Zrušení pojistné smlouvy

Zrušení pojistné smlouvy

Nový příspěvekod Fupsik » sob 21. lis 2020 16:18:06

Dobrý den, před 2-3 měsíci mi přišel dopis od pojišťovny kde byla cena k zaplacení. I po třetím roce se cena navýšila o 1000 Kč (žádná nehoda) a na odstoupení od smlouvy bylo pozdě tak týden. Někdo mi poradil že mám dát SPZ do depozitu, v technickém průkazu se uvede že je vozidlo mimo provoz, to dám na mojí pojišťovnu, pojistku mi zruší, pojistím si vozidlo jinde a vyzvednu SPZ. Prý se to tak v dnešní době dělá říkal mi to i technik. Nicméně po tom měsíci či trochu déle mi došel papír z jiného města že nemají podklady pro to aby pojistku mohli ukončit. Při tom si ta ženská na pobočce velký technický průkaz kopírovala. Takže jsem se tam šel na to samozřejmě zeptat a jak už je vám asi jasné zase po mě chtějí velký technicky průkaz nebo nějaký záznam z evidence vyřazených vozidlech protože oni to prostě v počítači nemají a prostě jim to tam asi nějak nedošlo, říkala mi: sám víte jak česká pošta funguje, a v technickém průkazu už je uvedeno že je vozidlo v provozu což oni taky nejspíše chtěj vidět. Ptal jsem se přes email jak je to možné ale prostě jim to poštou nedošlo, v počítači kopii nemají prostě je to fuč. Nesetkal se s tímto někdo a nevíte náhodou jestli by to šlo ještě nějak pořešit ? Nemají třeba dle zákonu nařízené mít takovéto kopie uložené nebo tak ?
Mám taky tak trošku strach že si kopii mohla nechat ta ženská na úřadě a mohla by tak zneužít moje osobní údaje. Samozřejmě to s nimi řeším i přes e-mail ale akorát napíšou že to dali na nějaké oddělení a odpověď bude do 5 pracovních dnů... Takže ta komunikace je fakt těžká a furt to jen protahují....
Předem děkuji za rady či informace a přeji vám krásný a klidní zbytek dne.
Fupsik
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. lis 2020 16:10:45

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků