Zamyšlení

Moderátor: Tara

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » čtv 13. úno 2020 22:32:13

"Deset tisíc květů na jaře,
podzimní měsíc,
chladivý letní vánek,
zimní sníh.
Jestliže vaše mysl není zastřena
zbytečnými malichernostmi,
pak prožíváte nejlepší období svého života."

~ Wu Men Hui-Kaie, 1183 - 1260
Přílohy
ST7P5JH1.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » pon 02. bře 2020 15:05:12

Lidé, kteří se hluboce prozřeli do Jednoty bytí, nebo aspoň nějaké samádhi zažili, nemohou svoji zkušenost vylíčit, neboť Jednota nemá pozorovatele, nemá posuzovatele.
Není já a ty, není zde a tam. Pokud někdo něco zažitého chce sdělit druhým, je to jen určité přiblížení se skutečnosti.
Všichni opravdoví zřeci se však shodují v jedné charakteristice, můžeme-li to tak nazvat, že zažitá pravda je prostá, jednoduchá, nesložená, čistá, odevždy jsoucí, tedy věčná, člověku naprosto přirozená, jemu vlastní.
A přitom je to naprostá plnost a uspokojení, pravé štěstí.
Člověk se v ní může poznat utišením mysli a vyhasnutím žádostí, neboť právě tyto zakrývají tichou hlubinu nekonečného vědomí.
Přílohy
89250283_1490503294464235_5068843389680615424_n.jpg
89250283_1490503294464235_5068843389680615424_n.jpg (25.69 KiB) Zobrazeno 14278 krát
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » sob 07. bře 2020 1:07:15

"A v těch chvílích, kdy Slunce zapadá a dům je tichý a jste po celém dni unaveni, kéž víte, že ten prostor je naplněný milostí a sebevětší těžkost nebo osamělost jí nemůže odnést. A díky této milosti můžete zpomalit. Můžete se svobodně nadechnout a odpočívat bez ohledu na vše nevyřešené. Možná je tu nějaké tajemství, a může tu být touha, zvědavost a čekání, ale také je tu nezměrný mír, který překračuje jakékoli porozumění, který divoce prostupuje vše jako řeka, bez ohledu na to, jak těžké se vám tyto okamžiky mohou zdát. Když nastane večer, můžete se tedy uvolnit. Zítřek určitě přijde, ale mezitím si můžete odpočinout.

~ Morgan Harper Nichols
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » čtv 26. bře 2020 13:35:52

Úryvek z knihy František Drtikol, Duchovní cesta, str. 142 vydal Stanislav Doležal 2004

.

Najít střed mezi napětím a ochablostí. Je to zvláštní postoj. Je to švindl. Proč se mám vzdávat myšlenek, když jsem čistý? Je to grif, šikovnost. Ona odejde sama. Čučím na ni, je tady. Ona tady může být, nemusí.

Činností je: chtění i nechtění. Nabýt jistoty, že to "Nic" je Pravé! Proto je to bez opory, ale je to jistota. Kontroluji se, že mám čisté vědomí, pak tu kontrolu pryč a je to: "Tam" nic nenajdeš z tohoto světa, z vyššího světa, z nejvyššího světa.

Je to zrcadlení vlastního intelektu. Nebýt nirvány, není projevený svět. Kde se začíná? Odkud to vyšlo? A zase zpět, dechem!

Když usednu do koncentrace, tak to první je "To". První projev "Toho" je Světlo. Stavět se na stanovisko dávajícího. Nabrat z nitra a vydechnout ven. Stát na stanovisku, že vše mám.
Přílohy
90636301_1511537235694174_7801127181953794048_o.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » úte 28. dub 2020 21:46:50

"Tvé nahé tělo by mělo patřit jen těm, kteří milují tvou nahou duši."

- Charlie Chaplin
Přílohy
95191508_3209550849075964_8668596991040684032_n.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » pát 01. kvě 2020 22:19:13

Žít bděle, ale tak přirozeně, jako když vítr vane po osení, jako když potok zurčí mezi skalinami, jako když hluboké lesy šumí.
Žádná kniha a žádné přednášky nás nemohou naučit posvátné přirozenosti. Jen naše vnitřní cítění nebo intuice nám může občas říci, co k tomu potřebujeme.
Tedy: co potřebujeme ještě odložit, aby tohoto stavu vysoké aktivní pasivity bylo dosaženo.

~ Eduard Tomáš
Přílohy
82264141_461285814823781_5273037830128402432_n.png
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » čtv 07. kvě 2020 22:24:30

Vždycky jste byli určeni k tomu, abyste se stali katalyzátory a řídili svou vlastní budoucnost. Vy musíte prodchnout a ovlivnit svou vizi emocemi nadšení a odvahy, vy musíte být smělí a odvážní, když jdete proti přílivu toho, co je běžné, a vy se musíte posunout z područí útlaku kolektivního vědomí. Vy musíte říkat slova, která rezonují vibrací úspěchu a vy musíte převzít postoj a stanovisko a podniknout akci triumfálního vítěze. Vy se musíte odvážit všechno riskovat, když sami sobě dokazujete, že když jste v harmonii s Duchem, tak cokoli svobodně dáte, s milujícím záměrem, vám bude stokrát vráceno.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » úte 19. kvě 2020 11:15:56

"Dále pak, mnichové, v jasném klidu pak spočívá mnich, s vyrovnanou myslí, s pochopením, jasně vědomý, blaho pociťuje v těle, o takovém říkají světci: 'S pochopením a vyrovnanou myslí kdo vše vnímá, žije šťastně.' Tak dojde zasvěcení třetího zření.

Dále pak, mnichové, po završení radosti i strasti, po zrušení někdejší veselí i smutné mysli, dojde mnich zasvěcení vyrovnané chápající, dokonalé čistoty, zbavené radosti i strasti, čtvrtého zření.

Spatří-li pak zrakem nějaký tvar, nesleduje příjemné tvary a nevyhýbá se nepříjemným, vědomý podstaty tělesnosti, spočívá s neomezenou myslí, vědomý, podle pravdy, onoho osvobození mysli, osvobození moudrosti, kdy ustanou beze zbytku jeho špatné a zlé vlastnosti.

Tak se osvobodil od uspokojení i neuspokojení, a kdykoliv potom pocítí nějaký pocit, radostný nebo strastný, nebo ani radostný ani strastný, tento pocit nechová, nepěstuje, ani se v něm neuzavírá. Když pak pocit ani nechová ani nepěstuje ani se v něm neuzavírá, ustane v něm uspokojování z pocitů.

Když ustane toto uspokojování, ustane i ulpívání, ustane i proces stávání se, když ustane proces stávání se, ustane i zrození, když ustane zrození, ustane i stárnutí a smrt, zanikne bolest a strast, utrpení, zármutek a zoufalství: tak tedy dojde k zániku celého vývoje utrpení.


Úryvek z knihy Dvacet jedna řečí askety Gótama zvaného Buddha, str. 223-224, Bibliotheca Gnostica 1993
Přílohy
98944805_1558423724338858_5542920690107154432_n.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » stř 03. čer 2020 0:19:36

Pravil Siddhárta: " Co bych ti tak měl říct, ctihodný? Snad to, že příliš mnoho hledáš? Že se kvůli hledání nedostaneš k nalezení?"
"Jak to myslíš?" zeptal se Góvinda.
"Když někdo hledá, " řekl Siddhárta, "snadno se stane, že jeho zraky vidí jen tu věc, kterou hledá, že nedokáže nic najít, nic do sebe vpustit, protože stále myslí jen na to hledané, protože má jeden cíl, protože je tímto cílem posedlý. Hledat znamená mít cíl. Nalézt ale znamená být svobodný, být otevřený, nemít žádný cíl. Ty, ctihodný, jsi možná skutečně hledač, protože pospíchaje za svým cílem, nevidíš mnohé, co ti leží před očima."

"Moudrost není sdělitelná. Moudrost, kterou se pokouší moudrý sdělit, zní vždy jako bláznovství."
"Žertuješ?" tázal se Góvinda.
"Nežertuji. Říkám, k čemu jsem došel. Vědění je možno sdělit, moudrost ne. Je možno ji najít, dá se žít, může člověka nést, dají se s ní dělat zázraky, ale sdělovat a naučit se ji nelze. To bylo to, co jsem už jako mladík vícekrát tušil, co mne odpuzovalo od učitelů."

"Dospěl jsem k jedné myšlence, Góvindo, kterou budeš rovněž považovat za žert nebo pošetilost, ale která je mou nejlepší myšlenkou. Zní takto: Opak každé pravdy je stejně pravdivý."

"Když vznešený Gautama učil a mluvil o světě, musel jej rozdělit na sansáru a nirvánu, na klam a pravdu, na utrpení a vykoupení. Nelze jinak, není žádné jiné cesty pro toho, kdo chce učit. Ale svět sám, jsoucno kolem nás a v nás, není jednostranné. Nikdy není jeden člověk docela svatý nebo hříšný."

"Zakusil jsem na svém těle a na své duši, že jsem velmi potřeboval hřích, potřeboval jsem rozkoš, potřeboval jsem honbu za majetkem, marnivost, a potřeboval jsem nejbídnější zoufalství, abych se naučil odporovat, abych se naučil milovat svět, abych jej už nesrovnával se světem, jaký bych si přál či namlouval, s jeho dokonalostí, kterou jsem si vymyslel, nýbrž abych jej nechal takový, jaký je, a miloval jej a rád k němu náležel."

~ Hermann Hesse - Siddhártha
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » stř 03. čer 2020 21:16:45

Jak jsem se začal mít rád,
zjistil jsem, že úzkost a emoční trápení
jsou jen varovnými signály,
že nežiji v souladu s vnitřní pravdou.
Dnes vím, že je to Opravdovost.

Jak jsem se začal mít rád,
pochopil jsem, jak můžu někomu ublížit,
když na něj naléhám a vnucuji mu své touhy,
i když jsem někde v sobě věděl, že není ten pravý čas
a ten člověk na to nebyl ještě připravený.
Dokonce i tehdy, když jsem tím člověkem já sám.
Dnes tomu říkám Respekt.

Jak jsem se začal mít rád,
přestal jsem toužit po životě, který by byl jiný než je,
a začal jsem vnímat jak vše,
co mě obklopuje,
mě zve k tomu, abych se rozvíjel a rostl.
Dnes tomu říkám Zrání.

Jak jsem se začal mít rád,
pochopil jsem, že za všech okolností
jsem na správném místě a ve správném čase,
a že se vše děje v pravou chvíli.
Díky tomu mám v sobě klid.
Dnes tomu říkám Sebe-důvěra.

Jak jsem se začal mít rád,
přestal jsem sám sebe okrádat o čas.
Přestal jsem snít o velkých projektech,
které se uskuteční někdy v budoucnosti.
Dnes dělám jen to, v čem cítím radost a štěstí,
to, co rád dělám, z čeho se raduje mé srdce,
a dělám to svým vlastním způsobem
a ve vlastním rytmu.
Dnes tomu říkám Jednoduchost.

Jak jsem se začal mít rád,
osvobodil jsem se od všeho
co není dobré pro mé zdraví -
jídla, lidí, věcí, situací,
a všeho, co mě stahuje dolů
a daleko od sebe.
Nejdřív jsem tomuto postoji říkal zdravý egoismus.
Dnes tomu říkám Láska k sobě.

Jak jsem se začal mít rád,
přestal jsem se snažit mít pořád pravdu,
a od té doby
jsem se méně a méně pletl.
Dnes jsem objevil, že to je Skromnost.

Jak jsem se začal mít rád,
odmítl jsem pokračovat v žití minulostí
a strachováním se o budoucnost.
Teď žiji jen v přítomném okamžiku,
ve které se děje úplně všechno.
Dnes žiji každý den,
den za dnem,
a říkám tomu Naplněnost.

Jak jsem se začal mít rád,
poznal jsem,
že mě moje mysl může rušit,
až tak, že z toho onemocním.
Ale když se spojím se svým srdcem,
moje mysl se stane cenným spojencem.
Dnes tomu spojení říkám Moudrost Srdce.

Už se nemusíme bát hádek,
konfrontací nebo jiných problémů,
se sebou nebo s jinými.
I hvězdy se někdy srazí,
a z té srážky se zrodí nové světy.
Dnes vím, že TO JE ŽIVOT!

~ Charlie Chaplin (uvádí se, že tento text napsal ve svých 70 letech)

Český překlad: Kateřina Grofová
Přílohy
101653650_1242600762739049_435133328715153408_n.png
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » pát 12. čer 2020 18:22:32

S příchodem vlastního osvobození, i kdyby bylo jen částečné, se někdy stane zvláštní věc. V člověku se probouzí něco, co nemá v přírodě obdoby. Je to jako zázrak, který lze sice nějak přibližně pojmenovat i vysvětlit, ale nelze ho ani popsat, ani vykreslit tak věcně, aby mohl být v plném rozsahu pochopen tím, kdo jej dosud nezažil. Je to zázrak nekonečného soucitu, nebo lépe řečeno soucítění se vším, zejména pak se všemi bytostmi, které Pravdu dosud nepoznaly. Je to opravdu otřásající zkušenost, k žádnému jinému zážitku nepřirovnatelná, ale ve svých důsledcích nesmírně závažná a zavazující.

Člověk pochopil, že je vším, že je u cíle. A současně poznal, že právě tímto poznáním je se vším nerozlučně spjat, že je se vším spojen nerozdělitelným poutem, neboť toto poznání, které vás navždy osvobodilo od vašeho ega, to jest omylu, vás současně navždy připoutalo ke všemu, co jest. Vy pojednou cítíte, chápete zázrak i kouzlo milosrdenství oběti. Chápete, že po tomto zážitku si jej nemůžete ponechat jen pro sebe, že není váš, že vám jakožto osobě vůbec nepatří, ale že patří všem, neboť vy jste nyní vším. Že jej proto budete muset dávat všem, kdo o něj stojí, kdo touží po Pravdě.

Dávat nahlas, ale ještě lépe mlčky, docela neslyšně a inkognito, což je daleko lepší a bývá to i hlubší a méně nebezpečné vzhledem k možnosti nepochopení.

Úryvek z knihy Eduarda Tomáše, Jóga velkého symbolu, str. 102, vydal Avatar 2000
Přílohy
T2IMLBNZ.jpg
T2IMLBNZ.jpg (48.07 KiB) Zobrazeno 11502 krát
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » pon 13. črc 2020 23:15:47

Proto máš neklid těla, že se mezitím poučuje duše.
Tělo je zneklidněno v tušení, že se zase bude muset něčeho zříci.
Až ta ohromná Láska ukřižuje tělo, nastane zmrtvýchvstání.

~ Fráňa Drtikol
Přílohy
downloadfile.jpeg
downloadfile.jpeg (12.8 KiB) Zobrazeno 11301 krát
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » stř 12. srp 2020 21:31:06

Úryvek z knihy Šrí Ramany Maharšiho, Učení, vydal Avatar 2020

"Lidé se mne ptají, jak ovládnout mysl. Odpovídám: "Ukažte mi mysl! Mysl není nic jiného, než řada myšlenek. Jak by mohla být ovládnuta jednou z těch myšlenek, totiž přáním ovládnout mysl? Je bláhové snažit se skoncovat s myslí pomocí mysli! Jedinou cestou je nalézt zdroj mysli a držet se ho. Mysl se pak sama sebou ztratí."
Jsou dva způsoby ovládnutí mysli. Buď hledejte její zdroj, nebo ji "odevzdejte", aby byla smetena vyšší silou.
Přílohy
GRJIX0XA.jpg
GRJIX0XA.jpg (41.11 KiB) Zobrazeno 11123 krát
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » pát 04. zář 2020 12:04:55

"Ať už musíte v životě čelit jakékoliv výzvě,
od těch nejmenších až po ty velké,
vždycky je to něco, co vás může něco naučit.
A ideální přístup je stejný,
jako když sledujete dobrý film - čili neosobní.
Při sledování dobrého filmu je ve skutečnosti každý rád,
když se v ději něco podělá,
protože nikdo by nesledoval film Titanic,
ve kterém si celé 3 hodiny všichni pasažéři užívají radostné
a bezstarostné cesty,
až nakonec šťastně dorazí do New Yorku. :)
Což je ovšem paradoxně scénář,
který by si pro svůj život přál skoro "každý".
Většina lidí si totiž vůbec neuvědomuje,
že takový život by nebyl žádným vývojem,
ale jen uvíznutím v prázdné, monotónní šedi
- čili hodně špatný film."
Přílohy
36669893_1916808611702623_9215356751707111424_n.jpg
36669893_1916808611702623_9215356751707111424_n.jpg (9.89 KiB) Zobrazeno 10888 krát
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » pon 05. říj 2020 22:15:57

„Rozdíl mezi učitelem a žákem je jediný: ten první má o něco menší strach než ten druhý.
Když si tedy spolu sednou ke stolu nebo k ohni, aby si pohovořili, zkušenější nahodí: ,Proč to neuděláš?‘ Nikdy neřekne: ,Jdi tudy, a dojdeš tam, kam jsem došel já‘, neboť každá cesta je jediná a každý osud osobní.
Opravdový učitel vzbudí u žáka odvahu rozkolísat vlastní svět, přestože i on se obává věcí, s nimiž se setkává, a ještě víc toho, co na něj čeká za příští zatáčkou.“

- Paulo Coelho
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » úte 06. říj 2020 21:32:18

Zavřete oči a uvidíte tmu, ale temnota je vidět pouze ve světle vědomí. Přemýšlejte o tom.

Mooji
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » sob 31. říj 2020 19:21:35

"Jak poklidný by byl život bez lásky, Adso, jak pokojný, jak bezpečný, jak prázdný..."
Přílohy
123391734_3784833094889848_4796841178950656130_n.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » stř 11. lis 2020 19:34:35

Ten muž neví, že je pod ním had. Žena neví, že muže drtí kámen. Žena si myslí: ′′ Já spadnu! A nemůžu vylézt, protože mě ten had kousne! Proč ten muž nemůže použít trochu více síly a vytáhnout mě nahoru!" Muž si říká: ′′ Mám tolik bolesti! Přesto tě stále táhnu, jak jen to jde! Proč se nepokusíš trochu víc zdolat!?"

Morální je, že nevidíte tlak, pod kterým je druhý člověk, a druhý člověk nevidí bolest, ve které jste. Takový je život, ať už je to s prací, rodinou, pocity nebo přáteli, měli bychom se snažit si porozumět.
Naučte se přemýšlet jinak, možná jasněji a lépe komunikovat. Trocha přemýšlení a trpělivosti je dlouhá cesta.
Buďte k lidem laskaví. Každý, koho potkáme, vede svou vlastní bitvu.
Přílohy
124275777_3815173018522522_2634364303421154514_o.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » ned 06. pro 2020 21:53:26

Úryvek z knihy Šri Ramana Maharši, Maharšiho evangelium, Avatar 2007

Vaší povinností je být, a nikoli být tím či oním! Celou pravdu shrnují slova "Jsem, který jsem", metoda je shrnuta ve slovech "Buď tichý!"
A co znamená tichost? Znamená: "Znič sebe sama", neboť každé jméno a každá forma jsou příčinou nesnází. "Já-Já" je átman. "Já jsem toto" je ego. Je-li "Já" udržováno pouze jako "Já" je átmanem. Když se od sebe odchýlí a řekne: "Jsem toto či ono, jsem takový a takový (taková a taková)", je egem...
Přílohy
130232359_1737629356418293_862925213089478042_n.jpg
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Zamyšlení

Nový příspěvekod Tara » pon 25. led 2021 17:16:19

Když zemřeš, už se nestarej o své tělo...
Tvoji příbuzní udělají, co je nutné podle svých možností.
Omyjí tě
Oblečou tě
Vyvezou tě z domu a vezmou tě na novou adresu.
Zařídí poslední rozloučení.
Mnozí přijdou na pohřeb, aby tě přivítali. Někteří zruší své plány a odejdou i z práce, aby mohli jít na tvůj pohřeb.
Tvoje věci budou po čase prodány, rozdány, vyhozeny.
klíče
nářadí
knihy
CD
sbírky
oblečení
osobní věci...
A buď si jist, že svět se nezastaví.
Ekonomika bude pokračovat.
Budeš nahrazen ve své práci. Někdo s rovnými dovednostmi tě zastane.
Tvůj majetek půjde k dědicům.
Nějaký čas budeš nadále citován, souzen, zpochybňován a kritizován nebo chválen a vyzdvihován za malé a velké věci, které jsi v životě udělal, ale po pár měsících se staneš jen vzpomínkou.
Lidé, kteří tě znali jen podle obličeje, řeknou; "Chudák!"
Upřímní přátelé budou plakat. Pár hodin, pár dní, pár měsíců, ale potom se zase budou smát.
Na nového majitele si tvoji mazlíčci zvyknou.
Tvoje fotky budou chvíli viset na zdi, poté na nějakém nábytku, a nakonec budou uloženy ve spodní části šuplíku.
Někdo jiný bude sedět na tvé židli u tvého stolu a jíst z tvého talíře.
Hluboká bolest ve tvém domě potrvá týden, dva, jeden měsíc, dva. Jeden, dva, tři roky.... Pak se staneš vzpomínkou a poté tvůj příběh skončí.
Dokončeno mezi lidmi, dokončeno zde, dokončeno na tomto světě.
Ovšem tvůj příběh začne ve tvé nové realitě..., ve tvém jiném životě po smrti.
Tvůj život, kde ses občas nemohl posunout dál, s věcmi, které jsi zde měl ztratí hodnotu, kterou měly.
Krása
Jméno
Příjmení
Nemovitosti
Půjčky
Dluhy
Výhry
Pracovní pozice
Bankovní účet
Domov
Auto
Titul
Spolužáci
Trofeje
Přátelé, kamarádi
Manžel, manželka
Děti
Rodina...
V novém životě budeš potřebovat jen svého ducha.
Jediný majetek, který trvá, je majetkem ducha!
Proto žij naplno každou minutu, každou hodinu, každý den a buď šťastný, dokud jsi tady, protože jak řekl Francesco D'Assisi; "Odsud si nevezmeš, co máš. Bereš jen to, cos dal!"


Zdroj: FB
Přílohy
Já.JPG
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Tara

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků