Koronavirus

Moderátor: Pelvan

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » stř 24. úno 2021 14:10:07

Ahoj


Vzpomněl jsem si více než 14 dní po odeznění horeček na tu česnekovou vodu, o které jsem tu psal (Tara tu psala) výše:
viewtopic.php?f=313&t=8851&p=155767&hilit=%C4%8Desnekov%C3%A1+voda#p155767

Při horečkách to opravdu pít nešlo, tělo to odmítalo polknout.
Teď v rekonvalescenci už to šlo celkem bez problémů. Velký 1/2 litrový hrnek česnekové vody jsem začal pít večer, popíjel jsem z něho během noci a dopil jsem ho ráno.
Hned jak jsem to začal pít jsem si všiml nepokoje v žaludku a v břiše, cítil jsem tam jemné křeče. Koronavirus, který tam zbyl po nemoci, asi dostával od česneku na frak. Hned jsem si připravil ráno nový hrnek česnekové vody na další večer.
Druhý den jsem se již cítil o mnoho lépe a hodlám v popíjení česnekové vody pokračovat několik dalších nocí.

Také jsem si večer na noc namazal hruď olejem a dal si přes to plínu, abych nezamastil pyžamo.

Po těchto režimových opatřeních se dnes cítím mnohem lépe.

Je třeba v rekonvalescenci nepít moc kávy a nejíst příliš sladkostí, oboje zakyseluje organismus. I bílého sladkého pečiva jíst pomálu.
S mlékem a mléčnými výrobky také šetřím, spíše to nejím, protože tyto potraviny zahleňují.

Doslechl jsem se od známých o časté komplikaci se zápalem plic po koronaviru. Doktoři na to nasadí antibiotika a ty to tělo dorazí.
Pozor na to a průdušky si držte v teple a buďte na sebe opatrní.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 01. bře 2021 13:20:26

https://volnyblok.cz/?fbclid=IwAR1fXviW ... jgkOPGCu7Y

https://www.youtube.com/watch?v=jxPrGYB ... PetrSpacek

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pr ... .seznam.cz

"Primářka z ARO k Ivermektinu: Lékaři někdy potřebují odvahu
Včera 8:44
Natálie Lošková, Novinky
Primářka oddělení anesteziologie a intenzivní medicíny a poslankyně za stranu ZA ĹUDÍ Andrea Letanovská z bratislavského Národního onkologického ústavu popsala pro Právo a Novinky.cz své zkušenosti s léčbou covidu-19 lékem Ivermektin i důvody, proč se do toho se svými kolegy jako jedni z prvních v Evropě pustili.



Sledujte naše videa bez reklam
Užívejte si je nerušeně díky Seznam Premium.
Zjistit více
Co vás vedlo k tomu použít tento čtyřicet let starý lék na parazity, vši nebo svrab k léčbě covidu-19?
V posledních měsících se o něm šíří informace ze světa i zemí Evropské unie, kde byl tento lék úspěšně podáván pacientům s covidem. Zdá se, že díky němu měli lehčí průběh. To znamená, že měli méně závažné komplikace, dřív se zotavili a dřív zbavili viru. Na základě toho podala Slovenská společnost anesteziologů a resuscitační medicíny žádost na ministerstvo zdravotnictví. Pan ministr žádosti vyhověl, umožnil tento lék přivézt a bez registrace ho experimentálně používat.

Jak ho používáte?
Lék se podává ústně ve formě tablet. Protože se jedná o experimentální lék, je zapotřebí souhlas pacienta. Na začátku jsme ho jednou podali i tak, že si ho pacient sehnal a přivezl sám. V případě, že je pacient v umělém spánku, protože potřebuje umělou plicní ventilaci, je lék podáván žaludeční sondou.

Téměř všechny oběti covidu jsou senioři, nárůst počtu mrtvých nezpomaluje
Koronavirus
Téměř všechny oběti covidu jsou senioři, nárůst počtu mrtvých nezpomaluje
Kdy jste začali a jaké máte výsledky?
Jsou to více než dva týdny, co ho používáme. Na hodnocení dopadu na průběh onemocnění a na celkový výsledek je tedy příliš brzy. Na jedné straně se zdá, že se pacienti snadněji zbavují viru a stávají se negativními po relativně krátké době od užití, a to i pacienti, kteří měli relativně vysokou virovou nálož. To je ale jen jeden parametr, další parametr je ten, jak na tom jsou po klinické stránce (zdravotně). Stav některých pacientů se zlepšil, ale potom jsou jiní, u nichž se stav nezlepšil přesto, že se viru zbavili.

To onemocnění je tak závažné, a tak těžce poškozuje plíce, že se někteří pacienti sice zbaví viru, ale jejich stav se dále zhoršuje, a mohou dokonce zemřít na selhání dýchání. Na jakékoliv závěry potřebujeme delší čas a mnohem víc pacientů.

Babiš kritizuje Blatného úřad, podle premiéra blokuje zahraniční léky na covid
Koronavirus
Babiš kritizuje Blatného úřad, podle premiéra blokuje zahraniční léky na covid
Kolik pacientů jste vyléčili?
My jsme covidové ARO, respektive ARO s covidovým oddělením.

V naší nemocnici jsou další dvě oddělení, kde pacientům ivermektin podávají. Každý nakažený pacient, který má příznaky covidu a souhlasí, tak tento lék u nás dostane. Někteří nakažení pacienti se k nám na ARO z jiných oddělení vůbec nedostali, jiní dostali a byli doléčeni u nás.

Můj odhad je takový, že nějakých 25 pacientů bylo v našem ústavu zaléčených, nikoliv vyléčených, nepovažovala bych je za vyléčené, na to je ještě brzy. Dva týdny je velmi krátká doba i na velmi dobrý průběh covidu.

Vyléčila se ivermektinem pro koně. Zabral hned
Koronavirus
Vyléčila se ivermektinem pro koně. Zabral hned
Je použití ivermektinu pro účely léčení covidu bezpečné?
Vzhledem k tomu, že se ivermektin používá čtyřicet let a ve světě ho užívaly miliony lidí, se dá říct, že je ten lék dobře vyzkoušený a je i dobře otestovaná jeho tolerance. Zdá se, že je velmi dobře snášený. Slovenské Národní toxikologické centrum vydalo doporučení, jak se stavět k příliš vysokému dávkování při léčbě covidu. I při náhodném užití desetinásobku doporučené dávky jsou nežádoucí účinky tohoto léku mírné a zvládnutelné.

Jak vlastně lék v těle funguje?
In vitro studie, to znamená mimo tělo pacienta, potvrdily tři základní mechanismy, kterými by mohl lék účinkovat. Je to ale samozřejmě potřeba potvrdit in vivo, to znamená v těle pacientů. Nicméně se zdá, že brání množení viru. Lék má všeobecně protizánětlivé účinky a praděpodobně brání přechodu viru z obalu buňky do jádra.

Slovenský průkopník léčby ivermektinem: Není náhoda, že naši pacienti žijí
Koronavirus
Slovenský průkopník léčby ivermektinem: Není náhoda, že naši pacienti žijí
Kdy je nejlepší lék nasadit?
Vzhledem k předpokládanému mechanismu účinku léku a jeho předpokládané schopnosti umožnit tělu zbavovat se rychleji viru, vše nasvědčuje tomu, že největší benefit by mohl být v počátečních stádiích. Tedy ve chvíli, kdy má pacient potvrzenou infekci a začnou se u něj projevovat příznaky. Jinými slovy v době, kdy se virus množí a je možné zabránit těžkým příznakům.

Máte nějaký příklad z vaší praxe, kdy se někdo díky ivermektinu vyléčil?
Máme případ jedné starší pacientky s pokročilou rakovinou, která potřebovala kyslík z přístrojů a po podání ivermektinu, po nějakých třech čtyřech dnech byla negativní. PCR test ukázal, že už v sobě nemá virus, potřeba kyslíku se snižovala a přibližně po pěti dnech jsme ji přeložili na standardní oddělení bez potřeby kyslíku.

Jak si slovenští občané vybojovali ivermektin
Zahraniční
Jak si slovenští občané vybojovali ivermektin
Podáváte ivermektin v kombinaci s dalšími léky?
Podáváme všechny léky, které se pro koronavirus doporučují. Nemáme zatím žádný kauzální lék, které by to onemocnění vyléčil tak, jako antibiotika vyléčí bakteriální infekci. Máme doporučenou podpůrnou léčbu a z těch nejověřenějších to jsou asi tyto: vitaminy C a D, zinek, antibiotika, které mají předpokládaný antivirový efekt, kyslík a ve zvlášť těžkých případech krátkodobě i dexametazon.

Vzala byste si ivermektin vy sama?
Já jsem zatím nebyla infikovaná koronavirem, ale kdybych byla a měla ho k dispozici, tak bych si ho určitě vzala.

Brněnský primář Rezek: Stav většiny pacientů, kteří dostali ivermektin, se zlepšil tak, že mohli jít domů
Domácí
Brněnský primář Rezek: Stav většiny pacientů, kteří dostali ivermektin, se zlepšil tak, že mohli jít domů
Teď když máte vlastní zkušenost, co byste vzkázala svým českým a slovenským kolegům?
Nejdřív bych vysvětlila, proč jsme se do toho pustili i přesto, že lékaři mají rádi léčbu, která je takzvaně evidence based (podložená důkazy), nebo ověřená randomizovanými studiemi, kde jsou ta data neprůstřelná. To zatím chybí.

Ale v takto těžké krizi, kdy máme spoustu nakažených pacientů a jejich stav se zhoršuje, kapacita nemocnic přestává stačit, umírají lidé, přičemž lék prokazuje v jiné indikaci bezpečnost, jsme jinou volbu neviděli.

Pustili jsme se do toho, protože nechceme sedět se založenýma rukama a čekat, na to, až studie za půl roku prokáží jeho účinnost. Řekli jsme si, že vzhledem k tomu, že riziko je malé, tak do toho půjdeme a budeme ho podávat.

Když je tu jakákoli, byť malá vidina toho, že by mohl průběh nemoci zmírňovat, případně snižovat stupeň komplikací, tak to stojí za to, protože zvyšuje pacientovu šanci.

Poslanec a lékař Kaňkovský: Ivermektin za vyzkoušení stojí
Koronavirus
Poslanec a lékař Kaňkovský: Ivermektin za vyzkoušení stojí
Jak to bude dál, jaký je mezi lékaři o tuto formu léčby zájem?
Pokud mám správné informace tak ministr zdravotnictví Marek Krajčí avizoval, že bude dovezené další velké množství léku do lékárny, tak, aby ten lék mohl být použitý v ambulantní sféře a bude na rozhodnutí jednotlivých lékařů, jestli se rozhodnou ho pacientovi s jeho souhlasem podat.

Lék bude dostupný na předpis, což je správně, protože lékař pacienta poučí o nežádoucích účincích. Všeobecní lékaři by ale k tomu potřebovali doporučení. Bylo by proto v tuto chvíli výborné, kdyby ministerstvo zdravotnictví dodalo doporučení, jak lék podávat a co sledovat.

Část lékařů má velký zájem i proto, že se někteří pacienti na tento lék dotazují a rádi by ho dostali. Jiní jsou naopak skeptičtí, což je úplně pochopitelné vzhledem k tomu, že ještě nejsou větší studie, které by jeho účinnost v této indikaci potvrzovaly. Takže bych řekla, že to je velmi živé a diskutované téma mezi ambulantními i nemocničními lékaři. Snaží se navzájem načerpat zkušenost a možná i odvahu k tomu, aby ivermektin začali používat.

Ivermektin léčí covid-19, ale v Česku nesmí. Proč?
Koronavirus
Ivermektin léčí covid-19, ale v Česku nesmí. Proč?
Myslíte, že schválení ministerstvem dodalo lékařům odvahu?
Myslím, že ano, protože ministerstvo zdravotnictví je autorita. Toto není první lék, který byl schválen pro experimentální léčbu. Ministr zdravotnictví vycházel z dostupných informací, že je prokázána bezpečnost v jiné indikaci. Myslím, že to zvýšilo odvahu lékařů lék použít. Velmi důležité je také to, že ministr nezůstal jen u schválení, ale zajistil i dovoz. Lék se musí stát dostupným za přiměřenou cenu, aby byl k dispozici i fyzicky tak, aby si ho pacienti nemuseli sami vozit ze zahraničí.

Český premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Právo uvedl, že vám kvůli ivermektinu volal. Co ho zajímalo?
Pan premiér se mě ptal na naše zkušenosti, odkdy ho používáme, jaké máme předběžné výsledky, co od něho očekáváme, odkud jsme ho získali a jakým způsobem ho podáváme. Vypadalo to, že ho tyto informace zaujaly a troufla bych si odhadnout, že budou směřovat k tomu, že bude snad dostupný i v České republice."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 01. bře 2021 13:24:59

PS
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... c-40351613

"Ivermektin léčí covid-19, ale v Česku nesmí. Proč?
20. 2. 2021, 7:59 • Aktualizováno 20. 2. 2021, 8:33
ivi, špf, sts, zr, Právo
S covidem leží v českých nemocnicích přes šest tisíc pacientů, z toho v těžkém stavu 1258. Každý den umírá zhruba sto lidí denně a počet nakažených rychle roste.



Sledujte naše videa bez reklam
Užívejte si je nerušeně díky Seznam Premium.
Zjistit více
Celkem u nás zemřelo s covidem od začátku pandemie skoro 19 tisíc lidí a podle odhadu biochemika Jana Konvalinky jich bude kvůli britské mutaci koronaviru brzy o deset tisíc víc.

Musí ti nešťastníci opravdu trpět, nebo dokonce v bolestech umírat, nebo je možné některé, nebo dokonce mnohé z nich zachránit? Existuje nějaký lék?

Ano, takový lék existuje a jinde ve světě, včetně sousedního Slovenska, se používá. Jmenuje se ivermektin. Je laciný, dostupný a je tu už přes čtyřicet let jako lék proti parazitům.

Slováci nasadili proti covidu kontroverzní ivermektin
Evropa
Slováci nasadili proti covidu kontroverzní ivermektin
Proč se jím tedy v přecpaných českých nemocnicích neléčí? V hledání odpovědi je nezbytné vyřešit si v lékařské komunitě základní přístup k boji s novou, nečekanou a smrtící nákazou.

Zatímco jedni zastávají názor, že je nezbytné použít všechny, třeba i ne zcela prostudované léky, protože se osvědčují v praxi, naprostá většina českých lékařských kapacit souhlasí s názorem prof. Petra Husy, přednosty Infekční kliniky FN Brno.

Ten Právu na dotaz, co soudí o použitelnosti ivermektinu v léčbě covidu-19, řekl: „Považuji účinek ivermektinu na SARS-CoV-2 za neprokázaný a určitě bych tento lék nepodal pacientovi ani profylakticky, ani terapeuticky.“

„Přístup slovenských úřadů mne udivuje, dostali se asi pod tlak veřejného mínění… Jen doufám, že v souvislosti s touto neprověřenou léčbou nikdo nebude poškozen významně na zdraví,“ dodal Husa.

Lék proti vším může výrazně snížit počty obětí covidu, tvrdí britský vědec
Koronavirus
Lék proti vším může výrazně snížit počty obětí covidu, tvrdí britský vědec
Proti užití léku se staví i Vladimír Šrámek, přednosta Anesteziologicko-resuscitační kliniky z FN u sv. Anny v Brně. „Nejsem přívržencem podávání ivermektinu a dalších neověřených léků u covidu-19 a zastávám názor, že se k jeho pozitivnímu efektu či naopak poškození nemocných s covidem v tuto chvíli nelze vyjádřit.“

Reich: Není stoprocentní, ale funguje
Naproti tomu se zatím veřejně ozval jen lékař Šimon Reich, který na svém twitterovém účtu vyzývá již týden ministerstvo zdravotnictví, aby ivermektin nakoupilo a aby ho Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) schválil k používání pro léčbu covidu-19.

„Slovensko používání ivermektinu v nouzi dočasně povolilo, ale my stále spíme. Není stoprocentní, že to funguje. Ale je to velmi nadějné a mělo by se to ověřit v praxi, protože stejně žádnou jinou takto účinnou léčbu nemáme. Toť můj a zdaleka nejenom můj názor.“

Ten je však zatím jen hlasem volajícího v poušti. Pravda, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Jenže mezitím se plní nemocnice a lékaři jsou stavěni před otázku, koho nechat zemřít a kdo dostane šanci být léčen na přístrojích. Naštěstí jsou i tací, kteří se odhodlali zkusit něco nového, i když ne dokonale vyzkoušeného. Přednosta kliniky anesteziologie a intenzivní medicíny Východoslovenského ústavu srdečních a cévních nemocí Pavol Török je jedním z nich.

ON-LINE: Počty nakažených neklesají, za pátek jich přibylo přes 11 tisíc
Koronavirus
ON-LINE: Počty nakažených neklesají, za pátek jich přibylo přes 11 tisíc
„Je to čtyřicet let starý lék a jeho objevitel dostal Nobelovu cenu, protože tento lék zachránil desítky milionů životů v Africe a v Indii,“ připomněl využití ivermektinu pro léčbu takzvané říční slepoty. V jeho ústavu už na sobě úspěšně ivermektin vyzkoušelo několik lékařů nemocných s covidem-19 a v léčbě ho používají stále.

Také díky němu vydalo 26. ledna slovenské ministerstvo zdravotnictví souhlas s dočasným šestiměsíčním používáním ivermektinu i s dovozem jeho tablet v balení jak pro nemocnice, tak pro lékárny.

Poměr „cena/výkon”
Prof. Pavol Török mluvil nedávno ve slovenské televizní stanici TA 3 o svých zkušenostech s léčbou covidu-19 ivermektinem. Vyjádřil se mj. k názorům, které varují před riziky jeho používání u lidí:

Pokud mě poslouchá některý z našich odborníků, který tvrdí, že (ivermektin) může přinášet nějaká rizika a podobně, myslím si, že vždy je třeba porovnat cost/benefit, (náklady proti zisku) to znamená, že pokud máme lék, který je vyzkoušený, který se 40 let používá – je to sice antihelmetikum, nebo antiparazitikum, ale blokuje množení viru, konkrétně covid-19 v buňce. Ivermektin má šanci být použitý i v našich podmínkách a myslím si, že by byl obrovským benefitem.

My jsme tu měli několik lékařů, kteří se bohužel nakazili a nechali si velmi rychle dovézt z Rakouska ivermektin. I Rakušané ho používají na léčbu svrabu. Do pěti dnů byli všichni negativní. U žádného se nevyvinulo ani středně vážné onemocnění covidu. To znamená, že v podstatě velmi dobře přešli přes celou tu proceduru, a po nějakých sedmi osmi dnech byli v práci. Nikomu nezůstalo žádné reziduum.

Myslím si, že vážně by se měla zabývat touto problematikou už ne pandemická komise, ale přímo vláda, respektive ministr zdravotnictví. Mám o tom přečtených sto stran různých studií od Indie přes Egypt, přes Spojené státy a Jižní Ameriku. Tam mám nějaké své přátele at i mi telefonicky tvrdí, že když ho (ivermektin) v některých oblastech začali široce využívat, klesla jim od srpna mortalita v daném regionu z 80 mrtvých denně, do září na dva mrtvé denně. Mohu věřit, nemusím věřit, není to studie. Ale myslím si, že ve válce jsou použitelné všechny zbraně, pokud bychom chtěli nad tím hnusným virem vyhrát. Hlavně jde o to, aby nám neumírali lidé v nemocnicích.

Já osobně jsem za svoji relativně dlouhou kariéru podepsal asi 1500 úmrtních listů. V mých rukách zemřelo iks pacientů, které jsem neuměl zachránit, protože to byla katastrofa. Kdo to nezažil a neviděl na vlastní oči, jak se umírá, tomu se lehko řekne nepoužívejte to, není to vyzkoušené. Ale ten, kdo to viděl na vlastní oči a kdo to vidí na vlastní oči, tak chce bojovat proti tomu, aby ti lidé zbytečně neumírali. Proto bych řekl, že je potřeba ten ivermektin vyzkoušet. Máme kliniky, máme oddělení, nevidím důvod, aby ivermektin nemohl jít do klinické praxe. Ať už v nějakém omezeném režimu, nebo v nějakém režimu, řekl bych, plném."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 01. bře 2021 13:45:52

PPS
https://www.youtube.com/watch?v=NGjJ5fQ ... 2%80%93AKV
Emócie, otázky, prevencia a liečba
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » úte 02. bře 2021 15:43:46

Ahoj

Pokud máte fb, koukněte se na toto:

Mgr. Lubomír Volný - Jednotní vysílal(a) živě.
2gt Sponhosgoredrt ·
Vítězství a další bitva.
Coronamafie se nevzdává a nevzdá!!!

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod lklknml » úte 02. bře 2021 17:57:12

od cca 3. minuty
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » stř 03. bře 2021 16:23:28

Ahoj

Tady je projev Mgr. Volného zase o ivermektinu:
https://www.facebook.com/Mgr-Lubom%C3%A ... 3844428379

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 04. bře 2021 13:30:09

Ahoj




Prodělal jsem na přelomu ledna a února Covid19 a nebylo to nic příjemného. Přes 10 dní vysoké horečky a zdlouhavá rekonvalescence po nemoci, tak bych to zkráceně charakterizoval.

Protože už nechci v budoucnu opakovaně zažívat nic podobného, hodlám si pořídit na Covid 19 lék.

Ten lék existuje, je levný a vyrábí se u nás, jmenuje se ISOPRINOSINE, jenže je nedostupný.

V Polsku se ale dají objednat a koupit jeho ekvivalentní náhrady.



Posílám výňatek z diskuse pod videem Dr. Berana ve sněmovně:
(Video již není na youtube k dispozici!!!!!!!!!!)


V tom videu se mluví o našem léku na Covid19, ten lék se jmenuje ISOPRINOSINE, ale je na předpis, lékaři jej nesmí předepisovat a není v lékárnách k sehnání. V česku je to dokonale zablokované. V Polsku se ale dají sehnat ekvivalentní léky pod jinými názvy a jsou volně prodejné.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.youtube.com/watch?fbclid=Iw ... ptorTVLive


Předmět:


Virolog Prof. MUDr. Jiří Beran CSc: Máme lék na Covid-19 - YouTube


"Je zajímavé, že tento lék ISOPRINOSINE je u nás pouze na předpis od doktora, zatímco v Polsku jsou 2 podobné léky, se stejnou léčivou látkou, jen pod jiným názvem volně dostupný, v lékárnách Dr. Max. Dokonce existují i jako sirupy, pro ty co těžko polykají nebo děti.
A i když dostanete u nás recept na ISOPRINOSINE, tak není jisté, že v lékárně tento lék budou mít na skladě. Byly zprávy, a to od několika lidí, že je problém ho u nás sehnat, ale snad už je situace lepší. Doufám. ( Neosine Forte 30 tbl, popř. Groprinosin 20 tbl, jsou oba i jako sirup a cena je cca 300 kč + doprava.)"


Ještě nevím, Který ten lék, zda Neosin Forte nebo Groprinosin, bych si měl z Polska koupit. Asi si objednám oba dva.




Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. bře 2021 15:54:51

Tady z tohoto konkurenčního tématu "Nová fakta o koronaviru"
viewtopic.php?f=140&t=8836&start=160
sem kopíruji:
"Otevřený dopis belgických lékařů a zdravotníků všem belgickým médiím a úřadům
...
Izolace
Porovnáme-li vlny infekce v zemích s přísnou politikou izolace se zeměmi, které uzávěru nezavedly (Švédsko, Island), vidíme podobné křivky. Je zjevné, že mezi nařízenou izolací a průběhem infekce neexistuje žádná souvislost. Uzavření nevedlo k nižší úmrtnosti. Podíváme-li se na data zavádění restrikcí, zjistíme, že opatření byla zavedena poté, co šíření viru dosáhlo vrcholu a počet případů klesal. Pokles proto nebyl výsledkem přijatých opatření. Jako každý rok se zdá, že klimatické podmínky (počasí, teplota, vlhkost), spolu s rostoucí imunitou, pravděpodobně sníží vlnu infekce.
...
Přenos nákazy
K šíření dochází kapénkovou infekcí (pacienty, kteří kašlou nebo kýchají) a aerosoly v uzavřených, nevětraných místnostech. Kontaminace na čerstvém vzduchu není možná. Trasování a epidemiologické studie ukazují, že zdraví lidé (nebo pozitivně testovaní bez příznaků) nejsou schopni virus přenášet. Zdraví lidé se navzájem nevystavují riziku. Přenos prostřednictvím předmětů (např. peněz, zboží nebo nákupními vozíky) nebyl vědecky prokázán. To vše vážně zpochybňuje politiku sociálního distancování a povinného nošení roušek pro zdravé lidi. Neexistuje pro to žádný vědecký základ.

Roušky
Roušky mají své opodstatnění v prostředí, kde dochází ke kontaktu s rizikovými skupinami nebo lidmi s již probíhajícím onemocněním horních cest dýchacích a ve zdravotnictví. Snižují riziko kapénkové infekce kýcháním nebo kašláním. U zdravých jedinců jsou roušky proti šíření virových infekcí neúčinné. Nošení roušek se neobejde bez vedlejších účinků. Nedostatek kyslíku (bolesti hlavy, nevolnost, únava, ztráta koncentrace) nastává poměrně rychle a vyvolává účinky podobné výškové nemoci. Každý den vidíme pacienty, kteří si stěžují na bolesti hlavy, problémy s dutinami, s dýchacími cestami a s hyperventilací v důsledku nošení roušek. Kromě toho nahromaděné CO2 představuje toxickou zátěž a oslabuje imunitu. Někteří odborníci dokonce varují před zvýšeným přenosem viru v případě nevhodného použití roušky. Náš pracovní kodex stanovuje úroveň CO2 (ventilace na pracovištích) na 900 ppm, za mimořádných podmínek maximálně na 1200 ppm. Po minutovém používání roušky je tento limit značně překročen a dosahuje hodnot tři až čtyřikrát vyšších než jsou tyto maximální hodnoty. Každý, kdo nosí roušku, je tedy v extrémně špatně větrané místnosti. Nevhodné použití roušek, bez komplexního lékařského kardio-pulmonálního vyšetření, proto není specialisty doporučováno. Nemocnice mají na operačních sálech sterilní prostředí, kde zaměstnanci nosí masky a je zde přesná regulace vlhkosti a teploty s odpovídajícím sledováním průtoku kyslíku, čímž dochází ke kompenzaci a jsou splněny bezpečnostní normy.
...
Hippokratova přísaha
Jako lékaři jsme složili Hippokratovu přísahu: „Budu nade vše pečovat o své pacienty, podporovat jejich zdraví a zmírňovat jejich utrpení. Budu své pacienty informovat správně."Ani pod tlakem nevyužiji své lékařské znalosti pro praktiky, které jsou v rozporu s lidskostí.“ Stávající opatření nás nutí jednat proti této přísaze. Ostatní zdravotničtí pracovníci mají podobný kodex. Zásada „primum non nocere“ (především neškodit), kterou bere za svou každý lékař a zdravotnický pracovník, je nyní podkopávána nejen stávajícími opatřeními, ale také možným plošným zavedením vakcíny, která není odpovídajícím způsobem prověřená.

Vakcína
Průzkumové studie očkování proti chřipce ukazují, že za 10 let měly pouze 3 vakcíny účinnosti vyšší než 50 %. Očkování starších lidí se jeví jako neúčinné, účinnost u osob starších 75 let je téměř nulová. Vakcína je nanejvýš dočasným řešením, které vyžaduje stále nové vakcíny kvůli nepřetržité přirozené mutaci chřipkových virů. Neprověřená vakcína, která je zaváděna ve zrychleném řízení a pro kterou si již výrobci vymohli vyvázání z odpovědnosti za způsobené škody, vyvolává vážné otázky. Nechceme naše pacienty používat jako pokusná morčata. V celosvětovém měřítku se očekává 700 000 případů poškození nebo úmrtí v důsledku aplikace vakcíny. Pokud 95 % lidí pociťuje covid-19 prakticky bez příznaků, je krajně nezodpovědné vystavovat je rizikům spojeným s netestovanou vakcínou.

...
Nouzový stav versus lidská práva
Obecná zásada řádné správy věcí veřejných vyžaduje přiměřenost vládních rozhodnutí, která je třeba zvážit ve světle vyšších právních norem. Jakýkoli zásah ze strany vlády musí dodržovat základní práva chráněná v Evropě Úmluvou o lidských právech. Intervence veřejných orgánů je možná pouze v krizových situacích. Státem nařízená rozhodnutí musí být úměrná absolutní nutnosti. Opatření, která se v současné době přijímají, zasahují mimo jiné do práva na respektování soukromého a rodinného života, svobody myšlení, svědomí a náboženství, svobody projevu , svobody shromažďování a sdružování, práva na vzdělání atd. Je proto nezbytné dodržovat základní práva chráněná Evropskou úmluvou o lidských právech. Například v souladu s čl. 8 odst. 2 Evropské úmluvy je zásah do práva na soukromý a rodinný život přípustný pouze pokud jsou opatření nezbytná v zájmu národní bezpečnosti, veřejné bezpečnosti, hospodářské prosperity země, ochrany veřejného pořádku a předcházení trestným činům, ochrany zdraví nebo ochrany práv a svobod druhých. Vládní předpis pro zásah do těchto základních práv a svobod musí být dostatečně srozumitelný, předvídatelný a přiměřený sledovaným cílům. Předpokládaná pandemie s miliony úmrtí by tato opatření ospravedlňovala. Nyní, když objektivní fakta ukazují něco úplně jiného, podmínka nevyhnutelnosti opravňující k těmto zásahům pominula. Covid-19 je dobře léčitelná nemoc s mírou úmrtnosti srovnatelnou se sezónní chřipkou. Jinými slovy, již neexistuje nepřekonatelná překážka ohrožující veřejné zdraví. Neexistuje žádný důvod pro stav nouze.

Škody způsobené současnými nařízeními
Otevřená diskuse o opatřeních, směřujících k záchraně života pacientů s koronou, musí být v rovnováze s ostatními faktory ovlivňujícími zdraví populace. Patří mezi ně poškození v psychosociální oblasti (nárůst depresí, úzkosti, sebevražd, násilí v rodině a zneužívání dětí) a ekonomické škody. Vezmeme-li v úvahu tato vedlejší poškození, současná politika je nepřiměřená. Je to jako použití bucharu na rozlousknutí oříšku. Považujeme za šokující, že se vláda dovolává zdraví jako důvodu pro nouzový stav. Jako lékaři a zdravotníci, tváří v tvář viru, který, pokud jde o jeho škodlivost, úmrtnost a přenositelnost, která blíží sezónní chřipce, můžeme tato naprosto nepřiměřená opatření jedině odmítnout. Žádáme proto okamžité ukončení všech opatření. Zpochybňujeme legitimitu současných poradních expertů, kteří pracují za zavřenými dveřmi. V návaznosti na ACU 2020 (Mimoparlamentní vyšetřovací výbor pro koronu vytvořený v Německu) požadujeme důkladné prozkoumání role WHO a možný vliv střetu zájmů v této organizaci. Ten byl ostatně také důvodem boje WHO proti „infodemii“ a vedl k systematické cenzuře nesouhlasných názorů v médiích. To je v právním, demokratickém státě nepřijatelné.
...
"
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. bře 2021 16:19:23

A další zkopírováno z téhož zdroje:
"Otevřít vše. Profesor Beran: Covid mělo až 5 milionů Čechů. Vakcína? Jinak
24. 11. 2020 4:44
...
Myslím si především, že ten, kdo covid-19 prodělal, se nemusí nechat očkovat. A pokud jde o bonusy, tak jak očkovaní, tak i ti, kdo nemoc prodělali, nemusejí nosit roušky. Pravda je to, že cena vakcíny je zlomkem diagnostického PCR testu, a tak osobám, kterým je doporučováno, aby se nechaly očkovat, by se nemusel nechat proplácet opakovaný PCR test. Ale já osobně jsem proti jakýmkoliv restrikcím a jsem pro to, vysvětlovat pozitiva a negativa očkování a nechat to na individuálním rozhodnutí lidí. Oni jsou zodpovědní za svoje zdraví. My jim můžeme něco doporučit a rozhodnutí je na nich.

Naše zdravotnictví je v úžasné kondici a již delší dobu tvrdím, že máme zdravotnictví dostupné za socialistické ceny s kapitalistickou kvalitou a servisem. Nemusí se v nemocnici připlácet ani koruna. Naši zdravotníci odvádějí tu nejlepší práci a v mezinárodním srovnání má ČR i přes všechny některými novináři propagované negativní zprávy primát v tom, že smrtnost na covid-19 je jednou z nejnižších na světě. Vaše šance, že v nemocnici nezemřete na covid-19 je vyšší v ČR než v Rakousku a v Polsku. Chtěl bych touto cestou všem zdravotníkům i nezdravotnickým pracovníkům moc poděkovat za tento nevídaný výkon.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... 7XvsFcQL-w
"
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. bře 2021 16:41:32

https://www.aazdravi.cz/prekonat-covid- ... na-i-roky/

"Překonat Covid-19 se vším všudy je těžší, než se zdá, varují lékaři. Zvláštní příznak může přetrvávat měsíce, možná i roky
POSTED ON7. 1. 2021AuthorAnna Štěpánková

Mohlo by se zdát, že překonání koronaviru je velkou výhrou. Člověk získává imunitu a nemusí už se nadále tolik obávat, že znovu ochoří. To však platí pouze za předpokladu, že se mu nad Covidem-19 podaří zvítězit bez dlouhodobých následků. Ty jsou přitom poměrně časté. Jde především o dlouhodobou únavu, deprese nebo dušnost. Lékaři však stále častěji vidí vyléčené pacienty, kteří mají problémy s čichem. A nejsou to ty typické problémy spojené s jeho ztrátou, ale to, že cítí zvláštní pachy připomínající třeba ryby nebo moč.

Na problém upozornil lékař ORL, Nirmal Kumar, který ho popsal pro anglický deník Metro. Podle něj se jedná o takzvanou parosmii. Jde o stav, který se objevuje zejména u mladších pacientů a nakažených zdravotníků. Zmíněný lékař byl mimochodem jedním z prvních, kdo v březnu minulého roku u covidových pacientů rozpoznali anosmii, tedy ztrátu čichu. V případě parosmie jde ale o něco jiného a ve svých důsledcích podstatně horšího.

Tři čtvrtě roku po vyléčení necítí správně
“Viděl jsem dva pacienty s parosmií. Jeden říkal, že cítí pach ryb a druhý něco jako spáleninu, přestože v okolí není žádný dým. Oba tito pacienti jsou zdravotníci a domníváme se proto, že zvýšený výskyt tohoto problému je právě u zdravotníků a mladých lidí,” uvedl Nirmal Kumar.

Parosmie je velmi nepříjemným stavem, který působí na nervy v oblasti nosu. Své trápení s ním popsal například 24letý bankéř Daniel Saveski. Ten v březnu v důsledku koronaviru ztratil na dva týdny čich a chuť. Po překonání nemoci se domníval, že je po všem a že bude mít klid. Jenže to se nestalo. Od té doby ho trápí právě parosmie. Říká, že silně zapáchající věci ho jakoby pálí v nose a cítí je ve formě spáleného toustu. “Kvůli tomu si méně užívám jídlo a je docela depresivní, když určitá jídla necítíte správně,” řekl Daniel Saveski pro Sky News.

Kávu už nemůže pozřít, smrdí jako benzín
Lynn Corbettová se v den svých 52. narozenin probudila bez jakéhokoliv čichu a chuti. Psal se rovněž březen a Lynn onemocněla koronavirem. Nic necítila celé tři měsíce. “Cítila jsem se, jako bych klidně mohla kousnout do syrové cibule a nic by to se mnou neudělalo.” Když se jí čich konečně vrátil, zjistila, že to není ono. “Nic nevonělo jakby mělo. Většina věcí nechutně smrděla. Ten nepříjemně nasládlý zápach je těžké popsat, protože jsem se s ním dříve nikdy nesetkala,” uvedla Lynn Corbettová. Zatímco před svou nemocí byla doslova závislá na kávě, nyní se jí nemůže ani dotknout, protože pro ní voní nesnesitelně, jako třeba benzín. Další pacienti potýkající se s parosmií potom některé věci cítí jakoby to byla moč.

Vzhledem k tomu, že parosmie trápí pacienty i více než půl roku poté, co se vyléčili z Covidu-19, začínají mít lékaři pochybnosti o tom, zda jde o zcela vratný stav. Aktuálně pro nešťastné lidi nemají příliš mnoho řešení. Doporučují jim čich trénovat, například tím, že budou přičichávat k různým vonným olejům, a to každý den."

Mohu potvrdit, přetrvává u mě zapomnětlivost, a také psychická i fyzická snadná únavnost.
Doporučuji pít večer a v noci česnekovou vodu, časté procházky a jinou přiměřenou fyzickou aktivitu na čerstvém vzduchu.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. bře 2021 16:48:29

Catherine Austine Fittsová, vydavatelka Solari Report a generální ředitelka Solari Investment Advisory Services v tomto videu hovoří o současném celosvětovém lockdownu. Hned v úvodu odkazuje na jí zveřejněnou obsáhlou studii „Stav našich měn."

Dále uvádí: „ ...Covid 19 je soubor kontrolních řídících mechanismů jak změnit naši planetu z demokracie na technokracii s názvem transhumanismus. Vidíme změnu v řízení a tvoření nových řídích systémů. Jde spíše o převrat než o skutečný virus... Přichází čas, kdy si musíme každý z nás vybrat. Buďto pravdu nebo sektu, buďto lidský systém nebo systém otrokářský. Jiná možnost zde v tuto chvíli už není..."

Video opatřeno českými titulky

https://rumble.com/embed/v9thm2/?pub=4& ... 7gtDNdQ4sI
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. bře 2021 17:07:17

https://forbes.cz/lek-na-covid-19-mozna ... akcinolog/

Informace o tom, že má britská farmaceutická firma Synairgen účinný lék interferon beta, který zmírňuje průběh nemoci covid-19, vzbudila velký zájem a cena její akcie vzrostla téměř šestkrát, z 0,335 na 2 libry. Na trhu je už ale téměř 50 let jiný lék, který je podle vakcinologa profesora Jiřího Berana také velmi účinný. Jenže o něm se nemluví.

Je k dispozici asi v 70 zemích světa, v Česku nese název Isoprinosine, už rok ho může předepsat každý obvodní lékař a jeho cena se pohybuje okolo 400 korun plus 80 korun jako doplatek. Užívají ho například lidé, kteří mají opakované herpetické infekce nebo onemocnění spojená s EB viry a cytomegaloviry.

Ukazuje se, že i v boji s covidem udělá velmi dobrou službu, jenže na toto téma zatím neexistuje cílená studie. Sám Jiří Beran i jeho syn nákazou prošli a lék použili. V obou případech byl průběh mírný. Užívali ho i pacienti v domově seniorů v Litovli, kde se nakazilo 56 klientů plus osm osob z personálu.


BYZNYS
Ve skladech hmotných rezerv není ani rouška. Odbyt respirátorů se zvýšil o tisíc procent
Kristýna Tmejová – 3 minuty čtení
Místní lékařka podala lék ihned při prvních příznacích dvacítce lidí ve věku od 87 do 94 let, tedy kategorii, ve které umírá na covid-19 každý třetí. Výsledek? U některých se stav mírně zlepšil během 24 hodin, sedm pacientů bylo hospitalizováno na infekčním oddělení nemocnice v Prostějově pro zápal plic, nikdo z nich ale nezemřel a průběh nemoci byl spíš mírnější.

„Buď to byl zázrak, nebo se potvrzuje, že lék opravdu dokáže výrazně nastartovat imunitu, tedy zvýšit počet takzvaných NK buněk (zkratka z Natural Killers), které s virem umějí bojovat,“ říká Jiří Beran. A vysvětluje: „Jakmile virus vstoupí do lidského organismu, snaží se co nejdříve dostat k vnímavé hostitelské buňce, aby se v ní začal množit. V tu chvíli přestává být pro imunitní systém viditelný. Isoprinosine přispívá k tomu, že se informace o něm na povrchu buňky objeví, a navíc počet NK buněk zvyšuje.“


Koronavirus | Foto Lifeliqe
Podle něj je proto pro prognózu onemocnění klíčová dostatečná hladina NK buněk na počátku infekce. Zvýšit ji doporučuje jako počáteční léčbu hlavně lidem, kteří onemocněli covidem-19 a mohli přijít s virem často a v masivní míře do styku, což jsou hlavně zdravotníci. Lék doporučuje také těm nad 50 let a chronicky nemocným.

„Při užívání dvou tablet třikrát denně se pátý den počet NK buněk zdvojnásobuje a sedmý až osmý den se dramaticky zvyšuje počet osob bez jakýchkoli příznaků,“ doplňuje Beran. Že umí podpořit imunitu v boji s různými viry, dokládá i fakt, že dobře fungoval v minulosti i při spalničkovém zápalu plic u osob, které nebyly proti spalničkám očkovány.

Tak proč nemá takovou reklamu jako jiné léky? Podle Berana může být na vině i to, že ho vyrábí po celém světě na 40 firem a žádné z nich se nechce investovat dva až tři miliony eur do nové studie, která by se věnovala jeho účinkům na covid-19.

Na lék totiž už neexistuje licence a zisk by pak šel do kapes všem, nikoli jen společnosti, jež zaplatila studii. Jednání o tom, jaký lék zařadit na seznam doporučených pro léčení covidu-19, jsou podle něj navíc zdlouhavá a náročná. Doufá ale, že jeho výsledky přesvědčí.


BYZNYS
Připravený na druhou vlnu. Třebíčský výrobce chce plicní ventilátory testovat v nemocnicích
Michael Mareš – 2 minuty čtení
Přestože pandemická čísla nových onemocnění v České republice znovu straší, upozorňuje Beran, že je třeba sledovat i jiné ukazatele než jen počet přibývajících nemocných. Důležitý je podle něj údaj o počtu hospitalizovaných s těžkým průběhem nemoci a taky statistiky mrtvých. Smrtnost v Česku klesla zhruba na 0,75 procenta, což je výrazně méně než evropský průměr, který se pohybuje okolo sedmi procent.

Důvodem je podle něj i to, že se Češi naučili dodržovat základní opatření, myjí si ruce, dodržují bezpečnou vzdálenost, větrají, a když je třeba, nasadí roušky.

„Je prokázané, že rozdíl mezi lehčím a těžkým průběhem onemocnění závisí i na množství viru, které vás infikuje. U mírného průběhu je to až šedesátkrát méně. Právě když dodržujete pravidla, máte šanci, že pokud dávku viru dostanete, bude malá,“ říká Jiří Beran. Dodává, že rozhodující je podle něj i rychlost testování. Laboratoře by měly informovat o výsledcích testů ihned, ne až za několik dní, jako se to někdy děje. Protože dokud lidé nemají nákazu potvrzenou, často nedodržují karanténu.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. bře 2021 18:35:10

KOMENTÁŘ DLOUHOLETÉ PRACOVNICE KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE JIHOČESKÉHO KRAJE
EVY TRÁVNÍČKOVÉ

K TÉTO „PANDEMII“ !

Konečně se ozval nějaký hygienik. Proč se nepostaví na odpor všichni hygienici a odmítnou se účastnit státního megapodvodu a provádět nepřesné testy?

"Výjimečný stav v ČR byl vyhlášen na základě pouhé přítomnosti SARS-CoV-2 na našem území."

Můj komentář: Tuto skandální formulaci politiků si můžete ověřit na stránkách ministerstva zdravotnictví i vnitra. Virů je v nás i kolem nás neustále obrovské množství, vč. respiračních. Viry se nepřetržitě a běžně našimi těly pasážují a jsou, podobně jako bakterie, každodenní, byť po většinu času neviditelnou součástí našeho života. Bakterií je v našem těle dokonce kolem 2 kilogramů, z mnohých máme užitek, ale mnoho je podmíněně patogenních nebo patogenních (nemusí způsobovat žádné klinické příznaky). Pokud bychom brali vážně tuto vládní formulaci, nouzový stav bychom mohli prodlužovat zřejmě mnoho let, možná i donekonečna.

Jako dlouholetá pracovnice odd. epidemiologie KHS JČ. kraje, která mnoho let hlásila i počty akutních respiračních infekcí v JČ. kraji sděluji, že EPIDEMICKÝ PRÁH stav, kdy se vyhlašovala epidemie akutních respiračních infekcí) je stanovený počtem 1.600 nemocných na 100.000 obyvatel (to je přibližně město Č. Budějovice), tedy 16.000 nemocných na milion obyvatel přibližně Praha), tedy 160.000 nemocných při počtu 10 milionů obyvatel přibližně ČR). Tato hranice nebyla nikdy od doby vyhlášení prvního lockdownu v březnu do doby vyhlášení 2. lockdownu v říjnu splněna ani na 25%!!! A to přesto, že jsou do těchto čísel vždy počítána všechna respirační onemocnění = rýmy, kašle, zápaly plic, bronchitidy, angíny, záněty nosohltanu, záněty středního ucha či dutin a to kumulativně za posledních 7 dnů (hlášení probíhalo vždy v pátek dopoledne). Pokud se v dřívějších letech dosáhlo hranice epidemie 160.000 případů v republice za 7 posledních dnů), v tom případě se pouze uzavřely pro návštěvy nemocnice, domovy důchodců a ÚSP, při vyšší nemocnosti i některé třídy či školy na max. 2 týdny. Proto také žádnou Krajskou hygienickou stanicí ani Státním zdravotním ústavem (kde se všechna data shromažďují) v roce 2020 nebyl nevyhlášen epidemický práh ani epidemie. Vyhlásili ji politici. Ptejte se PROČ.

Při žádném hlášení do registru infekčních chorob nebylo možné uvádět pozitivně testované bez klinických příznaků. Jde o politické rozhodnutí, které bezprecedentně změnilo kategorie hlášení infekčních chorob v ČR!!

Víte o tom, že dle platných metodik SZÚ (Státní zdravotní ústav) zemřelo v sezóně 1995/96 podzim 1995 až jaro 1996) s klinickými příznaky chřipky (kmen H3N5) kolem 12 000 lidí?!! Kdo z vás byl tímto faktem znepokojen? Asi téměř nikdo, protože stav neřešila média ani politici.

Dřívější vyjádření plk. Prymuly, že "SARS-CoV2 není žádná chřipečka" považuji za nešťastné a manipulativní. Už v 10 letech jsem od rodičů věděla, že pokud přechodím rýmu a kašel, nemusí se nic moc stát, ale nesmím přechodit chřipku. Věděla jsem, jaké jsou její příznaky a že s ní není vhodné žertovat - stejně jako nyní s Covid-19. Škoda, že plk. Prymulovi případnou závažnost chřipky neobjasnili doma, ani ve škole.

Na Covid-19 zemřela v r. 2020 chřipka i všechny další respirační viry. :)) Tyto patogeny sledované v předchozích desetiletích nejsou od března 2020 testované a vykazované v registru hlášení ARI akutní respirační infekce).
Dochází k plošnému zneužívání PCR testů zcela mimo běžnou medicínskou indikaci - klíčový bod celé Covid agendy. Pořiďte si PCR test na jakýkoliv další z těch mnoha běžných lidských respiračních virů a dostanete (podle naladění citlivosti testu) opět spoustu „PCR pozitivních“. Neboli z pohledu PCR pozitivity jsme VŠICHNI průběžně a každodenně „nakaženi“ desítkami, možná stovkami druhů virů, imunita funguje a vše je fyziologicky v rovnováze. Jen ty ostatní viry nikdo PCR netestuje. Nemá to smysl. Rozhodují VŽDY klinické příznaky.

Prosím, důvěřujte své imunitě. Je dokonale přizpůsobena ke zvládnutí všech patogenů, má více úrovní účinku - nejde jen o tvorbu protilátek. Zachovejte si čistou dětskou radost z běžných věcí a situací.... tato energie je fascinující a léčivá. Pozorujte děti, jak se radují z deště, lezoucího broučka či žížaly. Jak se cítíte ve společnosti radujícího se dítěte? Je to nádherné, že?
Dávejte přednost pozitivním lidem i zprávám. Více odpočívejte, leden není nejvhodnější k rázným akcím. ? Žijte TADY A TEĎ, radujte se z každého nádechu, ŽIVOT JE VZÁCNÝ DAR!

Eva Trávníčková
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 05. bře 2021 18:40:15

Světová zdravotnická organizace konečně přiznává, že test PCR na COVID-19 má „problém“

V prohlášení, zveřejněném 14. prosince 2020, se Světová zdravotnická organizace konečně přiznala k tomu, co statisíce lékařů a odborníků ve zdravotnictví tvrdí už měsíce: test PCR, používaný k diagnostice COVID-19, je nahodilý proces s příliš mnoha falešně pozitivními výsledky.

Tento „problém“, přiznaný Světovou zdravotnickou organizací, přichází v důsledku mezinárodních soudních sporů, které odhalují nekompetentnost a protiprávní jednání úředníků v oblasti veřejného zdraví a politiků, kteří se spoléhají na diagnostický test, který není pro daný účel vhodný.

Orgán OSN se nyní zjevně snaží od fatálně chybného testu distancovat, protože u soudů probíhá rostoucí počet soudních sporů, odhalující šílenství spoléhání se na test, o kterém dokonce i jeho vynálezce profesor Kary B. Mullis řekl, že nebyl nikdy určen k diagnostice nemocí. [1]

Profesor Mullis získal Nobelovu cenu za chemii v roce 1993. „Shodou okolností“ Mullis zemřel těsně před začátkem pandemie.

https://www.resetheus.org/2021/01/04/sv ... m10vBIYEGY
Uživatelský avatar
Tara

Příspěvky: 1443
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. bře 2021 18:23:03

https://doktorka.cz/node/143315

PO PRODĚLÁNÍ CORONAVIRU TRÉNUJTE SVÉ PLÍCE
5. Březen 2021
Zdravý pohyb
3 Komentáře
Únava, vyčerpání, dušnost a celkově snížená výkonost jsou nejčastější pozůstatky prodělané infekce covid-19. Odborníci z Olomouce proto vytvořili sadu cviků pro trénink plic, které vyléčeným pomohou dostat se zpět do formy.

Vydaná příručka zahrnuje nácvik správného dýchání, silový trénink a doporučení vytrvalostních aktivit. Pravidelné cvičení může podle odborníků zabránit plicní fibróze a pozánětlivému ztuhnutí plic, které jsou vážnými komplikacemi u pacientů vyléčených z koronaviru.



Koronavirus napadá horní cesty dýchací. Pokud imunitní systém včas nezasáhne, postupuje dál do plic, kde může vyvolat virový zánět. V takovém případě trvá léčba déle a pacienti mohou mít dýchací obtíže i po odeznění infekce. „U řady pacientů sledujeme po prodělané infekci změny na plicích. Častěji se jedná o starší lidi, u nichž měla infekce horší průběh. Asi u 4 % nemocných, kteří u nás podstoupili podrobné vyšetření kvůli přetrvávajícím postcovidovým problémům, pozorujeme výrazné snížení plicních funkcí,“ vysvětluje primář Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy FN Olomouc MUDr. Milan Sova, Ph.D. Zároveň však dodává, že u většiny pacientů se postižené plíce daří dobře léčit. „Problém nastává ve chvíli, kdy se na plicích začnou vytvářet drobné jizvy a jemná plicní tkáň tuhne,“ popisuje primář Sova příčiny plicní fibrózy, která plíce poškozuje trvale. Z tohoto důvodu doporučuje všem, kdo covid-19 prodělali, začít se co nejdříve hýbat, posílit plíce správným dýcháním a vyrazit na čerstvý vzduch.

Experti z Olomouce sestavili pro lidi po infekci covid-19 sadu univerzálních cviků, které jsou zaměřené na posilování svalů končetin, středu těla, ale také na brániční dýchání, díky kterému dochází k lepšímu okysličení organismu, zvýšení rozvíjení hrudníku a posílení dýchacích svalů. „Dýchání má vliv na celý náš organismus. Hodně lidí má špatný dechový vzor a nedýchají správně, což může v důsledku zhoršovat tělesný výkon, a to nejen u sportovců. Zároveň platí, že ke správnému dýchání nestačí posilovat pouze plíce, je třeba zaměřit se i na další části našeho těla,“ vysvětluje přednostka Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace z FN Olomouc prof. MUDr. Eliška Sovová, Ph.D. Silový trénink radí lidem po koronaviru absolvovat minimálně 3× týdně a každý den jej doplnit o 30minutovou svižnou procházku nebo jinou vytrvalostní aktivitou. Podle ní není nutné čekat měsíce, než se lidé vrátí ke sportu a zdravému pohybu. „Těm, jež prodělali covid-19 pouze s mírným průběhem nebo dokonce bez příznaků, doporučujeme začít cvičit 14 dní po nemoci. Důležité přitom je vnímat své tělo. Nadměrné pocení, velkou únavu nebo dušnost bychom měli brát jako signály ke zpomalení nebo doplnění dalších vyšetření v odborných postcovidových poradnách,“ dodává prof. Sovová.

Na vytvoření brožury se podílela i doc. Mgr. Kateřina Neumannová, Ph.D., z Katedry fyzioterapie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, která je přední expertka na plicní rehabilitaci. „Vytvořit univerzální brožuru pro pacienty po covid-19 nebylo vůbec lehké, proto chci zdůraznit, že je nutno ke každému pacientovi přistupovat individuálně. Při nejasnostech, jak má pacient cvičení a pohybové aktivity provádět, jaká cvičení a jaké pohybové aktivity jsou pro něj vhodné, je nezbytné, aby se pacient poradil se svým ošetřujícím lékařem nebo přímo s fyzioterapeutem,“ dodává doc. Kateřina Neumannová.

Návod na cvičení najdou pacienti v ordinacích pneumologů po celé ČR a na webu Fakultní nemocnice Olomouc.



Návod na cviky pro pacienty po covid-19: https://plicni.fnol.cz/uploads/composer ... wk-FNOL_Možnosti%20rehabilitace%20u%20pacientů%20po%20prodělaném%20COVID-19.pdf
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Jana » úte 09. bře 2021 7:05:13

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » stř 10. bře 2021 13:43:07

Ahoj Jano

Děkuji Ti za příspěvek.
Přikládám dvě zajímavá videa s Dr. Hnízdilem.
Jedno video se týká mimo jiné i problematiky dýchání v roušce:
https://www.youtube.com/watch?v=cUDtUEM ... =GoschaTV1
V druhém videu Dr. Hnízdil mluví o vakcinaci na covid -19:
https://www.youtube.com/watch?v=8g-91Xp ... =GoschaTV1

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 11. bře 2021 14:11:11

Ahoj
https://www.facebook.com/Mgr-Lubom%C3%A ... 3844428379
Poslanec za KSČM pan Dolejš je s covidem v nemocnici.
Nejdříve se dusil rok po nařízeních epidemiologů v roušce a v respirátoru bez kyslíku.
Pak mu doktoři v nemocnici na ARU dávali kyslík z bomby.
Měli by se ti epidemiologové a doktoři mezi sebou domluvit, jak to s tím kyslíkem je.
O nemocné chřipkou (a covid je druh chřipky) se starali vždy doktoři.
Epidemiology bych zrušil a navíc bych je ještě zavřel do vězení za hromadné vraždy.
Zdravím

PS
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ne ... iwlpWtIdEs
"Nechtěl jsem tu zkapat. Dolejš popsal léčbu covidu
Dnes 3:55
Dominika Jeřábková, Novinky
Netrpím depresemi, ale myšlenky jsem měl různé, bál jsem se, že mi to chytne i srdce, vypráví poslanec KSČM Jiří Dolejš, který se aktuálně léčí z těžkého průběhu covidu-19 spojeného s oboustranným zápalem plic. Pro Novinky popsal, jak doposud probíhala jeho léčba v Ústřední vojenské nemocnici.



Foto: Archiv Jiřího Dolejše
„Nejsem typ, který by trpěl depresemi, že by na mě sahala smrt. Upřímně jsem si ale říkal, že by mě hergot mrzelo, abych tady zkapal. Šlo hlavně o naštvanost, že musím zatnout zuby,“ líčí Dolejš.

„První tři dny jsem byl na infekčním oddělení. Nebyla to žádná pohoda jazz. Na záchod se člověk leda dobelhal a zbytek dne ležel na kapačkách v posteli,“ vypráví poslanec, který se pomalu vzpamatovává z vážného stavu.

Poslanec KSČM Dolejš je s covidem v nemocnici
Domácí
Poslanec KSČM Dolejš je s covidem v nemocnici
Na počátku nákazy byl Dolejš sice bez příznaků, záhy se však dostavily. „Prvního března jsem přišel do práce a nebylo mi do skoku. Když jsem šel do schodů, cítil jsem, že to není ono. Parlamentní doktor mě vyšetřil a zjistil, že to mám v sobě zažrané na plicích, a tak mě odvezli rychlou. Antigenní test byl ale negativní,“ popisuje.

„Na remdesivir bylo pozdě“
V Ústřední vojenské nemocnici podstoupil Dolejš následně další testy, které již nákazu covidem-19 i oboustranný zápal plic v pokročilé fázi potvrdily.

„Původně mi chtěli dávat remdesivir, ale řekli mi, že to má smysl v počátcích choroby. Ale tím, že jsem o ní nevěděl, tak jsem ji měl již hluboko v sobě. Šlo de facto o imunitní reakci, která začala zlobit v plicích,“ pokračuje.

Namísto remdesiviru tedy nakonec obdržel kortikoidy, kapačky a kyslíkovou masku.

Babiš: Zatím není třeba převážet pacienty do zahraničí
Domácí
Babiš: Zatím není třeba převážet pacienty do zahraničí
Následně se mu přitížilo, a to jak fyzicky, tak psychicky. „Když člověk v noci nemůže usnout, tak se mu honí ledacos hlavou. I tlak na plicích byl poměrně velký a píchalo mě i na hrudníku. Horečky jsem neměl, ale nevíte, jestli vám ten prevít neskočí na srdce, když ho máte v těle,“ popisuje další průběh Dolejš.

Připustil také, že mu na psychice nepřidávalo ani to, že s ním byli na pokoji i další nakažení. Oporou mu byl nicméně podle jeho slov zejména personál ÚVN.

Nečekali, až je povolají. Studenti pečují i o pacienty s těžkým průběhem
Koronavirus
Nečekali, až je povolají. Studenti pečují i o pacienty s těžkým průběhem
„Naštěstí nemám ve svých šedesáti špatnou kondici. Co mají říkat ti, kteří jsou nejenom starší, ale i nemocní,“ zamýšlí se.

Ve chvíli, kdy mu bylo po pár dnech lépe, kontaktoval i rodinu. „Zavolal jsem dceři, které jsem dal kontakty, aby mohli případně zjistit informace od lékařů. Vlastně to už bylo ale fázi, že se žádné děsivé zprávy nedozvěděla. Jenom mi přivezla pyžamo a nabíječku na telefon. I dále kontroluje tátu, aby poslouchal doktory, je na ni spoleh,“ pochvaluje si Dolejš.

Dřív se uzdraví, než se to vyřídí. Převozy pacientů do zahraničí ztěžuje neuvěřitelná byrokracie
Koronavirus
Dřív se uzdraví, než se to vyřídí. Převozy pacientů do zahraničí ztěžuje neuvěřitelná byrokracie
Připouští však, že i doktoři zůstávali zprvu v předpovědích opatrní. „Říkal jsem si ale, že je to asi lepší, když mě z infekčního přesunuli na normální covidové pokoje. Jsme sice v izolaci, ale už se počítá s tím, že si zajdeme sami na záchod. Máme jenom kapačky a kyslík. Je to znak toho, že bych se měl léčit. Hlavně plíce se hojí po kortikoidech,“ míní.

Kyslíkovou masku odložil
Teď už musí podle svých slov zvládnout pouze karanténu, která by měla trvat zhruba do poloviny března. Zbytek by přitom mohl strávit mimo nemocnici, aby se místo uvolnilo i pro další pacienty, jak mu naznačili lékaři. „Jsem relativně samostatný, a tak se mě ptali, zda bych těch několik dní nedoklepal v domácí izolaci,“ vypráví Dolejš.

Jedním dechem také potvrzuje, že se na to již relativně cítí. „Do koupelny i na záchod si už dojdu. Taky mi ve středu řekli, ať si moc nezvykám na kyslíkovou masku, a tak už tu sedím bez ní. Ale je to na doktorech,“ připomíná si sám nakonec.

Zemřel poslanec Ventruba, měl covid
Domácí
Zemřel poslanec Ventruba, měl covid
Dolejš není prvním poslancem, který byl ve vážném stavu s covidem-19 v nemocnici. Oboustranný zápal plic prodělal i poslanec ČSSD Jan Birke. V úterý pak zemřel poslanec ODS Jiří Ventruba, který rovněž bojoval s koronavirem."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 11. bře 2021 14:21:22

https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... annel=zvtv
René Balák

Z diskuse:

"Karel Janyška
před 1 měsícem
RADA NAD RADY OHLEDNĚ COVIDU !

Před zhruba 40 lety jsem na Hlasu Ameriky náhodou zachytil vědeckou radu, že při nachlazení stačí okamžitě, tedy ihned, po prvních náznacích tzv. "něco na mě leze", všichni to známe, ohřát krev okamžitým zahřátím těla zvenčí a tím aktivovat náš imunitní systém a ten ještě málo namnoženého vetřelce spolehlivě zničí. Od té doby to dělám a ani jednou jsem nebyl nemocen z nachlazení nebo chřipkou. Zhruba za hodinu je vždy po všem.

Vloni v březnu mi to zabralo i na covid-19. Přestože jsem s tím z technických důvodů začal později, než se má, za 3 hodiny bylo po něm. Nejprve otřesná zimnice a během půl hodiny horečka 39, za další hodinu této sebezáchranné akce teplota 35,7 a jakýsi podivný pocit až nepřirozeného zdraví. Imunitní systém asi prošmejdil tělo, jak se patří.

Tehdy, v 80.letech, jsem neměl ani tušení o tom, že lidské tělo je spontánním řádem se svými sebezáchovnými, sebepořádacími a seberegulačními vlastnostmi a účinky, tedy imunitním sytémem a právě ten je aktivován při napadení viry teplotou krve, tedy horečkou. To je pozdě a jsme nemocní. Stačí onu teplotu krve přivodit už na počátku inkubace a s malou dávkou virů si pak takto aktivovaný imunitní systém lehce, bezpečně, rychle a zadarmo poradí.


V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEČEKEJTE NA TZV. PŘÍZNAKY COVIDU. TO JE VRAŽDA A NÁVOD K SEBEVRAŽDĚ. V DOBĚ COVIDOVÉ JE COVID ÚPLNĚ VŠECHNO, CO SE ZNÁMÝM POCITŮM Z NACHLAZENÍ PODOBÁ. A MÁTE PŘI POCTIVOSTI A ZODPOVĚDNOSTI VYSTARÁMO ! 8"
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

PředchozíDalší

Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků