Podpora na úřadu práce

Podpora na úřadu práce

Nový příspěvekod Petra.vintrova » úte 15. čer 2021 18:58:57

Ahoj, poradí mi prosím někdo, kdo máte zkušenost trochu s pracovním úřadem a podporou?
Přišla jsem se přihlásit na úřad práce 7.5.2021, donesla jsem vyplněnou žádost o přihlášení i o podporu. Paní mi hned arogantně a hnusně řekla, že já teda v žádném případě nárok na podporu nemám, ať to zrovna schovam. Byla jsem trošku vykulena, protože mám normálně odpracovaný rok. Ale řekla jsem si, že ona těm pravidlům asi rozumí víc než já a smířila se s tím, že ji tedy nedostanu. O pár dní později jsem tam přisla znovu ještě dodat nějaké papíry a milá paní po mně chtěla podepsat papír, že NECHCI podporu. Tak ji říkám ale počkejte, vy jste mi řekla, že nemám nárok na podporu? A ona že to teda v žádném případě nemám, ale musím to i tak podepsat. O pár dnů později telefon, že jejda, já se spletla, vy na tu podporu nakonec nárok máte. Takze jsem tam hned šla znovu donést teda další papíry a znovu tu žádost. Teď mi přišlo vyúčtování ,ale je tam uvedeno, že podpora se mi počítá až od 24.5, přitom já jsem prihlasena od 7.5. Říkám správně, že člověk má nárok na podporu hned ode dne, kdy na úřad práce nastoupí a je v evidenci? Došlo tu na pochybení u paní a ne moje.. A já díky ní přišla cca o 5 tisíc za ty dny. Myslíte, že s tím zpětně půjde ještě něco udělat? Nejradši bych se sbalila a došla si na úřad práce v jiném městě, protože to jejich chování.. Mám chuť brečet pokaždé, když tam jdu Děkuji za zkušenosti a komentáře.
Petra.vintrova
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15. čer 2021 18:53:56

Re: Podpora na úřadu práce

Nový příspěvekod vostal petr » úte 15. čer 2021 23:06:10

Každej má nějakýho nadřízený, obzvláště pak v případě úředníků to určitě platí dvojnásobně,

ale lépe se domluvit po dobrém, když to nejde, tak ještě zbejvá po zlém,

a nebo to pustit k vodě..

Možnosti jsou vždycky tři...
vostal petr
 

Re: Podpora na úřadu práce

Nový příspěvekod lklknml » stř 16. čer 2021 7:28:15

Stačí zadat do Googlu "ode dne podpora v nezaměstnanosti" a hned nahoře vyjede odkaz na Zákon o zaměstnanosti:
§ 42 odst. 1 píše:Podpora v nezaměstnanosti náleží uchazeči o zaměstnání při splnění stanovených podmínek ode dne podání písemné žádosti o podporu v nezaměstnanosti.

Můžeš podat odvolání vůči rozhodnutí o přiznání podpory z důvodu dřívějšího podání žádosti, kde vylíčíš baby chování (na podporu máš ze zákona nárok, není to závislé na vůli úředníka).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Podpora na úřadu práce

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. čer 2021 12:32:31

Petra.vintrova píše: O pár dní později jsem tam přisla znovu ještě dodat nějaké papíry a milá paní po mně chtěla podepsat papír, že NECHCI podporu. Tak ji říkám ale počkejte, vy jste mi řekla, že nemám nárok na podporu? A ona že to teda v žádném případě nemám, ale musím to i tak podepsat..


Podepsala jsi to?
Návštěvník
 


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků