O co nám jde?

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod P. En » čtv 27. úno 2020 0:15:31

Žádna slova nemohou za podmíněnosti, náboje, jež jsou do nich vloženy.
P. En
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 10:34:35

P. En píše:
Víc naslouchej, když už neslyšíš slova druhých naslouchej těm svým.

Však to právě provozuje, píše to jen sobě, páč dobře ví že těm, kterým to jakoby píše, to znají nazpaměť, takže na to nejsou zvědaví. Když to, co někdo napíše, nezapadne do jejího konceptu, jde to uvést na "pravou míru", obhájit před tím své "jisté".


Má svůj názor/pohled, který považuje za pravdivý a tvrdě ho prosazuje - nic neobvyklého u neprobuzené/ho.
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 10:45:24

Vari píše:
Ten další elaborát ... moc nechápu, moc slov, stále stejná slova, opět končíš podmínkou "jakmile".


To "jakmile" je začátečnické, určené pro hledající na začátku cesty. Ti totiž na této úrovni myslí, a proto se jim probuzený nebo pokročilejší učitel přizpůsobí. Ale ulpění na tom, svědčí, že se to nehýbe dál.

:)
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 11:00:35

Návštěvník píše:PPS. Tím se postupně rozpouští onen domnělý "někdo", který by měl nebo mohl udělat jakýkoliv další krok.

:)


To začátečník nemůže zatím pochopit a bude ti oponovat tím, co se doposud naučil. Navíc jeho pochopení v této fázi nemá.
Asi jako kdyby někdo malému dítěti řekl, jak se narodí dítě a ono by zarputile trvalo na tom, že děti nosí čáp a ani by ho nenapadlo poslouchat nebo se zamyslet nad tím, comu říkáš.
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » čtv 27. úno 2020 12:57:14

Návštěvník píše:Skutečnost je, že neexistuje žádný probuzený, je jen Probuzení.

Skutečnost je, že neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval. A protože já jsem, tak o tom můžu takhle kafrat. A jistě se najde jiné já (nejspíše Miroslavovo), které ukáže :yes: , jakože to je ono, a tak si můžeme notovat, jak jsme to vymákli. :)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 13:10:36

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Skutečnost je, že neexistuje žádný probuzený, je jen Probuzení.

Skutečnost je, že neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval.

Takže neexistují ani žádné fyzikální zákony, protože není, kdo by jej identifikoval?
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 13:20:48

Zdeněk píše:Skutečnost je, že neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval.


"Probuzení" je pojmenování něčeho, co osobní já nemůže identifikovat. Proto to pro osobní já může existovat jen jako představa. Je to mimo jeho dosah.

:)
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » čtv 27. úno 2020 13:23:08

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Skutečnost je, že neexistuje žádný probuzený, je jen Probuzení.

Skutečnost je, že neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval.

Takže neexistují ani žádné fyzikální zákony, protože není, kdo by jej identifikoval?

Tvoje otázka předpokládá, že Probuzení a fyzikální zákony jedno jest.

A na to já ti nemohu dát potvrzení/vyvrácení viz má předchozí reakce.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » čtv 27. úno 2020 13:24:23

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:Skutečnost je, že neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval.


"Probuzení" je pojmenování něčeho, co osobní já nemůže identifikovat. Proto to pro osobní já může existovat jen jako představa. Je to mimo jeho dosah.

:)

A to píše kdo. Nějaké neosobní já?!
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 13:33:01

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:
Zdeněk píše:Skutečnost je, že neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval.


"Probuzení" je pojmenování něčeho, co osobní já nemůže identifikovat. Proto to pro osobní já může existovat jen jako představa. Je to mimo jeho dosah.

:)

A to píše kdo.


To je ta správná otázka.
:)
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 13:37:52

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Skutečnost je, že neexistuje žádný probuzený, je jen Probuzení.

Skutečnost je, že neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval.

Návštěvník píše:Takže neexistují ani žádné fyzikální zákony, protože není, kdo by jej identifikoval?

Zdeněk píše: Tvoje otázka předpokládá, že Probuzení a fyzikální zákony jedno jest.

Ne. Ta otázka se týká domněnky, že pokud neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval, pak neexistují ani fyzikální zákonitosti, jakmile tu není nikdo, kdo by je identifikoval.
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 13:40:26

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Skutečnost je, že neexistuje žádný probuzený, je jen Probuzení.

Skutečnost je, že neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval.

Takže neexistují ani žádné fyzikální zákony, protože není, kdo by jej identifikoval?


Nemohu to identifikovat, a proto to neexistuje.
:D
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » čtv 27. úno 2020 13:45:25

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:A to píše kdo.


To je ta správná otázka.
:)

A zůstane bez odpovědi?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » čtv 27. úno 2020 13:48:23

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Skutečnost je, že neexistuje žádný probuzený, je jen Probuzení.

Skutečnost je, že neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval.

Návštěvník píše:Takže neexistují ani žádné fyzikální zákony, protože není, kdo by jej identifikoval?

Zdeněk píše: Tvoje otázka předpokládá, že Probuzení a fyzikální zákony jedno jest.

Ne. Ta otázka se týká domněnky, že pokud neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval, pak neexistují ani fyzikální zákonitosti, jakmile tu není nikdo, kdo by je identifikoval.

A když si dáš facku tak tě to bolí? No tak si dej pořádnou. A Probudil jsi se?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » čtv 27. úno 2020 13:56:09

Návštěvník píše:Nemohu to identifikovat, a proto to neexistuje.
:D

Nechoď Vašku, s pány na led, pán sklouzne a sedlák si nohu zláme (přiléhavěji by bylo co je dovoleno pánovi, není dovoleno volovi, vidíš, jakej jsem na tebe hodnej gentleman).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 14:12:56

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Skutečnost je, že neexistuje žádný probuzený, je jen Probuzení.

Skutečnost je, že neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval.

Návštěvník píše:Takže neexistují ani žádné fyzikální zákony, protože není, kdo by jej identifikoval?

Zdeněk píše: Tvoje otázka předpokládá, že Probuzení a fyzikální zákony jedno jest.

Návštěvník píše: Ne. Ta otázka se týká domněnky, že pokud neexistuje ani Probuzení, protože není, kdo by jej identifikoval, pak neexistují ani fyzikální zákonitosti, jakmile tu není nikdo, kdo by je identifikoval.

Je celkem pochopitelné, že pokud člověk hledá, jak svoje omyly obhájit, pokusí se ignorovat souvislosti, které z předchozích faktů vyplývají, a implikovat nějakou další souvislost, třeba i docela absurdní - např. že by působení fyzikálních zákonů mohlo mít za na následek Probuzení.

Zdeněk píše: A když si dáš facku tak tě to bolí? No tak si dej pořádnou. A Probudil jsi se?

Inu, sebeobrana osobního já bývá v diskusích někdy i docela zajímavá :) :D
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 14:27:44

PS. Přesněji řečeno, že by působení konkrétního fyzikálního zákona mělo za na následek okamžité Probuzení.

Faktem je, že působení nejen psychických, ale i fyzikálních zákonitostí má během všech inkarnací další a další důsledky pro hloubku rozpoznávání našeho zabřednutí do osobních sebeobranných reakcí a tomu odpovídajícího nepochopení.
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » čtv 27. úno 2020 14:36:47

Návštěvník píše:
Zdeněk píše: A když si dáš facku tak tě to bolí? No tak si dej pořádnou. A Probudil jsi se?

Inu, sebeobrana osobního já bývá v diskusích někdy i docela zajímavá :) :D

Jde o to, probudit se i k hlubšímu vědomí, nejen těla a tělesných zákonů.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 27. úno 2020 14:53:37

Když si člověk dá facku, je to projev snahy osobního já přinutit se k méně nedovednému jednání a k možnosti dělat věci chytřejším způsobem.

Takže místo aby to vedlo k Probuzení, člověk zabředne ještě hlouběji do osobních reakcí ve snaze dosáhnout co nejrychleji toho, co jeho osobní já považuje za optimální.
Návštěvník
 

Re: O co nám jde?

Nový příspěvekod lklknml » čtv 27. úno 2020 16:19:21

Návštěvník píše:Když si člověk dá facku, je to projev snahy osobního já přinutit se k méně nedovednému jednání a k možnosti dělat věci chytřejším způsobem.

Ne. Jde o vnímání těla a to v žádném případě nejde nahradit "možností dělat věci chytřejším způsobem". Právě tím "člověk zabředne ještě hlouběji do osobních reakcí ve snaze dosáhnout co nejrychleji toho, co jeho osobní já považuje za optimální".
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron