Svobodná vůle

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 9:42:17

Jana píše:
Návštěvník píše:Já v tom logiku nehledám.
Ale když to připo
dobníš snu. Kde jsi když sníš? Jsi v tom snu a někam jdeš, nebo ležíš v posleli? Po probuzení zjistíš, že ležíš v posteli. Je správné říct: "před probuzním jsem šla a po probuzení jsem byla v posteli." Nebo je správnější (pravdě bližší) říct: po probuzení jsem ležela v posteli a před probuzením jsem taky ležela v posteli." ?


Kde jsem, když sním? A kde jsem, když nesním? Jasně, že pořád TADY, stejně jako Ty.

:)

I Vostál? I Miroslav? Dodo?
Díky, že jsem v tvém snu i bdění. :D
Už se ti stalo, že jsi se probudila třeba s úlevou z hrozného snu? Ale byl to je další sen. Ukázalo se to až po úplném probuzení?
Já měl sen, že se mi v lese ztratil batoh. V něm klíče od auta, mobil, peníze. Pak jsem se v okamžiku, kdy jsem začal řešit, co dál, už se stmívalo, probudil s velkou úlevou, že to byl jen sen. Už jem nebyl v lese ale doma v posteli. Vychutnával jsem si ty vlny úlevné radosti, z toho, že nic nemusím řešit, blaženost, klid. A pak.... mi zazvonil budik. :D :D :D

Jasně, že ve skutečnosti se není čeho obávat. Věci se v naší snové realitě prostě odvíjí.
Nějaké soudy, co je dobře nebo špatně, se mohou objevit jen pokud je ru nějaký cíl, směřování.

Např. mým cílem je sloužit Pravdě. Můj osobní cíl v této snové realitě. Pak už mohu v této snové realitě rozlišovat, jaká má slova, činy pravdě slouží a jaké ne.
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod dodo » stř 17. srp 2022 9:53:50

miroslav píše:
V symfonii života nejsou důležité jen ty nejvyšší tóny, naopak. Je zde celé spektrum různých frekvencí i bubny, které tvoří dohromady dynamickou harmonii a ta symfonie něco vyjadřuje a to, co vyjadřuje se nedá pochopit, porozumět pokud žijeme jen ty nejvyšší tóny (frekvence).


Symfónia života celého spektra rôznych frekvencií (v bezpočte inkarnácí) raz unaví aj svojho najoddanejšieho poslucháča.

Až potom pochopí, že je potreba obracať svoj sluch k stále vyšším a príjemnejším oktávam tej synfónie,

aby sa konečne a definitívne cele oddal (ne- ulpel) frekvencii najvyššej, prázdnej... Absolútnej.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod miroslav » stř 17. srp 2022 11:15:34

dodo píše:
Symfónia života celého spektra rôznych frekvencií (v bezpočte inkarnácí) raz unaví aj svojho najoddanejšieho poslucháča.

Až potom pochopí, že je potreba obracať svoj sluch k stále vyšším a príjemnejším oktávam tej synfónie,

aby sa konečne a definitívne cele oddal (ne- ulpel) frekvencii najvyššej, prázdnej... Absolútnej.


Nemyslet na Boha, ale myslet Jím.
(Františk Drtikol)

Že by Bůh byl už unaven?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 11:41:24

jj, jednou přijde Brahmova noc,
ale to asi dodo nemyslel.
:) :) :)
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod dodo » stř 17. srp 2022 11:42:04

miroslav píše:Nemyslet na Boha, ale myslet Jím.
(Františk Drtikol)

Že by Bůh byl už unaven?


“Postůj, poutníče hledající, a ztiš svou mysl – postůj ty, jenž hledáš původ svého já a tážeš se po smyslu svého života ..." :)

František Drtikol
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 11:52:56

Nemyslet na Boha, ale myslet Jím.
(Františk Drtikol)


Na oceánu se vzdouvají nejrůznější vlny - napadají se ... Jednotlivé vlny samy sebe nevnímají jako aspekty oceánu, ale jako něco samostatně existujícího... a proto jejich vzdouvání a napadání se pokračuje dál a dál.

Jakmile vlna začne sebe samu vnímat jako aspekt oceánu, začne s ním splývat a mizí její dřívější potřeba prezentovat sebe samu sebeobranou nebo agresivitou.
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 12:07:07

Návštěvník píše:Na oceánu se vzdouvají nejrůznější vlny - napadají se ... Jednotlivé vlny samy sebe nevnímají jako aspekty oceánu, ale jako něco samostatně existujícího... a proto jejich vzdouvání a napadání se pokračuje dál a dál.

Jakmile vlna začne sebe samu vnímat jako aspekt oceánu, začne s ním splývat a mizí její dřívější potřeba prezentovat sebe samu sebeobranou nebo agresivitou.


Ano, jak začne splývat ...
Návštěvník píše:
Nemyslet na Boha, ale myslet Jím.
(Františk Drtikol)


Na oceánu se vzdouvají nejrůznější vlny - napadají se ... Jednotlivé vlny samy sebe nevnímají jako aspekty oceánu, ale jako něco samostatně existujícího... a proto jejich vzdouvání a napadání se pokračuje dál a dál.

Jakmile vlna začne sebe samu vnímat jako aspekt oceánu, začne s ním splývat a mizí její dřívější potřeba prezentovat sebe samu sebeobranou nebo agresivitou.



Pro toto, zrovna pod tímto citátem?
Oceán vidí, jak se jeho vlny napadají???

Zkus myslet Jím!!!
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 12:34:35

Taky si myslím, že to vyjádření je zabarvono vnímáním vlny, která cítí agresivitu ostatních vln a potřebu se bránit.
Prostě to tak zní.
Myslím, že oceán nepočítá 1. vlna, druhá, třetí, ...
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 12:44:32

Návštěvník píše:...vlna začne sebe samu vnímat jako aspekt oceánu

= myslet Jím

:)
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 12:54:18

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:...vlna začne sebe samu vnímat jako aspekt oceánu

= myslet Jím

:)


No, ale takto to interpretuje ta vlna.
Vlna, začala vnímat samu sebe jako aspekt oceánu a myslí si, že je to jako "myslet Jím".
Ale to je její omyl.

Protože ten vzkaz "myslet Jím", je zase jen vodítko. Nejde o to, aby vlna poslechla a "myslela Jím". Nejde o instrukci pro vlnu. a tím se ta hladina rozčísne. Některé vlny utichnou a jiné se vzedmou. Hra oceánu.
Nic, co je psáno v těch knihách není myšleno jako instrukce pro osobu. Tedy asi něco jo ... meditace, dechová cvičení. Ale ty nejhlubší pravdy, to si jen oceán dává vzkazy sám sobě.

:)
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 13:34:13

Nesouhlasím.
Mirtr může třeba říct: " nedotýkej se toho" a to je myšleno pro osobu nebo ne?
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 13:55:02

dodo píše:Symfónia života celého spektra rôznych frekvencií (v bezpočte inkarnácí) raz unaví aj svojho najoddanejšieho poslucháča.

Až potom pochopí, že je potreba obracať svoj sluch k stále vyšším a príjemnejším oktávam tej synfónie,

aby sa konečne a definitívne cele oddal (ne- ulpel) frekvencii najvyššej, prázdnej... Absolútnej.


Obrázek

Děkuju
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 13:56:59

Návštěvník píše:Nesouhlasím.
Mistr může třeba říct: " nedotýkej se toho" a to je myšleno pro osobu nebo ne?

Který Mistr kdy něco takového říkal?
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 14:04:48

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Nesouhlasím.
Mistr může třeba říct: " nedotýkej se toho" a to je myšleno pro osobu nebo ne?

Který Mistr kdy něco takového říkal?


Nedotýkej se toho, co vidíš, slyšíš, myslíš.

Rozhodně tu nechci vést debatu, o tom, co kdy který mistr řekl. Ale opět je vidět, co tě zajímá.
Máš zřejmě přehed, co řekli mistři.
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Pedro » stř 17. srp 2022 14:52:50

Tahle tajemství tady nepadnou, zůstanou hluboko zkrytá. Opravdu.

Už i to co padlo, nejspíš jen rovířilo myšlenky... jejihž nesčetné víry unášejí vlastní pozornost.. až víte kam?
Pedro
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Pedro » stř 17. srp 2022 14:58:15

Což mimo jiné znamená, že se nic nestalo a vše je jak má být
Pedro
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Pedro » stř 17. srp 2022 15:04:41

Nebo se něco stalo a vše je špatně? Jak se z ničeho mohlo něco stát, a ještě ke všemu špatně? Jak to, když se tu mnozí staví jako alogerické vozy, neví jak funguje motory? Jak to že neví nic o brenzínu, i když ten smrad maj denně nad talířem!
Pedro
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 15:29:00

Pedro píše:Což mimo jiné znamená, že se nic nestalo a vše je jak má být

Nebo se něco stalo a vše je jak má být.
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. srp 2022 15:35:22

Pedro píše:Nebo se něco stalo a vše je špatně? Jak se z ničeho mohlo něco stát, a ještě ke všemu špatně? Jak to, když se tu mnozí staví jako alogerické vozy, neví jak funguje motory? Jak to že neví nic o brenzínu, i když ten smrad maj denně nad talířem!


Vždyť to je zcela běžné, že kdo staví alegorické vozy, nemusí nic vědět o motoru. V motorech se vrtají technici. Kulisy vozu staví kreativci. I když ti možná jen kreslí vize, pilu a kladivo pak vezme do ruky asi nekdo jiný. No a asi bys nechtěl, aby sambu na voze tančil nějaký strýc v montérkách s rukama od oleje. :)
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod miroslav » stř 17. srp 2022 16:45:42

dodo píše:
“Postůj, poutníče hledající, a ztiš svou mysl – postůj ty, jenž hledáš původ svého já a tážeš se po smyslu svého života ..." :)

František Drtikol


Ano, to je dobrý, základní začátek.

Dyk jsem to říkal, že psát něco víc není dobré, hledající to akorát zblbne, individuální mysl a ego neztiší, ale naopak spíš rozdivočí.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Poonja (Púndža, Papadží)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků