Jak neopakovat chyby ?

Jak neopakovat chyby ?

Nový příspěvekod Lída » pát 09. zář 2011 15:54:06

Děsí mě zbrojení a že se to bere na lehkou váhu. Před válkou se srocovali hitlerjúgen a hráli si na válku a nakonec brzy potom byla. Nejstrašnější je, když nad hlavou hučí letadla plná bomb a hrozí to, že to někde pustí.

Dneska když slyším zprávy ze Šluknova, tak se obávám, aby se hrůzná minulost neopakovala.

Nevidím z toho cestu.
Lída
 

Re: Jak neopakovat chyby ?

Nový příspěvekod ten » sob 10. zář 2011 8:26:06

Jestli chceš přinutit svět, aby neopakoval chyby, tak je to bezvýchodné.
Pokud chceš sama neopakovat chyby, tak to už tak bezvýchodně nevypadá a můžeš hledat řešení.
ten
 

Re: Jak neopakovat chyby ?

Nový příspěvekod quarnum » ned 11. zář 2011 1:41:59

Lída píše:Děsí mě zbrojení a že se to bere na lehkou váhu. Před válkou se srocovali hitlerjúgen a hráli si na válku a nakonec brzy potom byla. Nejstrašnější je, když nad hlavou hučí letadla plná bomb a hrozí to, že to někde pustí.
Dneska když slyším zprávy ze Šluknova, tak se obávám, aby se hrůzná minulost neopakovala.
Nevidím z toho cestu.

Situace není totožná. Dnes se jednalo o netoleranci v jednání u menšiny, která se cítí utlačovaná, ale nezapadá zcela do prostředí, které zde bylo celá staletí než přišla menšina. Reakce byly neúměrné s mačetami v baru.
Tehdy šlo o promyšlený plán na vývoj lepší rasy a omezování méněcenných ras a násilí bylo dávkované. napřed malé před válkou, potom větší.
Dnes na štěstí není žádný vyhlazovací plán, ale na neštěstí se staly incidenty, které nerada snáší žádná skupina, ať menší nebo větší.
A k dotazu od "ten" ohledně omezování agrese: ptali se Buddhy, co by stručně pověděl o vzniku (příčinách) trápení. Odpověděl "strach a nenasytnost".
Teď se tam do toho už zamíchal strach a to je nedobře.
Uživatelský avatar
quarnum
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 04. zář 2011 23:58:24

Re: Jak neopakovat chyby ?

Nový příspěvekod Venca » stř 14. zář 2011 10:49:48

"Všichni víme, že to, co se nyní děje na Šluknovsku, je velký problém, který nemá řešení. Jenomže stejný problém, ale v daleko větší míře, nyní řeší v podstatě celá západní Evropa. A příliš se to zatím nedaří," uvedl prezident.

Podle něj je potřeba odlišit krátkodobý problém, kdy je potřeba násilí zabránit silou, od dlouhodobých problémů. "Trivializace mě trochu zneklidňuje. Za neonacisty jsou často označováni i místní obyvateleé a Romové jsou házeni do jednoho pytle. Je nutné obě skupiny odlišit," konstatoval Klaus.

Řekl to dobře, jenom je blbý, že to nemá řešení :confused:
Venca
 

Re: Jak neopakovat chyby ?

Nový příspěvekod jama54 » stř 14. zář 2011 20:32:28

quarnum píše:Tehdy šlo o promyšlený plán na vývoj lepší rasy a omezování méněcenných ras a násilí bylo dávkované. Napřed malé před válkou, potom větší.
Dnes na štěstí není žádný vyhlazovací plán,


Jseš si opravdu naprosto jistý, že za tím není schováno něco většího? Já jsem např. zaslechl teorii, že má být obyvatestvo země zredukováno až o 50%. To by ovšem znamenalo, že se připravuje akce mnohem většího rozsahu, než byla druhá světová válka. A jak si připravit cestu? Stačí se podívat do arabského světa. Kdo za tím vším asi tak stojí? A nám se to samozřejmě nevyhne.
Uživatelský avatar
jama54
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 14. zář 2011 20:23:00

Re: Jak neopakovat chyby ?

Nový příspěvekod malpan » pon 19. zář 2011 18:33:39

Liduško, co to čtu?
Lída píše:- Děsí mě
- Nejstrašnější je
- tak se obávám


Lída píše:- Před válkou se srocovali hitlerjúgen a hráli si na válku a nakonec brzy potom byla.
- Nevidím z toho cestu.

:'-(
Dívej se na to z pohledu přitažlivosti a uvidíš svůj příspěvek úplně jinak.... Vidíš výsledek?
Je jedno (pokud člověk nevidí ideální řešení), kudy vykročíme, důležitý je úmysl a touha ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Jak neopakovat chyby ?

Nový příspěvekod Lída » pát 23. zář 2011 13:35:07

Já už jsem na konci své životní cesty, všechno se mi splnilo, takže už nemám co řešit. Byla bych ráda, aby se celej svět měl rád. Jsem přesvědčená, že je víc dobrých lidí a že těch zlých je málo, ale jsou víc vidět a slyšet. Ale v každém člověku je něco dobrého.
Někdo chce být silnější a proto se bojí být hodný.
Lída
 

Papadží

Nový příspěvekod Luck » ned 25. zář 2011 9:37:49

Seš tady Lído?
Zdravím tě.

Jak to tenkrát řekl Papadží jednou tomu klukovi, že aby si šel koupit rybu?
Slyšel jsem tě o tom povídat
a vedle na vlákně by se ta jeho rada hodila.



Čau:-)))
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 15:56:36

Re: Papadží

Nový příspěvekod Linda » ned 25. zář 2011 10:13:36

Luck píše:Seš tady Lído?
Zdravím tě.

Jak to tenkrát řekl Papadží jednou tomu klukovi, že aby si šel koupit rybu?
Slyšel jsem tě o tom povídat
a vedle na vlákně by se tahle rada docela hodila.

Čau:-)))

Taky zdravím, Lucku Obrázek Ten nick byl už zadanej, taxemsi přidala písmenko. Osobnost by sice měla spíš ubejvat, ale to víš, zvyk železná košile.

A druhak, poslední dobou nějak nejsem moc povídací. Šak oni si poraděj Obrázek
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Šak oni si poraděj.

Nový příspěvekod Luck » čtv 05. dub 2012 13:12:55

Rozumím Lído. Máš recht.

Měj se. (Buď si.)

:-)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 15:56:36

Re: Jak neopakovat chyby ?

Nový příspěvekod teonik » pon 09. dub 2012 9:39:44

můj pohled je takový:

lidé jsou různí,někdo spíš usiluje o mír,jiný se chce rvát...není jedno lepší než druhé...a v každém jsou obě složky

podle mě optimální je v míru i v boji usilovat o sebepoznání...a to jde vždy,pokud se zaměřím na ně,a ne na přivolávání či odmítání toho či toho

proto jsme tady-sebepoznávat se... v jakékoli situaci,ve zdraví,v míru,v nemoci,ve válce,ve smrti a po ní zas...nemá to konce

není zakázáno si vybrat,pokud jsem si vědom výše uvedeného,mohu se poznávat i při vybírání
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Jak neopakovat chyby ?

Nový příspěvekod Vyc » pon 23. dub 2012 14:24:04

vostalpetr píše:
můj pohled je takový:




všichni lidé jsou stejní, všichni lidé usilují o mír, a tím svým úsilím o mír vyvolávají války...

Prostě boj o mír.... :D
...


JJ každý má svou představu a tu si i plní - Paradoxy - jsou
Každé ladění holt chvilku trvá - jen mít trpělivost.
spěch - je hlavním přítelem i nepřítelem - kolik je správně?
Svět je možné zachraňovat především skrze sebe posun laděním a užíváním si jak? - dle libosti - vždyť se tym laděním bavíme - co ladíme však jen málo víme.
A Proč.
Vyc
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 30. pro 2011 15:19:10


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miroslav a 16 návštevníků