Koronavirus

Moderátor: Pelvan

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod lklknml » sob 27. lis 2021 22:26:51

miroslav píše:V zemích s vysokou proočkovaností mRNA mám dojem že žádná úspěšně se šířící nevznikla.

Koukni na Island – mají k dispozici jen mRNA vakcíny a populace nad 60 let je prakticky zcela proočkovaná. Přesto tam v současné chvíli vrcholí nejsilnější vlna.

Špatné užívání antibiotik vyprovokovalo vytvoření antibioticky rezistentních bakterií, u virů to může být zrovna tak, to máš pravdu. Nicméně jak praví biolog Šerý z odkazu nahoře, "S kolegy jsem se na novou variantu podíval a bohužel jsem zjistil, že je zde 18 mutací v rámci této varianty, které ovlivňují vazbu protilátek již vytvořených člověkem." Ony mutace jsou tedy reakcí na protilátky, čili zřejmě na vakcínu. Což nepodařilo se vám na Islandu přirozenou imunitu vakcinací již vytlačit?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » ned 28. lis 2021 10:42:31

Zdeněk píše:
miroslav píše:V zemích s vysokou proočkovaností mRNA mám dojem že žádná úspěšně se šířící nevznikla.

Koukni na Island – mají k dispozici jen mRNA vakcíny a populace nad 60 let je prakticky zcela proočkovaná. Přesto tam v současné chvíli vrcholí nejsilnější vlna.

Špatné užívání antibiotik vyprovokovalo vytvoření antibioticky rezistentních bakterií, u virů to může být zrovna tak, to máš pravdu. Nicméně jak praví biolog Šerý z odkazu nahoře, "S kolegy jsem se na novou variantu podíval a bohužel jsem zjistil, že je zde 18 mutací v rámci této varianty, které ovlivňují vazbu protilátek již vytvořených člověkem." Ony mutace jsou tedy reakcí na protilátky, čili zřejmě na vakcínu. Což nepodařilo se vám na Islandu přirozenou imunitu vakcinací již vytlačit?


Očkování vytváří přirozenou imunitu, stejně jako prodělání nemoci. A obranné látky může obejít jen mutace, na kterou vytvořené obranné látky nepůsobí - nepoznávají tuto mutaci jako vira, se kterým se už setkaly. Mimo to vytvořené obranné látky poměrně rychle ubývají - ať už vytvořené po očkování, nebo po prodělané chorobě.
A musí se tedy na novou mutaci, zase naučit proděláním choroby, aby se produkovaly nové protilátky účinné na novou mutaci, nebo použitím očkování na tuto novou mutaci - to zatím ty zlé farmaceutické firmy ještě nevyvinuly i když na tom nejspíš intenzivně pracují, pak se to musí zase důkladně testovat, povolovat atd.

Čili ani promoření ani očkování ani syntetické obranné látky nás neochrání před novými mutacemi.

Podobně to probíhá u našich sezonně se vyskytujících virózek, proti kterým není třeba očkovat, protože probíhají relativně pohodově. Nicméně obranné látky po prodělané virózce také nevydrží do další vlny a virázka zase třeba zmutuje a tak pořád dokola.
Covid je horší v tom, že průběh může být těžký, vyžadující kyslík a JIP a dost často letální.
Ale očkování, respirátory, distanc, nechodit zbytečně na společenské akce, dezinfekce rukou, testování a karanténa nakažených - to vše je proto, aby se udržela nemocnost a smrtnost na co nejnižší úrovni, protože jakmile se přeplní JIPky a covidária, tak začnou ti s těžkým průběhem zbytečně umírat bez pomoci. A k tomu už zase, přes všechna opatření, nemáme daleko. Kdyby ta opatření nebyla, tak už dnes nebudou krematoria stíhat.
Očkovacích látek je díky Bohu dnes dostatek, ale bohužel je dnes také hodně dezinformátorů zaměřených proti očkování - ať záměrně vytvářejících dezinformace ale hlavně těch, co jim věří a šíří je dál.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod lklknml » ned 28. lis 2021 12:16:37

miroslav píše:Očkování vytváří přirozenou imunitu, stejně jako prodělání nemoci.

Proč tedy mRNA očkovací imunita není stejně účinná, jako prodělání nemoci? Riziko reinfekce po prodělání covidu je daleko menší než po mRNA vakcíně.
Jsou lidé, kteří se nenakazí ani když se pohybují v oblacích viru, to je známá věc už od dob morových ran. Je tedy zvláštní, že to lidé najednou zpochybňují, diví se harvardský epidemiolog Kulldorff.

Imunita po očkování by logicky měla být podobná jako po prodělání nemoci, pokud by se očkovalo inaktivovaným patogenem. Ale není rozumné dnes tvrdit, že imunitní odpověď na mRNA vakcínu je totožná s imunitní odpovědí po prodělání nemoci, čísla tomu neodpovídají. O této RNA oblasti nevíme dost a je zapotřebí dalšího výzkumu a testování. Za standardní situace by mRNA metoda zcela jistě schválena nebyla, a to dokonce ani těma idiotkama, které dnes EMA vedou.

Můžeme se dnes rozumně domnívat, že mRNA metoda využívá funkci, která je jen podmnožinou daleko robustnější odpovědi vyvolané přirozenou imunitou.

miroslav píše:Očkovacích látek je díky Bohu dnes dostatek, ale bohužel je dnes také hodně dezinformátorů zaměřených proti očkování - ať záměrně vytvářejících dezinformace ale hlavně těch, co jim věří a šíří je dál.

To ovšem záměrně dezinformuješ, protože vakcína na klasické bázi inaktivovaného viru u nás dostupná není a masové nasazení mRNA vakcín Dr. Malone - který bezpochyby stál u jejího zrodu čili o jeho dostatečné kompetenci nemůže být pochyb -, kritizuje a považuje za největší experiment na lidech v dějinách lidstva.

Dost dobře nechápu, proč tuhle dezinformační rétoriku děláš. Přeci hloupý nejsi, abys protiargumentům nerozuměl.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » ned 28. lis 2021 12:50:59

Zdeněk píše:
Můžeme se dnes rozumně domnívat, že mRNA metoda využívá funkci, která je jen podmnožinou daleko robustnější odpovědi vyvolané přirozenou imunitou.


Mně přijde rozumné se naočkovat, aby pak případný přirozený průběh nákazy (zřejmě dříve či později nevyhnutelné) proběhl pokud možno v pohodě.

Štěstí přeje připraveným :-)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » ned 28. lis 2021 13:00:49

miroslav píše:
Zdeněk píše:
Můžeme se dnes rozumně domnívat, že mRNA metoda využívá funkci, která je jen podmnožinou daleko robustnější odpovědi vyvolané přirozenou imunitou.


Mně přijde rozumné se naočkovat, aby pak případný přirozený průběh nákazy (zřejmě dříve či později nevyhnutelné) proběhl pokud možno v pohodě.

Štěstí přeje připraveným :-)

Takže klasický osobnostní profit, aby to měla osoba co nejvíce v pohodě. U tebe už mě asi nic nepřekvapí...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod lklknml » ned 28. lis 2021 13:16:40

miroslav píše:
Zdeněk píše:
Můžeme se dnes rozumně domnívat, že mRNA metoda využívá funkci, která je jen podmnožinou daleko robustnější odpovědi vyvolané přirozenou imunitou.


Mně přijde rozumné se naočkovat, aby pak případný přirozený průběh nákazy (zřejmě dříve či později nevyhnutelné) proběhl pokud možno v pohodě.

Štěstí přeje připraveným :-)

Pokud nejsi úplně zdravý (jsi starý, imunitně deficitní atd.) tak ano. Musíš při tom zvážit rizika nám vnucené experimentální vakcíny vers. možné následky covidu.

Měl by se dát očkovat třeba takový Wim Hof a jemu podobní? Zřejmě ne.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod lklknml » ned 28. lis 2021 18:55:35

Může se zdát, že následující video s covidem nesouvisí, ale v zásadě jde o podobný odstín téhož – (je třeba rozumět anglicky, titulky jsou holandské):



Netřeba podléhat konspiračním teoriím, díky Miroslavovi a Janě se nám nabízí vysvětlení dnešní situace jako velice prosté – stačí je přeci zaměstnat :).

Kolik Miroslavů a Jan máme ve státě (státní správě)?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » ned 28. lis 2021 19:38:30

Tara píše:Takže klasický osobnostní profit, aby to měla osoba co nejvíce v pohodě. U tebe už mě asi nic nepřekvapí...


Tebe, když bolí hlava, nebo máš horečku, tak si to užíváš, nebo si vezmeš prášek "kvůli osobnostnímu profitu", aby to měla osoba co nejvíce v pohodě?
Že by masochistka?
:D

Mně přijde dělat něco pro své zdraví a ještě zároveň v případě covidu i s ohledem na ostatní docela moudré a pozitivní.

A vůbec mi nevadí, když mi to doporučuje vláda a zdravotníci.

Co ty s tím máš za problém?

Seš taky tak zblblá jako Alaja?

A co Jáčko, jak ten to vidí? Je očkovaný? Já bych řekl, jak jsem měl možnost ho v diskuzi poznat, že je normální a rozumný a nedělá z důvodu nějakého psychického zádrhele blbosti. Nepotřebuje se sebepotvrzovat tím, že by byl antivaxr. Nebo ano? Zkus se ho zeptat.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » ned 28. lis 2021 19:49:28

Nepotřebuji se kohokoli ptát, ani jáčka ne. A asi by mě nepřekvapilo, kdyby to měl podobně jako ty.
Já to prostě celou tuto situaci vnímám tak, jak ji vnímám a neříkám, že to je konečná, třeba svůj názor změním, ale bude to můj názor, mé vnímání, mé cítění, mé vnitřní přesvědčení.
Konec. Amen.
Tady od začátku něco setsakramensky smrdí až zapáchá a ty nesmyslné nařízení vlády, ta šílená manipulace, ten tlak, to prostě nemůžu. Vůbec. Ne a vůbec ne.
Ale jak říkáš, každý svého štěstí strůjce :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » ned 28. lis 2021 19:53:10

Zdeněk píše:Pokud nejsi úplně zdravý (jsi starý, imunitně deficitní atd.) tak ano. Musíš při tom zvážit rizika nám vnucené experimentální vakcíny vers. možné následky covidu.


Mně vakcínu nikdo nevnucoval. Naopak jsem se šel očkovat hned, jak jsem mohl.
Podstatě vakcíny rozumím a nevidím v ní rozumem žádný problém ani nějaké riziko, které by se vyrovnalo riziku nakažení a těžkému průběhu onemocnění.
U nikoho, koho znám, se očkování neprojevilo žádnými zvláštními vedlejšími příznaky. Zkus to a uvidíš sám. :)

Jako správný jogín vnímám své tělo, jeho energie, co mu škodí a co prospívá. A na očkování reaguje pozitivně, podobně jako na dobré a zdravé jídlo. A to je pro mne přesvědčivější než jakékoliv kecy "zvažování" druhých pro nebo proti.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » ned 28. lis 2021 19:53:20

Kdysi, kdysi, snad v minulém životě, řekl jáčko, že když je mu hodně zle (trpíval na silné bolesti hlavy, bral ibalgin po hrstech), že čím je mu fyzicky hůř, tím se jeho duše cítí lehčí a on se usmívá a je mu lépe...

Nevím, jestli dokážeš navnímat...

A nevím, jestli to tak ještě pořád má.... nejsme v kontaktu už dlouho...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » ned 28. lis 2021 19:55:44

miroslav píše:
Zdeněk píše:Pokud nejsi úplně zdravý (jsi starý, imunitně deficitní atd.) tak ano. Musíš při tom zvážit rizika nám vnucené experimentální vakcíny vers. možné následky covidu.


Mně vakcínu nikdo nevnucoval. Naopak jsem se šel očkovat hned, jak jsem mohl.
Podstatě vakcíny rozumím a nevidím v ní rozumem žádný problém ani nějaké riziko, které by se vyrovnalo riziku nakažení a těžkému průběhu onemocnění.
U nikoho, koho znám, se očkování neprojevilo žádnými zvláštními vedlejšími příznaky. Zkus to a uvidíš sám. :)

Jako správný jogín vnímám své tělo, jeho energie, co mu škodí a co prospívá. A na očkování reaguje pozitivně, podobně jako na dobré a zdravé jídlo. A to je pro mne přesvědčivější než jakékoliv kecy "zvažování" druhých pro nebo proti.

To je v pořádku, pokud to tak mentálně cítíš a máš...

Já vím, že kbych nyní na očkování šla (mentálně silně nesouhlasící a proti), že bych na něho asi umřela...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » ned 28. lis 2021 20:03:15

Tara píše:Nepotřebuji se kohokoli ptát, ani jáčka ne. A asi by mě nepřekvapilo, kdyby to měl podobně jako ty.
Já to prostě celou tuto situaci vnímám tak, jak ji vnímám a neříkám, že to je konečná, třeba svůj názor změním, ale bude to můj názor, mé vnímání, mé cítění, mé vnitřní přesvědčení.
Konec. Amen.
Tady od začátku něco setsakramensky smrdí až zapáchá a ty nesmyslné nařízení vlády, ta šílená manipulace, ten tlak, to prostě nemůžu. Vůbec. Ne a vůbec ne.
Ale jak říkáš, každý svého štěstí strůjce :-)


Já bych do svého zdraví politiku nemíchal. Odpor k vládě, nařízením atd.
Mně lékaři mnohokrát pomohli i mým blízkým - tchýni i sestru vyléčili z rakoviny. Nemám důvod jim nedůvěřovat. Naopak.
A když je nějaký doktor magor, jako třeba ta Peková, no tak k takovému bych nešel.
Ale to je každého věc, osud a proces učení se.
Nikdo jiný nás nakonec nepřesvědčí než realita, náš osud a osud našich blízkých, které dobře známe.
V podstatě o nic jiného tady v tom životě nejde, než se tady v tom životě něco naučit, poznat a něčeho, co nás vede do utrpení - psychického i fyzického se zbavit.
A covid je takovou učební látkou, podobně jako třeba válka nebo těžká nemoc, díky které můžeme zmoudřet, změnit se.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » ned 28. lis 2021 20:07:39

Tara píše:
Já vím, že kbych nyní na očkování šla (mentálně silně nesouhlasící a proti), že bych na něho asi umřela...


To jsi dobře vystihla. U lidí s úzkým propojením těla a mysli může strach (vyvolaný dezinformačním strašením) vedlejších účinky vakcíny opravdu vyvolat.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » ned 28. lis 2021 20:09:16

Peková že je magor????????????????????????????

Tak tady se nemáme o čem bavit :-) Té ženské si hodně moc vážím, celkově a je to vzor nejen pro všechny ženy..... vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, vlez do hrobu, ty jeden člověče :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » ned 28. lis 2021 20:10:01

Tara píše:Kdysi, kdysi, snad v minulém životě, řekl jáčko, že když je mu hodně zle (trpíval na silné bolesti hlavy, bral ibalgin po hrstech), že čím je mu fyzicky hůř, tím se jeho duše cítí lehčí a on se usmívá a je mu lépe...


Je to dobrý postoj, když už tady to utrpení je, nicméně si bral ibalgin po hrstech, aby to "školení bolestí" nebylo zas tak tvrdé.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod lklknml » ned 28. lis 2021 20:52:51

miroslav píše:Jako správný jogín vnímám své tělo, jeho energie, co mu škodí a co prospívá. A na očkování reaguje pozitivně, podobně jako na dobré a zdravé jídlo. A to je pro mne přesvědčivější než jakékoliv kecy "zvažování" druhých pro nebo proti.

Nu vždyť to je právě přeci každého to subjektivní "zvažování", co mu škodí a co prospívá.
Tak proč tu možnost neponecháš také neočkovaným? Protože jsi ve skutečnosti z covidu posranej :D.
A tak ten svůj strach vytěsňuješ za každou cenu vírou. Tudíž cokoli by jí ohrozilo, je pro tebe neviditelné, jsi tímto svým stavem jakoby zhypnotizován.
OK, může to fungovat. Ale pochopitelně, má to své "mouchy".

U mě je tak trochu blok v tom, že vyděrači jakoby najust vždy ukazuji vztyčený prostředník. Nikdo mě experimentální vakcínou vydírat nebude. Není to zas tak hrozný, chvíli se trápíš a pak omdlíš a je to (párkrát mě uškrtili límcem kimona, no :-). Neplánuju kvůli covidu jít do nemocnice pro kyslík. Rozdejchám to. Anebo ne. Mě už tu celkem nic nedrží, cítím se svobodný.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » ned 28. lis 2021 21:12:22

Mě už tu celkem nic nedrží, cítím se svobodný.

:)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod lklknml » ned 28. lis 2021 21:27:16

Tara píše:
Mě už tu celkem nic nedrží, cítím se svobodný.

:)

Na druhou stranu, udělat na Miroslava :hm:, má to něco do sebe :D
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » ned 28. lis 2021 21:27:59

Zdeněk píše: Mě už tu celkem nic nedrží, cítím se svobodný.

A že se tak bojíš toho očkování?

Já se nebojím ani covidu ani očkování. Beru to jako když řídím auto. Zkrátka si dávám pozor, abych se nenaboural. Když je červená, tak zastavím, když je zelená, tak jedu, dávám přednost zprava atd. A nijak si to neideologizuju ani si neříkám, že mne tu nic nedrží a že tedy budu řídit bezohledně a riskantně.
Proč bych to dělal? Není to pro mne tak důležité, běží to samo sebou, stejně jako si večer a ráno čistím zuby. Také to není ze strachu, ale zkrátka cítím, že je to tak dobře a neřeším nějaké "vedlejší účinky" zubní pasty nebo kartáčku na sklovinu. Převažuje ve mně, že je to dobré. A i kdyby náhodou byly, tak se z toho přece nepředposeru :D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků