Stres

Stres

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 04. bře 2013 10:55:39

čím to je, že někdo ve stejné situaci prožívá stres a jiný ne? co je příčinou stresu? jak se dá stres odstranit?
Návštěvník
 

Re: Stres

Nový příspěvekod PánBů » pon 04. bře 2013 16:47:10

Stres je strach z toho že když neudělám co mám tak nastane přinejmenším konec světa :D Kdo se toho bojí je ve stresu. Odstranit se to dá tak že umřete(tělo může i zůstat živé). Když už totiž nežijete tak vám může bejt osud světa ukradenej. Tím vás ale zase nechci zrazovat od braní si různejch poviností a závazků neb i to je krásné(obzvláště když ty povinosti nejsou vaše ale někoho jiného a vy vidíte jak se dobrovolně stresuje :D ).
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 17:40:42

Re: Stres

Nový příspěvekod malpan » pon 04. bře 2013 18:07:57

já jen doplním, že odstranit jej můžeš tím, že si uvědomíš, že situace může být (dopadnout) zcela jinak.

Proč jej někdo nežije a někdo jo?
- když jednomu ujede autobus, je to v pr....
- když druhému ujede autobus, ví, že se nic nestane - pojede další a užije si čekání konverzací s někým příjemným
Rozdíl je jen v myšlenkovém přístupu ke stejné situaci. Ten první bude naštvanej, druhej se bude dál usmívat na svět
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Stres

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. bře 2013 9:21:39

problémy a katastrofy nejsou sen?
Návštěvník
 

Re: Stres

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. bře 2013 11:15:06

my jsme ty seriálové figurky, které si dávají po hubě?
Návštěvník
 


Re: Stres

Nový příspěvekod Andegard » sob 19. říj 2013 2:03:14

Návštěvník píše:čím to je, že někdo ve stejné situaci prožívá stres a jiný ne? co je příčinou stresu? jak se dá stres odstranit?


Je to karmou. Kousek sem či tam jí lze udělat hned. Je-li stres malý a adekvátní, vlastně docela zdravý, není těžké od něj vnitřně odstoupit, prostou vůlí se netrápit, protože v tom nevidíš nic dobrého, nejsi do něj svým způsobem zamilován (přesto, že ti libý není).
Příčinou stresu je to, že vážně bereme stresory.. :) Pokud člověk není nervák, vždy si může říct, že vlastně nikdy není důvod se stresovat - dokonce i když je objektivně zlá situace a stres je jakýmsi uznávaným právem člověka. Právě tehdy je stres nejvíc k ničemu. Když už mi nezáleží na sobě a chci se trýznit, může mi záležet na mých bližních a rozum i srdce mi napoví, že nejvíc, co jim mohu dát, je moje neustaraná, nevyplašená duše, můj mír, který umí být nakažlivý.
Uživatelský avatar
Andegard
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 07. čer 2013 14:35:27


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků