Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Moderátor: rafael

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod XXX » ned 22. úno 2015 10:40:29

Moc hezký kecy,

co vyprodukovala něčí mysl,

důležitý je prostě jen věřit,

to pak vidíš vodníky i rusalky,

a kdo by taky nechtěl věřit na nesmrtelnost svý dušičky...


Mysl se tak oblbne tou mystickou pravdou,

že se jí to stane skutečností...
XXX
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. úno 2015 13:37:01

XXX píše:ale rozpustit ego,

to zdá se nezvládaj ani mistři a ani ega...

A vzhledem k tomu,

že přes či skrze ty mistry má působit bůh sám,

tak to budto nezvládá ani bůh sám,

nebo ti mistři maj blbý spojení...


no jestli ono to nebude spíš tím, že rozpuštění ega je proces, který si jde svými vlastními cestičkami, podobně jako zraje ovoce na stromě ...

a že mistr je takovým ukazovátkem co k tomuto procesu přispívá a čím se mu naopak leze do cesty
a proto mistr vede lidi do tichosti jejich vlastního nitra ... a k odevzdáním se tomu :)
Návštěvník
 

...

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. úno 2015 14:35:11

"Svamiho Vivekanandy, Ramakrišnova nejslavnějšího žáka, původním jménem Narena, se jeho Mistr jednou otázal: "Narene, vedl jsem prostý život po mnoho let a podívej se nyní na mne - vlastním všechny vysoké siddhi. Chtěl bys je ode mne? Nemusíš meditovat, neboť jsem to udělal za tebe. Dám ti všechny své síly." Narenova okamžitá odpověď byla: "Pomohou mi k mé seberealizaci?" Mistr odpověděl: "Můj drahý Narene, to ne. Nepomohou. K seberealizaci ti psychické síly nepomohou. Ale pokud chceš, můžeš je používat po seberealizaci. A když budeš mít tyto psychické síly, lidé se kolem tebe budou shromažďovat a budeš moci lépe sloužit Bohu v lidstvu." Žák odpověděl: "Ne, děkuji. Nejprve chci realizovat Boha. Pak budu pomýšlet na dosažení těchto psychických sil." Tehdy Ramakrišna svému nejdražšímu žákovi před ostatními z hloubi duše požehnal a řekl: "Věděl jsem to. Jenom ty jsi mohl obstát v mé zkoušce. Kdybych se byl zeptal kohokoliv jiného, řekl by jako chtivý člověk: ,Ano, prosím, věnuj mi své síly. Je to od tebe tak milé.´ Ale já jsem věděl, že tvé srdce je naprosto čisté. Chceš Boha, pouze Boha."
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. úno 2015 19:24:06

a rozhovoru s Maharišim ...

"Ot.: Používá mudrc k tomu, aby ostatním pomohl realizovat Já okultních sil nebo k tomu postačí pouhý fakt jeho Seberealizace?

Odp.: Síla jeho Seberealizace je daleko mocnější než používání všech ostatních sil. [11] Ačkoli se o siddhis říká, že je jich mnoho a že jsou rozličné, že nejvyšší z těchto mnoha různých siddhis je džňána, protože ten, kdo dosáhl jiných siddhis, bude po džňáně toužit. Ti, kteří dosáhli džňány, nebudou po jiných siddhis toužit. Aspirujte tedy jen na džňánu. [12] Ačkoli se těm, kteří je nevlastní, zdají být síly podivuhodné, jsou jen přechodné. Po tom, co je přechodné, nemá smysl toužit. Všechny tyto divy jsou obsaženy v jediném neměnném Já. [13] Úpěnlivé vyprošování si bezcenných okultních sil (siddhis) od Boha, jenž ochotně dává sebe samého a jenž je vším, je jako žebrání o bezcennou starou kaši u štědrého lidumila, jenž dá rád vše. Všechny okultní síly se shromáždí v Srdci, které zahoří zářivým plamenem svrchované lásky. Avšak se Srdcem, jež se zcela obětovalo u nohou Pána, nebude oddaný po žádných z těchto siddhis toužit. Vězte, že když aspiranti, namáhající se na cestě k osvobození, upnou svá srdce na okultní síly, budou jejich pouta stále silnější a jejich ega budou víc a více vystupovat. Jedině dosažení (siddhi) Já, které je dokonalým celkem, vyzařováním osvobození, je skutečným poznáním, zatímco všechny ostatní druhy siddhis, počínaje anima (schopnost stát se malým jako atom), patří klamu imaginační síly bláhové mysli. [14] Lidé vidí mnoho věcí, jež jsou daleko zázračnější než takzvané siddhis a přece se jim nediví, prostě proto, že je potkávají každý den. Když se člověk narodí, není větší než tato baňka, ale pak roste a stane se mohutným zápasníkem nebo světově proslulým umělcem, řečníkem, politikem nebo mudrcem. Lidé na to nepohlížejí jako na zázrak, ale žasnou, když se přiměje k řeči mrtvola. [15]"
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. úno 2015 19:41:12

tyto citace, včetně té úvodní co sem dal rafael jsou z www.zahraha-ticha.cz :)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. úno 2015 19:41:34

Návštěvník píše:tyto citace, včetně té úvodní co sem dal rafael jsou z http://www.zahrada-ticha.cz :)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 23. úno 2015 19:51:59

Návštěvník píše:a rozhovoru s Maharišim ...

"Ot.: Používá mudrc k tomu, aby ostatním pomohl realizovat Já okultních sil nebo k tomu postačí pouhý fakt jeho Seberealizace?

Odp.: Síla jeho Seberealizace je daleko mocnější než používání všech ostatních sil. [11] Ačkoli se o siddhis říká, že je jich mnoho a že jsou rozličné, že nejvyšší z těchto mnoha různých siddhis je džňána, protože ten, kdo dosáhl jiných siddhis, bude po džňáně toužit. Ti, kteří dosáhli džňány, nebudou po jiných siddhis toužit. Aspirujte tedy jen na džňánu. [12] Ačkoli se těm, kteří je nevlastní, zdají být síly podivuhodné, jsou jen přechodné. Po tom, co je přechodné, nemá smysl toužit. Všechny tyto divy jsou obsaženy v jediném neměnném Já. [13] Úpěnlivé vyprošování si bezcenných okultních sil (siddhis) od Boha, jenž ochotně dává sebe samého a jenž je vším, je jako žebrání o bezcennou starou kaši u štědrého lidumila, jenž dá rád vše. Všechny okultní síly se shromáždí v Srdci, které zahoří zářivým plamenem svrchované lásky. Avšak se Srdcem, jež se zcela obětovalo u nohou Pána, nebude oddaný po žádných z těchto siddhis toužit. Vězte, že když aspiranti, namáhající se na cestě k osvobození, upnou svá srdce na okultní síly, budou jejich pouta stále silnější a jejich ega budou víc a více vystupovat. Jedině dosažení (siddhi) Já, které je dokonalým celkem, vyzařováním osvobození, je skutečným poznáním, zatímco všechny ostatní druhy siddhis, počínaje anima (schopnost stát se malým jako atom), patří klamu imaginační síly bláhové mysli. [14] Lidé vidí mnoho věcí, jež jsou daleko zázračnější než takzvané siddhis a přece se jim nediví, prostě proto, že je potkávají každý den. Když se člověk narodí, není větší než tato baňka, ale pak roste a stane se mohutným zápasníkem nebo světově proslulým umělcem, řečníkem, politikem nebo mudrcem. Lidé na to nepohlížejí jako na zázrak, ale žasnou, když se přiměje k řeči mrtvola. [15]"



Vždyť to píšu stále, že realizovaní mistři, tj. ti, kteří dosáhli džňány, by měli mít k dispozici všechny siddhis....a jestli je nemají, nejsou realizovaní.... :D
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod rafael » pon 23. úno 2015 23:34:03

Návštěvník píše:tyto citace, včetně té úvodní co sem dal rafael jsou z http://www.zahrada-ticha.cz :)


tohle je můj web a často přidávám obsah na můj web na zahradu ticha a totožný i sem do fora :), přečte si to více lidí..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 24. úno 2015 13:41:45

rafael píše:
Návštěvník píše:tyto citace, včetně té úvodní co sem dal rafael jsou z http://www.zahrada-ticha.cz :)


tohle je můj web a často přidávám obsah na můj web na zahradu ticha a totožný i sem do fora :), přečte si to více lidí..


jj je to pěkný a inspirující web :yes:

ta úvodní citace je od Sri Chinmaye ty co jsem tu dávala já je od Maharišiho :)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 24. úno 2015 16:27:33

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:a rozhovoru s Maharišim ...

"Ot.: Používá mudrc k tomu, aby ostatním pomohl realizovat Já okultních sil nebo k tomu postačí pouhý fakt jeho Seberealizace?

Odp.: Síla jeho Seberealizace je daleko mocnější než používání všech ostatních sil. [11] Ačkoli se o siddhis říká, že je jich mnoho a že jsou rozličné, že nejvyšší z těchto mnoha různých siddhis je džňána, protože ten, kdo dosáhl jiných siddhis, bude po džňáně toužit. Ti, kteří dosáhli džňány, nebudou po jiných siddhis toužit. Aspirujte tedy jen na džňánu. [12] Ačkoli se těm, kteří je nevlastní, zdají být síly podivuhodné, jsou jen přechodné. Po tom, co je přechodné, nemá smysl toužit. Všechny tyto divy jsou obsaženy v jediném neměnném Já. [13] Úpěnlivé vyprošování si bezcenných okultních sil (siddhis) od Boha, jenž ochotně dává sebe samého a jenž je vším, je jako žebrání o bezcennou starou kaši u štědrého lidumila, jenž dá rád vše. Všechny okultní síly se shromáždí v Srdci, které zahoří zářivým plamenem svrchované lásky. Avšak se Srdcem, jež se zcela obětovalo u nohou Pána, nebude oddaný po žádných z těchto siddhis toužit. Vězte, že když aspiranti, namáhající se na cestě k osvobození, upnou svá srdce na okultní síly, budou jejich pouta stále silnější a jejich ega budou víc a více vystupovat. Jedině dosažení (siddhi) Já, které je dokonalým celkem, vyzařováním osvobození, je skutečným poznáním, zatímco všechny ostatní druhy siddhis, počínaje anima (schopnost stát se malým jako atom), patří klamu imaginační síly bláhové mysli. [14] Lidé vidí mnoho věcí, jež jsou daleko zázračnější než takzvané siddhis a přece se jim nediví, prostě proto, že je potkávají každý den. Když se člověk narodí, není větší než tato baňka, ale pak roste a stane se mohutným zápasníkem nebo světově proslulým umělcem, řečníkem, politikem nebo mudrcem. Lidé na to nepohlížejí jako na zázrak, ale žasnou, když se přiměje k řeči mrtvola. [15]"



Vždyť to píšu stále, že realizovaní mistři, tj. ti, kteří dosáhli džňány, by měli mít k dispozici všechny siddhis....a jestli je nemají, nejsou realizovaní.... :D


to nikde Mahariši neříká ... naopak

"Já je nejintimnější a věčné bytí, zatímco siddhis jsou cizí. Siddhis se získávají
úsilím, zatímco Já nikoli. Síly vyhledává mysl, jež musí být udržována
v ostražitosti, zatímco Já je realizováno, když je mysl zničena. Síly se
projevují jen tehdy, existuje-li ego."

a o siddhis, které přichází po realizaci řekl toto:

"Jsou to projevy síly a poznání, které jsou pro vás zcela přirozené,
jakmile realizujete Já. Jsou to siddhis, jež jsou výsledkem normálního
a přirozeného tapas (duchovní praxe) člověka, který dosáhl Já. Přicházejí
samy od sebe, uděluje je Bůh. Přicházejí podle osudu člověka, ale ať přijdou
nebo nepřijdou, džňánina, jenž je upevněn ve svrchovaném míru,
neruší, protože poznal Já a to je neotřesitelná siddhi."

je tomu věnovaná celá kapitola v knize Buďte tím čím skutečně jste :)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod irulan » úte 24. úno 2015 17:51:16

Návštěvník píše:
rafael píše:
Návštěvník píše:tyto citace, včetně té úvodní co sem dal rafael jsou z http://www.zahrada-ticha.cz :)


tohle je můj web a často přidávám obsah na můj web na zahradu ticha a totožný i sem do fora :), přečte si to více lidí..


jj je to pěkný a inspirující web :yes:

ta úvodní citace je od Sri Chinmaye ty co jsem tu dávala já je od Maharišiho :)

No a kdyz vis, od koho ty citace pochází, jak se k nim postavit ted? :confused: od "autority" se mnohdy vezme lecos :what: . A jak vubec vznika "obecné" přesvědčeni o duchovním stavu a neomylnosti autority? Tak me napadá, ze příčinou je jakési přání, touha - promítnout si "vnitřního gurua" do někoho-něčeho vnějšího, najít "dokonalost" a za tou pak jít. Záleží vubec na onom vnějším mistrovi? Nejak si nemyslím, ze tenhle pojem "mistr" je nejak statickej, bud ho chci nebo nechci videt jako mistra, nebo je mi to jedno a podle toho ho vidím. On me pak v "lepším" případe odvádí od nej ke mne nebo v "horším" si tu pozornost setsakramentsky užívá a mozna až to prohlidnu, odvede me to taky k sobe...takze vlastne dobrý, prašť jak uhoď, o tom ten "mistr" je :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod papadev » úte 24. úno 2015 18:45:50

člověk s upřímným a otevřeným Postojem může mít za mistra kohokoli...od každého-má-li štěstí --se může přiučit...
a možná i trochu chápe--že všichni sou projekcí Mistra jednoho-vnitřního...

včetně mistra v uvozovkách, kerý své mistrovství odflák nebo předstírá
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod irulan » úte 24. úno 2015 19:23:05

papadev píše:člověk s upřímným a otevřeným Postojem může mít za mistra kohokoli...od každého-má-li štěstí --se může přiučit...
a možná i trochu chápe--že všichni sou projekcí Mistra jednoho-vnitřního...

včetně mistra v uvozovkách, kerý své mistrovství odflák nebo předstírá
...x...

Sice nevim, proc " s uprimnym a otevřeným Postojem" (nebo "ma-li stesti"? ;) ) ,joo, fakt jsi to vystihl :yes:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod rafael » úte 24. úno 2015 22:08:20

všeobecně:
lidé mohou mít svého gurua nebo jak se říká mistra několika způsoby:

vlastní duchovní srdce
guru v tělě člověka
bůh sám..

mezi tím vším není žádný rozdíl,rozdíl je pouze v tom jak to pojmenuje mysl, jak je všemu otevřená a jak je ke všemu připoutaná

mysl sama hodnotí kdo z těch 3 jaký je, a podle stavu své mysli, přijímáme a hodnotíme co by nám mohli přinést a jestli jsou všichni praví..

jsou lidé kteří nevěří ani v boha, pak sou lidé kteří v něho věří, ale nevěří v sílu gurua, pak jsou lidé , kteří ví že srdce mají ale taky mu nevěří, jsou různí lidé, kteří různě nevěří, bojí se vzdát své mysli a mají pochybnosti.... otázka zní kdo tomu nevěří?, kdo o tom pochybuje a kdo to zkoumá..

pokud zmizí dotazující se, zjistíme, že mezi těmi třemi výše uvedenými není žádný rozdíl.. rozdíl nám činila pouze naše mysl svým hodnocením něčeho, co nemůže mysl ani zlomkem obsáhnout

duchovní vedení má člověk od všech tří.. lidé poznaji gurua pravého úplně jednoduše, musí vnímat jeho energii božského JÁ, a aby ji vnímali, musí zastavit svou mysl meditací, motlidbou, mantrou atd. co komu vyhovuje, pak to pocítí..

lidi táhne ke guruům i jejich duchovní srdce aniž si to uvědomují.. mám známou, která strašně chtěla jet na matku meera, ale nemedituje.. bohužel prošvihla nový typ registrací.. a aniž si to člověk uvědomí myslí, bůh pošle přes duchovní srdce impulz člověku, aby jel za matkou meera nebo guruem, to je pak zamotaný konec.. a už sme u všech 3 variant naráz a kde je pak zkoumající mysl, která se ptá jestli je někdo pravý, uděláme vše podle božího vedení a to vždy bez rozdílu co si o tom myslíme nebo ne..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod jaosiva1 » úte 24. úno 2015 22:17:27

Ahoj iru
Uprimny postoj..je ochrana..mocna ochrana...

Zrovna ted bezi na nove Ordinace
Primar Mazl byl nabulikovan falesnou kartarkou Melisou k ceste do Lurd
Melisa sleduje sve podvodne cile, primar ale uprimne touzi pomoct zemrele zene a po sve zmene...
To je ukazkova situace a uvidime, jak to scenaristi pojednaji dal

No a pojem Stesti pouzivam proto, ze at zajistime vsechno mozny a myslime si, ze sme udelali maximum pro nas rust...je to On, kery finalne rozhodne, co se stane...
Taka HRA...jak to nazyvam ve svem Modelu
Velmistr ma posledni slovo...a verim, ze kdyby se mu zachtelo, sem do peti vterin mrtev...
Proc to neudela?
O tom muzes podumat...tedy--ne o moji smrti, ale o svoji

...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod irulan » úte 24. úno 2015 23:15:47

rafael píše:......

mysl sama hodnotí kdo z těch 3 jaký je, a podle stavu své mysli, přijímáme a hodnotíme co by nám mohli přinést a jestli jsou všichni praví..

jsou lidé kteří nevěří ani v boha, pak sou lidé kteří v něho věří, ale nevěří v sílu gurua, pak jsou lidé , kteří ví že srdce mají ale taky mu nevěří, jsou různí lidé, kteří různě nevěří, bojí se vzdát své mysli a mají pochybnosti.... otázka zní kdo tomu nevěří?, kdo o tom pochybuje a kdo to zkoumá..

pokud zmizí dotazující se, zjistíme, že mezi těmi třemi výše uvedenými není žádný rozdíl.. rozdíl nám činila pouze naše mysl svým hodnocením něčeho, co nemůže mysl ani zlomkem obsáhnout

duchovní vedení má člověk od všech tří.. lidé poznaji gurua pravého úplně jednoduše, musí vnímat jeho energii božského JÁ, a aby ji vnímali, musí zastavit svou mysl meditací, motlidbou, mantrou atd. co komu vyhovuje, pak to pocítí......

Ano, mysl se snaží hodnotit, pausalizovat. Stejne tak ja, kdyz jsem napsala o promítání vnitřního gurua do něčeho (někoho) vnějšího, stejne tak i ty o "vnímáni energie božského Ja" zastavením mysli nějakou náboženskou technikou.
Kdo pochybuje, zkoumá, nevěří, je ten samy, co věří, zastavuje mysl a vnímá bozske Ja. Je to stejne, nemysli si, ze jsi nad veci. Ani ja.
"Poznej sam sebe".
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod irulan » úte 24. úno 2015 23:28:33

jaosiva1 píše:Ahoj iru
Uprimny postoj..je ochrana..mocna ochrana...
..

Můžeš říct upřímně, ze to je jistota? ;) ne ze bych s tímhle výrokem nesouhlasila, ale jistojiste bych to neřekla. Ze uprimností (hlavne k sobe) mam jakysi pocit lehkosti a svobody, me přesvědčuje přiklonit se k tomuto, ale jistojistym tvrzením ztrácím upřímnost, pac ve skutecnosti NEVIM.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod jaosiva1 » stř 25. úno 2015 7:40:46

Je to tak jak pises
Ja take na zadnou 100% ni jistotu nepoukazoval

Ale neco me nuti napsat...ze cim vetsi uprimna Vira...tim vetsi Jistota...na kterou ale ten, co Veri...vubec nepomysli...a jo...ve svem Nevim je spokojen...BO VERI-ZE ON-VI...aa to mu staci ke stesti
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. úno 2015 9:15:01

jaosiva1 píše:Je to tak jak pises
Ja take na zadnou 100% ni jistotu nepoukazoval

Ale neco me nuti napsat...ze cim vetsi uprimna Vira...tim vetsi Jistota...na kterou ale ten, co Veri...vubec nepomysli...a jo...ve svem Nevim je spokojen...BO VERI-ZE ON-VI...aa to mu staci ke stesti
...x...


A to co MU stačí ke štěstí, stačí ke štěstí i Tobě?

Nebo potřebuješ ke štěstí víc, než ON ?

Může být tady takové odevzdání, že všechny své touhy po dalších osobních štěstích pouštíš a je v Tobě jen radost z toho, že ON je šťastný ?

Tedy miluješ HO tak, že je pro Tebe JEHO štěstí i Tvým štěstím ?
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. úno 2015 10:22:38

irulan píše:No a kdyz vis, od koho ty citace pochází, jak se k nim postavit ted? :confused: od "autority" se mnohdy vezme lecos :what:


stavím se k tomu stejně ...

akorát kdybych věděla, že je to citace Sri Chinmoye a ne rafaela, tak bych nic nekomentovala

nekomentovala bych to proto, že Sři Chinmoy je pro lidi co jdou cestou meditací a sebezlepšování tj. pěstováním a rozvíjením kvalit satguny říká se tomu "dlouhá cesta" a kdo to takto potřebuje, tak pro ně je Sři Chinmoy jeden z nejlepších Guruů co jsou k dispozici a rozhodně je to velmi prospěšné pěstovat a rozvíjet kvality satguny, to jsem také ve svém příspěvku zdůraznila i to, že to s realizací nesouvísí :what: respektive neplatí, že kdo jde cestou sebevylepšování musí dosáhnout realizace, protože to je nekonečný proces a obvykle to vede k vytvoření duchovního ega člověka, který se pak cítí duchovnější a lepší na rozdíl od ostatních tzv. světských lidí ...

rafael se ale hlásí k odkazu Sri Brahmana a to je linie přímého poznání co zprostředkovává například například Mahariši, Maharadž, Papadži, Balsekar a další ... a tam takové, že někdo nikdy a nikdy nedosáhne realizace je nesmyslné tvrzení, protože realizace je přirozený stav nás všech a je to zřejmé až po překročení kvalit všech gun tz. i satvaguny :) reagovala jsem proto, že jsem chybně měla za to, že budeme diskutovat přímo s rafaelem o jeho postřehu a vyjádření. ukázalo se, že rafael sám o tom diskutovat nechce a že jeho záměrem bylo nechat prostor pro volnou diskuzi k tématu co nastínil ...

irulan píše: A jak vubec vznika "obecné" přesvědčeni o duchovním stavu a neomylnosti autority?


podle mne je to záležitost toho co každého z nás vnitřně nejvíce osloví a k čemu nás to táhne, někdo říká co nám tzv. voní :) mám za to, že je to skutečně otázka individuální a že to souvisí s vnitřním vývojem každého z nás tj. s vývojem vědomí a že je to přírodní proces, tak jako se rozvíjí pupen a potom zraje ovoce

ty jsi to vlastně napsala jinými slovy takto "promítnout si "vnitřního gurua" do někoho-něčeho vnějšího, najít "dokonalost" a za tou pak jít"

irulan píše: Záleží vubec na onom vnějším mistrovi? Nejak si nemyslím, ze tenhle pojem "mistr" je nejak statickej, bud ho chci nebo nechci videt jako mistra, nebo je mi to jedno a podle toho ho vidím. On me pak v "lepším" případe odvádí od nej ke mne nebo v "horším" si tu pozornost setsakramentsky užívá a mozna až to prohlidnu, odvede me to taky k sobe...takze vlastne dobrý, prašť jak uhoď, o tom ten "mistr" je :D


:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků