Gangaji

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Jana » ned 03. kvě 2020 10:01:55


Když se mě někdo zeptá, co učím, nejupřímnější odpověď, kterou mohu dát, je, že to prostě učím,

štěstí ve vás žije, mír ve vás žije.

A přesto to můžete hledat ve vnějších událostech.

Pokud jste ochotni to zastavit a obrátit svou pozornost dovnitř nejhlubším způsobem,

hlubším, než jsou vaše myšlenky nebo pocity,

nebo jakýkoliv nápad,

zjistíte, že podstata sebe sama

je štěstí, mír a naplnění.

A opravdu, velmi pravdivě, to říkám, i když používáme slova jako satsang, Bůh, Já a Vědomí.

Jednoduše zde je mír.

Jste zdrojem míru.

Vaše vlastní definice může být překážkou vaší zkušenosti pravdy o sobě,

ale pokud jste ochotni jít s vaší pozorností hlouběji, než je jakákoliv samotná definice,

objevíte neomezený mír.


Neomezený mír, který přetéká v naplnění,

v lásce přetéká.

Můj učitel říkal: "na jednu dvanáctinu sekundy ustoupit od všeho".

Být stále.

Přestaňte definovat sebe a svět.

Přestaňte si představovat sebe a svět.

Být stále. Být zticha.

Okamžitě.

V tom není žádný svět.

Nejsi sám v opozici vůči světu a ani jeho součástí,

existuje jen mír a naplnění.

Pak zkušenosti světa nebo zkušenosti sebe v tom zmizí.

Zkušenosti zlosti, strachu nebo smutku se objeví a zmizí.

Základem tvé bytosti je mír.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 04. kvě 2020 5:56:25



Tazatel: "Říkáte, že se máme vzdát hledání, ale obhajujete sebezkoumání. Jaký je rozdíl mezi hledáním a sebezkoumáním?"

Gangaji: "Při hledání sledujete zisk, hledáte to, co vám chybí. Zatímco při sebezkoumání objevujete to, co už je."
Návštěvník
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 06. kvě 2020 20:28:28

Návštěvník
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Absolutno » stř 06. kvě 2020 21:56:42

Gangaji: "Při hledání sledujete zisk, hledáte to, co vám chybí. Zatímco při sebezkoumání objevujete to, co už je."


To je dobrý,

to si budu muset zapsat za uši,

páč já většinu vtipů zapomenu...
Absolutno
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. kvě 2020 7:16:05



Ve světě je tolik utrpení a často tolik zbytečného utrpení.
Zbytečné utrpení je obvykle to, co nazýváme psychické trápení z bolestmi života, které ani nemusí být přítomny.
Takže vždycky chci, aby všichni věděli, že psychoterapii nenabízím.
Naše kultura je velmi ovlivněna psychoterapií a psychoterapie určitě pomohla mnoha lidem, ale není tím, o co jde.

Nenabízím lidem způsob, jak se napravit, jak opravit jejich osobnost, nebo jak dosáhnout úspěchu.

Nabízím lidem způsob, jak poznat to, co není třeba opravit,
co nikdy nepotřebovalo opravit, co bylo vždycky celé, úplné.


A někdy při otřesu, kdy jsme v těch nejtemnějších chvílích zoufalství, existuje možnost vstoupit do neznámé hloubky bytí.

Je nutné, abyste byli ochotni poznat pravdu o tom, že vyprávění vašeho příběhu řídí váš emoční stav.
Prostě buďte ochotni zastavit vyprávění svého příběhu a otevřete se bolesti.

Nemluvím o dramatizaci bolesti, nemluvím o popírání bolesti. Neutíkat před bolestí, neskrývat se před ní, nezpůsobovat ji, jednoduše se jí otevírat.
Pak lze tuto bolest zoufalství, tuto psychickou bolest, bez toho, že by byla analyzována fixována nebo zpracovávána, uspokojit.

A když se setkáte úplně a bez vyprávění, dojde k velkému objevu:
že tato bolest, tato nemoc, byla vlastně touhou po domově.

A v ochotě se s tím setkat, najdete domov.
Takže zoufalství může být vaším spojencem.

Namísto nepřátelství, kdy musíte bojovat nebo dramatizovat, nebo se musíte přetvařovat a vypadat šťastně, aby ostatní neznali hloubku bídy, která zde může být přítomná.

Možná je potřebná nějaká psychoterapie, nebo dokonce farmakoterapie, ale pro naše setkání je třeba otevřít se všemu, co je zde a objevovat to, co je hlubší, co je vám bližší, poznávat, kdo jste.
Návštěvník
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Absolutno » čtv 07. kvě 2020 10:21:23

Nabízím lidem způsob, jak poznat to, co není třeba opravit,
co nikdy nepotřebovalo opravit, co bylo vždycky celé, úplné.



To je taky docela dobrý,
páč k tomu je jaksi zapotřebí vopravit to ego,
to si tedy zapíšu za druhý ucho...
Absolutno
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. kvě 2020 14:36:56

Hluboký ponor



Strach je velmi přirozený, když se dostaneme do neznáma. Jako lidské bytosti se učíme být v bezpečí, a to je velmi legitimní. 2,12
Ale pro naši touhu po bezpečí se často uzavírám v našem vnitřním životě. Snažíme se udržovat náš vnitřní život v bezpečí.
Zvu vás do vnitřního ponoru. Pokud se objeví strach, což se obvykle stane, jakmile uděláte opravdu hluboký ponor do neznáma, můžete ho přivítat. Není to špatné, že se objevuje strach, ale nemusí se poslouchat, pokud stojíte o skutečně hlubokou zkušenost.

Nevím, jak to změní váš život, může ho to změnit. Možná to zůstane stejné. Možná existuje strach, že to zůstane stejné.

Ale vím, že je možné, abyste se ponořili tak hluboko dovnitř, že tento strach zůstane na povrchu.

Všechny racionální důvody, proč se nelze dostat hlouběji do sebe, se stanou ve vztahu k této nesmírnosti Bytí bezvýznamné. Vzhledem k tomuto objevu, přímému objevu, jsou jako nicotný prach.
Návštěvník
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. kvě 2020 5:44:06



T: "Chápu, že můžu přestat mluvit tím, že to prostě nedělám, ale jak zastavím své vnitřní mluvení?"
Stejným způsobem, je to stejné. Externí a interní je vytvořeno stejně.
Víte, když jsem říkala ... jak rozdělujeme naše životy? Hlavní dělení, které děláme, je vnější a vnitřní.
Je to falešný rozdíl. Co je vnější, je vnitřní. Co je vnitřní, je vnější.

Takže, když ve vaší mysli začne konverzace, prostě ji zastavíte. A když myšlenka řekne: "Nemůžu zastavit", je to jako kdyby někdo za vámi přišel a řekl: "Musím mluvit, nemůžu přestat",

gan.png

stačí říct: "Je to tiché ústraní."

Vidíte, právě v tuhle chvíli, že? Zdá se, že to funguje, když se na mě podíváte. Mám mysl, která může být stejně aktivní, jako mysl ostatních. Nikdy jsem nesnila o tom, že je možné mysl zastavit, dokud mi neřekl můj učitel, že to můžu.
Myslela jsem si, že by na mě muselo něco sestoupit, nebo by to musela být nějaká úroveň očištění, nebo nějaký osud, který je ve hvězdách, nebo nějaký budoucí život.
Ale učitel řekl: "Zapomeň na to, je to součást rozhovoru."

Právě teď zastavte. Jen klidně bez námahy. Děkuji.
Návštěvník
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 30. kvě 2020 4:57:14



Hlouběji a blíže, než máte jakoukoliv představu o sobě, či dokonce jakýkoliv pocit sebe sama, hlouběji a blíž, než je vaše pohlaví, národnost, rodinná historie. 

V jádru sebe je svoboda, mír a láska.

Čeká na objevení ve vašem životě.

Než jsem potkala svého učitele, dlouhý čas jsem meditovala. Dvacet let jsem byla duchovní hledající s několika úžasnými zážitky, pocházejících z různých tradic.

Opravdu mimořádné zážitky, ale zjistila jsem, že vždy měli začátek, střed a konec, a když skončily, cítila jsem se opuštěná a trpící.

Takže jestli to platí pro vás a máte za sebou krásnou meditační praxi, 
ale existuje něco, co dosud nebylo zodpovězeno v hloubce vašeho bytí, 
pak vám nabízím jednoduše to, co nabídl můj učitel mně,
což je možnost přímého dotazování.

Není to žádná další praxe, nebo nějaké dogma, ale přímý dotaz na to, kdo jste.

Není to o tom, co děláte, jak cvičíte nebo čeho  jste dosáhli, ale kdo jste.

Kdo jsi?

Když se vaše pozornost obrátí do hloubky toho, existuje  naplnění, to není závislé na víře, historii, minulosti nebo budoucnosti. Je to naplnění sebepoznání. 

Takže nejsem misionář,   ale pokud jste zjistili, že bez ohledu na praxi stále něco chybí, pak vás vyzývám, abyste se dotazovali tím nejhlubším způsobem.
  
Chcete-li si položit tuto otázku: "Kdo jsem".
Návštěvník
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 30. kvě 2020 6:38:04

"Co je stále neměnné, nestárnoucí, stále přítomné? Je to skvělý objev. "
Návštěvník
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod lklknml » sob 30. kvě 2020 9:31:11

Ale jinak baba vypadá furt pěkně, akorát, že kapku zhýrale. :-)

Dhammadinná Thérí
(Vysvětlil jí, že hluboce pochopil Dhammu vyučovanou Buddhou a že již s ní nadále nemůže žít jako s ženou. Nabídl ji, aby si vzala jejich veškerý majetek a žila s ním jako matka nebo starší sestra, jestli by jí to nevyhovovalo, pak si může najít jiného muže nebo se vrátit ke svým rodičům. Dhammadinná byla překvapená, jak se její muž hluboce změnil a zatoužila sama poznat Dhammu.)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. čer 2020 7:42:41



Dobré ráno.

Je to sladké odpočívat spolu.

Než začneme mluvit a poslouchat.

Kdykoliv na našem setkání máte plné svolení k zastavení se a odpočívání.

Nemusíte všechno následovat.

Nemusíte všechno chápat.

Nemusíte ničemu rozumět.

Ve hře je něco jiného.

A to je touha být svobodný.

Vaše touha být zdravý.

Být šťastný.

Přestat trpět. Přestat vnímat utrpení.

Pokud jste ochotni spočívat v této touze.

Papaji řekl, že to je touha, která pohltí všechny ostatní touhy.

Protože jsme duchovně zjistili, že není dobré toužit, touha způsobuje utrpení.

Ale tohle je touha, která pohltí všechny ostatní touhy, všechny ostatní touhy jsou jejím napodobením

- Být sám sebou.

A to je vždy tady.

Zaručuji to.

A můžete to zjistit zkoumáním sebe, co přichází a odchází, a co je tu vždy.
Návštěvník
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 17. čer 2020 17:45:47

Návštěvník
 

Re: Gangaji

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. kvě 2022 17:57:09


Kdyžse společně scházíme v ústraní na bezpečném místě, daleko od obvyklých podmínek našeho života, máme příležitost si dobře uvědomit, kdo vlastně jsme.

Když je to vždycky tady, když jsem vždycky tady a přesto nejsem nikdy to, co si myslím, že jsem.

Způsob, jakým jsme zvyklí žít naše životy, znamená být velmi zaneprázdněni, abychom uspěli, zůstávat velmi aktivní, abychom dokončili svou práci, a proto je zde velký strach odpočívat. Když budu odpočívat, práce nebude splněna, nebude hotovo, někdo mě ohrozí, zničí můj osud, ztratím vše, co jsem získal svým úsilím.

Takže vás zvu k odpočinku. Naše představy o odpočinku mají co do činění s určitým druhem vyčerpání. Protože odpočíváme, až když jsme vyčerpaní.

Ale existuje druh odpočinku, který je mimo tuto sféru.

Stačí uznat, že existuje odpočinek, který je skutečným mírem toho, kým jste. Domov, tam, kde jsi, je vždy tady
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Gangaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník