Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrovní

Moderátor: rafael

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod miroslav » pát 02. črc 2021 22:19:17

Pedriito píše:Úplně stejné to není, ale jsou na sobě závislé. Proto se to zaměňuje, jsou mezi tím jen jemné pocity. Ego bez individuality by nebylo možné. Jako individualita by nebyla možná bez univerza. Individualita, v podstatě kvalita, vznikne když ne-vědomí umožní sestavení smyslového těla. To samo o sobě jestě není egem, ale je individualitou. A způsob jak je sestavené holt dá zrod egu... A tím ale se rodí cesta.. jak zpět k nezastřené individualitě, a skrz ní zpět k univerzu. Otázka je, kdo to tedy vše podniká?

To jsou ty koncepty.

To, kdo to vše podniká, je dobrá otázka, ale na pravdivou odpověď zatím nemáme.
Ani ten Buddha na to odpověď neměl.

Ale Vostálovi a podobným duchovňáckejm hlupákům (třeba Trini) je to všechno jasný :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Pedriito » pát 02. črc 2021 22:26:30

No a co jiného by to mělo být než koncepty :D

Myslíš že tu někdo vyjeví Pravdu?

Že se tu bavíme Pravdou?

Ne bavíme se s koncepty.

Co vnímame je jiná věc.
Pedriito
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. črc 2021 22:32:25

Pedriito píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše:Úplně stejné to není, ale jsou na sobě závislé. Proto se to zaměňuje, jsou mezi tím jen jemné pocity. Ego bez individuality by nebylo možné. Jako individualita by nebyla možná bez univerza. Individualita, v podstatě kvalita, vznikne když ne-vědomí umožní sestavení smyslového těla. To samo o sobě jestě není egem, ale je individualitou. A způsob jak je sestavené holt dá zrod egu... A tím ale se rodí cesta.. jak zpět k nezastřené individualitě, a skrz ní zpět k univerzu. Otázka je, kdo to tedy vše podniká?

Univerzum v sobě samém... jako své nesčetné modifikace

Tohle je specifická až vyjímečná modifikace. Jinak by kolem toho nebyl takovej frmol, že jo... Zrovna to žijem. Kdo?


Odpověd' můžeš najít jen ve svém nitru tak, jako ji tam našli Ramana, Nisargadatta, E. Tomáš a pár jiných. Debatovat o tom s Miroslavem, tě naopak pošle úplně opačným směrem. :)
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Pedriito » pát 02. črc 2021 22:32:46

Nějak ti dochází dech Miroslave. Tak napiš jak to teď vsechno vidíš, a já budu naslouchat :)
Pedriito
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Pedriito » pát 02. črc 2021 22:37:41

Odpověd' můžeš najít jen ve svém nitru tak, jako ji tam našli Ramana, Nisargadatta, E. Tomáš a pár jiných. Debatovat o tom s Miroslavem, tě naopak pošle úplně opačným směrem. :)


To ano, ale já to chci slyšet od Miroslava, jak to všechno je, bylo a bude.
A debata mě těžko někam posle. To leda Petr doprdele...
Pedriito
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. črc 2021 22:44:04

Pedriito píše:
Odpověd' můžeš najít jen ve svém nitru tak, jako ji tam našli Ramana, Nisargadatta, E. Tomáš a pár jiných. Debatovat o tom s Miroslavem, tě naopak pošle úplně opačným směrem. :)


To ano, ale já to chci slyšet od Miroslava, jak to všechno je, bylo a bude.
A debata mě těžko někam posle.


Sám jsi psal, že tě tady muzy opouštějí. Posílá tě to tam, kde ony nemohou nebo nechtějí být. Ale když se ti v tom líbí, tak už nastal celkový posun.
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Pedriito » pát 02. črc 2021 22:51:09

To je jiná věc, tady jde o "suchý" duchovno, ne o ppoetiku. Já se přizpůsobím. A když někdo řekne "A" chci slyšet i "B"...
Pedriito
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 02. črc 2021 23:03:07

Pedriito píše:To je jiná věc, tady jde o "suchý" duchovno, ne o ppoetiku. Já se přizpůsobím. A když někdo řekne "A" chci slyšet i "B"...


Je právé a nepravé/vylhané duchovno. Muzy jsou směrem pravé duchovno.
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Pedriito » pát 02. črc 2021 23:42:36

Múzy jsou trpělivé, matky basníků. Matka nikdy neopustí své dítě, když ano, není to matka.. Třeba Vědomí řeší zrovna něco i zde na té "fórové úrovni"...

A k tomu mohu jen dodat:

Oči jsou světelné brány
paprsky vykreslí světové strany
obzory stěny jsou vesmírné obrazárny
a na nich malby, až dech se tají
duši tvou rozpínají.
Pedriito
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 03. črc 2021 6:33:51

Návštěvník píše:
Pedriito píše:To je jiná věc, tady jde o "suchý" duchovno, ne o ppoetiku. Já se přizpůsobím. A když někdo řekne "A" chci slyšet i "B"...


Je právé a nepravé/vylhané duchovno. Muzy jsou směrem pravé duchovno.

Je jen upřímný a "módní" přístup. Upřímný ve smyslu že raděj umřu bez doteku Pravdy.. A módní, že mi to příjde IN jak všichni nosí bindi, nakupují ty materiály a jezdí po guruech... Což se však nevylučuje, i upřímný může jet na pudžu. . Ale řek bych, že je vedle skupinky duchovních "astrachánů" znát.
Pedriito
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. črc 2021 6:38:15

Pedriito píše:Oči jsou světelné brány
paprsky vykreslí světové strany
obzory stěny jsou vesmírné obrazárny
a na nich malby, až dech se tají
duši tvou rozpínají.


Omezení tělem zas,
vykreslí prostor,
vykreslí čas.
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 03. črc 2021 7:01:11

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Oči jsou světelné brány
paprsky vykreslí světové strany
obzory stěny jsou vesmírné obrazárny
a na nich malby, až dech se tají
duši tvou rozpínají.


Omezení tělem zas,
vykreslí prostor,
vykreslí čas.


Duše jež dosti rozepne se
omezením si utře nos -
kapesníčkem nauk.

Vzdá hold smrtelnému tělu
vzdá hold těm, co v něm neztatili odvahu
bude se modlit za jejich strasti, ať pominou
skrze hlas toho, v kom rozepne se...

komu dech Krásou zatají se
Pedriito
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod miroslav » sob 03. črc 2021 9:19:50

Pedriito píše:Nějak ti dochází dech Miroslave. Tak napiš jak to teď vsechno vidíš, a já budu naslouchat :)

Napíšu,
ale nějaký návštěvník se tě přede mnou snaží ochránit podobně jako toho klučíka Vostála :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod miroslav » sob 03. črc 2021 9:21:36

Pedriito píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše:To je jiná věc, tady jde o "suchý" duchovno, ne o ppoetiku. Já se přizpůsobím. A když někdo řekne "A" chci slyšet i "B"...


Je právé a nepravé/vylhané duchovno. Muzy jsou směrem pravé duchovno.

Je jen upřímný a "módní" přístup. Upřímný ve smyslu že raděj umřu bez doteku Pravdy.. A módní, že mi to příjde IN jak všichni nosí bindi, nakupují ty materiály a jezdí po guruech... Což se však nevylučuje, i upřímný může jet na pudžu. . Ale řek bych, že je vedle skupinky duchovních "astrachánů" znát.


:yes:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 03. črc 2021 10:30:37

miroslav píše:
Pedriito píše:Nějak ti dochází dech Miroslave. Tak napiš jak to teď vsechno vidíš, a já budu naslouchat :)

Napíšu,
ale nějaký návštěvník se tě přede mnou snaží ochránit podobně jako toho klučíka Vostála :)

Nedej se! :)
Pedriito
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod miroslav » sob 03. črc 2021 15:02:45

Pedriito píše:Nějak ti dochází dech Miroslave. Tak napiš jak to teď vsechno vidíš, a já budu naslouchat :)


Neví co myslíš tím všechno.
S těmi koncepty to vidím tak, že se opravdu bavíme o konceptech a v rámci konceptů.
Ale občas se do nich někdo vžije tak, že má dojem, že to co říká ví, že je to pravda.
Pak je dobré se probrat a uvědomit si, že je to zase jenom koncept.
Vedle toho se můžeme bavit o svých zážitcích a zkušenostech, ale jejich popis bývá opět zatížen konceptem ve kterém žijeme (kterým si interpretujeme to, co se děje), a příslušnou terminologií.

Je dobré se do konceptů moc nezamotávat, nerozvíjet je a raději bezprostředně zkoumat svoji životní zkušenost.
Bdělost.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 03. črc 2021 15:12:00

miroslav píše:
Pedriito píše:Nějak ti dochází dech Miroslave. Tak napiš jak to teď vsechno vidíš, a já budu naslouchat :)


Neví co myslíš tím všechno.
S těmi koncepty to vidím tak, že se opravdu bavíme o konceptech a v rámci konceptů.
Ale občas se do nich někdo vžije tak, že má dojem, že to co říká ví, že je to pravda.
Pak je dobré se probrat a uvědomit si, že je to zase jenom koncept.
Vedle toho se můžeme bavit o svých zážitcích a zkušenostech, ale jejich popis bývá opět zatížen konceptem ve kterém žijeme (kterým si interpretujeme to, co se děje), a příslušnou terminologií.

Je dobré se do konceptů moc nezamotávat, nerozvíjet je a raději bezprostředně zkoumat svoji životní zkušenost.
Bdělost.


Pozornost na pozornost.. a je to
Pedriito
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 03. črc 2021 16:04:37

A je to!

Pat a Mat.
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 03. črc 2021 16:36:37

I tak to může dopadnout
tak aspoň je sranda, když už nic, žejo :yes:
Pedriito
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod salmo1cz. » sob 03. črc 2021 20:35:41

miroslav píše:
Pedriito píše:Úplně stejné to není, ale jsou na sobě závislé. Proto se to zaměňuje, jsou mezi tím jen jemné pocity. Ego bez individuality by nebylo možné. Jako individualita by nebyla možná bez univerza. Individualita, v podstatě kvalita, vznikne když ne-vědomí umožní sestavení smyslového těla. To samo o sobě jestě není egem, ale je individualitou. A způsob jak je sestavené holt dá zrod egu... A tím ale se rodí cesta.. jak zpět k nezastřené individualitě, a skrz ní zpět k univerzu. Otázka je, kdo to tedy vše podniká?

To jsou ty koncepty.

To, kdo to vše podniká, je dobrá otázka, ale na pravdivou odpověď zatím nemáme.
Ani ten Buddha na to odpověď neměl.

Ale Vostálovi a podobným duchovňáckejm hlupákům (třeba Trini) je to všechno jasný :D


Já myslím že odpověď máme, ale jenom se jí trochu obáváme.Kdo to podniká je Bůh sám skrze náš resp. svůj obraz.

Kristus nebyl žádný dobroser, Konstantin a spol.přetvaroval Krista v křesťanství podle své potřeby a předal papeži i insignie Pontifikus Maximus a celé to bylo naroubovano na Soll Invictus.Kdo má oči tak to ve Vatikánu uvidí.
.......

Kdo pozná veškerenstvo a má nedostatek v sobě, má nedostatek ve všem.

To, co máte v sobě, vás zachrání, když to zplodíte sami ze sebe. Když to v sobě nemáte,to co v sobě nemáte , vás zahubí
salmo1cz.
 

PředchozíDalší

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků