Je to co je.

Moderátor: konec zvonec

Je to co je.

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 11. čer 2013 9:07:33

Co to znamena, kdyz se rekne ... je to co je?

Co je vlastne ... to co je?

Co znamena primout ... to co je?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 11. čer 2013 9:18:07

Co to znamena, kdyz se rekne ... je to co je?


co k tomu rict? ... neznamena to nic zvlastniho ... proste to je ... je to co je. :)

Co je vlastne ... to co je?


- prosta pritomnost
- to co je vsude kolem
- to co neustale probiha a meni se to
- nemusi se to hledat, protoze je to kolem stale ... v jedne jedine ... neustavajici ... nepretrzitosti.

Co znamena primout ... to co je?


- vsimnout si ze je tady jen to ... co je ... a ze se to deje, bez toho aby o to nekdo usiloval.
- vsimnout si ze ... vsimani si toho co je ... je taky to co je.
- takze ... vlastne... to co je ... si vsima ... toho co je
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. čer 2013 10:28:07

Josef píše:Co to znamena, kdyz se rekne ... je to co je?

Co je vlastne ... to co je?

Co znamena primout ... to co je?


nejde o nic jiného, než obrátit pozornost od toho co vidíme a vnímáme k tomu co si vše uvědomuje a vnímá :)

toto uvědomí je nejen neustále přítomné v jakékoliv situaci, ale jeho atributem je naprostá otevřenost, ničím neomezená, ničím nedotčená a tudíž je samotným přijímáním :)
Návštěvník
 

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 11. čer 2013 10:36:04

Návštěvník píše:nejde o nic jiného, než obrátit pozornost od toho co vidíme a vnímáme k tomu co si vše uvědomuje a vnímá :)

toto uvědomí je nejen neustále přítomné v jakékoliv situaci, ale jeho atributem je naprostá otevřenost, ničím neomezená, ničím nedotčená a tudíž je samotným přijímáním :)


dalo by se to vysvetlit na vedomem sneni? na probuzeni se ve snu?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 11. čer 2013 10:41:39

Návštěvník píše:nejde o nic jiného, než obrátit pozornost od toho co vidíme a vnímáme k tomu co si vše uvědomuje a vnímá :)

toto uvědomí je nejen neustále přítomné v jakékoliv situaci, ale jeho atributem je naprostá otevřenost, ničím neomezená, ničím nedotčená a tudíž je samotným přijímáním :)


a nebo by se dalo rict ... obrátit pozornost od toho co vidíme a vnímáme ... k uvědomovaní a vnímání?

je to ... neco co si uvedomuje a vnima ... nebo ... je to ... uvedomovani a vnimani?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. čer 2013 11:18:05

Josef píše:
Návštěvník píše:nejde o nic jiného, než obrátit pozornost od toho co vidíme a vnímáme k tomu co si vše uvědomuje a vnímá :)

toto uvědomí je nejen neustále přítomné v jakékoliv situaci, ale jeho atributem je naprostá otevřenost, ničím neomezená, ničím nedotčená a tudíž je samotným přijímáním :)


a nebo by se dalo rict ... obrátit pozornost od toho co vidíme a vnímáme ... k uvědomovaní a vnímání?

je to ... neco co si uvedomuje a vnima ... nebo ... je to ... uvedomovani a vnimani?


když se ta pozornost obrátí a to musí udělat každý sám za sebe, tak síla vědomí povede a pak se může vyjasnit, že je to COSI co uvědomování a vnímání umožňuje - je toho podkladem (zdrojem)

hodně se to obchází analogií filmového plátna :)
Návštěvník
 

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 11. čer 2013 11:26:22

Návštěvník píše:
Josef píše:
Návštěvník píše:nejde o nic jiného, než obrátit pozornost od toho co vidíme a vnímáme k tomu co si vše uvědomuje a vnímá :)

toto uvědomí je nejen neustále přítomné v jakékoliv situaci, ale jeho atributem je naprostá otevřenost, ničím neomezená, ničím nedotčená a tudíž je samotným přijímáním :)


a nebo by se dalo rict ... obrátit pozornost od toho co vidíme a vnímáme ... k uvědomovaní a vnímání?

je to ... neco co si uvedomuje a vnima ... nebo ... je to ... uvedomovani a vnimani?


když se ta pozornost obrátí a to musí udělat každý sám za sebe, tak síla vědomí povede a pak se může vyjasnit, že je to COSI co uvědomování a vnímání umožňuje - je toho podkladem (zdrojem)

hodně se to obchází analogií filmového plátna :)


pred chvili jsem narazil na tohle na ... http://www.zivotvpritomnosti.cz/

Sledujeme-li vlastní "pozornost"
zpět odkud vychází a kdo ji vede,
zjistíme, že jejím zdrojem je naše Vědomí.
- Jaroslav Kočí

je to neco co se stane? ... nebo je to neco co muzu udelat? ... co je to sledovat vlastni pozornost?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. čer 2013 11:43:39

Josef píše:
Návštěvník píše:nejde o nic jiného, než obrátit pozornost od toho co vidíme a vnímáme k tomu co si vše uvědomuje a vnímá :)

toto uvědomí je nejen neustále přítomné v jakékoliv situaci, ale jeho atributem je naprostá otevřenost, ničím neomezená, ničím nedotčená a tudíž je samotným přijímáním :)


dalo by se to vysvetlit na vedomem sneni? na probuzeni se ve snu?


:what: nevím, napíšu ti to podle svých zkušeností ...

zdá se ti sen ve kterém vystupuješ, jako někdo kdo cosi prožívá, třeba nějaké dramatické scény. ten někdo cítí hrůzu, zklamání, různé symptomy, má strach, scéna vrcholí a najednou dojde k tomu, že se probudíš do toho snu. co to znamená? nepochybné a jasné uvědomění, že tobě se naprosto nic neděje, že je to jenom sen a ten kdo tam vystupoval a prožíval to za tebe je vlastně jen snová osoba ve fiktivním příběhu. víš že spíš a vnímáš to co ti ve snu zdá, ale nic z toho tě nemůže ve skutečnosti ohrozit i když jsou tam vnímané jasné reakce a vjemy na to. zjistíš, že by jsi i mohl měnit pomocí vůle ten snový děj, protože to co zrovna snově probíhá je skutečně dramatické, ale dojde ti, že je daleko zábavnější nechat to probíhat spontánně a nemíchat se do toho a užívat si to jako dobrodružství, protože tobě se skutečně nic neděje. tak se můžeš v tom snu i nechat v klidu popravit, mučit, nebo si užívat naopak něco skutečně nádherného a plně se do toho položit, aniž by se ztrácelo uvědomění toho, že je to pouhý sen, který si v sobě uvědomuješ.

otázkou je zda máš ve své vůli se z toho snu probudit do tzv. bdělého stavu.

mně když se toto stane, tak stejně jako došlo ke spontánnímu probuzení do snu, tak stejně pak dojde ke spontánnímu probuzení ze snu. ale jsou na to názory různé, někdo lucidní snění záměrně pěstuje a pak si přizpůsobuje snové děje, netuším, jestli se dá natrénovat nějakou technikou probuzení. typla bych si že asi jen podmínky, které jsou pro probuzení vhodné, stejně jako můžeš vytvořit podmínky vhodné k usnutí, ale jestli k tomu dojde nebo ne, je víceméně v hvězdách.

v okamžiku když dojde k probuzení do tzv. bdělého stavu se může stát, tak jako k tomu došlu u mne, že si uvědomíš jakou máš jistotu, že nedošlo jen k probuzení do dalšího snu ? žádnou ... to může způsobit šok a vyvolat otázku kdo to vlastně sní ? kdo je ten co si sen uvědomuje ? kdo jsem já ? snící, bdící, vnímající, uvědomující si vnímání nebo jsem tím samotným vnímáním nebo jsem zdrojem vnímání ?

jeden zenový Mistr, který se probudil do snu, kde se mu zdálo, že je motýlem a pak se z toho snu vzbudil - to vyjádřil v tomto smyslu:

"V noci jsem snil, že jsem motýlem, a teď nevím, zda jsem člověkem, který snil, že je motýlem, nebo zda jsem motýlem, kterému se zdá, že je člověkem“

tak to končí a v postatě začíná otázkou KDO JSEM VE SKUTEČNOSTI JÁ ? což vede k tomu kýženému obrácení pozornosti :)
Návštěvník
 

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. čer 2013 11:56:20

Josef píše:
pred chvili jsem narazil na tohle na ... http://www.zivotvpritomnosti.cz/

Sledujeme-li vlastní "pozornost"
zpět odkud vychází a kdo ji vede,
zjistíme, že jejím zdrojem je naše Vědomí.
- Jaroslav Kočí

je to neco co se stane? ... nebo je to neco co muzu udelat? ... co je to sledovat vlastni pozornost?


sledovat vlastní pozornost, je podle mně v podstatě to, že se zaměříš přímo na pozornost, místo na to co je objektem pozornosti a to tě opět může dovést k tomu co je jejím podkladem tedy zdrojem

ono se to obchází různými pojmy jako například VĚDOMÍ, ale jak charakterizuješ co vědomí vlastně je a kde sídlí, jak ho popsat ? nejde to slovy popsat, jen to jde nějak obejít, poukázat na to, protože je neverbální zkušenost, ale že jsi - ten prostý vjem, že existuješ, to prostě cítíš, víš to i že vnímáš, uvědomuješ si (pokud nejsi ve stavu bez-vědomí nebo spánku beze snů)
Návštěvník
 

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 11. čer 2013 12:12:01

Návštěvník píše: :what: nevím, napíšu ti to podle svých zkušeností ...


vzpominam si na vlastni zazitek lucidniho sneni ... pred usnutim jsem se naprogramoval ze se ve snu probudim ... usnul jsem ... snil jsem ... nevedel jsem ze snim ... myslel jsem si ze je to skutecnost ... pak jsem se podival na ruce ... naprogramovany spoustec ... a probudil jsem se ... nijak jsem nemohl ovlivnit kdy se spoustec objevi .... stalo se to samo ... bez meho vlivu ... nicmene ... uzasny zazitek ... uleva ... uvolneni ... konec dramatu ... a taky jsem nemel potrebu jakkoliv zasahovat do snu. :)

jsem li ted uprostred snu ... neprobuzen ... tak nevim ze snim ... jen snim o tom ze jsem se dozvedel o tom ze snim ... pro probuzeni zjevne nemohu nic udelat ... protoze uz snim ... mozna je nejaky spoustec ... mozna ne ... to nevim ... pokud se objevi tak to nijak nemuzu ovlivnit ... ani to kdy se objevi ... v podstate nemuzu pro to udelat vubec nic ... cely zivot je jakysi pribeh a cesta k osviceni je neco o cem jsem presvedceny ze to k tomu vede ... kamarad je zcela zjevne presvedceny ze k tomu vede jina cesta ... je mozne ze oba nakonec dojdeme k osviceni ... takze cesta k osviceni neni tim co vede k osviceni ... je to jen kulisa ... scena ... na ktere probiha pribeh, ktery snim.

takze ... to co vede k probuzeni ... je pak mimo pribeh ... mimo predstavy i mimo predstavy vysnene postavy ... vypada to ze to prijde samo od sebe ... jako milost ... ve chvili kdy uz to neni ocekavano ... jako prekvapeni ... neco jako ... uuups. :)

takze je vlastne jedno co budu delat ... mozna bude stacit snazit se nezavazet tomu co se deje a co se nabizi.
... nekdo cely zivot tvrde medituje a na konci ... uuups. :)
... jiny cely zivot o meditaci nezavadi a pak najednou zakopne o koren v lese .... a ... uuups.

no takhle se mi to nejak sklada ...
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. čer 2013 12:32:25

Josef píše:
Návštěvník píše:nejde o nic jiného, než obrátit pozornost od toho co vidíme a vnímáme k tomu co si vše uvědomuje a vnímá :)

toto uvědomí je nejen neustále přítomné v jakékoliv situaci, ale jeho atributem je naprostá otevřenost, ničím neomezená, ničím nedotčená a tudíž je samotným přijímáním :)


dalo by se to vysvetlit na vedomem sneni? na probuzeni se ve snu?


o probuzení do snu života hovoří Leo Hartong tady:

http://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky/ ... o-hartong/

"Lucidní snění je výraz, který odkazuje na probuzení ve snu, poté uvědomění si, že je to jen sen a pokračování ve snu s tímto porozuměním. Prohlédnutí skrze iluzi oddělenosti by mohlo být nazváno "lucidní žití", protože to není to, že se probudíš ZE snu života, ale neosobní probuzení DO snu života. Jak by totiž mohla iluze prohlédnout sebe samu jako iluzi? Co by mohl udělat domnělý konatel pro to, aby se stal ne-konatelem? Jaká myšlenka by mohla dostat myslícího za myšlení? Odpověď je nic a žádná. Jak řekl Rumi: "Kdokoli mne sem přivedl, mne bude muset vzít domů."

"Příchod domů" odhaluje iluzorní podstatu ega, světa, času a prostoru. Tohle vše nezmizí v proudu bílého světla, ale to, co zmizí, je pocit oddělenosti, který vytváří iluzi ega. Ačkoli "ti" občas může připadat, že si libuješ v téhlé kosmické iluzi, ve skutečnosti tu není žádné "ty", které by si toho mohlo užívat, žadné "ty", které by to vidělo a žádné "ty", které by to mohlo pochopit. Hra, včetně tvé role v ní, pokračuje se změněnou perspektivou poznávání, užívání si a vidění, ale bez žádného individuálního potvrzování, že toto jsou nějaké osobní aktivity nebo dosažení. To, co zůstane, je to, co se objevuje jako ty a vše ostatní - tvé pravé Já, které už je, vždy bylo a bude probuzené do snu života.

Tato realizace nastane sama. Žádná nová znalost není získána, ba naopak staré domněnky odpadnou. Žádné úsilí na světě z vás neudělá to, co už ve skutečnosti jste. Pravda za egem je ne-objektnost příliš blízká pro nějaké pátrání, právě proto, že je to samotný zdroj, ze kterého pokus o pátrání vychází. Pokud toto vidíme, vyjasní se, že tím aktivizujícím principem ve všech vašich akcích není fiktivní "já", ale univerzální energie - vaše pravé Já. Víra v "já", stejně jako hledání osvícení je prohlédnuto "nikým" jako hravá aktivita této prvotní aktivizující energie. Kosmický žert na této cestě hledajícího je to, že energie, která vyvolává a stimuluje hledání je přesně to, co je hledáno.

TO se probudí samo k sobě, resp. TO je Probuzenost sama. Je to světlo, v kterém všechny zdánlivé protiklady odhalují svou nezávislost i konečnou základní jednotu. Je to jasnost, ve které se rozpouští iluze oddělenosti. Ten, kdo si uvědomuje a to co je uvědomováno splyne v uvědomování, zatímco se iluze minulosti a budoucnosti rozpustí do jasnosti bezčasé přítomnosti. Tak Jak To Je, život nemá žádný význam kromě sebe samotného. Je stále v bodu konečného naplnění a zároveň tak čerstvý jako ranní rosa při rozbřesku stvoření."
Návštěvník
 

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. čer 2013 12:41:43

Josef píše:
Návštěvník píše: :what: nevím, napíšu ti to podle svých zkušeností ...


vzpominam si na vlastni zazitek lucidniho sneni ... pred usnutim jsem se naprogramoval ze se ve snu probudim ... usnul jsem ... snil jsem ... nevedel jsem ze snim ... myslel jsem si ze je to skutecnost ... pak jsem se podival na ruce ... naprogramovany spoustec ... a probudil jsem se ... nijak jsem nemohl ovlivnit kdy se spoustec objevi .... stalo se to samo ... bez meho vlivu ... nicmene ... uzasny zazitek ... uleva ... uvolneni ... konec dramatu ... a taky jsem nemel potrebu jakkoliv zasahovat do snu. :)

jsem li ted uprostred snu ... neprobuzen ... tak nevim ze snim ... jen snim o tom ze jsem se dozvedel o tom ze snim ... pro probuzeni zjevne nemohu nic udelat ... protoze uz snim ... mozna je nejaky spoustec ... mozna ne ... to nevim ... pokud se objevi tak to nijak nemuzu ovlivnit ... ani to kdy se objevi ... v podstate nemuzu pro to udelat vubec nic ... cely zivot je jakysi pribeh a cesta k osviceni je neco o cem jsem presvedceny ze to k tomu vede ... kamarad je zcela zjevne presvedceny ze k tomu vede jina cesta ... je mozne ze oba nakonec dojdeme k osviceni ... takze cesta k osviceni neni tim co vede k osviceni ... je to jen kulisa ... scena ... na ktere probiha pribeh, ktery snim.

takze ... to co vede k probuzeni ... je pak mimo pribeh ... mimo predstavy i mimo predstavy vysnene postavy ... vypada to ze to prijde samo od sebe ... jako milost ... ve chvili kdy uz to neni ocekavano ... jako prekvapeni ... neco jako ... uuups. :)

takze je vlastne jedno co budu delat ... mozna bude stacit snazit se nezavazet tomu co se deje a co se nabizi.
... nekdo cely zivot tvrde medituje a na konci ... uuups. :)
... jiny cely zivot o meditaci nezavadi a pak najednou zakopne o koren v lese .... a ... uuups.

no takhle se mi to nejak sklada ...


díky za sdílení tvojí zkušenosti :) jsou to zajímavé postřehy ... došlo k tomu, tak nějak samovolně a taky jsi neměl potřebu jakkoliv zasahovat do snu. ještě mi řekni, když jsi se probudil do snu, jestli si se i nadále považoval za tu tzv. snovou osobu ve snu vystupující ?

ptám se, protože když jsem jednou popisovala svou zkušenost, tak někdo kdo tvrdil, že má zkušenosti z probuzení do snu, se dál považoval za tu snovou osobu a dokonce, jakožta snová osoba měnil děj snu ... u mne to bylo okamžité uvědomění, že tou snovou osobou, která je přáteli táhnuta k popravčímu špalku nejsem já a že tato snová osoba nemá naprosto žádnou šanci sen měnit :what: že se mi to prostě jenom zdá, že mně někdo táhne na popravu, ale že se mi naprosto nic nedějě, že akorát vnímám reakce na ten sen a proto jsem to nechala doběhnout až do setnutí hlavy, protože mne zajímalo co se stane :crazy:
Návštěvník
 

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 11. čer 2013 12:56:57

Návštěvník píše:díky za sdílení tvojí zkušenosti :) jsou to zajímavé postřehy ... došlo k tomu, tak nějak samovolně a taky jsi neměl potřebu jakkoliv zasahovat do snu. ještě mi řekni, když jsi se probudil do snu, jestli si se i nadále považoval za tu tzv. snovou osobu ve snu vystupující ?

ptám se, protože když jsem jednou popisovala svou zkušenost, tak někdo kdo tvrdil, že má zkušenosti z probuzení do snu, se dál považoval za tu snovou osobu a dokonce, jakožta snová osoba měnil děj snu ... u mne to bylo okamžité uvědomění, že tou snovou osobou, která je přáteli táhnuta k popravčímu špalku nejsem já a že tato snová osoba nemá naprosto žádnou šanci sen měnit :what: že se mi to prostě jenom zdá, že mně někdo táhne na popravu, ale že se mi naprosto nic nedějě, že akorát vnímám reakce na ten sen a proto jsem to nechala doběhnout až do setnutí hlavy, protože mne zajímalo co se stane :crazy:


snovou osobu? ... ne ... bylo to jasne probuzeni ... vedel jsem ze je to sen a ja ze lezim v posteli ... i kdyz jsem to fyzicky nevnimal ...
pamatuji se ze sen se okamzite zmenil ... neco me chtelo roztrhat ... citil jsem strach .... snazil se utyct ... podival se na ruce ... a ... najednou jakobych z toho nejak vypadl ... prisera najednou zmenila smer a sla si hledat neco jinyho ... ja mel najednou pocit jakobych se zatavil ... ano byl to pocit zastaveni se ... vsechno ostatni bezelo dal ... a taky si pamatuji ten kontrast mezi dramatem, ktere najednou skoncilo a klidem ktery nastal .... zastaveni se.
taky jako bych citil kazdy atom tela ... bylo to hrozne moc opravdovy.

asi bych i rekl ... ze ... nez doslo k tomu lucidnimu sneni ... tak do te doby jsem se videl a prozival ... jakobych se na sebe dival nekde ze zhora a pak to bylo jakoby mne to vcuclo do toho tela a ja najednou jasne zazival kazdy sval, teplo, chlad ... vsechno .... byl si toho velmi jasne vedom.

no ... tak nejak si predstavuju i probuzeni v tehle "skutecnosti"
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Je to co je.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. čer 2013 13:29:16

Josef píše:
jsem li ted uprostred snu ... neprobuzen ... tak nevim ze snim ... jen snim o tom ze jsem se dozvedel o tom ze snim ... pro probuzeni zjevne nemohu nic udelat ... protoze uz snim ... mozna je nejaky spoustec ... mozna ne ... to nevim ... pokud se objevi tak to nijak nemuzu ovlivnit ... ani to kdy se objevi ... v podstate nemuzu pro to udelat vubec nic ... cely zivot je jakysi pribeh a cesta k osviceni je neco o cem jsem presvedceny ze to k tomu vede ... kamarad je zcela zjevne presvedceny ze k tomu vede jina cesta ... je mozne ze oba nakonec dojdeme k osviceni ... takze cesta k osviceni neni tim co vede k osviceni ... je to jen kulisa ... scena ... na ktere probiha pribeh, ktery snim.

takze ... to co vede k probuzeni ... je pak mimo pribeh ... mimo predstavy i mimo predstavy vysnene postavy ... vypada to ze to prijde samo od sebe ... jako milost ... ve chvili kdy uz to neni ocekavano ... jako prekvapeni ... neco jako ... uuups. :)

takze je vlastne jedno co budu delat ... mozna bude stacit snazit se nezavazet tomu co se deje a co se nabizi.
... nekdo cely zivot tvrde medituje a na konci ... uuups. :)
... jiny cely zivot o meditaci nezavadi a pak najednou zakopne o koren v lese .... a ... uuups.

no takhle se mi to nejak sklada ...


taky se mi to tak nějak skládá :)
Návštěvník
 


Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník