Filozofické úvahy o Bohu

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » čtv 07. úno 2013 15:32:44

vostále, ty jsi neskutečný kašpar, ty uděláš ze všeho takovou blbinu :D ale musím přiznat, fakt se často směju :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » čtv 07. úno 2013 16:50:28

haha :D asi jo, asi máš pravdu, jenže když já jsem v tom zajetí té duchovně romantické představy a asi bohužel se mi v tom stavu líbí být :) ...takže takovým katarzím mi to vnitřně brání se vůbec účastnit :) jo halt omezení je jen omezení sami sebou
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rafael » čtv 07. úno 2013 21:18:20

luckykubrt píše::sos: Pátrám po Bohu zda-li by se dal skutečně najít. Zatím jsem Ho nenašel, ale už teď Ho miluji. :D


říci já miluji boha je ten největší omyl, bůh a ty není žádný rozdíl..ten kdo řekne já miluji boha je ego, protože je tam pojem já (ego) a bůh, tvé skutečné JÁ nikdy toto nemůže říci protože je trvale s bohem spojeno a necítí oddělenost..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 10:36:13

rafael píše:
luckykubrt píše::sos: Pátrám po Bohu zda-li by se dal skutečně najít. Zatím jsem Ho nenašel, ale už teď Ho miluji. :D


říci já miluji boha je ten největší omyl, bůh a ty není žádný rozdíl..ten kdo řekne já miluji boha je ego, protože je tam pojem já (ego) a bůh, tvé skutečné JÁ nikdy toto nemůže říci protože je trvale s bohem spojeno a necítí oddělenost..


Není to větší omyl než jakýkoliv jiný.
Možná i naopak.
Svámí Vishwananda řekl - cituji jen volně a jak to mám já v paměti.
Buďte božími dětmi až do doby kdy bude moci říct " Já a Otec jedno jest"
...
Svámího stoupenci jsou vesměs bhaktové, pro ně milovat boha je vším a je to krásná cesta.
Myslela jsem, že tudy kráčí i kubrt a proto je lucky ;)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 11:31:38

rosada píše:Myslela jsem, že tudy kráčí i kubrt a proto je lucky ;)

Pak by byl spíš bhakta než jehovista, měl by to vysvětlit sám.
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 11:33:59

jaký je rozdíl mezi jehovistou a bhaktou?
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 11:51:02

Návštěvník píše:
rosada píše:Myslela jsem, že tudy kráčí i kubrt a proto je lucky ;)

Pak by byl spíš bhakta než jehovista, měl by to vysvětlit sám.


Ano, měl by to vysvětlit sám.
Já bych řekla, že není Jehovista ...aspoň tedy podle otázek, která tu načal v uprostřed tohoto vlákna (to jsem aktuálně nečetla), i když napsal tu větu :-)

Měl by to vysvětlit sám
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 08. úno 2013 15:03:01

vostalpetr píše:my co hledáme světýlko ve tmě hlubokého lesa jsme rádi, že díky většímu rozhledu narazíme na perníkovou chaloupku v který bydlí hodná babička co nás chce sežrat... :D

Jde o to, kde to světýlko hledáte. Bavili jste se o přehledu ze stromu, ale na Jehovovu horu si netroufáte vylézt. Je z ní větší rozhled. ;) Bible píše, že Bůh je láska a ten kanibal určitě není. Ale nepokoušejte se Ho naštvat, protože nám Bůh dal hranice, které by jsme neměli překračovat. On je nahoře, my dole. :hm:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 15:15:55

Bůh nemá žádné hranice a člověku je nedal .. to jen LIDÉ tak to o Něm smýšlí /píší.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 08. úno 2013 15:20:35

Jana píše:Kam zmizel Luckykubrt ?
Na křesťanském webu ho dvakrát vyhodili a tady tyhle duchovní rozhovory nejspíš neustál.
A to jsem si myslela, že mu tady může být fajn.
:D

Luckykubrt zmizel hrát HoM&M IV bojovat s draky, démony a jinými nestvůrami. Je to skvělý relax a ani při tom nepřijdou o život naší bližní. :) Ale nebojte se, nezmizel jsem úplně. :lol: Jinak je to prima popovídat si o Bohu, co říkáte (lepší než po sobě házet kameny :yeah: ) ? Je tu dobře, a ať je Bůh s vámi. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 08. úno 2013 15:36:52

rosada píše:Bůh nemá žádné hranice a člověku je nedal .. to jen LIDÉ tak to o Něm smýšlí /píší.

Takže si nejspíš Mojžíš Desatero vymyslel a taky vládl velkou mocí, když proti němu reptali, že způsobil zemětřesení ? :o Anebo vůbec žádný Mojžíš ani Ježíš neexistovali a člověk může zabíjet druhé jak se mu zlíbí ??? :o :o :o
Uvědomte si, že vaše existence zavisí na tom, jestli se Desatero dodržuje nebo ne. Když se Desatero nedodržuje vede to k válkám a většinou lidský život KONČÍ smrtí. Není pravda, že by se nějaká duše oddělila od těla a žila dál. Bůh přece řekl, že pokud Ho Adam neposlechne, ZEMŘE. Za mrtvé se vydávají akorát zlí démoni. :(
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » pát 08. úno 2013 15:50:44

Lucky,
zkus se odpoutat od toho, že se došlo až kolikrát k tomu, že se tvrdí: v Bibli je jen a jen pravda...jakoby ji psal sám Bůh? Ve skutečnosti je to sbírka svědectví různých autorů ať už popis jejich vlastních zážitků Boha, nebo převzatých jinde, nebo převzatých již z převzatých. Mnohdy se ta svědectví značně rozcházejí...Navíc ty některé spisy byly koncilem zařazeny a některé ne..proč? Bibli psali jen lidé, jako my a každý do toho dal svoje, nikdo nemůže být objektivní, protože jsme subjekty...Takže? Kde je pravda? Kdo ji chce OPRAVDU najít, může studovat cokoliv, ale nejvyšší studium je ve vlastním srdci...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 15:51:34

luckykubrt píše:
rosada píše:Bůh nemá žádné hranice a člověku je nedal .. to jen LIDÉ tak to o Něm smýšlí /píší.

Takže si nejspíš Mojžíš Desatero vymyslel a taky vládl velkou mocí, když proti němu reptali, že způsobil zemětřesení ? :o Anebo vůbec žádný Mojžíš ani Ježíš neexistovali a člověk může zabíjet druhé jak se mu zlíbí ??? :o :o :o


Je čas, kdy lidé potřebují pravidla a kdy už ne.
A to je individuální.
V Mojžíšově době většina lidí, pravidla potřebovala atak je Mojžíš přinesl. A věřím, že k tomu, aby je přinesl byl inspirován vyšší mocí. Jak to bylo doopravdy je jen mezi ním a Bohem. Mojžíš hovořil a o hořícím keři. Hořel tam skutečný keř nebo to bylo přirovnání, nebo boží maskování nebo ...
Otázku, kterou si může položit kdokoliv v okamžiku, kde se právě nachází je, kolik pravidel potřebuju?
Máš chuť vraždit (nemyslím takový tem pocit vzteku, ale doopravdy jít a udělat to?)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 08. úno 2013 15:58:23

rosada píše:Otázku, kterou si může položit kdokoliv v okamžiku, kde se právě nachází je, kolik pravidel potřebuju?
Máš chuť vraždit (nemyslím takový tem pocit vzteku, ale doopravdy jít a udělat to?)

Jo někdy bych chtěl zkusit vzít tu motorovou pilu z DOOMu a jít všechny ty vraždící monstra zlikvidovat. Ale proč bych se snažil, když tu práci za mně udělá Bůh ? :what:
"Sami se nemstěte, milovaní, ale dejte místo zlobě; neboť je napsáno: „Pomsta je má; já oplatím, říká Jehova.“ - Římanům 12:19
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » pát 08. úno 2013 16:01:29

souhlasím s Rosadou...navíc si myslím, určitý stupeň poznávání potřebuje určitý stupeň zkušenosti a tedy i třeba pravidel zvnějšku, která jen zkonzumujeme a dodržujeme. S jiným stupněm dojde k tomu, že ta pravidla sice neopustíš, ale už je nepotřebuješ mít naservírovaná a opatřená případným trestem, ale prostě se tak chováš z čiré přirozenosti, prostě tě nenapadne dělat ty věci, co se zakazují. Není to popření toho starého, přikazujícího, ale něco nad tím, jiná úroveň. Chápu to tak i třeba u Starého a Nového zákona...Nový zákon starý nepopírá, i když se s ním zdánlivě rozchází, ale je nad ním....Nebo u fyziky, Newtonova fyzika také není chybná, ale platí do určité úrovně, nad ní je pak teorie relativity a kvantová teorie.....a nemusí to být konečné, kolik je dalších úrovní poznání?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » pát 08. úno 2013 16:08:36

a hlavně vždycky se najde nějakej vedoucí co má potřebu to vést, místo aby byl sám služeníkem...

takže jsi stejný skeptik...nápodobně
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 16:28:35

irulan píše:... dojde k tomu, že ta pravidla sice neopustíš, ale už je nepotřebuješ mít naservírovaná a opatřená případným trestem, ale prostě se tak chováš z čiré přirozenosti, prostě tě nenapadne dělat ty věci, co se zakazují.

No, ona to spíš nedoporučují, protože... má to nějaký rozumný důvod. Tu úplně první úroveň "jak ano a jak ne" - pravidla fyzického pohybu na zeměkouli - objevujeme, když jako mimina začínáme lézt a později zkoušíme chodit. Zjišťujeme, kdy se udržíme na nohou a kdy sletíme a natlučeme si čumáček. Rozumná pravidla jsou jen vyjádřením toho, co vyplývá určitých fyzikálních i dalších, např. psychických zákonitostí.

A i když jsme ta pravidla nikdy neslyšeli, učíme se je chtě nechtě dodržovat metodou zkouška - omyl, jako to mimino. Potíž vidím v tom, že různé skupiny počínaje rodinou a konče státem se snaží ostatní k něčemu nutit, vyhlašují i další svojská pravidla, kterými se snaží přimět ostatní k podřízenosti a mít nad nimi moc. Přitom uplatňování potřeby mít nad jinými moc je úplně jiná záležitost. Má ale za následek, že nakonec se můžeme začít bouřit proti jakýmkoliv pravidlům, i těm rozumným, která jsou původně jen vyjádřením určitých přírodních zákonitostí.

Protože nás od mládí většinou manipulovali, reagujeme odporem i proti těm definovaným přírodním pravidlům, podle kterých se už dávno sami od sebe nechováme. Místo rozumovým pochopením, proč tohle nebo tamto funguje, prostě reagujeme vzpourou. Tak mám například odpor proti cvičení, protože mě kdysi k němu nutili. A i když dobře vím, že je užitečné, moc se nehejbu, převažuje ta nechuť, navzdory zdravému rozumu.
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 16:35:07

irulan píše:nejvyšší studium je ve vlastním srdci...
Obrázek
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 16:41:15

luckykubrt píše:
rosada píše:Otázku, kterou si může položit kdokoliv v okamžiku, kde se právě nachází je, kolik pravidel potřebuju?
Máš chuť vraždit (nemyslím takový tem pocit vzteku, ale doopravdy jít a udělat to?)

Jo někdy bych chtěl zkusit vzít tu motorovou pilu z DOOMu a jít všechny ty vraždící monstra zlikvidovat. Ale proč bych se snažil, když tu práci za mně udělá Bůh ? :what:
"Sami se nemstěte, milovaní, ale dejte místo zlobě; neboť je napsáno: „Pomsta je má; já oplatím, říká Jehova.“ - Římanům 12:19


A toto myslíš vážně ?!?
Nejdu vraždit , jen proto, že to velká námaha, udělá to za mě "Tatínek", které ho tak miluju.
Kde jsi prosím Tě přišel k takovému postoji? :sos:
Jestli s to tak nemyslel, tak to radši nějak dovysvětli. :'-(
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 08. úno 2013 16:55:45

irulan píše:Lucky, zkus se odpoutat od toho, že se došlo až kolikrát k tomu, že se tvrdí: v Bibli je jen a jen pravda...

To učil i samotný Ježíš, který o svém Otci prohlásil: "Tvé slovo je pravda." :)

jakoby ji psal sám Bůh? Ve skutečnosti je to sbírka svědectví různých autorů ať už popis jejich vlastních zážitků Boha, nebo převzatých jinde, ...

Jak pro koho. Pro některé lidi ji psali lidé. Podle jiných ji zase psali lidé inspirováni Bohem: 16Celé Písmo je inspirováno Bohem a [je] prospěšné k vyučování, ke kárání, k urovnávání věcí, k ukázňování ve spravedlnosti,17aby Boží člověk byl zcela způsobilý, úplně vyzbrojený pro každé dobré dílo
2. Timoteovi 3: 16, 17 ;)

Takže? Kde je pravda? Kdo ji chce OPRAVDU najít, může studovat cokoliv, ale nejvyšší studium je ve vlastním srdci...

Jak se opět píše v Bibli: Srdce je zrádnější než cokoli jiného a je k zoufání. Kdo je může znát ?
Jeremjáš 17:9 :what:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

PředchozíDalší

Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků