napr. nevezmou celou rostlinu, ale nechaji cast, aby mohla dal zit... piji vodu z prirodnich zdroju, ale vzdy mysli na to, ze tou cestu chodi i zvirata, ktera taky maji zizen... ve stadu zvirat poznaji slabeho jedince, vnimaji jeho energeticke vyzarovani... zvire usmrti rychle , nehromadi zasoby, ziji den ze dne... nekdy jedi jednou denne, jindy dvakrat, maso, rostliny..vzdy to, co jim ten den vstoupilo do cesty, aby napnilo prani existence a ucel byti....
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Pavla » stř 21. kvě 2014 17:19:29

.Petra píše:
Pavla píše:co je vnitrnim impulzem k tomu nejist maso....?


U každého zřejmě jiný.
Někdo jí i lidi.
:)

i to si jde obhajit....jim lidi, protoze to tak buh chce....je to jeho vule...treba
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod .Petra » stř 21. kvě 2014 17:30:24

Pavla píše:australsti domorodci ziji v souladu se svym okolim nechovaji zvirata, nic nepestuji...denne vkladaji svoje byti do rukou existence a prijimaji....jsou s bytim v harmonii....nic neberou jako samozrejmost.... ...nikdy si ke sve obzive napr. nevezmou celou rostlinu, ale nechaji cast, aby mohla dal zit... piji vodu z prirodnich zdroju, ale vzdy mysli na to, ze tou cestu chodi i zvirata, ktera taky maji zizen... ve stadu zvirat poznaji slabeho jedince, vnimaji jeho energeticke vyzarovani... zvire usmrti rychle , nehromadi zasoby, ziji den ze dne... nekdy jedi jednou denne, jindy dvakrat, maso, rostliny..vzdy to, co jim ten den vstoupilo do cesty, aby napnilo prani existence a ucel byti....



Chceš s nimi žít, kdy ti jejich způsob života připadá tak dokonalý?
:)
.Petra
 

Re: jak nejíst maso a proč..

Nový příspěvekod Pavla » stř 21. kvě 2014 17:41:02

.Petra píše:
Pavla píše:australsti domorodci ziji v souladu se svym okolim nechovaji zvirata, nic nepestuji...denne vkladaji svoje byti do rukou existence a prijimaji....jsou s bytim v harmonii....nic neberou jako samozrejmost.... ...nikdy si ke sve obzive napr. nevezmou celou rostlinu, ale nechaji cast, aby mohla dal zit... piji vodu z prirodnich zdroju, ale vzdy mysli na to, ze tou cestu chodi i zvirata, ktera taky maji zizen... ve stadu zvirat poznaji slabeho jedince, vnimaji jeho energeticke vyzarovani... zvire usmrti rychle , nehromadi zasoby, ziji den ze dne... nekdy jedi jednou denne, jindy dvakrat, maso, rostliny..vzdy to, co jim ten den vstoupilo do cesty, aby napnilo prani existence a ucel byti....



Chceš s nimi žít, kdy ti jejich způsob života připadá tak dokonalý?
:)



to není potřeba... to jsou pro mě univerzální principy, projevené bytí v jednotě... na místě a okolí nezáleží
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

PředchozíDalší

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků