Velký technický průkaz

Velký technický průkaz

Nový příspěvekod Fupsik » pon 23. lis 2020 15:10:53

Zdravím, nevíte jestli by mi na úřadě udělali kopii velkého technického průkazu ale s tím že by v něm bylo pouze uvedeno že je vozidlo mimo provoz ? Jedná se o problém s pojistkou... Díky za info či rady.
Fupsik
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. lis 2020 16:10:45

Re: Velký technický průkaz

Nový příspěvekod lklknml » pon 23. lis 2020 15:29:10

Fupsik píše:Zdravím, nevíte jestli by mi na úřadě udělali kopii velkého technického průkazu ale s tím že by v něm bylo pouze uvedeno že je vozidlo mimo provoz ? Jedná se o problém s pojistkou... Díky za info či rady.

Myslíš jako že by tam nějaké údaje neuvedli čili ho zfalšovali?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Velký technický průkaz

Nový příspěvekod Fupsik » pon 23. lis 2020 16:49:23

Úplně ne zfalšovat. Jen by se vymazal jeden řádek kde je vozidlo uvedené v provozu. Protože u mě bylo pozdě na zrušení pojistky. Tak jsem dal SPZ do depozitu, ve velkém techničáku se mi uvedlo že je vozidlo mimo provoz, na pojištovně si velký technický průkaz okopírovali a měli to zrušit. Jenomže po cca 2 měsících mi napsali že nemají podklady... pobočka to odeslala ale prostě to někde ztratili... Tak jestli by mi na úřadě mohli udělat nějak kopii techničáku ale bylo tam jen uvedeno vyřazení vozidla z provozu. Nic jiného by se neměnilo jen jeden řádek.
Fupsik
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. lis 2020 16:10:45

Re: Velký technický průkaz

Nový příspěvekod lklknml » pon 23. lis 2020 18:02:47

Nu však, záměrně by vytvořili dokument, který neodpovídá aktuálnímu datu, to ti zřejmě neudělají.
Že by vytvářeli oficiální aktuálně neplatný dokument k nějakému dřívějšímu datu, na to zřejmě ani nebudou technicky vybaveni.

Pojišťovna s tebou zřejmě vyběhla (tak jako jsi ty chtěl vyběhnout s ni).
Jde o to, jestli uložení do depozitu je legálním ukončením smlouvy, nebo (jak by asi argumentovala pojišťovna) obcházení ustanovení o výpovědi (pokud by se jednalo např. o uložení jen na jeden den).
Ale já nejsem právník.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Velký technický průkaz

Nový příspěvekod Fupsik » úte 24. lis 2020 4:39:13

Takže jiný způsob asi už není co ? Bylo mi řečeno že se toto v dnešní době dělá. Řekla mi to sestřenice i technik u ktereho jsem tenkrát odevzdával SPZ.
Fupsik
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. lis 2020 16:10:45

Re: Velký technický průkaz

Nový příspěvekod lklknml » úte 24. lis 2020 7:49:29

:what:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků