Diskuse k Lamí józe

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 20. črc 2014 20:16:36

Jak vidím, tak i "Diskuze k Lamí Józe" se ponese v duchu zdejšího meanstreamu, respektive už se stalo.
Webmasterovo diskusní krédo je koneckonců ve shodě s jeho dnešním řešením koánu o huse a flašce,
Viz.
Jana:
"Představu husy v lahvi zrušíme a představíme si pro změnu prázdnou láhev a husu venku."

.. tak přeju zúčastněným pěkný večer.


:)
Jarda Malej
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 21. črc 2014 6:30:17

Ahoj Jardo
Kdyz sem si procital svoje a tvoje radky,tak jo de o nedorozumeni...

1-k me poznace me primela veta Jany,nikoli tedy primarne tvuj prispevek

Veta Jany: "predstava nema vubec zadnou vypovidaci hodnotu o Skutecnosti"

Z meho rozboru one vety pak vyplynulo neco podobneho,cos napsal ty,neb sem s touto vetou take spise nesouhlasil

Problem mezi nama dvema byl,ze je hovoril o vsech moznych predstavach a rozebiral pak predstavy boha...

Kdezto Jarda svoji vetou: soudis,ze NASE myslenky o nicem....."
Ukazuje,ze se zaobira predstavami lidskymi...

To ale nic nemeni na faktu,ze I ty,Jardo,I ja,sme se shodli,ZE ANO,PREDSTAVY,AT JE MA KDOKOLIV O NEM VYPOVIDAJI!
...jao...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 21. črc 2014 10:31:30

..ty,Jardo,I ja,sme se shodli,ZE ANO,PREDSTAVY,AT JE MA KDOKOLIV O NEM VYPOVIDAJI!

..což znamená, že ty jeho myšlenky,
(protože myšlenka a představa je totéž),
..vypovídají jaksi jedním vrzem o skutečnosti.
O stavu skutečnosti v mysli dotyčného.

Proč si tady cokoliv sdělovat, zřizovat weby, nota bene o té Skutečnosti,
když vlastně myšlenky které se při tom nutně produkují, nemají žádnou vypovídací hodnotu?
(Nepočítáme-li myšlenky zdejšího webmastera, které tu hodnotu mají).
Viz. třeba myšlenka že:
"predstava nema vubec zadnou vypovidaci hodnotu o Skutecnosti"



:)
Jarda Malej
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 10:44:31

Jarda Malej píše:..vypovídají jaksi jedním vrzem o skutečnosti.
O stavu skutečnosti v mysli dotyčného.

:)


vypovídají o tom jakou frekvenci je dotyčný jedinec schopen zachytit - na jakém je momentálním příjmu :) klíčem je tu pozornost ...
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 10:47:59

Jana píše:Z mého pohledu představa o Skutečnosti není totéž, co poznání Skutečnosti.
Představa, že prší, není totéž, co poznání, že prší.

A v téhle chvíli tedy tady prší pořádně.

:)


na mne pere přes okno zrovna slunce :D

z mého pohledu také není totéž představa o něčem, co přímé uvědomění - zažití toho ...
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 10:52:03

dělání si představ o tom co je válka je něco jiného, než válku a všechno co to obnáší na vlastní kůži zažít :) o tom se nakonec přímo přesvědčila celá řada lidí co v rámci jakési idei propadla iluzi o válce :what:
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 10:55:30

U nás také prší, naštěstí tak nějak mírně. Na zbytek republiky, podle meteo mapy, svítí sluníčko...ale podle včerejších přestav meteorologů se jim měla nyní nad hlavami prohánět vichřice...
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 10:58:49

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jarda Malej píše:..vypovídají jaksi jedním vrzem o skutečnosti.
O stavu skutečnosti v mysli dotyčného.

:)


vypovídají o tom jakou frekvenci je dotyčný jedinec schopen zachytit - na jakém je momentálním příjmu :) klíčem je tu pozornost ...


Teoreticky by se tomuhle dalo rozumět. Prakticky to vyznívá, jako nesmysl.

Tedy musela by být brána iluze oddělenosti jako berná mince Skutečnosti.

Zjednodušeně, co je iluze a co je Skutečnost ?

Je Skutečností pravé Já a nebo ztotožnění s iluzí oddělenosti (ego) ?


tak já ti to teda napíšu přímo

oboje je vyjádřením Skutečnosti té jedné Jediné :)

pro jedince, který je naladěn na frekvenci oddělnosti je to aktuální Skutečnost (ač iluzorní)
stejně jak pro jedince u kterého došlo k přeladění na vysokofrekveční :D všeprostorové přímé vnímání - je to Skutečnost - u něho už došlo k prohlédnutí iluzornosti

iluzorní ovšem existuje a je také vyjádřením Skutečnosti - ne že ne ...

klíčem je pozornost :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 11:08:17

Jana píše:Bratři Norové, co se předpovědí počasí týče, se obvykle trefují o něco líp, než naši meteorologové, ale teď se také netrefili, podle nich by mělo být právě teď tady polojasno.
http://www.yr.no/sted/Tsjekkia/%C3%9Ast ... nad_Labem/

Na to zajímavější dnešní počasí se tedy stále ještě čeká...jdu se na to vyspat.

http://www.inbrno.cz/view.php?cisloclanku=2005080004
http://www.chmi.cz/portal/dt?portal_lan ... /P1_0_Home
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 11:39:53

Jana píše:Nabídnu vlastní zkušenost. V mysli se může objevit projekce představ o tom, kdo jsi, jakou máš minulost, jak vypadáš, co si myslíš, co si kdo o tobě myslí, je možné to, kým skutečně jsi, ztotožnit s projevem a tím se může o Tobě v mé mysli vytvořit docela reálná představa, kým jsi. Tuhle představu bude mít každý o Tobě poněkud jinou, podle toho, jaké má s Tebou zkušenosti. Ve chvíli, kdy se tahle představa o Tobě stane pro mě realitou a vznikne víra v to, že jsi nějakou jinou existenci, než ta, co právě tady existuje, tedy, že jsi něco jiného, než pravé Já, přesune se mé vědomí do centra v hlavě a vznikne egostav, ve kterém se iluze oddělenosti jeví jako realita. Jako realita se pak jeví všechno osobní prožívání pramenící z iluze oddělenosti. Vznikají tady i všechny ty osobní pocity zranitelnosti, osobní vztahovačnosti, pocity egoismu. ...


ano tak to funguje, akorát ne vědomí se přesouvá, ale pozornost vědomí se upne pouze k myšlenkám o tom co jsem a příběhu co se o něm vypráví a to je poznáním života Skutečnosti ve ztotožnění s osobním já :)

Jana píše:Poznání Skutečnosti, kým opravdu jsi, se objeví, když se ty představy o Tobě pustí a vědomí se přesune o těch 35 cm níž, do centra Bytí, tedy do srdce.

V tichu srdce se může objevit poznání, kým skutečně Jsi, objevuje se pravda, láska, krása.

V Srdci jsi stále stejná ať uděláš cokoliv, ať řekneš, napíšeš nebo myslíš si cokoliv. Tady je stejný žebrák i král.


nepřesune se žádný vědomí z hlavy někam jinam :) vědomí je podklad ve kterém se všechno odehrává, není někde tamhle a tam už ne
co se přesouvá je POZORNOST ve vědomí ! proto píšu, že je klíčem ...

a kam se směrována je zásadní

protože lidi co chodí na rady k probuzeným má pozornost upnutou tj. sevřenou pouze k osobnímu vnímání a neuvědomují si vlastní podstatu, tak jim radí obrátit směr pozornosti a všimnout si I toho podkladu ze kterého všechno vychází a kam se všechno vrací ne JEN K TOMU, ale vnímat to zároveň !

tj. integrační pohled

člověk je osobností a zároveň je i nezrozenou podstatou

není jen nezrozenou podstatou, nebo jen osobností
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 11:48:18

to se hodně stává, že u někoho dojde k tomu, že prohlédne iluzornost osobního ztotožnění a všimne si že je tu i něco neosobního a pak už se začne držet jen toho neosobního a přestane osobní vnímat :what:

ale to se vyděluje ze života projevu zase jen té samé Skutečnosti a tím ji popírá :what:

Balsekar a nejen on, už jsem to tu dávala snad minimálně desetkrát, vždy když se tu na toto narazilo, říká představa že

"osvícení mě udělá Bohem; jakmile jsem jednou Bohem, nepodléhám soudům a soužením běžné lidské bytosti. A to je to největší nepochopení, jaké může lidská mysl pojmout.

Pravdivá odpověd‘ zní, že nebudu Bohem, ale, jako ta samá nedokonalá lidská bytost, žijící svůj život jako oddělená entita - ,já‘ proti těm ,druhým‘ - nebudu nikdy odpojený od Boha, Zdroje, Já. Po celý zbytek svého života zůstanu vždy připojený k Bohu."
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 11:55:40

tady to máš od Eduarda Tomáše

"Na jedné straně jsme spojeni s Bohem, na straně druhé se světem"

je to citace z nedokončené přednášky Bůh v člověku, člověk v bohu ...

popírání božství v člověku je stejné popírání, jako popírání lidství člověka - jsou to dvě stránky jedné mince :what:
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 12:10:19

popírat lidství člověka a zaměření se pouze na to božské v něm s představou, že ČLOVĚK ZREALIZUJE BOHA A TÍM SE JÍM STANE a zůstane pak na věky entitou prožívající blaženost je posledním pokusem zachovat si identitu vycházející z toho, že nebyl překonán základní přírodní zákon a to je BÝT A MÍT ...

na toto úskalí upozorňuje i Květoslav Minařík, obdobně jako Eduard Tomáš, nebo Ram Dass, si to uvědomil na sklonku svého života :)

"tato cesta vyúsťuje ve vytvoření duchovně fyzické existence, jaká se běžným poznávacím schopnostem jeví jako pozemský génius; rozvinutějším schopnostem poznávání se jeví jako bůh nižší nebo vyšší kategorie, popřípadě také jenom jako útvar duchovní sféry složený ze zářícího světla.

Postup po ní svědčí o nedohaslých touhách po výlučné existenci, která se tu může potkat s nadsmyslovými životními zkušenostmi. To každý člověk kdesi ve svém podvědomí ví, a není-li dobře připraven předepsanou mravností na absolutní rozplynutí jako nejlepší ukončení povšechné životní pouti, je pro něho tato cesta lákavou perspektivou. Tuší, že se před ním rýsuje fyzická nesmrtelnost, nezanikání diferencovaného uvědomování se v já; to je hojivá náplast na jeho sobectví, jehož předním předsevzetím je být a mít."

celý je to zde:

viewtopic.php?f=271&t=2838
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Linda » pon 21. črc 2014 12:50:04

Návštěvník píše:ano tak to funguje, akorát ne vědomí se přesouvá, ale pozornost vědomí se upne pouze k myšlenkám o tom co jsem a příběhu co se o něm vypráví a to je poznáním života Skutečnosti ve ztotožnění s osobním já :)

:yes:

neboli Vědomí v pohybu se ve Své Hře dosud potřebuje ztotožňovat nejen s konkrétním fyzickým tvarem, ale i s mentálními a "duchovními" aspekty Svého iluzorního osobního já.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 12:50:54

Jana píše:Rozumím, kam tohle směřuješ.
...


směřuji to pouze k tomu, že uvědomění iluzornosti světa není žádný konečný vnor, protože tak je vnímám svět odděleně od své podstaty :) a to není žádné probuzení,je to jen jeden z milníků na cestě objevování toho co jsme :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 12:52:04

Linda píše:
Návštěvník píše:ano tak to funguje, akorát ne vědomí se přesouvá, ale pozornost vědomí se upne pouze k myšlenkám o tom co jsem a příběhu co se o něm vypráví a to je poznáním života Skutečnosti ve ztotožnění s osobním já :)

:yes:

neboli Vědomí v pohybu se ve Své Hře dosud potřebuje ztotožňovat nejen s konkrétním fyzickým tvarem, ale i s mentálními a "duchovními" aspekty Svého iluzorního osobního já.


přesně ... proto je to velmi posvátné :) Bůh tímto realizuje sám sebe v člověku :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Alaja. » pon 21. črc 2014 12:52:30

Nechat rozplynout své vědomí v nirváně..... je doporučováno mnohými duchovními kapacitami.
Nebo se stát nějakým malým bohem...ale to se nikomu nepovede.
Proto je doporučována asi ta nirvána...

:)
Alaja.
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 21. črc 2014 12:54:39

Návštěvník píše:neboli Vědomí v pohybu se ve Své Hře dosud potřebuje ztotožňovat nejen s konkrétním fyzickým tvarem, ale i s mentálními a "duchovními" aspekty Svého iluzorního osobního já.


přesně ... proto je to velmi posvátné :) Bůh tímto realizuje sám sebe v člověku :)[/quote]

samozřejmě nejen v člověku ale ve všem ... akorát, že člověk si to může vědomě uvědomit :)
Návštěvník
 

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Linda » pon 21. črc 2014 13:05:32

Ve Vědomí je vše stejnou energií existence - včetně energie, vytvářející iluzorní oddělenost.

To, co se jeví jako iluzorní, je stejnou energií Bytí, protože to není ničím jiným než Vědomím v pohybu.

Nic jiného tu prostě není než Vědomí v klidu a Vědomí v pohybu - a obojí je Jedním.

............................................................................................

O čem to celé je? O přijímání toho, co je, jako projevu Absolutního Bytí.

Pak už to není "jen iluze" - je to všetvořící Brahma ve Svém procesu tvoření.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Diskuse k Lamí józe

Nový příspěvekod Alaja » pon 21. črc 2014 13:09:52

Je to marné.... :D

Opravdu zbývá jen to rozplynutí v nirváně,
neboť poznání ostatních božských energií a jejich používání,
není většině duchovňáků doporučováno (mistři dobře vědí proč),
dokonce jsou od toho, aby se o o ony energie adepti zajímali,
odvraceni všemi možnými způsoby...

Možná i to uvíznutí v Blaženosti je svým způsobem razantní odvracení od jakéhokoli pokusu si hrát s božskými energiemi...

Takže holky buďte rády, že tomu tak je...
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. říj 2013 0:50:36

PředchozíDalší

Zpět na Archiv z FJZ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník